انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 7:12pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 641 , 642 , 643 , 644 , 645 , 646 , 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alikhan نوشته است:
سلام

هر چقدر اضلاع مربع کوچکتر باشند اسکن دقیق تر خواهد شد. اما شما می توانید فاصله پراب ها را یک متر قرار دهید که اسکن هم سریع تر انجام شود.
برای شروع اسکن پراب ها روی راس های مربع اول بگذارید و دکمه ذخیره را بزنید. بعد رو اضلاع مربع دوم از سطر اول و.... تا آخر سطر اول. بعد سطر دوم و الی اخر
فقط با تغییر مربع باید R و C هم عوض شوند.
مثلا در مربع اول R=0, c=0
در مربع بعدی R=0 , c=1
بعدی R=0 , c=2
...
تا آخر سطر اول که میشه R=0 , c=19
حالا سطر بعدی
R=1 , c=0
بعدی
R=1, c=1
....
R=1 , C=19
الی آخر. مجبور نیستید اسکن 20*20 انجام بدید کمترش کنید مثلا 10*10. بعد اطلاعات رو روی کامپیوتر بفرستید یعنی نرم افزار رو باز کنید و دکمه دریافت اطلاعات رو بزنید . الان 30 ثانیه فرصت دارید دکمه فرستادن به پی سی رو دستگاه رو بزنید. اگر مشکلی نباشه اطلاعات رو می فرسته و شکل اسکن هم مشخص میشه. با ستون های کناری میتونید رنگ و این جور چیزها رو تغییر بدید که سخت هم نیست. یه خورده دستکاری کنید متوجه میشید.
یا حق

در اینجا دوستمون توضیح دادن ک c متغیر خانه بندی هست و r ثابت هست
کدوم مورد درسته؟

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 11 تیر1402 - 9:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
در زمان استارت c1وr1هست و بعد ذخیره عدد یک واحد به cاضافه میکنی میشه c2وr1 بعد ذخیره دوباره یک واحد بهc اضافه میکنی میشه c3 وr1 و این کارو تا آخر اون ستون انجام میدی و تمام شد پراپها ی ثابت رو با حفظ ترتیب به اول ستون دوم انتقال میدین و پرابهای متحرک رو نیز در محل خودشان قرار میدین و یه واحد یه r اضافه میکنین و c رو میارین روی 1 که میشه c1وr2 بعدc2وr2بعد c3وr2تاپایان اینجوری ادامه میدین

دوشنبه 11 تیر1402 - 2:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم جناب پاشا @};-
اینک بی منت راهنمایی میکنین سپاسگذارم.همیشه در زندگی شاد باشین و موفق و سرحال.
سوال دیگ ک پیش اومد این بود ک تو فایل های ابتدا های تایپیک و در فایل های اقای کاوشگر‌ گفته ک‌زمانی ک پراپ c1 p1 متصل هستند باید دکمه سیو زده بشه و بعد پراپ c2 p2 متصل بشه و با افزایش شماره خانه ها مجدد سیو زده بشه.
خانه 0 صفر اولین پراپ هست

بیهوده نشین
وقت طلاست

سه شنبه 12 تیر1402 - 1:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خواهش @};- خجالتمون نده پیش اساتید
نه عزیز من سیستم کاری میکرو جوری هست که باید هر چهار پراب به زمین وصل بشه تا مقاومت درست حاصل بشه و عدد به رنج صحیح برسه

سه شنبه 12 تیر1402 - 1:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم.
از هرکسی کمک و راهنمایی بگیرم و حتی یک کلمه ب‌من یاد بده
اونم بدون منت باید تشکر و قدردانی کنم.
هر کسی اینجا زحمتی کشیده و حرفی زده ک‌همه استفاده میکنن.امیدوارم منم سوالی کرده باشم ک با جوابگویی خوب شما استفاده برده باشن

بیهوده نشین
وقت طلاست

پنج شنبه 14 تیر1402 - 2:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مجدد
مهندس حمید سوالی پیش اومد.اول سعی کردم مثل همیشه موضوعات مشکلمو با سرچ و خواندن صحبت های شما و بچه ها پیدا کنم.ولی مجدد جای سوال برام باقی موند
اینک از امروز برام مشکل ایجاد شده اینک عدد کنار # رو صفر مونده.بدو اینک پراپ متصل کنم.
اینک با مطالعه و تست کار ب این نتیجه رسیدم ک پایه ۳ و ۶ ایسی ۰۷۱ فرکانس ۱۳۶.۸ دارم.در خروجی پراپ c1 هم این فرکانس دارم.
ولتاژ منفی پایه ۴ 071 و پایه ۱۱ 074 هم ۴.۶۶ ولت هست و خروجی ۷۶۶۰ هم همین منفی دارم.
زمانی ک c1 و p1 روش انگشت میزارم عدد # بالا میره ولی حالت عادی صفر هست.یعنی با پراپ گذاری روی زمین درست میشه؟
تست ها درسته ولی همچنان عدد صفر نشون میده!میتونی کمکم کنین‌ممنون میشم
@};-

مهندس جان بعد اینک این‌متن تایپ کردم اومدم میکرو مجدد با هگز ۴۱۱ پروگرم کردم.ک وقتی سلکتور ۳ حالته وسط قرار میدم عدد مقداری متغییر هست رو ۱۳ یا ۱ یا ۴ میره ولی مجدد روی صفر میاد و ثابت میمونه‌.
نکته جالب اینک ک تا الان ک با هگز اقای کاوشگر کار‌میکردم رو حالت تست عدد A همیشه max بود ولی الان ک‌پروگرم ۴۱۱ انجام شد a b صفر شدن ک گاهی تغییر میکنن ~O) و ااینک فرکانسم دقیق ۱۳۷ شده

بیهوده نشین
وقت طلاست

دوشنبه 19 تیر1402 - 9:44pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد کم و کیف اعداد در حالت اتصال یا بدون اتصال پراب به زمین باید دوستانی که تجربه کار با این مدار رو دارن نظر بدن. ولتاژ ها و فرکانس هم درست هست. فقط میتونم این توصیه اکید رو بکنم که تنها از فایل هگز 411 اصلی استفاده کنین! سورس غیر اسمبلی برنامه این مدار در دسترس نیست و با وجود سادگی برنامه ؛ جوری هم نیست که مطمئن باشیم کسی حتی در حد تغییر اسم داخل اون تغییری ایجاد کنه و مشکلی پیش نیاد.

دوشنبه 19 تیر1402 - 11:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
در مورد کم و کیف اعداد در حالت اتصال یا بدون اتصال پراب به زمین باید دوستانی که تجربه کار با این مدار رو دارن نظر بدن. ولتاژ ها و فرکانس هم درست هست. فقط میتونم این توصیه اکید رو بکنم که تنها از فایل هگز 411 اصلی استفاده کنین! سورس غیر اسمبلی برنامه این مدار در دسترس نیست و با وجود سادگی برنامه ؛ جوری هم نیست که مطمئن باشیم کسی حتی در حد تغییر اسم داخل اون تغییری ایجاد کنه و مشکلی پیش نیاد.

ممنونم مثل همیشه ممنونم.تشکر و قدردانی دارم.از اینک کمک و راهنمایی شما نصیب منم میشه.امیدوارم همیشه شاد و سرحال و پرانرژی باشین @};- :x

بیهوده نشین
وقت طلاست

سه شنبه 19 تیر1402 - 12:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ahmadgold نوشته است:
Atroo نوشته است:
سلام و عرض ادب خدمت همگی و یه سلام و خسته نباشید ویژه هم خدمت مهندس حمید.
مهندس من این مدار رو ساختم و بدون وصل پراب روشن کردم... اعداد L و H هر دو یک رنج هستن... و عدد کنار # صفر هستش.. به نظرتون چطوره اعداد؟ عکسشم میذارم نگاه کنین..ممنون

سلام
اگر بدون پراب هست الان . اعداد طبیعیه
و اگر عدد کنار مربع نوسان نداره و 0 ثابت هستش دستگاهت از ثبات خوبی برخورداره
موفق باشی

ممنونم @};-
صفحه ۶۰۰ :D
تشکر دارم از ایجاد این سایت و این روند خوب جستجو

بیهوده نشین
وقت طلاست

سه شنبه 19 تیر1402 - 12:04am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خواهش میکنم. @};-

سه شنبه 19 تیر1402 - 12:09am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 641 , 642 , 643 , 644 , 645 , 646 , 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 78 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure