انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 اردیبهشت1403 - 1:22am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 640 , 641 , 642 , 643 , 644 , 645 , 646 , 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت اساتید محترم
ممکنه بابت این‌اسکن کمکم کنین.ممنون میشم.مهندس حمید اگ‌ممکنه شما هم کمکم کنین و نظر خودتون‌بدین.بزرگواری میکنین در حقم @};-
این نقطه اول با ردیاب رد گیری کردم.بعد با فلزجو کار کردم‌ ولی فلزجو با دو تنظیم متفاوت چیزی نگرفت.ک نهایت این اسکن انجام شد.
خروجی اسکن‌هم با دو طیف رنگ گیری انجام شد.
یکی در تنظیمات گوشه مشخصه طبق راهنمایی پی دی اف راهنما بوده و اون یکی با راهنمایی یکی از ویدیو های اموزشی ک نقطه سیاه داد
سایز ۳ عرض و ۴ طول
نرم افزار سارفر ۱۵ کار شد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

بیهوده نشین
وقت طلاست

دوشنبه 17 اردیبهشت1402 - 12:30am
مدیر کل
مدیر کل

البته من در این زمینه تجربه زیادی ندارم ولی طبق تصویر مشخصا در مرکز اسکن شما چیزی وجود داره.
حالا یک مطلب عمومی در مورد سیستمهای تصویری عرض میکنم خواهش میکنم شما و دیگر دوستان توجه جدی داشته باشین. ببینید اشتباه رایجی که اکثر کاوشگران در کار با سیستمهای تصویری اعم از به اصطلاح اسکنر مگنتومتر و یا زمین شناسی مرتکب میشن این هست که فقط در همون نقطه و محوطه کوچکی که بهر دلیل خودشون شک دارن چیزی باشه اسکن میگیرن و اغلب یک لکه رنگی در تصویر ظاهر میشه که اون رو مبنای صحت هدف قرار میدن در صورتیکه در بسیاری از موارد چیزی جز خطا نیست! حالا این خطا مثلا در سیستمهای مگنتومتر بر اثر تغییرات مغناطیسی سطح خاک هست که در مورد اون مدل دستگاه بسیار هم رایج هست یا در مورد این سیستم زمین شناسی میتونه در اثر تغییرات سطحی رسانایی زمین و یا عدم تساوی و تقارن در پراب زنی یک یا چند نقطه نسبت به سایر نقاط رخ بده. در چنین شرایطی طبیعی هست که فقط با اندکی کار کردن روی تصویر داخل نرم افزار میشه لکه های رنگی استخراج کرد که از حیث کاوش فاقد ارزش هست. لذا راهی که وجود داره این هست که یا ناحیه اسکن رو خیلی بزرگتر در نظر بگیرین یا همون ناحیه رو دوباره و از جهت دیگه ای اسکن کنین. اگر باز هم لکه رنگی در تصویر درست در همون نقطه وجود داشت میشه احتمال داد که چیزی وجود داره. البته این مساله در مورد سیستمهای مگنتومتر به اون شکل صدق نمیکنه چون تغییرات مغناطیسی در هر صورت وجود دارن و با اسکن چند نقطه در اطراف هم میشه متوجه شد که باز این لکه ها ظاهر میشن و طبیعتا نمیشه ازش نتیجه سنس هدف رو داشت.

دوشنبه 17 اردیبهشت1402 - 1:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
دوست عزیز Honarmand7 اسکن شما خطا میباشد

دوشنبه 17 اردیبهشت1402 - 1:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
البته من در این زمینه تجربه زیادی ندارم ولی طبق تصویر مشخصا در مرکز اسکن شما چیزی وجود داره.
حالا یک مطلب عمومی در مورد سیستمهای تصویری عرض میکنم خواهش میکنم شما و دیگر دوستان توجه جدی داشته باشین. ببینید اشتباه رایجی که اکثر کاوشگران در کار با سیستمهای تصویری اعم از به اصطلاح اسکنر مگنتومتر و یا زمین شناسی مرتکب میشن این هست که فقط در همون نقطه و محوطه کوچکی که بهر دلیل خودشون شک دارن چیزی باشه اسکن میگیرن و اغلب یک لکه رنگی در تصویر ظاهر میشه که اون رو مبنای صحت هدف قرار میدن در صورتیکه در بسیاری از موارد چیزی جز خطا نیست! حالا این خطا مثلا در سیستمهای مگنتومتر بر اثر تغییرات مغناطیسی سطح خاک هست که در مورد اون مدل دستگاه بسیار هم رایج هست یا در مورد این سیستم زمین شناسی میتونه در اثر تغییرات سطحی رسانایی زمین و یا عدم تساوی و تقارن در پراب زنی یک یا چند نقطه نسبت به سایر نقاط رخ بده. در چنین شرایطی طبیعی هست که فقط با اندکی کار کردن روی تصویر داخل نرم افزار میشه لکه های رنگی استخراج کرد که از حیث کاوش فاقد ارزش هست. لذا راهی که وجود داره این هست که یا ناحیه اسکن رو خیلی بزرگتر در نظر بگیرین یا همون ناحیه رو دوباره و از جهت دیگه ای اسکن کنین. اگر باز هم لکه رنگی در تصویر درست در همون نقطه وجود داشت میشه احتمال داد که چیزی وجود داره. البته این مساله در مورد سیستمهای مگنتومتر به اون شکل صدق نمیکنه چون تغییرات مغناطیسی در هر صورت وجود دارن و با اسکن چند نقطه در اطراف هم میشه متوجه شد که باز این لکه ها ظاهر میشن و طبیعتا نمیشه ازش نتیجه سنس هدف رو داشت.

مهندس جان ممنونم ک کمک و راهنمایی بسیار ارزشمندی کردین. @};- نکاتی ک مد نظرم بود طبق گفته شما تا حدودی رعایت شد.مثل پاکسازی سطح و متر کشی و مشخص کردن خانه میخ اسکن و تقارن مناسب در خانه بندی یک در یک.چیزی‌ک بیشتر سعی کردم باشه وقتی نقطه ای ردیاب گرفت خود اسکن بزرگتر گرفتم.نقطه محدود ردیاب دقیقا وسط اسکن هست ولی دیگ جای کار نداشتم
ولی نکته ای ک مد نظرم نبود اسکن کردن از یک سمت دیگر بوده‌.
سیستم مگنومتر در تایپیک جداگانه در درایو بهنام مطلب توضیح داده بودم ک سنسور بدون قاب خوب کار‌میکنه ولی وقتی تو قاب میره افت برد داره و بازم طبق گفته شما برمیگرده ب مدل خود گیرنده یا درایو ک نحوه عملکرد خود درایو و نحوه انالیز.
ممنونم.بازم نکات مهم و کلیدی واموزش باارزشی بدست اوردم.ممنونم @};-

بیهوده نشین
وقت طلاست

دوشنبه 18 اردیبهشت1402 - 11:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pashaof نوشته است:
سلام
دوست عزیز Honarmand7 اسکن شما خطا میباشد

سلام ممنونم بابت کمکتون.
ممکنه بیشتر با خطای من توضیح بدین. ~O)

بیهوده نشین
وقت طلاست

دوشنبه 18 اردیبهشت1402 - 11:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و خدا قوت.سوالی پیش اومده
در فایل راهنما کار سیستم
C1 P1 پراپ ثابت روبروی C2P2 پراپ سیار در یک راستا قرار میگیرند؟
یا C1 روبروی p2 قرار میگیره؟
تو فایل راهنما در جدول بندی c1 ثابت روبروش c2 سیار هست
ولی تو یه عکس دیگ c1ثابت روبروش p2 سیار هست
کدوم درسته‌‌؟ممنونم کمک کنین

بیهوده نشین
وقت طلاست

سه شنبه 6 تیر1402 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
C1 ثابتc2مقابلش متحرک
P1ثابتp2مقابلش متحرک

چهارشنبه 6 تیر1402 - 1:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pashaof نوشته است:
سلام
C1 ثابتc2مقابلش متحرک
P1ثابتp2مقابلش متحرک

ممنونم
همیشه شاد و موفق و پرانرژی باشید @};- ~O)

بیهوده نشین
وقت طلاست

چهارشنبه 6 تیر1402 - 3:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش @};- همچنین

چهارشنبه 7 تیر1402 - 10:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ebi-gold نوشته است:
دوستان من یک عکس اموزش روش پراپ زنی رو برای دوستان میزارم شما برای شروع کار اول دستگاه رو روی حالت h ,l بزارید و کلید سلکتور 3 حالته رو روی حالت اول و کلید سلکتور 5 حالته رو زمانی تغییر بدید که یک گیرنده و یک فرستنده رو در ستون اول c1 p1 و یک گیرنده و یک فرستنده رو در سظر اول فرو کردید c2 p2 اعداد h ,l رو نگاه کنید و سعی کنید نزدیک هم باشند و میتونید با کلید سلکتور 5 حالته تنظیم کنید و در پراپ زنی c1 p1 در ستون اول ثابت میمونه و c2 p2 یک متر به یک مترو پراپ زنی میکنید و ذخیره میکنید یعنی وقتی c2 p2 رو در سطر اول فرو کردید روی ال سی دی دستگاه زیر اعدادh ,l رو میزارید r1 c1 و سیو رو میزنید c2 p2 رو یک متر جلوتر میریر و رو سطر دوم که فرو کردید روی ال سی دی رو میزارید r2 c1 و سیو رو میزنید اگه شما این پراپ زنی رو بتونید در 10 سطر انجام بدید یعنی تونستید تا 5 متر زیر زمین رو اسکن کنید بعد از تمام شدن ستون اول c1 p1 رو به ستون دوم انتقال داده و ثابت میمونه و c2 p2 رو یک متر جلوتر در سطر اول فرو کرده و روی ال سی دی رو r1 c2 گداشته و ذخیره میکنید ویک متر به یک متر جلو رفته و پراپ زنی و ذخیره کنید پیروز و سر بلند باشید یک فیلم هم از روش انتقال تصویر به کامپیوتر و درست کردن تصاویر برای شمادوستان میزارم فقط برای دوست خوبم آقای کاوشگر دعا کنید تا حالشون خوب بشه کوچیک شما ابی گلد

سلام.از اساتید محترم یه سوال دارم
اینک زمان اسکن روی تصویر
C ستون هست؟و r سطر؟
زمانی پراپ سیار ب خانه بعدی میبریم،c باید تغییر کنه یا r؟
مثل همین مورد هست؟
ممنون میشم کمکم کنین.در پی دی اف راهنمای اول صفحه r متغیر هست ولی دوستان‌گاهی c متغیرر میکنن
توضیح تصویری صفحه ۲۸۳ درسته؟

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 11 تیر1402 - 9:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 640 , 641 , 642 , 643 , 644 , 645 , 646 , 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohamd f و 89 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure