انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 7:07pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 637 , 638 , 639 , 640 , 641 , 642 , 643 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز در مورد احتمال قطعی شما باید زیر نور قوی و با کمک ذره بین اون رو پیدا کنین شاید قطعی و اتصالی مربوط به چند قسمت مدار باشه. سیم کشی توکار منزل نیست که نتونین درستش کنین و آخرش سیم روکار بکشین! :D
پایه 8 این میکرو همونطور که در شماتیک مدار هم مشخص هست به زمین متصل شده. اگر طراحی فیبر درست باشه که در مورد فیبر اصلی این مدار قطعا درست هست و شما هم درست تست ولتاژ گرفته باشین باید ولتاژ صفر داشته باشه. در فیبر TTL که جناب کاوشگر زحمت کشیدن پایه 8 به زمین متصل شده ولی متاسفانه سیمکشی اون قسمت کمی بد هست و بدلیل رد شدن سیم ولتاژ 5 ولت از بین پایه های 7 و 8 میکرو احتمال اتصالی وجود داره که باید بررسی کنین. به احتمال زیاد هر دو مشکل شما مربوط به همون قسمت فیبر هست.

چهارشنبه 24 اسفند1400 - 12:27am

سلام و عرض ادب خدمت مهندس حمید عزیز
ممنون از شما که صبورانه جواب همه رو میدید
باید یه معذرت خواهی بکنم چون زیاد به الکترونیک وارد نیستم دیروز پایه های میکرو را اشتباها تست کردم و با سرچ تو اینترنت پایه های درست رو چک کردم
پایه ۸ و ۱۹ میکرو صفر بود پایه ۲۰ میکرو ۴/۹۲ بود ولی پایه ۴ میکرو هیچ ولتاژی ندارن و صفر هست
با برسی مسیر ۵ ولت مدار متوجه شدم پایه ۴ میکرو به پایه ۳ آی سی tl071 وصل هست و اونجا هم ولتاژ صفر ولی پایه ۷ آی سیtl071 ولتاژ ۵ ولت داره
ولی همچنان روی ال سی دی مربع سیاه میاد
تمام اتصالات کلیدها و سکتور رو از مدار خارج کردم ولی مشکل حل مشد

چهارشنبه 25 اسفند1400 - 9:09pm

یه موضوع دیگه اینکه من هنوز آی سی 24LC256 رو پیدا نکردم و داخل مدار نذاشتم آیا بخاطر این میشه این مشکل رو مدار داره

چهارشنبه 25 اسفند1400 - 9:13pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
کار الکترونیک در حد مونتاژ نیاز به یک دانش و تجربه حداقلی داره وگرنه هر مداری هم بسازین این مشکلات پیش میاد. پایه 8 و 19 میکرو که به زمین متصل هست و باید ولتاژش صفر باشه. پایه 20 هم باید ولتاژ 5 داشته باشه و درست هست. اما پایه 4 در این مدار خروجی فرکانس میکرو هست که بسته به مدل ولتمتری که استفاده میکنین در حالت DC باید حدود 2.5 ولت نشون بده. روی حالت فرکانس متر هم باید حدود 137 هرتز نمایش داده بشه. اینکه ولتاژ این پایه 0 هست مشخص میکنه میکرو عملکردی نداره. بنابراین یا میکرو درست پروگرام نشده یا معیوب هست. این مشکل ربطی به آیسی حافظه و همینطور آیسی های 071 و 074 و حتی 7660 نداره. لذا بهتره این آیسی ها رو از مدار خارج کنین و هر وقت خروجی روی پایه 4 میکرو داشتین و ال سی دی هم بالا اومد سایر آیسی ها رو جاگذاری کنین.

پنج شنبه 26 اسفند1400 - 3:54am

ممنون از زحمات شما
پروگرم میکرو را دادم بیرون انجام داد و طبق فرمایش شما و دوستان که خواندم هیچ تغییر داخل فیوز بیت ندادیم
تمام مدار من جاهای که باید ولتاژ ۵ باشه درسته حتی ولتاژ منفی ۵ من هم درسته فکر کنم میمونه فقط همین میکرو

پنج شنبه 26 اسفند1400 - 2:11pm
مدیر کل
مدیر کل

میکروهای PIC اصولا چیزی بعنوان فیوز بیت ندارن که نیاز به تنظیم داشته باشه. پس فقط همین که فایل هگز بدرستی پروگرام بشه کفایت میکنه. تجربه نشون داده واگذار کردن پروگرام میکرو به دیگران در بسیاری از موارد نتیجه خوبی نداشته. لذا خیلی بهتره خودتون پروگرامر تهیه کنین و این کار رو انجام بدین. از مجموع مواردی که فرمودین اینطور بر میاد که مشکل مربوط به میکرو هست و قبلا هم بارها اتفاق افتاده.

پنج شنبه 26 اسفند1400 - 3:53pm

یه سوال دیگه موقع پروگرام کردن نیاز هست کریستال خارجی روی پروگرمر باشه

پنج شنبه 26 اسفند1400 - 5:16pm
مدیر کل
مدیر کل

بله البته توجه کنین پروگرامر میکروهای PIC و اتمگا متفاوت هست. در کادر جستجوی پایین تاپیک کلمه پروگرامر رو جستجو بزنین میتونین همه توضیحات دوستان در مورد پروگرامر لازم برای این مدار رو ملاحظه کنین.

پنج شنبه 26 اسفند1400 - 6:35pm

سلام و عرض ارادت خدمت مهندس حمید عزیز
خواستم اول عید به شما و تمام اعضای گروه تبریک بگم
و تشکر کنم از تمام زحمات شما

یکشنبه 29 اسفند1400 - 11:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
سال نو شما و همه دوستان مبارک. ایشالا سالی خوش توام با سلامتی و موفقیت برای همه عزیزان باشه. :x @};-

دوشنبه 29 اسفند1400 - 1:07am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 637 , 638 , 639 , 640 , 641 , 642 , 643 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 59 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure