انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:06pm

پاسخ به موضوع  [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 615 , 616 , 617 , 618 , 619 , 620 , 621 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مرسی علی جان
الان این برد شما درست کار میکنه ؟ و مشکلی نداره ایا تست کردی مثلا وقتی سلکتورها رو تغییر میدی تغییرات اعداد چطوری هست و وقتی پراپها رو به هم وصل میکنی چطور در ضمن ایا پرش اعداد داری یا نه یعنی خود به خود وقتی دستگاه روشنه وبه جایی وصل نیست اعدادش تغییر کنه
راستش این مدار رو دیدم با توجه به صحبت قبلی شما که فرمودی این برد داره کار میکنه تعجب میکنم چرا برد من کار نمیکنه با وجود اینکه خیلی مسائل رو رعایت کردم که میبینم تو برد شما رعایت نشده به هر حال یه چیزی که دو روز به شک انداختم پروگرامر من هست و احساس میکنم که ممکنه اس سی رو بد پروگرام میکنه برای همین یه پروگرامر pickit2 خریدم که شنبه به دستم میرسه باز با اون پروگرام کنم ببینم چی میشه

پنج شنبه 30 آذر1396 - 1:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
خواهش دوست عزیز . راستش ولتاژ هارو که اشاره کردی برای سلامت دستگاه :روی سی 1 و سی 2 حدود 5 الی 6دهم ولتاژ دارم و فرکانس که یکم بازی میکنه و احتمالا برا خاطر خطای ولتمتر هست . و با تغییر سلکتور بازی نداره
و گیرنده که مقادیر با اتصال صفر نمیشوند . حالا نمیدونم مشکل داره یا نه ولی در حالت عادی عدد کنار مربع 0 یا تا 2 بالا میره و ثابته . ی فیلم هم گرفتم که هر کار کردم نشد اضافه کنم به عکسا

پنج شنبه 30 آذر1396 - 7:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به دوستان گل
یه سئوال داشتم : این دستگاه زمین شناسی دقیقا مقاومت زمین رو چجوری اندازه گیری می کنه یعنی وقتی موج مربعی با فرکانس 137.5 به زمین ارسال شد چه چیزی توسط گیرنده اندازه گیری میشه مقدار فرکانس ؟ مقدار ولتاژ ؟ مقدار جریان ؟ چی ؟

یکشنبه 3 دی1396 - 8:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به مهندس حمید عزیز و سایر دوستان گل
مشکل دستگاه من بالاخره تا حدودی حل شد اول اینکه یه فایل هگز 450 در سایت http://www.geotech1.com پیدا کردم که به درستی و بدون مشکل کار میکنه هم روی pic که اخرش A باشه هم روی اونی که نباشه دوم اینکه دور یا نزدیک کردن سلکتور ها و یا خروج و ورودی هیچ فرقی در دستگاه من نداشت و در دستگاه جدید با فاصله یک سانت از هم c1,c2 ,P1,P2 رو جایگذاری کردم و هیچ نویزی روی هم ندارن و سلکتورها از جنس معمولی با بدنه فلزی هستند که من اتفاقی متوجه شدم وقتی شیلد داخل جعبه به بدنه سلکتور 3 حالته اتصال پیدا می کنه دستگاه مقادیرش ثابت میشه و با پله یک سلکتور عدد کنار مربع 0 پله بعدی 9 پله بعدی 89 هست و اعداد کنار h, L ثابت و 219 هستند و در حالت تست اعداد کنار a,b ثابت و صفر و عدد کنار مربع پله اول 0 پله دوم 13 پله سوم 137 میشه حالا نمیدونم ایا این رفتار درست هست یا خیر ولی دیگه تغییرات خودبه خودی ندارم همچنین سلکتور 5 حالته رو نمیدونم چجوری تست کنم و چجوری عمل میکنه و ایا ثاثیری روی این اعداد داره یا خیر از دوستان گلم تقاضا میکنم در خصوص عملکرد سلکتور 5 حالته برام توضیح بدهند در ضمن پراب ها در حالتی که بیان کردم جدا از هم هستند و با وصل کردن اونا اعداد تغییر می کنند
اینم فایل 450 که درست عمل میکنه گفتم شاید کسی بهش نیاز پیدا کنه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 11 دی1396 - 5:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hasanzade نوشته است:
مرسی مهندس حمید عزیز
من برد دوم رو تست کردم و دقیقا همون رفتار اولی رو داره یعنی ولتاژ دو سر c1,c2 برابر 0.56 ولت و فرکانس 137.5 اما سلکتورها 3و5 حالته کلا انگاری در مدار نیستن و هیچ خاصیتی ندارند و طبق گذشته اعداد کنار h,l متغییر هستن دیگه قاطی کردم الان این برد جدید کل قطعاتش نو هست و منطقی نیست که اینجور باشه مگر بردی که الان عکسش رو می گذارم یه جایی خطا داشته باشه چون من از روی این برد ساختم

سلام برادر.اول این رو بدون که میزان ولتاژ رو به صورت AC باید اندازه گیری کنی.نکته بعدی اینه که طبق گفته دوستمون از سیمهای مرغوب و شیلد دار استفاده کن .بعدش اینکه تو محیط خونه یا دفتر اگر هستی این نویز و پرش خیلی بالا میره.تو بیرون از خونه این پرشها خیلی کمتره نگران پرش نباش اگر داری تو خونه تستش میکنی.بعدش هم برای تنظیم سلکتورها شما موقع کار کردن روی زمین نیازی به تغییرش پیدا نمیکینی و با همون شرایط سلکتورها روی عدد 1 میتونی برداشت تصویری انجام بدی.من از این سیستم ساختم و تا حالا نشده سلکتورها رو تغییر بدم.فرکانس خروجی دستگاه شما درسته.حدثم اینه که شما با DC داری چک میکنی خروجی مدارت رو با AC چک کن.
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.

چهارشنبه 13 دی1396 - 6:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

farbod نوشته است:
hasanzade نوشته است:
مرسی مهندس حمید عزیز
من برد دوم رو تست کردم و دقیقا همون رفتار اولی رو داره یعنی ولتاژ دو سر c1,c2 برابر 0.56 ولت و فرکانس 137.5 اما سلکتورها 3و5 حالته کلا انگاری در مدار نیستن و هیچ خاصیتی ندارند و طبق گذشته اعداد کنار h,l متغییر هستن دیگه قاطی کردم الان این برد جدید کل قطعاتش نو هست و منطقی نیست که اینجور باشه مگر بردی که الان عکسش رو می گذارم یه جایی خطا داشته باشه چون من از روی این برد ساختم

سلام برادر.اول این رو بدون که میزان ولتاژ رو به صورت AC باید اندازه گیری کنی.نکته بعدی اینه که طبق گفته دوستمون از سیمهای مرغوب و شیلد دار استفاده کن .بعدش اینکه تو محیط خونه یا دفتر اگر هستی این نویز و پرش خیلی بالا میره.تو بیرون از خونه این پرشها خیلی کمتره نگران پرش نباش اگر داری تو خونه تستش میکنی.بعدش هم برای تنظیم سلکتورها شما موقع کار کردن روی زمین نیازی به تغییرش پیدا نمیکینی و با همون شرایط سلکتورها روی عدد 1 میتونی برداشت تصویری انجام بدی.من از این سیستم ساختم و تا حالا نشده سلکتورها رو تغییر بدم.فرکانس خروجی دستگاه شما درسته.حدثم اینه که شما با DC داری چک میکنی خروجی مدارت رو با AC چک کن.
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.

سلام فربد جان
بابت راهنمایی متشکرم من با ac که چک می کنم 4تا 4.3 ولت رو نشون میده که وقتی مجله رو خوندم اونم به همین ولتاژ اشاره کرده بود حالا نمیدونم دستگاه شما چند ولت هست در مورد سلکتورها که قبلا گفتم به چه صورت الان شدن که باز نمیدونم ایا این اعداد درسته یا نه مهم ترین چی اینه که شما تست درست کار کردن دستگاه خودتون رو چجوری انجام میدین؟ والا در همه حالتی میشه از زمین نمونه برداری کرد اما اینکه دستگاه اعداد رو طبق استاندارد تعریف شده برای این دستگاهها نشون بده مهمه در مورد پرش اعداد همینجور که گفتم با اتصال به زمین بدنه سلکتور مشکل حل شد در ضمن بدنه سلکتور من به هیچ کدوم از کانکتورها متصل نیست و فقط ظاهرا خود بدنه نویز پذیر بود که حل شد منتظر راهنمایی های بیشتر مخصوصا در مورد تست سالم بودن دستگاه و تغییر اعداد با تغییر سلکتورها هستم مرسی ذوست خوب من

پنج شنبه 14 دی1396 - 11:11pm

سلام دوستان.نیاز به کیت مونتاژشده زمین شناسی دارم.دوستان لطفا اگر کیت تست شده ای دارند و جواب درست ازش گرفتن برام پیام بدن.ممنون

جمعه 15 دی1396 - 5:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به مهندس حمید وسایر دوستان علاقمند . :ymhug:
میخواستم از مهندس بپرسم که وقتی پینهارو دربدنه تپه استفاده میکنیم امواج مقاومت زمین رو به سمت عمق تپه اندازه میگیره یا نه
امواج به سمت بن تپه منحرف میشه ومقاومت عمودی تپه رو اندازه میگیره ؟
ممنون

دوشنبه 25 دی1396 - 12:39pm
مدیر کل
مدیر کل

در سیستمهای زمین شناسی جریان عبوری بین پرابهای فرستنده رو میشه شبیه به قوسهای دایروی در نظر گرفت که همین قوسهای دایروی به نوع دیگری بین پرابهای فرستنده و گیرنده هم بوجود میاد. هر چه عمق بیشتر باشه این بردارهای دایروی بزرگتر اما ضعیف تر میشن. لذا اصولا در این سیستمها برای عمقزنی بیشتر باید فاصله پرابها رو بیشتر در نظر گرفت. بنابراین در مورد تپه هم این مساله مطرح هست که پرابزنی با چه فواصلی انجام بشه. طبیعتا اگر شیب تپه زیاد و فاصله پرابها هم زیاد باشه خطای قابل ملاحظه ای بوجود میاد چون تفاوت شیب هم به نوعی در تصویر منعکس میشه و میتونه اپراتور رو به اشتباه بیندازه. در مجموع نظر من این هست که روی سطوح با شیب زیاد نمیشه اسکن با عمق بالا داشت. امیدوارم دوستان با تجربه بتونن توضیح بهتری ارائه بدن.

دوشنبه 25 دی1396 - 1:50pm

سلام یک عدد کیت اماده دارم با تمام سیمها و 4 عدد میله استیل به قیمت 200 تومان چون خودم استفاده نمیکنم میخواهم بفروشم نویز هم ندارد من خودم از یکی از دوستان انجمن 400 خریدم ولی یک بار هم استفاده نکردم هر کسی از دوستان عزیز خواست من در خدمت می باشم با تشکر از استاد حمید و مجتبی عزیز به خاطر زحماتشان در این سایت

پنج شنبه 28 دی1396 - 11:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 615 , 616 , 617 , 618 , 619 , 620 , 621 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure