انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:22pm

پاسخ به موضوع  [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 612 , 613 , 614 , 615 , 616 , 617 , 618 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hasanzade نوشته است:
milad7 نوشته است:
hasanzade نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز
دستگاه من پرش اعدادش خیلی کم شد بعد از تعویض کل خازنهای 104 و دیودها الان پرش اعداد رو وقتی که سر پراب های فرستنده و گیرنده رو بهم وصل میکنم دیگه ندارم اما وقتی رو حالت تست هست A,B صفر هستند ولی عدد کنار مربع 306 هست و وقتی که رو حالت نرمال قرار میدم اعداد کنار H,L برابر 1023میشه و عدد کنار مربع 23 یا 30 یا کلا یه عدد تصادفی میشه مگر عدد کنار مربع حاصل تفریق دو عذذ H,L نیست ؟ نکته بعدی ایا با چرخوندن سلکتور 5 و 3 حالته باید فقط عدد کنار مربع تغییر کنه یا نه h,L هم باید تغییر کنه؟
بابت همه زحماتی که برای راه اندازی دستگاه من میشکید متشکرم

داداش الان سیستم درست کار نمیکنه. عدد کنار مربع مقدارش تقریبا ثابته. در حالت یک تا 5 در حالت 2 تا 50 و در حالت 3 هم تا 500 و ثابت. احتمال اینکه در بخش گیرنده مدار اتصالی یا خرابی قطعه وجود داشته باشه هم هست. جناب مهندس حمید در پست قبل قطعات مربوط به بخش گیرنده را نام بردند. شما لطف کنن ابتدا این قطعاتو دونه به دونه تعویض کن و همینطور بررسی کن که در این قسمتها اتصالی هم وجود نداشته باشه. در مورد h,l با تغییر سلکتور 3 حالته در رنجهای مختلف h,l مقداری تغییر میکنند / اما هر دو عدد در یک رنج قرار میگیرند با اختلاف تقریبا یک واحد. ولی عدد کنار مربع همنطور در بالا عرض کردم باید ثابت باشه

سلام میلاد عزیز از پاسخ گویی شما متشکرم خدا خیرت بده یه همتی بکن مشکل من حل بشه خیلی بد پیله هستم و تا یه کاری رو به ته نرسونم ول کن نیستم و الان این برد و دستگاه دقیقا تو مخم هست دمت گرم دوست دارم @};- @};- @};-

خواهش میکنم. ولی اینطور که از عکس دستگاهتون پیداست از pcb جناب کاوشگر استفاده نکردین.

شنبه 18 آذر1396 - 5:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام میلاد عزیز
پی سی برد من دقیقا از روی مجله کشیدم و با پی سی برد چناب کاوشگر هم چک کردم و مشکلی نداره از طرفی به جز قسمت ال سی دی و یه رگولاتور 12 ولتی و خازن های دو طرف اون پی سی بی من فرق دیگه ای با جناب کاوشگر نداره

یکشنبه 19 آذر1396 - 8:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید و دوستان عزیز
من از دستگاه هیچ نتیجه ای نگرفتم به ناچار یه پی سی برد دیگه رو دارم اماده می کنم که امید وارم این یکی جواب بده البته شماتیک همون شماتیک مجله هست فقط پی سی برد رو عوض کردم

یکشنبه 19 آذر1396 - 9:41pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
همین که ظاهرا تغییراتی در فیبر مدار دادین خودش ممکنه مسبب اشکال بوده باشه! بخصوص که ما نمیتونیم تغییرات رو دقیق بررسی و تایید کنیم. پس بهتره یکی از فیبرهایی که در پست اول گذاشته شده رو بسازین. من فیبری که مناسب مبدل TTL هست رو بیشتر میپسندم و البته باید همراه با همین مبدل برای ارتباط با کامپیوتر استفاده بشه.

یکشنبه 19 آذر1396 - 11:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
همین که ظاهرا تغییراتی در فیبر مدار دادین خودش ممکنه مسبب اشکال بوده باشه! بخصوص که ما نمیتونیم تغییرات رو دقیق بررسی و تایید کنیم. پس بهتره یکی از فیبرهایی که در پست اول گذاشته شده رو بسازین. من فیبری که مناسب مبدل TTL هست رو بیشتر میپسندم و البته باید همراه با همین مبدل برای ارتباط با کامپیوتر استفاده بشه.

سلام مهندس عزیز
به هر حال برد دوم رو طراحی کردم و فردا مونتاز می کنم انشالله که درست عمل کنه راستی داشتن زمین مشترک که باعث ایراد در کار این دستگاه نمیشه ؟

دوشنبه 19 آذر1396 - 12:59am
مدیر کل
مدیر کل

نمیدونم منظور شما از زمین مشترک چی هست ولی همون 0V یا منفی باطری رو باید بعنوان زمین این مدار در نظر بگیرین.

دوشنبه 19 آذر1396 - 2:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
نمیدونم منظور شما از زمین مشترک چی هست ولی همون 0V یا منفی باطری رو باید بعنوان زمین این مدار در نظر بگیرین.

سلام مهندس
منظورم اینه که کل برد به صورت یه تیکه زمین باشه و بعد اتصالات دیگه روی اون باشه این پی سی بردی هست که من طراحی کردم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 20 آذر1396 - 8:27pm
مدیر کل
مدیر کل

بله اتفاقا به این صورت بهتر هم هست. فقط باید دقت کنین وقتی فیبر جدیدی طراحی میکنین از تک تک اتصالات مطمئن بشین وگرنه مشخصه که مدار درست کار نخواهد کرد.

دوشنبه 20 آذر1396 - 9:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستانی که تواین بخش فعالیت میکنند ومهندس حمید عزیز
ببخشید مهندس میخواستم از تون بپرسم برای استفاده از ولتاژ بیشتر در قسمت فرستنده برای نفوذ بیشتر در زمین آیا این مدار پاسخگو هست یا نه (البته بالاتر از 12 ولت ) واگر این ممکن باشه چه تعقیراتی باید تو مدار اعمال بشه .ممنون

چهارشنبه 22 آذر1396 - 9:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
با سلام و ارادت . دوستان یک سوال .؟ در فایل راهنما اشاره به این موضوع شده که در حالت A B با اتصال دو پراپ و یکسان بودن اعداد و یا بدون تغییر بودن ان میشود به سلامت دستگاه پی برد ولی منظور از پراپ کدامها میباشد؟ من با اتصال p1 ,c1 یا sk2.sk3 که پراپ ثابت هستند تغییر اعداد دارم . ایا مشکل از وسیله میباشد؟ میخوام ببرم تست ولی قبلش باید از سلامت دستگاه خیالم راحت شه . ممنون. @};-

چهارشنبه 22 آذر1396 - 9:44am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 612 , 613 , 614 , 615 , 616 , 617 , 618 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 56 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure