انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 6:21pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 607 , 608 , 609 , 610 , 611 , 612 , 613 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash22 نوشته است:
درود
من یک زمین شناسی خریدم خیلی نوسان داره در حالت گین 1 و سلکتور پنج حالته از یک تا 5 جلوی ال اصلا عدد نمیاد فقط اچ عدد داره
در حالت گین 2 هم ال و هم اچ عدد دارند ولی. عدد جلوی مربع حدود600 تا 700
در حالت گین 3 بهترین ثبات رو داره در این حالتم هم جلوی اچ عدد هست و هم جلوی ال ..وعدد جلوی مربع حدود60
یعنی در بهترین حالت عدد جلوی مربع. درحالت بدون پراب از 60 پابینتر نمیاد
فیبر و سیم کشی و کانکتورها اصولی هست تنها شک من استفاده از قطعات نامرغوب هست
بنظر دوستان کدوم قطعه ایراد داره
ضمنا تست گیرنده ها (فرسنده یک و گیرنده یک و فرسنده 1 و گیرنده 2 رو با دست همزمان میگیریم) رو انجام دا دم گیرنده 2 درست کار میکنه. گیرنده یک یکی در میان درست میاد
فیبر ش قدیمی نیست جدید هست و تغییراتی درش داده شده

همه ایراد از قطعه نامرغوب ابسی 7660 بود یک ایسی ساختمالزی گرفتم مشکل حل شد .

دوشنبه 29 آبان1396 - 10:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان عزیز
تو این انجمن یا اپراتور کار بلد نداریم یا اگر داریم خیلی بی معرفت تشریف داره که چند روزه جواب من رو نمیده

سه شنبه 30 آبان1396 - 12:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد من تا جاییکه در توانم بود سعی کردم چیزهایی رو که یاد گرفتم انتقال بدم حتی بارها برای ترجمه فایلهای تخصصی اعلام آمادگی کردم اما جز یک نفر بقیه صدایی ازشون در نیامد! ظاهرن اکثرن فقط دنبال مفت خوری هستند!!

ضمن اینکه پس از شش روز آوارگی تو کوهستانهای دور دو روز پیش برگشتم..
فقط یه کاوشگر واقعی میتونه درک کنه شش روز تو کوه بودن یعنی چی!!

در مورد مشکل این دوستمون باید بگم که تصور میکنم ایشون دستگاه رو در حالت تقویت شده مورد استفاده قرار دادن که این مشکلاتی که عنوان کردند طبیعیه!
نویز شدید و جابجایی و تغییر مدام عدد جلوی مربع در این حالت پیش میاد اما دستگاه بطور استاندارد این مشکل رو نداره..

ضمن اینکه عرض اسکن ایشون خیلی کم هست و اصولن اسکن کمتر از 10*10 اعتبار کمتری داره.

@};-

چهارشنبه 30 آبان1396 - 12:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام منم گیج شدم چند بار فقط همین روش معمولی اسکن رو انجام دادم تو تصویر چیزی نتونستم ببینم گوشه تصویر آبی میشد.متاسفانه کار کردن با این دستگاه سخته و برای خیلی ها نمیتونه نتیجه بخش باشه.حالا به دلایلی که من خودم شخصا بهش رسیدم.یکی اینکه برای خاک بکر مناسب هست یعنی اگر جایی رو کنده باشن و پر شده باشه یا مثلا زمین کشاورزی یا باغ یا امثال اینها باشه خاک یکدست و مناسبی نداره که پراب ها با اتصال یکسان به خاک با زمین ارتباط برقرار کنن.حتما باید خاکش کوبیده بشه تا یک دست باشه والا نتیجه کار درست در نمیاد.برای سخره و سنگ هم که دیگه پراب فرو نمیره .پیدا کردن فلزات متوسط و کوچک هم که احتمالا امکان پذیر نیست.فقط برای حفره های بزرگ خوب جواب میده که برای این هم به نظرم استفاده از مگنومتر خیلی بهتر هست.شاید خطای کمی داشته باشه البته برای فلز ولی از نظر سرعت کار و اینکه در همه انواع خاک میتونه کار کنه خیلی مفید میتونه باشه.اکثر کار های ما یا سنگ و سخره هست یا باغ و زمین کشاورزی.واقعا نتونستم ازش استفاده کنم.

چهارشنبه 1 آذر1396 - 9:39am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهرافرین نوشته است:
استاد من تا جاییکه در توانم بود سعی کردم چیزهایی رو که یاد گرفتم انتقال بدم حتی بارها برای ترجمه فایلهای تخصصی اعلام آمادگی کردم اما جز یک نفر بقیه صدایی ازشون در نیامد! ظاهرن اکثرن فقط دنبال مفت خوری هستند!!

ضمن اینکه پس از شش روز آوارگی تو کوهستانهای دور دو روز پیش برگشتم..
فقط یه کاوشگر واقعی میتونه درک کنه شش روز تو کوه بودن یعنی چی!!

در مورد مشکل این دوستمون باید بگم که تصور میکنم ایشون دستگاه رو در حالت تقویت شده مورد استفاده قرار دادن که این مشکلاتی که عنوان کردند طبیعیه!
نویز شدید و جابجایی و تغییر مدام عدد جلوی مربع در این حالت پیش میاد اما دستگاه بطور استاندارد این مشکل رو نداره..

ضمن اینکه عرض اسکن ایشون خیلی کم هست و اصولن اسکن کمتر از 10*10 اعتبار کمتری داره.

@};-

سلام دوست عزیز
من از دستگاهی که برد اون تو صفحه اول هست و تقویت نشده استفاده می کنم منظور از تقویت اگر سلکتورها باشه که باز رو هر حالتی می گذارم همین مشکل هست و حتی در حالت تست هم همین مشکل رو دارم مرسی از راهنمایی که می کنی خدا خیرت بده کمک کن مشکل منم حل بشه

چهارشنبه 1 آذر1396 - 9:53am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر دوستان گرامی
مشکل جناب حسن زاده طبیعیه و با این جور اسکنها همه ما مواجه شدیم
اولا جنس و مشخصات محل اسکن چیه صاف است یا سنگلاخ؟
به نظرم محل صاف است ولی خاک محکم با توده های سنگ در زیر باشد . باید خودشان قبل سوال این موارد اشاره کنند.
به نظر اثر نویز نباشد این اتفاق در اسکن بیشتر در موقعی رخ میدهد که پراپها شل و سفت در زمین فرو شود و محل برخی پراپها در زمین محکم نباشد.
به هر حال تمامی روشها مفصل در ایت تاپیک به همت دوستان گفته شده اگر کمی همت کنید 100 صفحه اخر را بخوانید بیشتر سوالهای شما جوابش موجوده.
در ضمن باید دستگاه را طوری با خاک تنظیم کنید که اعداد از 500 در اخرین مرحله اسکن بیشتر نشود وگرنه در اسنافر بعدا کم می شود و دردسر درست میکند. شما اخرین خانه هایی که اسکن زدید را از داخل حافظه دستگاه چک کنید اگر هنوز موجود است ببینید چند بوده

چهارشنبه 1 آذر1396 - 4:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست خوبم مرسی بابت راهنمایی
محل اسکن بالای تپه ای به ارتفاع 4 متر و طول وعرض 60 در 70 هست که روی تپه کاملا صافه خاکش تا اونجا که سوراخ کردیم یعنی تا 2 متری دستریز الک شده و نرم همراه با کوزه های شکسته و 10 سانت هم یه لایه ذغال در نیم متری هست خود تپه وسطش یه بیابان صاف صاف هست که دو تا تپه کوچیک تر هم دو طرفش
هستن
در مورد پراپ چه پراپ وصل باشه چه نباشه چه به زمین باشه چه نباشه اعداد تغییر میکنن محدوده تغییر اعداد در این اسکن زیر 300 بود و به زور چند نقطه 300 شد بقیه جاها بین 10 تا 150 بود لطفا کمک کنید که مشکل دستگاه حل بشه وقتی هم روی کلید تست میزنم و روشن میکنم باز هم اعداد پرش داره و هیچ وقت صفر نشدن

پنج شنبه 1 آذر1396 - 1:38am
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز این همه تاکید کردیم تنها اگر با اتصال سیم پرابها تغییر اعداد و نویز داشته باشین مساله از سیم هست و با سیم شیلد دار حل میشه! اما اگر بدون اتصال پرابها به جعبه دستگاه باز هم پرش اعداد دارین دیگه قطعا داخل دستگاه مشکلی وجود داره. این مساله میتونه از سیمکشی نامناسب سلکتورها یا محل پرابها روی جعبه باشه. یک عکس واضح از داخل جعبه بگیرین جوری که همه متعلقات و قطعات مشخص باشه تا بتونیم بهتر نظر بدیم.

پنج شنبه 1 آذر1396 - 1:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

با اجازه مهندس حمید.
شما همانطور که حمید جان گفتند دستگاه را باز کن و عکس بگیر . تا دیگر دوستان هم نظر بدهند.
به نظر من مشکل از کلید های سلکتوری است . احتمالا نوع مرغوب استفاده نشده.
سیمهای اتصال در داخل جعبه دستگاه را چک کنید اولا طول سیمها ی داخلی بیش از اندازه نباشد و در صورت امکان از نوع شیلد دار استفاده کنید. نوع خازنهای عدسی که الان عددش خاطرم نیست از مولتی لایر استفاده کنید .
حتما از کلید سلکتور جدا گانه عکس واضح ارسال کنید.

پنج شنبه 2 آذر1396 - 6:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید و سایر دوستان عزیز
این عکس دستگاه من سیم ها 7 سانت و 3 و 5 سانت هستند و مقاومت 100 کیلو که تو عکس هست رو هم عوض کردم و یک درصد خطا گذاشتم همچنین خازن 22 میکرو رو هم عوض کردم و تانتال گذاشتم این عکس قدیمی هست و قبل از این تغییرات اما مشکل همچنان برقرار است

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 3 آذر1396 - 12:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 607 , 608 , 609 , 610 , 611 , 612 , 613 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 53 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure