انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 4:26am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 601 , 602 , 603 , 604 , 605 , 606 , 607 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهرافرین نوشته است:
ahmadgold نوشته است:

وقتی 5 پراب رو در اولین ستون خودت میکاری .

درود بر شما دوست گرامی :)
منظورم این قسمت از توضیحات شما بود.
@};-

با عرض پوزش ، اشتباه تایپی بوده #:-s :-s

=)) =)) :)) :))

مردان بزرگ از خانه هاي گلي برميخيزند!!!

سه شنبه 4 مهر1396 - 9:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما ahmadgold گرامی :)

اول از همه خواهش میکنم من رو استاد خطاب نکنید زیرا که اصلن لایقش نیستم ضمن اینکه اینجوری پیش استاد حمید گرامی و سایر دوستان با سواد احساس شرمندگی میکنم :ymblushing:

نقد و بررسی شما در مورد این نوع روش پراب زنی که من اسمش رو "پرابزنی دوقلوی ایرانی" میزارم البته منطقی بنظر میاد..
اما باید توجه داشته باشید که میزان نفوذ امواج الکتریکی در هر زمینی بستگی به مقاومت مخصوص اون خاک یا رسانایی اون زمین داره..
بنظرم ما باید سعی در یادگیری بقیه روشها هم داشته باشیم زیرا با وجود بیش از یک قرنی که از اختراع و ابداع این روش میگذره واقعن چیز پوشیده ای وجود نداره بلکه تنها باید به یادگیری درست این روشها بپردازیم.

با کمک هم میتونیم سریعتر یاد بگیریم @};-

سه شنبه 4 مهر1396 - 4:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود
یک دستگاه زمین شناسی تازه خریدم عدد جلوی # چه وقتی که پراب وصل باشه چه نباشه در حد 2 تا4 هست بیشتر 2 هست و بالاتر نمیره مشکلش چیه؟

یکشنبه 9 مهر1396 - 4:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت مهندس حمید ،مهندس دلیل اینکه جنس پرابها استیل باشه چیه اگر از جنس دیگه مثلا مس استفاده میکنی چه مشکلی داره
ممنون .

سه شنبه 11 مهر1396 - 7:45pm
مدیر کل
مدیر کل

توضیح دادیم علت اصلی ؛ اکسید نشدن و کثیف نشدن پراب استیل حین کار هست. وگرنه میتونین از مس یا برنج هم استفاده کنین اما بعد از چند بار پراب زنی کثیف میشن و در دفعات بعدی اتصال مناسبی با خاک برقرار نمیکنن که همین سبب کاهش دقت تصاویر و حتی افت عمقزنی میشه! در مجموع پراب با قطر 6 میل از نوعی از استیل که جذب آهنربا نمیشه و سر اون هم به خوبی تیز شده میتونه مناسبترین گزینه برای این دستگاه باشه.

سه شنبه 11 مهر1396 - 10:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برای اینکه فرکانس زمینشناسیو ثابت نگه داریم باید چکار کنیم؟ فرکانس از 135 تا 137 متغیره؟

چهارشنبه 12 مهر1396 - 10:30am
مدیر کل
مدیر کل

اگر کریستال و خازنهای 10 پیکو و مونتاژ اون قسمت از مدار مشکلی نداشته باشه دلیلی برای تغییر خودبخودی فرکانس وجود نداره و اصلا تنظیم فرکانس در اختیار شما نیست. ممکنه فرکانس متر شما خطا داشته باشه وگرنه من در شبیه سازی هم تغییر فرکانسی مشاهده نکردم و همون 137.5 هرتز بوده.

چهارشنبه 12 مهر1396 - 12:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
اگر کریستال و خازنهای 10 پیکو و مونتاژ اون قسمت از مدار مشکلی نداشته باشه دلیلی برای تغییر خودبخودی فرکانس وجود نداره و اصلا تنظیم فرکانس در اختیار شما نیست. ممکنه فرکانس متر شما خطا داشته باشه وگرنه من در شبیه سازی هم تغییر فرکانسی مشاهده نکردم و همون 137.5 هرتز بوده.

ممنون مهندس جان @};- عرض کنم که بنده از هگز 411a استفاده کردم و اینکه مقدار خازنهارو از 10 به 22 پیکو تغییر دادم و با دو ولتمتر دیجیتال که یکیش ویکتور 9808 بود اندازه گیری کردم و تغییرات در هردو ولمتر به یکصورته. اگه از ولتمتر نباشه چه قطعات دیگه ای در تغییر فرکانس بیشتر تاثیر دارند؟

چهارشنبه 12 مهر1396 - 8:10pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
متوجه عرض من نشدین! در مداراتی که موج توسط میکرو تولید میشه فرکانس فقط به کریستال و برنامه میکرو بستگی داره. لذا نمیشه فرکانس رو عوض کرد و به همون شکل قطعه دیگری هم نمیتونه باعث تغییر فرکانس بشه. مولتی متر ویکتور هم فرکانس رو چندان خوب و دقیق نشون نمیده. اگر بخواین دقیق تر بررسی کنین باید با اسکوپ اندازه بگیرین. اما بنظر من اهمیتی نداره و مدار شما از این نظر سالم هست.
در خصوص خازنهای 10 پیکو این چندمین بار هست که میشنوم دوستان خازنهای کریستال رو به سلیقه خودشون تغییر میدن اما دقیقا متوجه نشدم علت این کار چیه؟! خازنهای کریستال برای ثبات و دقت فرکانسی بهتر کریستال و تا حدی بسته به مدار و قطعات جانبی مثل میکرو انتخاب میشه. اصلا اینجور نیست که بگین در همه مدارات باید 22 پیکو باشه! حالا در شرایطی که طراح مدار رو با خازنهای 10 پیکو نهایی کرده به اعتقاد من صلاح نیست تغییر داده بشه هر چند تفاوت محسوسی در نتیجه کار دستگاه نداره. اگر هم دوستان احساس کردن خازن 22 پیکو بهتر هست یا مدارشون مشکل دیگری داشته و یا خازنهای 10 پیکوی خوبی استفاده نکردن.

چهارشنبه 12 مهر1396 - 8:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
با سلام
آیا طرح مدار تصویری جان بکر رو نمیشه ارتقاع داد که اسکن زنده بده؟

پنج شنبه 12 مهر1396 - 2:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 601 , 602 , 603 , 604 , 605 , 606 , 607 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure