انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 11:37am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 598 , 599 , 600 , 601 , 602 , 603 , 604 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoca2del نوشته است:
جناب مهرآفرین سلام
موردی که ارایه کردم و راهنمایی فرمودید متاسفانه بعد از حفر خبری نبود
دلیلش قطعا اعدادیه که موقع کاشت 4 پراب دارم تقریبا تو تمام زمینها اعدادم بالاست مثلا از 250 تا 900 حتی با گین مختلف و res مختلف
سوالم اینه دقیقا وقتی 4 پراب کاشته شد به طور معمول ما در یک محیط طبیعی چه رنج اعدادی باید جلوی# داشته باشیم مثلا زیر 100 یا 50 یا خیر متغیره
سیستم من که توسط یکی از دوستان خبره درست شده متاسفانه به دلیل اعداد بالای 500 که تو برخی مربع ها میگیرم اونو به دل بخواه خودش کم میکنه واین باعث اشتباه میشه که نکنه حفره گرفتیم
لطفا راهنمایی کنید

ممنون

درود بر شما دوست گرامی

تا چه میزان حفاری کردید؟
و به چه نوع خاکی رسیدید؟(آیا خاکش با اطراف تفاوت داشت؟)

رنج اعداد در زمینهای عادی معمولن زیر 100 هست که هرچه گین رو بالاتر ببرید اعداد هم بیشتر میشن..

کم کردن اعداد توسط سیستم طبیعیه..

در مورد اپراتوریتون دقیقتر توضیح بدید تا شاید اگر ایرادی هست متوجه بشیم.

@};-

سه شنبه 21 شهریور1396 - 2:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Atroo نوشته است:
سلام خدمت دوستان عزیز...
من تازه این مدار رو راه اندازی کردم.میخوام که دوستانی که این مدار رو ساختن نظرشون رو بگن...فقط اینکه هنوز فرصت نوردم ببرم بیرون .. خواستم اول از درست کار کردن دستگاه مطمئن بشم...دوستان اگه مشکلی وجود داره بگین... ممنون اگه راهنمایی کنین... :x

سلام دوست عزیز
سیستم بنظر کاملا درست عمل میکنه . اسکن کنید که 100درصد مطمئن بشید

مردان بزرگ از خانه هاي گلي برميخيزند!!!

چهارشنبه 22 شهریور1396 - 10:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر شما جناب مهرآفرین
خوشبختانه با صحبت با دوست سازنده سیستم به اشکال در سلکتورها پی بردم چون رنج عددی در کار از 300 شروع و در این جای بخصوص تا 950 بالا می رفت و این باعث خطا میشد
اپراتوری هم همونطور که فرمودید ودر پی دی اف اول تایپیک بود با وسواس خاصی انجام شد حتی سعی شد متراژ دقیق با یک ایده ای رعایت بشه(از بنر مندرج شده و اسپری رنگ)
بله در متراژ 1.20 الی 1.60 در جایی که تصویر آبی کم رنگ و نفتی است خاک نرم بود و حتی احساس میشد فرو ریخته کمی اما خودم انتظار حفره حداقل 40 *50 داشتم که درست نبود
نوک سنگ سطحی در نرم افزار به رنگ سفید بود با هاله های قرمز و اعداد بالا که درست بود
در کل اگه محیط اجازه نمونه برداری بده سیستم بسیار خوبیه در سطح ما جهت شناسایی حفره
ممنون

چهارشنبه 22 شهریور1396 - 4:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

موفق باشید دوست من :ymhug:
@};-

چهارشنبه 22 شهریور1396 - 5:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید تا چه اندازه میشه به این حفرهیابهای شرکتی امیدوار بود.
درصد خطاشون چه اندازست یه جای باستانی رو نقطه کرده صاحب دستگاه میگه عمق ۱۶ متر.البته بیشتر قسمت زمین رو حفاری کردن و خاکش هم دستیه.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

جمعه 24 شهریور1396 - 12:20pm

سلام خدمت دوستان و مهندس عزیز
عکسی هست که نشون بده که دستگاه ، دفینه طلا یا نقره یا فلزات دیگه رو به چه شکلی نشون میده ؟؟
ممنونم

قبل از اینکه نا امید بشی یک بار دیگه امتحان کن .

جمعه 24 شهریور1396 - 12:59pm
مدیر کل
مدیر کل

هنرجو نوشته است:
مهندس حمید تا چه اندازه میشه به این حفرهیابهای شرکتی امیدوار بود.
درصد خطاشون چه اندازست یه جای باستانی رو نقطه کرده صاحب دستگاه میگه عمق ۱۶ متر.البته بیشتر قسمت زمین رو حفاری کردن و خاکش هم دستیه.

اول باید مشخص کنین چه حفره یابی و مربوط به کدوم شرکت هست و بعد در تاپیک مرتبط مطرح کنین تا دوستان نظر بدن. بهرحال 16 متر ارتفاع یک ساختمان 5 طبقه هست! شوخی بردار نیست که بگیم هر دستگاه بی نام و نشانی میتونه در این عمق چیزی رو مشخص کنه. من هم تا بحال بطور موثق چنین چیزی نشنیدم.

جمعه 24 شهریور1396 - 2:37pm
مدیر کل
مدیر کل

orkobon نوشته است:
سلام خدمت دوستان و مهندس عزیز
عکسی هست که نشون بده که دستگاه ، دفینه طلا یا نقره یا فلزات دیگه رو به چه شکلی نشون میده ؟؟
ممنونم

این نوع از سیستمها اصولا در پیدا کردن حفره نظیر اتاقک و تونل و چاه و امثالهم کاربرد دارن و در این زمینه دقت خوبی هم دارن. اما تا الان گزارش درستی از مشخص شدن فلز در اسکنهای گرفته شده توسط دوستان منتشر نشده و فکر نمیکنم برای سنس خود فلز کارایی خاصی داشته باشه. اما قطعا حتی اگر فلز هم در تصاویر قابل تشخیص باشه هیچ تفاوت معناداری بین انواع فلزات نخواهد بود که مثلا از روی رنگ بتونین تفکیک کنین.

جمعه 24 شهریور1396 - 2:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ahmadgold نوشته است:
Atroo نوشته است:
سلام خدمت دوستان عزیز...
من تازه این مدار رو راه اندازی کردم.میخوام که دوستانی که این مدار رو ساختن نظرشون رو بگن...فقط اینکه هنوز فرصت نوردم ببرم بیرون .. خواستم اول از درست کار کردن دستگاه مطمئن بشم...دوستان اگه مشکلی وجود داره بگین... ممنون اگه راهنمایی کنین... :x

سلام دوست عزیز

سلام
من دیروز رفتم با دستگاه اسکن بگیرم. ولی اعداد L و H همون 512 بود و عدد کنار # 0 بود... چند بار پراب ها رو جلو بردم و سیو رو زدم. ولی تو هیچ کدوم از پراب زنی ها اصلا اعداد تکون نمیخورد. همون 512 که وقتی روشن میشه روشه... فقط چند جا وقتی دوستم خواست پراب رو در بیاره اعداد تغییر میکرد و از 512 به 534 میرفت... ولی آنی بود.. دوباره میشد همون 512...البته بگم میله رو هر کاری میکردم تا 10 سانت بیشتر نمیرفت تو زمین... مجبوری رفتم یه جا که شخم زدن سال قبل...ولی خیلی هم نرم نبود خاک.. با زور تا 25 سانت میرفت تو زمین.. :D و اینکه میله ی پراب 8 میل از جنس برنج هست... و سیم ها به وسیله ی گیره ی سوسماری به میله ها وصل میشن. و سیم اتصال 1 میل افشان هست...آیا میتونه مشکل ازاتصال پراپ و سیم باشه؟

جمعه 24 شهریور1396 - 4:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Atroo نوشته است:
ahmadgold نوشته است:
Atroo نوشته است:
سلام خدمت دوستان عزیز...

سلام دوست عزیز

سلام
من دیروز رفتم با دستگاه اسکن بگیرم. ولی اعداد L و H همون 512 بود و عدد کنار # 0 بود... چند بار پراب ها رو جلو بردم و سیو رو زدم. ولی تو هیچ کدوم از پراب زنی ها اصلا اعداد تکون نمیخورد. همون 512 که وقتی روشن میشه روشه... فقط چند جا وقتی دوستم خواست پراب رو در بیاره اعداد تغییر میکرد و از 512 به 534 میرفت... ولی آنی بود.. دوباره میشد همون 512...البته بگم میله رو هر کاری میکردم تا 10 سانت بیشتر نمیرفت تو زمین... مجبوری رفتم یه جا که شخم زدن سال قبل...ولی خیلی هم نرم نبود خاک.. با زور تا 25 سانت میرفت تو زمین.. :D و اینکه میله ی پراب 8 میل از جنس برنج هست... و سیم ها به وسیله ی گیره ی سوسماری به میله ها وصل میشن. و سیم اتصال 1 میل افشان هست...آیا میتونه مشکل ازاتصال پراپ و سیم باشه؟

البته اینم اضافه کنم.. الان تو خونه دستگاه رو روشن کردم بدون وصل پراب..که Lو H همون 512 بودن و # صفر بود... ولی با دست دستگاه رو میکشم رو زمین اعداد تغییر میکنن و # میشه مثلا 10 یا 5.. که اختلاف L وH هست...نمیدونم دیگه.. واقعا مشکل از زمینی بود که پراب زنی کردم یا از اتصال پراب و سیم به وسیله گیره ی سوسماری ؟

جمعه 24 شهریور1396 - 10:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 598 , 599 , 600 , 601 , 602 , 603 , 604 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure