انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 6:29am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بله بینا جان دقیقا خودشه! فقط آخرش A نباید داشته باشه که درسته. سایر اعداد اهمیتی ندارن مثلا نشاندهده حداکثر فرکانس کریستال هستن که چون در این مدار از کریستال 3.6864 استفاده شده تمام مدلهای بدون A جواب میدن.

پنج شنبه 9 خرداد1392 - 5:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
اگه کار کردن با این دستگاه سخت باشه برای حفره یابی با همین ردیاب خیلی راحتتر جواب میشه گرفت من الان درمورد حفره زنی با ردیاب به نتایج باورنکردنی رسیدم و شاید هر حفره ای با خطای 5% میگیرم یعنی اکثر حفره هایی که میگیرم درست هستند

پنج شنبه 9 خرداد1392 - 11:08pm
مدیر سایت
مدیر سایت

mehran1545 نوشته است:
اگه کار کردن با این دستگاه سخت باشه برای حفره یابی با همین ردیاب خیلی راحتتر جواب میشه گرفت من الان درمورد حفره زنی با ردیاب به نتایج باورنکردنی رسیدم و شاید هر حفره ای با خطای 5% میگیرم یعنی اکثر حفره هایی که میگیرم درست هستند

خوب دوست عزیز بقیه اش چی چجوری حفریابی میکنن ؟ در عجبم که چرا شما دوستان عزیز وقتی یه مورد جدید با این ردیاب پیدا کردید نمیاین انو بزارین تو سایت برای بقیه دوستان ، :-? در ضمن این دستگاه هر چند کارش خوب باشه ولی کار کردن با اون خیلی خیلی سخته . اپراتوریش اون چیزی که فکر می کنید نیست ، هر کدوم از پراپ ها رو باید حدود 20 تا 25 سانت تو زمین فرو کرد ، اگه جای رطوبت زیاد باشه که کات نمیشه باهاش کار کرد ، تو بارندگی که اصلا نمیشه و بایست صبر کنید که زمین خشک بشه ، فاصله پراپ هم از هم باید دقیق باشه و اگه در هنگام کاشتن یکی از پراپ ها در زیر اون با سنگ برخورد کنید که نشه تو خاک فروش کرد و مجبور به جابجا کردن اون شدید ، باید کل چینش پراپ رو جابجا کنید که اندازه فواصل بین پراپ ها بهم نخوره ، ، البته نخاستم بگم ساید بعضی از دوستان از این حرفم دلسرد بشن ، کلا دستگاه از نظر قدرت ، دستگاه خوبیه ولی معایب زیادی هم داره که در بالا عنوان کردم ،بنده مختصر اطلاعاتی داشتم که عرض کردم ، حالا دوستان خود مختارن

جمعه 9 خرداد1392 - 12:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام

یکی از روشها این روش ماتریسی که شما ذکر کردید و خود نویسنده بهش میگه twin prob.
روشهای دیگری هم مثل wenner هستند که میشه با دقت کمتری کاوش کرد.
البته توضیحات کاملی راجع به کار با این دستگاه در کتاب seeing beneath the soil نوشته آنتونی کلارک وجود داره.
این دستگاه متفاوته و بیشتر به درد باستان شناسی میخوره تا گنج یابی. اما به هر حال نرم افزارهی قدرتمندی مثل اونی که مهندس مهدی معرفی کردند و هم چنین snffler وجود دارند که با این دستگاه سازگارند. حتی این آخری سه بعدیه!
کاملا سلیقه ای و البته اختیاریه ساخت این دستگاه.
کارکرد این اثبات شده است در صورتی که ردیابی پشتوانه علمی ندارد (ولی کار میکند ;) )
یا حق

جمعه 9 خرداد1392 - 1:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
تجربه حفره يابي در قسمت مربوطه (كار با ردياب) توضيح دادم

شنبه 10 خرداد1392 - 1:14am
مدیر کل
مدیر کل

:ymparty: دوستان خدمتتون مژده بدم که قسمت اصلی دستگاه شامل میکرو و ال سی دی رو بنده شبیه سازی کردم! میشه گفت میکروی نوع A هیچ تفاوت عملکردی نسبت به نوع بدون آ نداشت و جفتش بدرستی در شبیه سازی جواب داد و کاملا یکسان بود نتیجه کار. فرکانس خروجی پایه 4 میکرو هم 137.5 هرتز برای من قابل اندازه گیری بود! کلید ها و منوهای ال سی دی هم همگی به درستی عمل کردن.
تنها نکته این بود که فایل هگز که شماره 450 داره اصلا درست کار نکرد چه با میکروی اصلی و چه نوع A. حالا شاید هم به این خاطر بوده که من کل مدار رو شبیه سازی نکردم! ولی بهرحال مشکلی نیست فایل هگز با شماره 411 کاملا بدرستی جواب میده.
پس دوستان نیازی نیست دنبال میکرو بگردن. نوع A اتفاقا جدید تر هم هست و در بازار به وفور یافت میشه.

شنبه 10 خرداد1392 - 3:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
خدا خیرت بده مهندس.
برای پروگرام کردن من میکرو رو به یه مغازه دادم چون پروگرامر ندارم. فقط فایل هگز 411 رو براش ایمیل کنم کافیه؟
این اولین مداریه که با میکرو قراره بسازم ببخشید این سوالات ابتدایی رو میپرسم.
برای وصل کردن ال سی دی عینا باید شماره پایه های ال سی دی رو به شماره های روی فیبر وصل کنم!
برای بک لایت کلید جداگانه ای نداره؟
امروز قطعات سفارشی من رسیدن. مونتاژ تموم شد عکسشو می فرستم.
ممنون

شنبه 11 خرداد1392 - 12:22pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان گل

چون سیستم کارکرد این دستگاه به احتمال زیاد شبیه اگزا ماینر باشه چند نکته رو خدمت دوستان عرض کنم شاید مفید باشه

1-سعی کنید همیشه فاصله میله ها با هم دیگه برابر باشه حتی چند سانت کمتر یا بیشتر در تصویر ارایه شده توسط دستگاه اشکال وارد خواهد کرد ,در ضمن کل میله ها رو به یک اندازه در زمین فرو کنید و سعی کنید جنس میله ها رو از استیل انتخاب نمایید.

2- دستگاه دارای 4 میله یا پراپ هست که دو تا میله فرستنده و دو تا گیرنده هستند

3-عمق بیشتر کاوش با فاصله پراپها از همدیگه رابطه مستقیم دارد بالفرض اگر شما فاصله پراپهای فرستنده از گیرنده رو 1 متر انتخاب کنید نهایت تا 2 یا 3 متر میتونید اجسام زیر زمین رو دتکت نمایید و بیشتر از این عمق امکان کاوش وجود نخواهد داشت.

4-هر چقدر فاصله پراپهای گیرنده از فرستنده بیشتر باشه به همان مقدار , اندازه اجسام مورد کاوش هم بیشتر خواهد بود و اجسام کوچکتر توسط دستگاه دتکت نخواهند شد.

5-قبل از اینکه شما یک منطقه رو اسکن نمایید باید در یک قسمت از خاک (بجز خاک منطقه ای که میخواهید اسکن نمایید)دستگاه رو به اصطلاح بالانس نمایید ,برای این منظور چهار تا میله رو در زمین با فاصله مشخص در زمین فرو میکنید و مقدار soil deta رو صفر میکنید البته این گزینه در اگزا هست و در نرم افزار این دستگاه هم گزینه ای باید مربوط به اطلاعات خاک وجود داشته باشه که شبیه به soil deta , در ضمن خاک اون قسمت از خاک رو کا بالانس میکنید باید عاری از هر گونه فلز و خلاء باشه

6-در زمینهای خیس و یا سنگی امکان استفاده از این دستگاه وجود ندارد مگر اینکهبرای این دستگاه لوپ ساخته شود که فکر نم یکنم کار بسیار سختی باشه

7-در اگزا ماینر اعداد نمایش داده شده توسط دستگاه برای فلز منفی و برای خلاء مثبت است شاید این دستگاه هم اینطور باشه

ادامه دارد

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

شنبه 11 خرداد1392 - 1:24pm

اقای هوشی فکر کنم برخی ازاطلاعاتی که دادید بکلی اشتباهه.
مخصوصا بند های 3و 4و 6 کمی و 7

شنبه 11 خرداد1392 - 1:33pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ممنون هوشی جان بخاطر اطلاعاتی که گذاشتین.
دوستان هرکسی هر تجربه ای با این سیستم و مشابه اون داره حتما اینجا به اشتراک بزاره که همه استفاده کنن.
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 11 خرداد1392 - 3:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 88 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure