انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 7:55pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 581 , 582 , 583 , 584 , 585 , 586 , 587 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

درود به همه دوستان و اساتید گل
من تصمیم دارم این مدار رو بسازم اما نمی دونم کدوم شماتیک رو استفاده کنم اگه ممکنه بفرمائید شماتیک اصلی که جواب گرفتید کدومه

شنبه 12 فروردین1396 - 8:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

k.irani70 نوشته است:
من تصمیم دارم این مدار رو بسازم اما نمی دونم کدوم شماتیک رو استفاده کنم اگه ممکنه بفرمائید شماتیک اصلی که جواب گرفتید کدومه

سلام دوست عزیز
همون پی سی بی که آقای کاوشگر زحمتشو کشیدن رو بسازید در صفحه ی اول موجوده
از بین دوتا پی سی بی کاوشگر هم بهتره ttl رو بسازید البته از نظر کارایی فرقی با پی سی بی rs232ندارد فقط در قسمت ارتباط با کامپیوتر باهم تفاوت دارند @};-

شنبه 12 فروردین1396 - 8:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

امیر حداد نوشته است:
k.irani70 نوشته است:

سلام دوست عزیز
از بین دوتا پی سی بی کاوشگر هم بهتره ttl رو بسازید البته از نظر کارایی فرقی با پی سی بی rs232ندارد فقط در قسمت ارتباط با کامپیوتر باهم تفاوت دارند @};-

بابت راهنمایی که فرمودین سپاسگذارم قسمت ارتباطی رو می خوام از ماژول یو اس بی و ماژول بلوثوث استفاده کنم که با این حساب باید خودم تغییرش بدم بعد ایا به غیر از فایل اسمبل فایل سورس دیکه ای هم موجوده که بشه تغییرات کلی درش داد چون این فایل اسمبلی رو می تونم تا حدودی عوض کنم و با چند تا سیستم دیگه که مد نظرم هست قاطی کنم ولی خیلی کار میبره همینجور که میدونید یک تابع نوشته شده در زبان سی حداقل چندین خط اسمبلی هست که هم نوشتن اون رو مشکل میکنه هم باگ گیری اون رو

یکشنبه 13 فروردین1396 - 9:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

k.irani70 نوشته است:
امیر حداد نوشته است:
k.irani70 نوشته است:

سلام دوست عزیز

بابت راهنمایی که فرمودین سپاسگذارم قسمت ارتباطی رو می خوام از ماژول یو اس بی و ماژول بلوثوث استفاده کنم که با این حساب باید خودم تغییرش بدم بعد ایا به غیر از فایل اسمبل فایل سورس دیکه ای هم موجوده که بشه تغییرات کلی درش داد چون این فایل اسمبلی رو می تونم تا حدودی عوض کنم و با چند تا سیستم دیگه که مد نظرم هست قاطی کنم ولی خیلی کار میبره همینجور که میدونید یک تابع نوشته شده در زبان سی حداقل چندین خط اسمبلی هست که هم نوشتن اون رو مشکل میکنه هم باگ گیری اون رو

سلام خواهش میکنم دوست عزیز
برای ارتباط میتونید از مبدل ttl به usb استفاده کنید
در رابطه با سورس هم اطلاعی ندارم جستجو کنید شاید چیزی که بدردتون بخوره رو پیدا کنید @};-

دوشنبه 14 فروردین1396 - 5:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بادرود به دوستان عزیز
لطفا در مورد پروگرام کردن آی سی یعنی نوع پروگرامر و نرم افزار مناسب و روش پروگرام و فیوز بیت ها توضیح بدید یا اگر در صفحات جایی توضیح داده شده شماره صفحه را بفرمایید. با سپاس بسیار.

دوشنبه 21 فروردین1396 - 3:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

koorosheparsi نوشته است:
بادرود به دوستان عزیز
لطفا در مورد پروگرام کردن آی سی یعنی نوع پروگرامر و نرم افزار مناسب و روش پروگرام و فیوز بیت ها توضیح بدید یا اگر در صفحات جایی توضیح داده شده شماره صفحه را بفرمایید. با سپاس بسیار.

سلام دوست عزیز
با هر پروگرامر و برنامه ایی که مخصوص آیسی PIC باشه میشه پروگرام کرد
صفحه 408 یه پروگرامر برای ساخت موجود است میتونید بسازید و استفاده کنید
برای پروگرام کردن آیسی هم نیاز به تنظیم فیوزبیت نیست فقط فایل هگز رو وارد نرم افزار میکنید و میریزید روی آیسی و تمام @};-

دوشنبه 21 فروردین1396 - 8:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
خب پس محل نصب پرابها روی جعبه مناسب نیست! نباید کنار هم باشن و فاصله سیمهاشون فقط 1 سانت باشه! وگرنه سیمهای گیرنده در حالت عادی هم اندکی فرکانس فرستنده رو دریافت میکنن و این روی نتیجه اسکن تاثیر منفی داره. سعی کنین فاصله بین خروجی پرابها و سیمهای فرستنده و گیرنده رو چند برابر افزایش بدین.

سلام
طبق راهنمایی شما فاصله بین سیم هارو بیشتر کردم .توی خونه و بیرون بدون پراپ اصلا اعداد کم و زیاد نمیشد و کنار مربع صفر هست مگر اینکه جعبه دستگاه رو تکون بدم که اونم لحظه ای اعداد عوض میشن. @};-
بیرون از خونه تو محیط روستایی 200 متر فاصله با نزدیکتریک خانه( 200 متر قبلی که عرض کرده بودم محیط شهری بود) وقتی پراپ هارو کاشتم 2 الی 4 واحد اعداد بازی میکردند !
این هم اسکن امروز
در خانه های c3 r3 , c4 r3 یه حفره به قطر 30 سانتی بصورت مورب 45 درجه به طرف پایین بود به طول حداقل 1 متر.
زمین 6 *4 و خیلی ناهموار
:-*

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 21 فروردین1396 - 11:03pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
بله بنظر میاد واقعا این موارد تاثیر داشته! جا داره سایر دوستان هم در ساخت دستگاه به این نکات توجه داشته باشن.

دوشنبه 21 فروردین1396 - 11:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

امیر حداد نوشته است:
koorosheparsi نوشته است:
بادرود به دوستان عزیز

سلام دوست عزیز
با هر پروگرامر و برنامه ایی که مخصوص آیسی PIC باشه میشه پروگرام کرد
صفحه 408 یه پروگرامر برای ساخت موجود است میتونید بسازید و استفاده کنید
برای پروگرام کردن آیسی هم نیاز به تنظیم فیوزبیت نیست فقط فایل هگز رو وارد نرم افزار میکنید و میریزید روی آیسی و تمام @};-

سپاس بسیار

سه شنبه 22 فروردین1396 - 8:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود به همه دوستان اساتید گل
من قطعات مدار رو طبق شماتیک جناب کاوشگر تهیه کردم و کریستال رو هم 3.6864طبق چیزهایی که گفته شده اما موفق به پیدا کردن ای سی 7660 نشدم به نطر شما ایا جایگزینی براش وجود داره یا نه با سپاس

چهارشنبه 22 فروردین1396 - 12:13am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 581 , 582 , 583 , 584 , 585 , 586 , 587 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 53 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure