انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 اردیبهشت1403 - 1:40am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 579 , 580 , 581 , 582 , 583 , 584 , 585 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shahab58 نوشته است:
سلام مهندس حمید ودوستان ایسی 24 lc256 جایگزین دیگه ای هم داره که همون بادهی و داشته باشه خیلی بد گیر میاد

سلام دوست عزیز
شما میتونید ار آیسی 24c256 استفاده کنید که به راحتی گیر میاد @};-

جمعه 27 اسفند1395 - 10:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان عزیز علی الخصوص مهندس حمید عزیز و عرض تبریک سال نو امیدوارم سالی خوب وخوش داشته باشید دو سوال داشتم اول اینکه ایسی max232 رو حذف کنیم بهتره یا باشه منظورم کانکت شدنش به pcیا لب تابه کدومش کمتر اذیت میکن سوال دوم میکرو با پسوندA گیر اوردم کدوم هگز فایل رو بریزیم 450 یا 411 ممنونم دوستان عزیز

سه شنبه 1 فروردین1396 - 9:02pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. سال نو شما هم مبارک. @};-
چون کامپیوترهای امروزی دیگه مجهز به پورت سریال قدیمی نیستن و لذا بهرحال نیاز به نوعی مبدل برای اتصال به کامپیوتر وجود داره ؛ بنظر من قطعا بهتره از مبدل TTL موجود در بازار استفاده کنین و آیسی 232 رو هم حذف کنین. فکر میکنم یکی از فیبرهایی که دوستان زحمتشو کشیدن بر همین اساس باشه.
فایل هگز 411 مورد تایید هست و بیشتر دوستان از همین نسخه استفاده کردن.

سه شنبه 1 فروردین1396 - 9:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز ببخشید مهندس متاسفانه بنده بخاطر تعطیلات عید ونبود قطعه مجبور شدم فیبر قدیمی با پورت 232 رو بزنم البته پورتشو داشتم و کابل و تبدیل به usb با سی دی درایورش هم موجود بود ناچارا مجبور شدم اونو بزنم حالا تغییرات قسمت مربوط به تقویت مدار که گذاشتین نیاز یه تغییرات در اطراف ایسی max232که نداره یعنی همون تغییرات که تو فیبر نهایی دادین رو اضافه کنم

جمعه 4 فروردین1396 - 4:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

منظورم این مداره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 4 فروردین1396 - 4:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

ببخشید مهندس خیلی اذیتتون کردیم منظورمو نمیدونم خوب گفتم یا نه مدار قبلی که پورت و ایسی 232 روشه اگه بخایم قسمت تقویت شده روش اضافه کنیم همون قسمت تغییرات مدار نهایی با بخش تقویت شده کفایت میکنه یا باید تغییرات دیگه ای هم داد ببخشید مهندس شرمنده :ymblushing:

جمعه 4 فروردین1396 - 4:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خیلی ممنون. سال نو شما هم مبارک. @};-
چون کامپیوترهای امروزی دیگه مجهز به پورت سریال قدیمی نیستن و لذا بهرحال نیاز به نوعی مبدل برای اتصال به کامپیوتر وجود داره ؛ بنظر من قطعا بهتره از مبدل TTL موجود در بازار استفاده کنین و آیسی 232 رو هم حذف کنین. فکر میکنم یکی از فیبرهایی که دوستان زحمتشو کشیدن بر همین اساس باشه.
فایل هگز 411 مورد تایید هست و بیشتر دوستان از همین نسخه استفاده کردن.

سلام به تمامی بزرگواران
خیلی وقته نتونستم این تاییک رودنبال کنم بنابراین اگه یکی ازدوستان زحمت بکشه وفایلهای تهایی برای ساخت مداررودریک فایل فشرده اینجابیاره ممنون میشم
ضمنافایل هگز411که اشاره شدرودرص 411گشتم اماپیدانکردم شایدمن اشتباه برداشت کردم
باتشکرازتمامی دوستان @};-

جمعه 4 فروردین1396 - 11:14am
مدیر کل
مدیر کل

shahab58 نوشته است:
ببخشید مهندس خیلی اذیتتون کردیم منظورمو نمیدونم خوب گفتم یا نه مدار قبلی که پورت و ایسی 232 روشه اگه بخایم قسمت تقویت شده روش اضافه کنیم همون قسمت تغییرات مدار نهایی با بخش تقویت شده کفایت میکنه یا باید تغییرات دیگه ای هم داد ببخشید مهندس شرمنده :ymblushing:

خواهش میکنم.
البته من مداری برای تقویت نذاشتم! چند نکته ساده برای تقویت عرض کردم که برخی دوستان انجام دادن. ظاهرا زیاد هم جواب خوبی نداد چون حساسیت دستگاه زیاد شد و نمیشد بخوبی ازش جواب گرفت. بنظر من دستگاه اصلی مشکلی از نظر عمقزنی نداره. این مساله هم ربطی به ایسی 232 و اتصال به کامپیوتر نداره.

جمعه 4 فروردین1396 - 12:24pm
مدیر کل
مدیر کل

arash kamangir نوشته است:
سلام به تمامی بزرگواران
خیلی وقته نتونستم این تاییک رودنبال کنم بنابراین اگه یکی ازدوستان زحمت بکشه وفایلهای تهایی برای ساخت مداررودریک فایل فشرده اینجابیاره ممنون میشم
ضمنافایل هگز411که اشاره شدرودرص 411گشتم اماپیدانکردم شایدمن اشتباه برداشت کردم
باتشکرازتمامی دوستان @};-

هر مطلب رسمی در مورد ساخت این دستگاه وجود داشته در پست اول تاپیک قرار گرفته. منظور از فایل 411 هم ورژن 411 بود که از اول هم اکثر دوستان همون نسخه رو پروگرام کردن! چیزی عوض نشده.

جمعه 4 فروردین1396 - 12:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس منظورم این قسمت مداره که به مدار اصلی اضافه شده. این قسمت اضافه شده کار شما نیست؟ پس بنده همون مدار r232 کاوشگر رو ادامه میدم حالا که بهتر نشده بینیم چی میشه دیگه با سوالام مزاحمتیم مهندس خوب انجمن موفق و پیروز باشی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 4 فروردین1396 - 6:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 579 , 580 , 581 , 582 , 583 , 584 , 585 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mohamd f و 91 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure