انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 3:41am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 576 , 577 , 578 , 579 , 580 , 581 , 582 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mj123 نوشته است:
کسی نمیخواد جواب سوال مارو بده؟ :((
سلام دوست عزیز با دستگاه اسکن ذخیره کردید پورت سریال درست انتخاب می کنید

یکشنبه 10 بهمن1395 - 1:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 10 بهمن1395 - 2:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان عکس دوم

یکشنبه 10 بهمن1395 - 5:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

farokh نوشته است:
درود بر دوستان
مطالبی که جواد اقا گذاشتن بسیار مفیده ولی مشکلی که قبلا هم با ایشان در باره اش صحبت کردیم تعداد اسکنهاست که گویا باید حد نصاب خاصی داشته باشه
ایا با هر تعداد اسکن میشه با این روش که شما فرمودید تبدیل دیتا را انجام داد؟
در اسنافر گزینه ای هست برای انتخاب چیدمان پراپها در حالتهای زیگزاک و s مانند ولی قبلا از هر روشی استفاده کردم خطا میداد .
جواد جان اگر میشه مطالب را بیشتر باز کن و توضیحات بیشتر بده الان روند کار تاپیک کند هست ولی خدا راشکر مسیر کار درسته اگر دوستان همت کنیم برا شب عید دیگه به یه روش جامع می رسیم و بامید خدا در بهار میتونیم با دستگاه کار کنیم
من در حال کار روی یه قسمت تکمیلی هستم که سعی میکنم زودتر اینجا بزارم برا ی دوستان تا با نظرات جمع بتونیم معایبش را برطرف کنیم
پیروز باشید

سلام فرخ جان تعداد داده باید بالای شصت باشه تا نرم افزار قبولش کنه برا دوبعدی

دوشنبه 10 بهمن1395 - 12:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر دوستان @};-
هنگام کار با زمین شناسی جابجا کردن پراپها کار وقتگیر ی هستش و باعث میشه نتونیم تعداد اسکن زیادی بگیریم مدتی دنبال یه سویچ باکس الکترونیکی بودم که نمونه فایلی هم ارسال کردم ولی طرح ناقص بود و نیاز به کار داشت امروز این مورد را که قبلا طراحیش کردم را برا ی دوستان ارسال میکنم تست شده ولی هنوز کاملش نکردم امیدوارم دوستان نظر و راهنمایی یادشون نرود. دستگاه ساده ایی هستش با هزینه کم ولی کمک زیادی میکنه . من بعلت نداشتن سلکتور مناسب نتونستم هنوز بصورت یک جعبه مجزا جمع و جورش کنم
برای ارایش شلومبرگر و ارایش ایرانی خودمون مناسبه

چهارشنبه 13 بهمن1395 - 9:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون farokh عزیز..
اما بنظرم این روش هم با تعداد کابلهای زیاد دردسرهای خودش رو داره..
و از اون مهمتر تعداد کانکتورها و اتصالات زیاد این نگرانی رو بوجود میاره که اعداد مقاومت دچار اختلال بشن..
بهرحال کمی سختی بیشتر در مقابل دقت بالاتر ارزش خواهد داشت اما تلاش شما ستودنیست :)

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 8:32am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود برشما
ممنون از نظرتون . بله امکانش زیاده که بعلت عدم اتصال صحیح مشکل پیش بیاد . اگر از کابل مرغوب استفاده شود و اتصال به پراپها صحیح باشه فکر نکنم مشکل خاصی پیش بیاد من برا تست از کابل شبکه و تعدادی میله اهنی استفاده کرد که سر هر رشته را به میله پیچ کردم و فاصله هر پراپ یک متر از هم انتخاب کردم .
البته یه ازمایش بود که جواب داد . اگر دستگاه به یک سویچ باکس اتومات مجهز میشد میتونست کمک زیادی بکنه و درحد یک دستگاه ایده ال میشد.
دوستان اگر طرح و ایده ایی دارند لطفا ارایه بدهند ممکنه یک ایده ساده کار بزرگی انجام بدهد .
من یک تحقیق کردم راجع به این دستگاه ها گویا برخی افرادی که با دستگاههای زمین شناسی کار میکنند قبلا که لوازم و قطعات در ایران موجود نبوده برا ی برداشتهای میدانی از همین روشهای سلکتوری استفاده می کردند که تعداد سلکتورها بیشتر بوده و می تونستن ارایشهای مختلفی را اجرا کنند .
البته نظر تک تک دوستان محترمه و امیدوارم هر عیب و اشکالی به نظرشون می رسه بیان کنند

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 10:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما farokh گرانقدر..
متاسفانه یا خوشبختانه ایده های خوب قبلن در مورد این سیستم اجرا شده فقط الگو برداری برای ما مونده..
سوئیچینگ اتومات یا دستی و یا حتی استفاده از پرابهای بدون سیم با ارتباط وای فای..دیگه واقعن چیکار میشه کرد؟!
مهم اینه که ما سیستم اصلی رو داریم و مهمتر از ساده کردن اپراتوری یاد گرفتن چگونگی اپراتوری درست و روشهای مختلف اپراتوری و همچنین یاد گرفتن آنالیز اسکنهای این دستگاه ارزشمند هست!
@};-

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 3:25pm

با سلام خدمت دوستان و مهندسين عزيز
وقتي ما از زمين اسكن بر ميداريم اعداد تو حافظه 24lc256 باقي ميمونه يا نه توحافظه pic هم باقي ميمونه ، يعني من از يه جايي اسكن بر داشتم ميخوام همون اسكن داشته باشم هر موقع اي سي ٢٥٦ گذاشتم سر جاش همون اعداد ميده يا عوض ميشه
با تشكر

جمعه 15 بهمن1395 - 10:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان سلام یه سوال.با چرخوندن سلکتور پنج حالته قدرت خروجی کم میشه در حقیقت ما ولتاژ کمتری به زمین تزریق می کنیم. درسته؟

جمعه 15 بهمن1395 - 11:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 576 , 577 , 578 , 579 , 580 , 581 , 582 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure