انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 6:00pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 541 , 542 , 543 , 544 , 545 , 546 , 547 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

میثم نوشته است:
IIII نوشته است:
سلام

با دو روش که توی عکس ها مدل اسکن رو ضمیمه کردم آقای مهرآفرین @};-

ممنون از راهنمایی خوبت میثم جان ، من از یک زمین اسکن گرفتم و به دو طریق دستی و کابل به دستگاه دادم که اون هارو هم میزارم خودتون یک مقایسه ای بکنید ، شاید من اشتباه میکنم @};-

دوست عزیز چونکه ما هنوز تجربه کافی با دستگاه را نداریم برا همین اسکن ها رو توی انجمن قرار میدیم تا به یک نتیجه گیری و جمع بندی برسیم.
برای تجزیه و تحلیل باید ابتدا فایل خام داده ها که از دستگاه به نرم افزار اسنافلر انتقال دادید ابتدا ضمیمه کنید.
چیزی که من در اسکن شما میبینم یک چاه هست تا یک قنات. یعنی اگر ما از زیر خاک خبر نداشتیم میگفتیم که به احتمال زیاد یک حفره است.
اگر که میخوایم تجربه بدست بیاریم باید در دو امتداد اسکن میگرفتید ( یکی در امتداد قنات پراب زنی کنید، یکی عمود بر قنات پراب زنی بشه)
اگر در امتداد قنات پراب زنی میشه یعنی C1,P1 ثابت و C2,P2 در امتداد قنات رفته رفته پیش میره حداقل در 5 ستون انجام بشه که لااقل 2 ستون در دو طرف قنات بیفته و ستون وسطی روی خود قنات باشه. تعداد سطر ها هم هر چه بیشتر باشه بهتر. سعی کنید اونقدری باشه که از قنات هم رد بشه تا در تصویر نهایی شکل یک تونل ظاهر بشه. حالا با نگاه کردن به اسکن میشه فهمید از سطر چندم، قنات خودشو توی اسکن نشون میده. این فاصله (فاصله بین پراب های ثابت تا متحرک) میشه حداکثر عمق زنی برای 2.5 متر دستگاه با فلان تنظیمات سلکتورها (حتما هم ذکر بشه مدار عادی است یا تقویت شده)

قربونت برم میثم جان ، ممنون بابت توضیح کاملت @};- @};-

این از فایل اصلی اسکن که تبدیل شده به گرید ، فقط لطفا توجه داشته باشید که تو این فایل 2 تا اسکن هست ، که هر دو اسکن در 3 ستون انجام شده و 6 سطر ، که اسمن اول به روش C1 P1 - C2 P هست که از سطر 1 تا 6 دستگاه سیو شده و اسکن دوم به روش C1 P1 - P2 C2 هست که از سطر 10 تا 15 دستگاه سیو شده ! ( حافظه بین 6 تا 10 دستگاه خالی هست ! )

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 12 مهر1395 - 12:30am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

پارسای عزیز من فایل اسنافلر گفتم آپلود کنید. اعداد خام و یا همون دیتای ذخیره شده در حافظه دستگاه

سه شنبه 13 مهر1395 - 12:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

میثم نوشته است:
پارسای عزیز من فایل اسنافلر گفتم آپلود کنید. اعداد خام و یا همون دیتای ذخیره شده در حافظه دستگاه

ببخشید @};-

این اعداد خام هر خانه ، تا غروب فایل اسنافلر رو هم قرار میدم @};-

سه شنبه 13 مهر1395 - 1:05pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پارسا جان ممنون از زحمتی که میکشید..
اما بازهم نگفتی که با کدوم روش اسکن گرفتی؟!

در خصوص صحبتهای جناب مسعود کاوش باید بگم که کاملن درست هست
اما علارغم اینکه در مراجع معتبر علمی از روش دوقلو نامی برده نشده اما در عمل کارآیی خودشو ثابت کرده!
چون هم عمق مناسب رو میزنه و هم دقت لازم رو داره!
و اون نرم افزار رو که نام بردند(Res2dinvx) تو همون فایل پی دی اف هم که گذاشتم ازش اسم برده شده و ظاهرن اسکنهارو باهمون نرم افزار آنالیز کردن!
ولی مهم اینجاست که ما هنوز در مورد چگونگی اسکن با روشهای دیگه اطلاعات درستی نداریم(یا حتی در مورد چگونگی ذخیره سازی!!)
و در نهایت بازهم بر میگردیم سر خونه اول یعنی ترجمه...
باید بگم خیلی خیلی عقبیم متاسفانه.

سه شنبه 13 مهر1395 - 4:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

شرمنده اقای مهرافرین هواسم نبود ، من روش های پراپ زنی رو به اسم نمیشناسم ولی مانند این عکس پراپ زنی کردم ، و در روش دومم فقط جای C2 و P2 رو عوض کردم

یه چیزی به ذهنم رسید ! امکان داره دستگاه قنات رو کامل نگرفته باشه و مانند عکسی که خدمتتون گذاشتم فقط قسمتی از اون رو گرفته باشه ؟

@};-

سه شنبه 13 مهر1395 - 10:01pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
دوست عزیز آقا پارسا ممنون از زحمات شما
به نظر من امکانش هست که فقط قسمتی از قنات اسکن شده باشه
چون در تصویر اسکن فقط یک نقطه مشخص شده.
فکر کنم اگر بیستر از 6سطر اسکن میکردید در سطرهای بعدی هم قنات مشخص میشد

سه شنبه 13 مهر1395 - 11:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما دوستان :ymhug:

بله پارساجان من هم با نظر دوست گرامی امیرحداد موافقم..
ضمن اینکه میزان نفوذ امواج در خاک وابسته به مقاومت مخصوص خاک هست که اونهم به عوامل دیگه ای از جمله جنس خاک و میزان رطوبت اون وابسته هست.

و متاسفانه طول و عرض اسکن شما بسیار کم هست،

بنظرم حداقل باید سطرها رو 10 و ستون هارو 5 در نظر میگرفتید!

ضمنن اون روشی که شما برای اسکن استفاده کردید همون روش بومی یا ایرانی هست! ;)
امیدوارم روح بزرگوار جان بکر در آرامش باشد!! :D

موفق باشید @};-

چهارشنبه 13 مهر1395 - 12:59am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون از توضیحاتتون آقای امیر حداد پس خدارو شکر حدسم درست بود @};-

آقا مهرآفرین روی روش ها تحقیق میکنم و تا دو هفته دیگه باز یه سر میرم اونجا و تمامی مدل هارو تست میکنم :D اولین بار بود با پراپ های ساده رفتیم خیلی اذیت کرد

چهارشنبه 14 مهر1395 - 10:28am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

لاسم دوستان LCD اینطور نشون میده .مشکل از چی میتونه باشه؟

جمعه 16 مهر1395 - 6:04pm

سلام دوستان روش Dipole-Dipole (دوقطبی-دو قطبی) برای شکار گنج و روش Twin-Probe (دوقلو) برای باستان شناسی و شکار گنج استفاده میشه .

شنبه 17 مهر1395 - 12:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 541 , 542 , 543 , 544 , 545 , 546 , 547 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 67 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure