انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 4:21am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 536 , 537 , 538 , 539 , 540 , 541 , 542 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
چند راهنمایی میکنم شاید برای دوستان مفید باشه.
سلکتور 5 حالته برای قسمت فرستنده است که برای تنطیم نو خاک در نظر گرفته شده است بطوری که وقتی پراب ها روی زمین کاشته نشده با تغییر حالت ها هیچ تغییری نداریم ولی وقتی در خاک کاشته میش این تغییر محسوس است.
سلکتور سه حالته مربوط به قسمت گیرندگی می باشد که سه حالت دارد و در حالت اول تقویت گیرندگی در حالت یک هست که در حالت های بعدی این عمل افزایش می یابد.
همونطور که در اکثر شرایط اسکن دیده میشه فرستنده حامل فرکانس یعنی c1 سعی شده است که در طول اسکن ثابت در نظر گرفته شود که اصولی هم هست چون اصل کار یعنی فرستادن فرکانسو داره انجام میده و برای اینکه از منطقه تحلیل درستی صورت بگیره بهتر و اصولی تر اینه که کمترین جابجایی رو داشته باشه.
در مورد تنظیم سلکتور 5 حالته به هیچ عنوان نباید در حین اسکن تغییری درش ایجاد کرد و باید ابتدا جالت مورد اسکن از منطقه رو بدست آورد و سپس تا آخر اسکن به همین صورت باقی بمونه وگرنه باعث خطا میشه.
یک مطلب بیان میکنم که نظر خودم هست و ممکن است درست نباشه . اون تنظیم سلکتور 5 حالته یا سه حالته است.
در کل اینکه این سلکتور ها باید با توجه به منطقه و نوع خواست ما از اسکن منطقه تنظیم بشه . اگر نوع منطقه دارای تنوع خاک مختلف و بسیار متنوعی داشته باشه بهتر است که تنظیم سلکتور برای اعداد کمتر تنظیم بشه ولی اگه تنوع کم باشه بهتره که برای اعداد بزرگتر تنظیم بشه. در کل هر چقدر تنظیم برای اعداد بزرگتر اعمال شود در واقع ما براحتی میتونیم نوع خاک رو هم جداسازی کنیم و اختلاف مقاومت در برخورد با فضای خالی بالاتر خواهد بود ولی تحلیل اسکن به مراتب سخت تر خواهد بود و این عمل بیشتر برای شناسایی لایه های خاکی انجام میگیره و برای اعداد کوچکتر هم بر عکس این حالت حاکم است.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

دوشنبه 29 شهریور1395 - 11:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر دوستان .در مدار اصلاح شده که آی سی 232 حذف شده معلوم نیست که به جای RX .TX .GND چی متصل بشه .یعنی اصلا هیچ توضیحی از طرف دوستان داده نشده .لطف کنین و یه توضیح مختصر در مورد اتصال به کامپیوتر بدین. ^:)^

سه شنبه 30 شهریور1395 - 2:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

iran eslami نوشته است:
سلام بر دوستان .در مدار اصلاح شده که آی سی 232 حذف شده معلوم نیست که به جای RX .TX .GND چی متصل بشه .یعنی اصلا هیچ توضیحی از طرف دوستان داده نشده .لطف کنین و یه توضیح مختصر در مورد اتصال به کامپیوتر بدین. ^:)^

سلام دوست عزیز
اون مدار، مدار تقویت شده است که آقا مجتبی روی مدار ttl پیاده سازیش کردن شما میتونید قسمت تقویت کننده رو به مدار rs232 اضافه کنید
اون قسمت های RX و TX و GND هم باید به مبدل ttl به usb متصل بشه بصورتی که GND دستگاه به GND مبدل و TX دستگاه به RX مبدل و RX دستگاه به TX مبدل متصل میشه
بهتون پیشنهاد میکنم تایپیک رو قبل از ساخت دستگاه مطالعه کنید
موفق باشید @};-

سه شنبه 30 شهریور1395 - 3:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
مقدار ولتاژ خازن تانتال چقدره

سه شنبه 30 شهریور1395 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

javads2aa نوشته است:
سلام دوستان
مقدار ولتاژ خازن تانتال چقدره

سلام دوست عزیز
ولتاژ این خازن ذکر نشده و وقتی که ولتاژ ذکر نمیشه یعنی فرقی نمیکنه چند ولت باشه
اگه ولتاژش مهم بود ذکر میشد
موفق باشید @};-

سه شنبه 30 شهریور1395 - 10:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

امیر حداد نوشته است:
iran eslami نوشته است:

سلام دوست عزیز
اون مدار، مدار تقویت شده است که آقا مجتبی روی مدار ttl پیاده سازیش کردن شما میتونید قسمت تقویت کننده رو به مدار rs232 اضافه کنید
اون قسمت های RX و TX و GND هم باید به مبدل ttl به usb متصل بشه بصورتی که GND دستگاه به GND مبدل و TX دستگاه به RX مبدل و RX دستگاه به TX مبدل متصل میشه
موفق باشید @};-
سلام.دوست عزیز من قبلا مطالعه کردم ولی به این قسمت اصلا توجه نکرده بودم .امکان داره روی تصویر شرح بدین .لطفا

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 9:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

iran eslami نوشته است:
امیر حداد نوشته است:
iran eslami نوشته است:

سلام دوست عزیز
موفق باشید @};-
سلام.دوست عزیز من قبلا مطالعه کردم ولی به این قسمت اصلا توجه نکرده بودم .امکان داره روی تصویر شرح بدین .لطفا

سلام متاسفانه من عکسی از مبدل ندارم اگر جستجو کنید عکسش موجود است
شما مبدل رو تهیه کنید میبینید که روی مبدل RX ، TX و GND مشخص هستند بعد طبق توضیحات به هم متصلشون کنید دیگه عکس نیاز نیست @};-

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 9:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.من رفتم پیدا کردم .فقط آیا برای متصل کردن به لپ تاپ درایور لازم هست؟

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 3:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

iran eslami نوشته است:
سلام.من رفتم پیدا کردم .فقط آیا برای متصل کردن به لپ تاپ درایور لازم هست؟

بله لازمه اونم باید تهیه کنید

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 5:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مجدد سلام

اقای مهر افرین و مجتبی جان ممنون از توضیحات کاملتون

یک سوال فقط : آیا میشه مثلا یک زمین رو که میخایم به مساحت 12 متر اسکن کنیم رو ، ابتدا در قسمت اول اسکن ( یعنی 1*1 اولیه ) C1 R1 بزاریم و مجدد سلکتور رو تغیر بدیم و اینبار درون C1 R30 ذخیره کنیم
و چند نقشه رو توی یک حافظه داشته باشیم ؟ و برای 1*1 بعدی C1 R2 باشه ، بعد از تغیر سلکتور درون C1 R31 ذخیره کنیم و همینطور تا اخر

ممنون

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 11:23pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 536 , 537 , 538 , 539 , 540 , 541 , 542 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 53 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure