انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 9:06pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 534 , 535 , 536 , 537 , 538 , 539 , 540 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید عزیز
من هم میخوام ابن مدارو بسازم با کمک دوستان و اساتید عزیز....،فقط تو صفحه اول دو تا مدار گذاشته شده یکی بنام کاوشگر RS232 و اونیکی کاوشگر TTL
از اساتید لطف میکنید بفرمایید فرق این دو مدار چیه و کدوم PCB رو بهتره شروع کنم...؟
ممنون میشم و ببخشید وسط این مباحسه داغ پیشرفته اساتید این سوال کاملا ابتدای رو عرض کردم .... :ymblushing:

یکشنبه 21 شهریور1395 - 8:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
در کل این دوتا پی سی بی فرقی با هم ندارند تفاوتشون در نوع انتقال اطلاعات به لپ تاپه در نوع rs232 برای انتقال دیتا از دستگاه به لپ تاپ باید از مبدل rs232 to usb استفاده کرد
در پی سی بی ttl هم برای انتقال دیتا باید از مبدل تی تی ال استفاده کنی
هیچ فرقی ندارن ببین با کدوم راحتری من خودم با rs232 راحت تر بودم و اون پی سی بی رو ساختم

یکشنبه 21 شهریور1395 - 5:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر دوستان گل و استاتید مجرب و دوست داشتنی.دوستان من الان 3 ماهی میشه که این بحث رو دنبال میکنم و کلا گیچ شدم لطف کنین در مورد همه چی چه در مورد ساخت و چه در مورد 3 روش کاری با این دستگاه توضیحی بدین تا ما هم حداکثر استفاده رو از این دستگاه بکنیم

پنج شنبه 25 شهریور1395 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب ایران عربی اگه مطالب رو دنبال کرده باشید متوجه میشید که مسائل مربوط به ساخت حل شده هستند
اما مسائل مربوط به اپراتوری بسیار گنگ هستند و در آخر به این نتیجه رسیدیم که اون فایلی رو که در صفحات قبل گذاشتم باید ترجمه بشه تا بتونیم روش اپراتوری صحیح رو یاد بگیریم و تازه بعد ازون به تجربه اندوزی بپردازیم!!
توضیح فراتری ازونچه که گفته شد وجود نداره!

جمعه 25 شهریور1395 - 1:33am
کاربر فعال
کاربر فعال

ایران عربی رو خوب اومدی :)) :)) :))
اما در مورد اپراتوری واقعیتش من هم از همین روشی که دوستان گفتند استفاده کردم و همون چیزی که تو تصویر بود رو بعد از حفاری(تو باغ خودمون) مشاهده کردیم.اما اگه بخوایم حداکثر عمق رو تو همه نقاط(از خط اول تا خط آخر) داشته باشیم روش وینر شلومبرگر از همه بهتره که تو او کا ام هم همین روش رو به عنوان روش اسکن دقیق به کار بر پیشنهاد کرده.اما تو روش ایرانی!!! حداکثر عمق رو در وسط خط اسکن داریم و تو ابتدا و انتها ما حداقل عمق رو داریم.اگه هم میخواین بدونین تصیر مورد نظر با زمین تطبیق بدین اخرین نقطه رو اسکن نکنید و اینطوری تو فایل اون نقطه یه مربع قرمز میوفته و اون میشه مبنای شما واسه جهت اسکن و تصویر

جمعه 26 شهریور1395 - 9:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز قصد شوخی نداشتم جدی گفتم! تا حالا دو چیز با چنان تناقضی ندیدم! :|

راسی اگه ممکنه فایل اسنافلر اون زمینی رو که اسکن کردید بذارید و رو تصاویرشم توضیح بدید که اون پایین چه خبر بوده؟

ضمن اینکه به همون دلیلی که گفتم با روش بقول شما ایرانی اسکنی که با روش دوقلو گرفته میشه با زمین واقعی تطابق داره
اما سوال اینجاست که آیا با روش استاندارد و کتابی هم به همون نتیجه میرسیم یا نه؟! :-?
این چیزیه که باید بررسی میدانی بشه..
اگه شما امکانشو دارید حتمن انجام بدینش.

با سپاس @};-

شنبه 26 شهریور1395 - 12:30am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان
بنده 3 یا 4 روزه دیگه میرم باغی که زمین مرطوب داره و درونش دو تا چاه هم هست !

اگه به نظرتون میتونم دستگاه رو با روش هایی با اون چاه ها تست کنم لطفا بگید که نتیجشو اینجا بزارم شاید کمکی باشه

شنبه 27 شهریور1395 - 3:36pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

اگر روی چاه بازه و با خاک پوشیده نشده باشه فکر نکنم با روش زوج (Twin-Probe) چاه توی اسکن نشون بده خودشو چون پراب ها باید در بالای خود حفره قرار بگیرند. اما با روش SQUARE ARRAY یا همون مربعی که دو فرستنده و دو گیرنده با هم جابجا میشند باید چاه توی اسکن بیفته. البته اگر روی سر چاه بسته باشه و با خاک پر شده باشه و عمق خاکی که روی چاه رو پوشونده کمتر از توان عمق زنی دستگاه باشه میشه با روش مربعی چاه رو توی اسکن مشخص کرد. در کل این چیزهایی که گفتم از لحاظ تئوریه و باید در عمل هم تست بشه!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 27 شهریور1395 - 7:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون از توضیحاتت میثم جان @};-

روی چاه باز هست و یکی از چاه ها فکر کنم پایینش تو عمق 7 متری براش اتاقک هم درست کردند

شنبه 27 شهریور1395 - 7:13pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

IIII نوشته است:
ممنون از توضیحاتت میثم جان @};-

روی چاه باز هست و یکی از چاه ها فکر کنم پایینش تو عمق 7 متری براش اتاقک هم درست کردند

خواهش می کنم دوست عزیز
شرایطی که فرمودین برای تست و آزمایش دستگاه و توان عمق زنی و مقایسه روش های پراب زنی بسیار مطلوب هست.
اگر تست کردید لطفا نتایج خودتونو همراه با فایل خام اسنافلر به اشتراک بزارید تا ما هم از تجربیاتتون استفاده کنیم.

شنبه 27 شهریور1395 - 7:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 534 , 535 , 536 , 537 , 538 , 539 , 540 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 64 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure