انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 7:54pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 532 , 533 , 534 , 535 , 536 , 537 , 538 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Mojtaba195 نوشته است:
سلام
دوستان من یه فایلی رو آماده کردم که بصورت ساده روش پراب زنی و چگونگی سیو در سیستم و انتقال دستی آن را توضیح میده . امیدوارم بدرد دوستان بخوره.

دوست گرامی جناب Mojtaba195

ممنون از زحمتی که کشیدید ولی بهتر بود قبلش اعلام میکردید فایلی که گذاشتید ربطی به فایل راهنمای اصلی نداره و تنها تجربیات شخصی خودتون هست!!
تنها تفاوت روش شما در ثابت نگهداشتن مکان پرابهای ثابت در طول کاوش بود و مابقی همون بود!

دوستان برای درک بهتر روش دوقلو که در فایل راهنمای اصلی که به زبان انگلیسی هست به توضیحاتی که جناب مسعودکاوش در صفحه 533 گذاشتن مراجعه کنند..

دوشنبه 15 شهریور1395 - 8:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ببخشید دوست عزیز شما هرکی هرچی میگه میگید اشتباست
حالا شما روش درست رو بگید بقیه یاد بگیرند
اگه هم دوست ندارید چیزی رو به اشتراک بزارید نیازی نیست زحماتی که دیگران کشیدن رو زیر سوال ببرید
شما هنوز این دستگاه رو نساختید ولی آقا مجتبی تا حالا چندین بار با این دستگاه کار کردن
اسکنی هم که ایشون از راه رو و اتاقک گرفتن موجود است با همین روشی که تو فایل توضیح دادن گرفتن
امیدوارم ناراحت نشین دوست من ولی شما فقط میگید این روش اشتباست اون روش من درآوردیه ولی خودتون تاحالا چیزی رو نکردین که اشتباه بودن
کار دوستان رو ثابت کنه
اون فایل انگلیسی هم مربوط به روش کار این دستگاه برای زمین شناسی است نه برای دفینه یابی با این حال کجاش نوشته روش دوستان اشتباست؟؟؟

دوشنبه 15 شهریور1395 - 9:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست گرامی اینکه این روش اشتباه هست چیزی نیست که من ادعا داشته باشم!
خودتون میتونید به فایل راهنمای اصلی مراجعه کنید و متوجه موضوع بشید پس مستند هست.

قبلن هم عرض کردم این دستگاه یا در واقع این روش نزدیک به یک قرن هست که مورد استفاده قرار میگیره پس مطمئن باشید در طی این مدت بهترین روشها برای بکارگیری این سیستم قبلن کشف شده و باندازه کافی هم تکامل یافته!
پس اگه این روش درست بود باید در فایلهای راهنما هم ذکر میشد!!
ازینرو نیازی نیست که بدنبال روشهای جدید برای بکارگیری این دستگاه باشیم!
البته هر زمان تونستیم روشهایی که قبلن کشف شده و به تکامل رسیده رو بخوبی یاد بگیریم و استفاده کنیم و مسلط باشیم شاید بتونیم برای کشف روشهای جدید هم دست بکار شیم اما نه حالا که..
بنظرم تمام اینکارها بیهوده هست [-X
شما یا هر کس دیگه ای که دوست داشته باشه میتونه از این روش استفاده کنه اما باید حقیقت رو بدونه و من تنها حقیقت رو گفتم اگه شما دوست ندارید بدونید مشکل خودتون هست!!

من هم این دستگاه رو دارم و با روش غلط دوستان چندین بار کار کردم اما پس از اینکه متوجه اشتباه شدم فعلن دست نگه داشتم تا فایلها ترجمه بشه اونوقت میتونم مطمئن باشم که دارم وقتمو تلف نمیکنم!!

البته اینکه جناب مجتبی تونسته با استفاده از این روش موفق بشه ساده هست زیرا که روشی که ایشون استفاده میکنند شبیه به روش اصلی هست پس میتونه نتایجی شبیه به روش اصلی داشته باشه اما بهرحال بازهم غلط هست!

بهتره دوستانیکه روشهای جدید اختراع میکنن لااقل بگن که این روش رو بعد صدسال خودشون کشف کردن و تا حالا به ذهن هیچ دانشمندی نرسیده!!
یا اگه منبع معتبری دارند حتمن ذکر کنند تا سوتفاهم پیش نیاد!

ضمن اینکه وقتیکه چیزی رو نمیدونید مطالعه کنید و وقتیکه مطالعه نمیکنید پس ساکت باشید تا به عقل و شعور خودتون توهین نکنید!!
به این دلیل که در فایل راهنمای اصلی هم ذکر شده این روش(دوقلو) برای کارهای باستانشناسی مناسبتر هست!
و اگه مطلبم رو درست خونده بودید که متاسفانه نخودید گفتم که جناب مسعودکاوش روش صحیح پرابزنی دوقلو رو توضیح دادن!!

نمیدونم چرا ایرانی جماعت اکثرن دوست دارن هر کی هرچی گفت رو باور کنند و سوال هم نکنند!!!! :|
جالبه وقتی هم یکی میخواد راه درست رو نشونشون بده با انواع و اقسام روشهای کشف شده و نشده سعی در نابودی طرف میکنند!!!! :-?

پیروز باشید! @};-

سه شنبه 15 شهریور1395 - 12:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیز
شمایی که اهل مطالعه هستید تفاوت روش آقا مجتبی با آقا مسعود رو بگو بدونیم؟؟؟اگه دقت کنید میبینید که تفاوت آنچنانی ندارند
روشی که دوستان توضیح دادن روش اختراع خودشون نیست
نمیدونم شما چرا خودتون رو عقل کل میدونید؟؟؟نکنه فکر کردین فرشته ی نجات دوستان هستید :D ؟؟

سه شنبه 16 شهریور1395 - 8:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما

اگه عقل کل بودم که اصلن وقتمو اینجا تلف نمیکردم!! :D
من بر خلاف شما حقایق رو میبینم و مستندات رو میگم!!
اگه شما دوست نداری بدونی خب پستهای منو نخون!!

و اما تفاوتها..
دو تفاوت اصلی وجود داره که اگه فقط به عکسهای فایل اصلی نگاه کنی حتی بدون مطالعه هم میتونی هر دوتاشو ببینی! :))
یکی تفاوت در پرابهای ثابت و متحرک و دومی هم نامگذاری ستون و خط!!
جدی متوجه نشدی؟؟ :|

این دو روشی که در فایل فارسی صفحه اول و فایلی که جناب مجتبی تهیه کردن اختراع خود دوستان هست و اگه غیر این هست خودشون اعلام کنند که از کدوم منبع برداشت کردند؟؟

دوست عزیز شناخت راه غلط مهمتر از پیدا کردن راه درست هست

لطفن بیشتر دقت کن..

موفق باشید @};-

آخرین بار توسط مهرافرین در سه شنبه 16 شهریور1395 - 2:41pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 16 شهریور1395 - 2:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این ترجمه مختصر رو یکی از دوستان در بلاد کفر برام زحمتشو کشید..
فعلن داشته باشید تا کاملش از راه برسه..
هرچند شک دارم اینجا بزارمش یا نه! :-?

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط مهرافرین در سه شنبه 16 شهریور1395 - 2:43pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 16 شهریور1395 - 2:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان من الان نگاه به متن مقاله اصلی کردم. سه روش پراب زنی پیشنهاد کرده
روش اول روش زوج یا دوقلو یا همون Twin probe هست.
به این صورت هست که پراب های C1 , P1 در یک نقطه از زمین کاشته میشه و تا آخر اسکن همچنان ثابت هستند. فاصله اونها از هم 1 متر هست.
زمین رو بصورت شطرنجی در نظر میگیریم و پراب های C2 , P2 با فاصله 1 متر از هم در گوشه سمت چپ و بالا توی ستون صفرم C0 ، و سطر صفرم R0 فرو میکنیم.
Column=C به معنای ستون
Row=R به معنای ردیف می باشد
پراب های C1,P1 با فاصله ای از منطقه شطرنجی که می خواهیم اسکن کنیم قرار میگیره که گفته شده این فاصله در متن توضیح داده شده. (طبق شکل)
حالا پراب های C2,P2 از دورترین فاصله نسبت به پراب های ثابت شروع میکنیم به پراب زنی به طوری که هرچه روند ادامه پیدا میکنه ما به پراب های ثابت نزدیکتر میشیم! بقیه روال کار هم آشنایی داریم. از ستون صفرم شروع میکنیم و با تغییر دادن ردیف ها مثلا از 0 تا 19 پراب های متحرک C2,P2 جابجا میکنیم تا به ردیف 19 ام برسیم. در دستگاه هم به همین صورت مقدار C0 و R از 0 تا مثلا 19 تغییر داده و مقادیر عدد خوانده شده ذخیره می کنیم. مرحله بعد یکی به ستون ها اضافه کرده و دوباره از ردیف 0 تا 19 همین مراحل تکرار میکنیم و مقادیر را در دستگاه ذخیره می کنیم. این روند تا تعداد ستون دلخواه و ردیف مثلا 19 تایی ادامه پیدا میکنه. البته باید جوری پراب های ثابت بکاریم که در وسط ستونهامون بیفته. مثلا اگر میخوایم زمین شطرنجی 5 ستونه و 12 ردیفه اسکن کنیم باید پراب های ثابت C1,P1 در ستون سوم و با فاصله چند متری از مستطیل 12*5 قرار بگیره (این چند متر جای بحث خواهد داشت) مثلا در فاصله 15 متری. روند اسکن جوری هست که نقطه شروع اسکن سمت چپ و بالا قرار میگیره و نقطه پایان اسکن گوشه سمت راست و پایین این مسطیل فرضی خواهد بود.
این روش ظاهرا برای نقشه برداری اولیه مناسب میباشد
البته اگر تعداد ستون هاتون از ردیف هاتون بیشتره میتونید اول ردیف ثابت در نظر بگیرید و از چپ به راست شروع به کار کنید و مرحله بعد یکی به ردیف ها اضافه کرده و دوباره از چپ به راست پراب های متحرک جابجا کنین. نتیجه کار با حالت قبل فرقی نخواهد داشت فقط ببینید کدوم روش سریعتر پراب زنی میکنید!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 16 شهریور1395 - 2:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرافرین نوشته است:
درود بر شما

اگه عقل کل بودم که اصلن وقتمو اینجا تلف نمیکردم!! :D
من بر خلاف شما حقایق رو میبینم و مستندات رو میگم!!
اگه شما دوست نداری بدونی خب پستهای منو نخون!!

و اما تفاوتها..
دو تفاوت اصلی وجود داره که اگه فقط به عکسهای فایل اصلی نگاه کنی حتی بدون مطالعه هم میتونی هر دوتاشو ببینی! :))
یکی تفاوت در پرابهای ثابت و متحرک و دومی هم نامگذاری ستون و خط!!
جدی متوجه نشدی؟؟ :|

این دو روشی که در فایل فارسی صفحه اول و فایلی که جناب مجتبی تهیه کردن اختراع خود دوستان هست و اگه غیر این هست خودشون اعلام کنند که از کدوم منبع برداشت کردند؟؟

دوست عزیز شناخت راه غلط مهمتر از پیدا کردن راه درست هست

لطفن بیشتر دقت کن..

موفق باشید @};-

سلام مجدد خدمت شما
اولا من گفتم تفاوت آنچنانی نداره نگفتم که اصلا متفاوت نیست
تنها تفاوتش همون پراب های متحرک هستند که جای c2 و p2 عوض میشه
برای گذاشتن فایل ترجمه هم ممنون از شما زحمت کشیدید ان شاالله بدرد دوستان بخوره

سه شنبه 16 شهریور1395 - 2:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم دوست گرامی
ببینید گرانقدر صحبت من این هست که این دستگاه و روشهای متفاوت کار با اون باندازه کافی آزموده شدند!
پس اگه در فایل راهنما میبینید که اون دوتا پراب ثابت هستند و اون دوتای دیگه متحرک پس حتمن دلیلی داره!!
پس تنها سعی ما باید بر این باشه که روشهای موجود رو درست فرا بگیریم همین!

متاسفانه اونجاییکه باید سوال کنید سرتون رو میندازید پایین و سربراه میشید اما اونجاییکه باید مطالعه کنید و یاد بگیرید سوال میکنید و میزنید فرعی!!!!

خردمند باشید @};-

سه شنبه 16 شهریور1395 - 2:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرافرین نوشته است:
خواهش میکنم دوست گرامی
ببینید گرانقدر صحبت من این هست که این دستگاه و روشهای متفاوت کار با اون باندازه کافی آزموده شدند!
پس اگه در فایل راهنما میبینید که اون دوتا پراب ثابت هستند و اون دوتای دیگه متحرک پس حتمن دلیلی داره!!
پس تنها سعی ما باید بر این باشه که روشهای موجود رو درست فرا بگیریم همین!

خردمند باشید @};-

بله دوست عزیز حرف شما کاملا درست است ان شاالله با همکاری شما و دیگر دوستان
روش های صحیح اسکن کردن مشخص میشود @};- @};- @};-

سه شنبه 16 شهریور1395 - 2:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 532 , 533 , 534 , 535 , 536 , 537 , 538 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure