انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 5:53pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 530 , 531 , 532 , 533 , 534 , 535 , 536 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام .دوستان من مثل شما خیلی درگیر این مدارم اما یه نکاتی هست و میشه گفت خیلی از بچه ها من جمله خودم هنوز اون نکات کلیدی را یاد نگرفتیم.یکی از نکات کلیدی تجزیه تحلیل خوده مدار هستش که ما هنوز نمیدونیم دقیقا هر قسمت مدار چیکار میکنه مثلا نمونش در مورد ای سی tl074هستش دوتا قسمت ورودی دقیقا به این ای سی که یک تقویت کننده هست وارد میشه با دوطبقه تقویت شونده عین هم بعده تقویت بوسیله پایه 2و3میکرو دریافت میشه خب سوال اینجاس ما وقتی دستمون را به فرستنده مدار که همونc1هست میزنیم و بعدش دستمون را به گیرنده یا همونp1,p2میزنیم میبینیم هر کدوم از گیرنده ها با یکی از اعداد رو ال سی دی ارتباط مستقیم داره p1با عدد L ارتباط مستقیم داره وp2با عدد H ارتباط مستقیم داره و در سمت راست تصویر حاصل تفریق این دو عدد نوشته میشه پس نتیجه میگریم باید وقتی هر دو پراب گیرنده را یک دست میگیریم و فرستنده یا همون c1را در دست دیگر میگیریم باید عدد هر دوh,lیکی در بیاد و گوشه سمت راست هم عدد صفر را دشته باشیم اما در مدار من که اینطور نیست و هرکاری میکنم عدد تفریق زیر بیست در نمیاد و شاید مدار خیلی از دوستان هم همینطور باشه .البته نمیدونم من رو تجزیه که خودم داشتم اینطور برداشت کردم و شاید هم دارم اشتباه میکنم که اگه دوستان بتونن راهنمایی دقیق انجام بدن ممنون میشم.

دوشنبه 8 شهریور1395 - 7:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم یه راهنما در مورد دستگاه او کی ام که کار کردش خیلی شبیه این دستگاه هستش اما من که دقیقا ازش چیزی متوجه نشدم دوستان مطالعه کنند شاید نکاتی توش باشه که راه گشا باشه.البته نمیدونم که از همین سایت دانلود کردم یا جایه دیگه اما بهر حال اینجا قرارش میدم. ;;) ;;) که دوستانمی که ندیدن ببینش.
پیوست:
راهنما او کی ام.rar

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 8 شهریور1395 - 7:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
از دوستان کسی میدونه اندازه پی سی بی دقیق این مدار (بدون تقویت کننده) چقدره؟
تو فایل جناب کاوشگر برای ttl یه اندازه داده و تو pdf فارسی یه اندازه دیگه داده شده. کدوم اندازه مناسب ساخت هست؟

اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است.

سه شنبه 9 شهریور1395 - 2:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما جناب behnam karami

بله با فرمایشات شما موافقم متاسفانه چگونگی عملکرد دقیق و فنی این دستگاه برای ما واضح نیست!
این اولین چیزی هست که باید در مورد این دستگاه میدونستیم اما هیچکس هیچ توضیح کاملی نداد!!
یکی دیگر از هزار افسوس..
لطفن اگه از دوستان کسی اطلاعات فنی دقیقی داره برای ما توضیح بده..

با سپاس @};-

سه شنبه 9 شهریور1395 - 10:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
من پارسال این دستگاه ساختم ولی مکانی نبود که باهاش تست کنم
هنوز خیلی از نکات اپراتوری دستگاه گنگ هست و نحوه محاسبات دقیقا مشخص نیست
با حرف های جناب مهرآفرین کاملا موافقم. من متن انگلیسیشو قبلا بصورت روزنامه وار خوندم اما چیز زیادی بدست نمیاد.
مهم اینه که از چه روش پرابزنی استفاده میشه و تنظیمات سلکتورها روی چه حالتی قرار داره. اپراتوریش خیلی مهمه. گاهن دوستان از یه مکانی اسکن میزارن بدون درج کدهای ذخیره شده که این کار کمکی به پیشرفت نمیکنه. باید ریز به ریز کارهایی که انجام دادن عنوان کنن تا بشه به یک جمع بندی رسید.

شنبه 13 شهریور1395 - 2:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

کسی میدونه ولتاژ فرستنده دستگاه اگزاماینر چنده؟
جناب هوشی توی آموزش اگزاماینر گفتن اگر فاصله پراب ها 1 متر باشه تا 3 متر عمق میزنه. حالا با تقویت مدار زمین شناسی وقتی فاصله پراب ها 1 متره تا چقدر عمق میزنه؟ نگید که نصف فاصله و از اینجور حرف ها. با تست که خودتون انجام دادین و سند و مدرک بگید لطفا

یکشنبه 13 شهریور1395 - 12:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عزیز من ما هنوز رو روش پرابزنی موندیم اونوقت شما میخواین به کدوم سند و مدرک اتکا کنید؟!
وقتی میشه با سند حرف زد که زمینی داشته باشیم که از زیرش با اطلاع باشیم!!
و اپراتوری که روش صحیح استفاده از دستگاه رو بلد باشه!
که متاسفانه من اینجا ندیدم!!
انگار اینجا هرکی واس خودش زیرآبی میره!!
من هم اون متن رو میدم برا ترجمه اما اینجا به اشتراک نمیذارم!
لااقل بر عکس بقیه جراتشو دارم که علنی اعلام کنم..

شما هم به همین فکر باشید..
@};-

یکشنبه 13 شهریور1395 - 2:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید این فرکانس 137 هرتز فکر کنم قابلیت تونل زنی در نارسانا هم داره جوری که وقتی هیچ پرابی به دستگاه وصل نباشه باز از فرستنده به گیرنده ها سیگنال میره و گیرنده ها اونو دریافت میکنن. وقتی جک اتصال که روی جعبه نصب میشه با سیم به برد وصل میشه، کنار مربع اختلاف بیشتری داریم تا زمانی که هیچ سیمی به برد وصل نباشه. منظورم اینه خود برد خالی بدون وصل شدن سیم خیلی بدون نویز کار میکنه اما با وصل شدن پراب و سیم به برد سیگنال دریافتی بیشتری داریم. با اینکه رساناها به هم متصل نیستن باز از طریق هوا و جعبه سیگنال ها دریافت میشه!

یکشنبه 14 شهریور1395 - 9:33pm

سلام دوستان
بنده حدودا 6ماهی هست دارم با این سیستم کارمیکنم. سرفرصت تجربیاتم را مطرح میکنم. ولی توضیحی مختصر ازمتن انگلیسی که مطالعه کردم بگم خدمتتون
ما3روش پرابزنی داریم که بغلط در ترجمه فارسی مطرح شده
1 تویین پراب: برای بررسی اولیه زمین مشکوک استفاده میشه. c1p1 در خارج زمین و در مرکز خط قرینه زمین مورد مطالعه نصب و ثابت است در فاصله چندمتری و c2p2 در بالاسمت چپ زمین(دوستانی که میگن تصویرشان معکوس یا ....اشکالشان در اینجاست) و ثبت وذخیره اعداد در سیستم بصورت R0/C0 - سپس خانه دوم میشود R0/C1 که خانه دوم راستی ازکنج سمت چپ بالا میشود -بعد خانه R0/C3 که خانه سوم راستی ازکنج سمت چپ بالا میشود تا R0/C19
حال پرابهای متحرک منتقل میشود به ردیف دوم از بالا R1/C0 الی اخر.....
2-روش مربعی:هر4پراب باهم جابجا میشوند و اطلاعات ثبت میشود. به ترتیب ازکنج بالا چپ- بالا به پایین .یعنی ستون صفرهاتا اخر بعد ستون یکها تااخر....
3-روش ونر هم که خشبختانه درست منتقل شده به دوستان
انجام بدید و لذت واقعی تصاویر را ببرید @};- @};- @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 14 شهریور1395 - 1:10am

ضمنا در مورد تنظیم ولومها عرض کنم ک محدود به عدد خاصی نشوید. متوسط عدد 250میباشد که سیستم بتواند اعداد بالاتر یا پایینتر از انرا درک کند(برخلاف تصور که نزدیک به صفر بهتر است)
باید در قسمتهای مختلف زمین بروش اول تست بگیرید و روی بهترین نوسان اعداد ولومها فیکس شود طوری که نه max را ببینید و نه همه یک یا دورقمی باشد
@};- @};- @};- @};-
نکات طلایی بالا فراموش نشه
بنده را هم دعا کنید
به امید موفقیتهای بعدی ;)

دوشنبه 14 شهریور1395 - 1:19am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 530 , 531 , 532 , 533 , 534 , 535 , 536 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 56 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure