انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 10:13pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 520 , 521 , 522 , 523 , 524 , 525 , 526 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه نکته جالب و البته تاسفبار دیگه هم اینکه تو صفحه 294 مقاله با عکس توضیح داده وقتیکه کلید تست روشن هست روی ال سیدی حروف a b نمایش داده میشه و وقتیکه خاموش هست l h نمیدونم چرا همه باهم برعکس میسازن؟؟!! :-o
اینو چطور توجیح کنیم؟! :-?

کمترین دلیلش میتونه مطالعه نکردن فایل اصلی باشه!!

تجربه بدست آوردن خوبه اما نه اینکه چیزی رو که قبلن توسط دیگران تجربه شده امتحان کنیم با هزینه ای گزاف!!!

پنج شنبه 24 تیر1395 - 4:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهرافرین نوشته است:
دوست گرامی در صفحات قبل یکی از دوستان یه فایل پی دی اف 63 صفحه ای گذاشته که بطور کامل پرابزنی و خصوصن آنالیز رو آموزش داده
که در پیوست گذاشتم (مهمترین نکته مثبتی که از خوندن این 522 صفحه نصیبم شد همین بود! )
اگر واقعن بدنبال یادگرفتن اصولی کار با این سیستم هستید این فایل بهمراه فایلی که استاد حمید در صفحه اول گذاشتن باید بطور کامل ترجمه بشه زیرا سرتاسر این فایلها حاوی نکات ریز و درشتی هست که حتمن حتمن دونستنش برای کاربر الزامی هست..!

و یه فایل هشت صفحه ای هم از روبرت بک هست که خالی از لطف نیست..

و از استاد حمید هم خواهش میکنم که این دو فایل خصوصن اون فایل 63 صفحه ای که حجم کمتری هم داره رو برای استفاده همه تو صفحه اول بگذارند و اون فایل فارسی رو اصلاح کنن و نکات مربوط به اپراتوری رو از اون حذف کنند و فقط نکات مربوط به ساخت رو بگذارن تا بیش از این ملت رو گمراه نکنه!!

بهتر چیزی رو اصلن یاد نگیریم تا اینکه ناقص و ازون بدتر غلط یاد بگیریم!

باسپاس @};-

سلام دوست عزیز
شما که داری همه رو از خواب غفلت بیدار میکنی .انگلیسیت هم که خوبه
زحمت ترجمه رو هم خودت بکش دیگه لطفا @};- @};- @};-

فقط کمی انسان باشیم گرچه سخته ولی شدنیه !

پنج شنبه 24 تیر1395 - 11:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست گرامی تمام اونچیزهایی که گفتم از متن همون پی دی اف اصلی بود که در صفحه اول هست!!
چنین خواب طولانی و چند ساله ای اصلن نیاز نبود!!ما باید خیلی جلوتر ازینها میبودیم جای اینکه بعد سه سال هنوز روی اصول اولیه استفاده ازین دستگاه هاج و واج و گیج باشیم!!!
و مطمئن باش اگه توان فنی اینکارو داشتم دریغ نمیکردم..
اما ترجمه همچین متنی کاری تخصصی هست و بهتر هست توسط آدم وارد انجام بشه
حتی حاضرم با هم جمع بشیم و پول ترجمه ش رو جمع کنیم
وقتیکه تعدادمون زیادبشه هزینه سرشکن میشه و به یکی فشار نمیآد

مطمئن باشید قبلن توسط خیلیها ترجمه شده!
و اون نامردمان بخاطر تنگ نظری و مهمتر از اون آشنا شدن به قدرت و کارآیی این دستگاه حاضر نیستن به دیگران کمک کنند!!
فکرشو بکنید اگه همه بتونن با این دستگاه قدرتمند و پیچیده راحت و درست کار کنند که بازار این نارفیقان کساد میشه!!

در هر حال برای استفاده درست و اصولی و علمی ازین دستگاه راهی جز ترجمه این سه تا فایل پی دی اف نداریم..
و گرنه عمرمون تموم میشه و تجارب همچنان ناقص..!

از همه اساتید خواهش میکنم چنانچه که توان ترجمه دقیق رو دارند از ما دریغ نفرمایند..

و گرنه که برای ترجمه مجبوریم با هم جمع بشیم و پول ترجمه رو جمع آوری کنیم و به انتخاب اکثریت شخصی رو امین قرار بدیم تا اینکار انجام بشه زیرا نفعش در نهایت به خودمون بر خواهد گشت بی تردید...

با سپاس @};-

جمعه 24 تیر1395 - 12:57am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
شکارچی نوشته است:
omidfullsystem نوشته است:
omidfullsystem نوشته است:
سلام به تمام فلزجوها عزیز
برد زمین شناسیی در دست ساخت دارم و به یه مشکل برخورد کردم درقسمت ای سی 24lc256

ic 24LC256 در بازار موجود نبود و به جای ان 24C256 جایگذین کردم ولی خام است به چه شکل باید پروگرامش کنم و برنامه ic از کجا باید تهیه کنم
دستگاه روشن مشه ولی 16خانه مربعی روی دیس پلی نمی اید ایا مشکل از همین ای سی است

برد کامل شده ولی ای سی ها خام هستند و پروگرام نشدن
اول اینکه ایا باید همه 6 تا ای سی پروگرام کنم؟
واینکه برنامه پروگرامشو از کجا تهیه کنم چون توی بخش اول اطلاعات تکمیلی نتونستم دانلودشون کنم؟
اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم ^:)^ :x

ااون ایسی 24c256جایگزین ومشگلی نداره میتونی استفاده کنید
6 ایسی هم نیاز نیست فقط 1 ایسی میکرو pic786a که فایلش دراولین پست موجوده پروگرام میکنید
میتونید بدین بیرون با قیمت 2000 تومان براتون انجام بدن یا پروگرام pic با مبلغ حدودا65000 تومان تهیه کنید
فقط حتمااید pic تهیه کنید سری AVR فرق میکنه

@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

آموزش مشاوره طراحی و انجام پروژه
پیج اینستا گرام
https://www.instagram.com/persianproject2020
کانال تلگرام
https://t.me/persianproject2020

شنبه 26 تیر1395 - 7:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهر آفرین فایل رو عکسش رو گرفتم با تلگرام براش فرستادم ترجمش کرد تو انجمن قرارش میدم برا ترجمه

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 27 تیر1395 - 10:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

amir1377 نوشته است:
سلام مهر آفرین فایل رو عکسش رو گرفتم با تلگرام براش فرستادم ترجمش کرد تو انجمن قرارش میدم برا ترجمه

ممنون دوست عزیز لطف میکنید..
اینجا به دوستانی چون شما نیازمندیم..
موفق باشید.
@};-

دوشنبه 27 تیر1395 - 1:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرافرین نوشته است:
یه نکته جالب و البته تاسفبار دیگه هم اینکه تو صفحه 294 مقاله با عکس توضیح داده وقتیکه کلید تست روشن هست روی ال سیدی حروف a b نمایش داده میشه و وقتیکه خاموش هست l h نمیدونم چرا همه باهم برعکس میسازن؟؟!! :-o
اینو چطور توجیح کنیم؟! :-?

کمترین دلیلش میتونه مطالعه نکردن فایل اصلی باشه!!

تجربه بدست آوردن خوبه اما نه اینکه چیزی رو که قبلن توسط دیگران تجربه شده امتحان کنیم با هزینه ای گزاف!!!

سلام آقا مهرافرین کاملا با فرمایشهای شما موافقم تا مقاله اصلی ترجمه نشه نمیشه با این سیستم به نتیجه مطلوب رسید. اما این موضوع که میفرمایید در صفحه 294 مقاله توضیح داده وقتی کلید تست روشن هست روی ال سیدی حروف a ,b نمایش داده میشه. و خاموش h l من چدین بار امتحان کردم ولی بر خلاف فرمایش شما در صورتی که اون سوکت مربوط به تست یعنی s9 وصل نباشه روی صفحه نمایش ab نمایش داده میشه پس با این حساب hl مربوط به تست هستند نه a b . اما اگه طبق فرمایش شما این مطلب در مقاله اصلی به همین صورتی که شما فرمودید باشه یجای کار مشکل داره

چهارشنبه 30 تیر1395 - 2:21pm
مدیر کل
مدیر کل

طبق توضیحات و تصویر واضح مجله در صفحه 294 وقتی کلید S9 روشن یا در واقع وصل باشه ؛ حالت مربوط به تست هست و پسوندهای A , B کنار اعداد ظاهر میشن. در واقع اندازه گیری در این حالت بطور مجزا از خروجی IC4a , IC4b صورت میگیره. حروف A , B هم نشاندهنده همین هست! لذا اندازه گیری واقعی در این حالت صورت نمیگیره و صرفا مقدار خام دو کانال آپ امپ نشون داده میشه. وقتی S9 خاموش یا در واقع قطع باشه ؛ تفاضل بین کانالها پس از تقویت اندازه گیری میشه. در متن مجله مشخص هست حالت اصلی اسکن بصورت تست خاموش بوده و در این حالت پسوند های L , H نشاندهنده حدود بالا و پایین سیگنال نهایی اندازه گیری شده هستن.
حالا اینکه شاید دوستان جهت کلیدشون رو اشتباه گذاشته باشن یا شاید طراح فقید روشن یا خاموش بودن کلید رو بصورت برعکس ذکر کرده باشه ؛ بنظر من اصلا مساله مهمی نیست. مهم این هست که توضیحات واضح نشان میده که چطور حالت A,B برای تست و حالت H,L برای اسکن زمین در نظر گرفته شده. هر کسی هر صحبت دیگری داشت برخلاف نظر طراح مدار هست! این رو دیگه بصورت مکتوب و حتی تصویری در متن مجله داریم میبینیم و فکر نمیکنم جای بحث داشته باشه.

چهارشنبه 30 تیر1395 - 4:01pm
مدیر کل
مدیر کل

خب دوستان محض اطمینان شبیه سازی مربوط به بخش میکرو رو بررسی کردم. بله همونطور که دوستان اشاره داشتن ؛ وقتی S9 قطع باشه مقادیر A,B نشان داده میشن که همون حالت تست هست. وقتی S9 وصل باشه حالت H,L هست که مربوط به اسکن کردن میشه. لذا لفظ روشن یا خاموش بودن این کلید ظاهرا در متن مجله بصورت اشتباه و برعکس ذکر شده! همونطور که عرض کردم این یک اشتباه جزئی و لفظی هست و اشکال بزرگی نیست. دوستان میتونن روی جعبه دستگاه خودشون نوشته روشن و خاموش رو عوض کنن. یعنی وقتی کلید S9 متصل میشه مثلا بنویسن اسکن و وقتی قطع میشه بنویسن تست.
لازم بذکر هست طبق توضیحات مجله و همینطور چیزی که شبیه سازی نشان میده ؛ در حالت تست یعنی A,B اصلا قسمت سوم و چهارم اپ امپ 074 و طبیعتا سلکتور 3 حالته که مربوط به میزان تقویت میشه ؛ همگی از مدار خارج میشن و دیگه تاثیری ندارن! این هم باز نشون میده که حالت A,B صرفا برای تست دو کانال در طبقه اولیه گیرنده و قبل از تفاضل و تقویت هست. طبیعتا چنین حالتی جز برای تست نمیتونه کاربرد دیگری داشته باشه. حالت اصلی H,L هست که در اون کل قسمت گیرنده عمل میکنه.

چهارشنبه 30 تیر1395 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سپاس از استاد عزیزم
خوشحالم که بعد از سه سال مهر نهایی رو قضیه کلید تست کوبیدن و این پرونده رو بستن!
البته یه انتقاد هم به شما دارم
استاد عزیزم وقتی که مداری رو خودتون برای ساخت همگان تو سایت قرار میدین که البته به همه لطف میکنید بنظرم بهتر هست که لااقل یه نمونه اولیه هم خودتون ازش بسازید تا بهتر و سریعتر این مشکلات کوچیک رو که مدتها قبل باید حل میشد جمع میکردیم و فقط بحث اپراتوری رو برای اعضا میذاشتید
متاسفانه تا آخر کل تاپیک فقط دیدم که شما فرمودید "من این مدار رو نساختم" !! ضمن اینکه افراد خیلی کمی لااقل تو سایت هستن که توان فنی شما رو داشته باشن!و بدتر ازون اگر چنین توانی رو داشته باشن شکی عمیقتر دارم که سخاوت شمارو داشته باشند!!
البته شما برای ما بیش ازینها ارزش دارید و من کوچکتر ازینحرفام...
و یه خواهش دوباره ازتون دارم اینکه بحث اپراتوری رو طبق اونچیزیکه در مجله گفته شده توی پی دی اف فارسی که دوستان زحمتش رو کشیدن تغییر بدید که کار رو طبق اصول اصلی و علمی انجام بدیم و پیش ببریم و نه طبق اصول ملی!!

جمعه 1 مرداد1395 - 11:52am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 520 , 521 , 522 , 523 , 524 , 525 , 526 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 78 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure