انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 4:13pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 514 , 515 , 516 , 517 , 518 , 519 , 520 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

saeed.jo نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز حمید جان من مدارو ساختم و از 6تا باتری لیتیومی استفاده کردم حالا یه سوال شش تا باتری میشه 25ولت و خازن c1رو 35 ولت گذاشتم حالا مهندس همینجوری خوبه یا یه رگلاتور 12ولت بذازم قبل مدار؟ممنون میشم پاسخ بدی

خسته نباشین.
البته ولتاژ مناسب برای این مدار 12 ولت هست. حدس میزنم قصد استفاده مشترک از باطری برای دستگاه دیگه رو داشتین! حتی در این صورت هم بعید میدونم 6 سلول برای هیچ مداری لازم باشه و احتمالا 5 سلول کافی هست.
اما در مورد خازن 1 درست هست و لازمه در صورت استفاده از باطری که فرمودین فقط همین خازن رو از نوع 35 ولتی در نظر بگیرین. طبیعتا با این ولتاژ ورودی رگولاتور 78L05 در معرض سوختن قرار میگیره! لذا لازمه قبل از ورود ولتاژ به مدار ؛ یک رگولاتور 7812 هم در نظر بگیرین که البته اون هم نیاز به هیت سینک داره.

جمعه 30 اردیبهشت1395 - 1:42am
مدیر کل
مدیر کل

pedram2 نوشته است:
سلام به دوستان .
کسی نبود راجع به قسمت گیرنده توضیحی بده وبگه چه جوری متوجه بشیم که قسمت گیرنده کار میکنه یا نه؟

دوست عزیز اصولا تست گیرنده در هیچ نوع مداری ساده نیست! انجام این کار بصورت اصولی نیاز به اسکوپ و محاسبه و آنالیز داره که بعید میدونم دوستان از عهدش بر بیان. بخصوص که طراح مدار هم روشی برای تست بخش گیرنده ارائه نکرده. ولی پس از تست فرکانس 137 هرتز در خروجی پرابهای فرستنده و اطمینان از صحت عملکرد بخش فرستنده ؛ میتونین در حین کار با دست زدن به پرابهای گیرنده نگاه کنین که اعداد روی صفحه تغییر میکنن یا نه؟ میزان تغییر اعداد با تغییر حالت سلکتور 3 حالته باید متفاوت باشه. در این صورت میشه با احتمال زیادی گفت بخش گیرنده مشکلی نداره.

جمعه 30 اردیبهشت1395 - 1:46am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: Internet
madrek نوشته است:
COBRA-11 نوشته است:
madrek نوشته است:
سلام دوستان اگه امکانش هست در تحلیل به من کمک کنید در موردوجود حفره ومتراژ

دوست عزیز فایل xyz یا فایل ورودی اسنافلر رو بذارید بررسی کنم .
اسکنتون کلا مشکل داره . من هم قبلا این مشکل رو داشتم .
فایل رو بذارید بررسی کنم اگه مثل مشکل من بود راهنماییتون کنم .

خدمت شما کل فایلهای موجود

بله دوست عزیز مشکل شما هم دقیقا مشابه مشکل من بود .
دلیلشم استفاده از آیسی حافظه مشابه به جای آیسی اعلام شده توسط طراح هست .
تو اسنافلر برید تو ستون 65 به بعد رو ببینید .
میبینید که مثلا ستون 1 تا 10 در ستون های 65 تا 74 تکرار شدن .
از ستون 64 به بعد هر مقدار عددی که میبینید رو انتخاب کنید و راست کلیک کنید و set to invalid رو بزنید تا مقدارش X شود .
این آیسی مشابه است و از 64 ستون از حافظه استفاده میکنه و توی 64 ستون بعدی بک آپ میگیره .
آیسی حافظه اشاره شده توسط طراح از 128 ستون کامل استفاده میکنه .

تو خروجی اسکنتون دقت کنید : 10 خانه اول خروجی داره ، بعد 54 تا خونه خالی هست که آبی نشون داده ، سپس 10 خونه اول تکرار شده .
خونه های 64 به بعد رو invalid کنید درست میشه .

امیدوارم متوجه شده باشید .
بازم مشکلی داشتید در خدمتم .

پرنده ای که پرواز بلد نیست ، به قفس میگوید تقدیر

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 10:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید میشه بجای tl071 از lf357 استفاده کرد؟

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

شنبه 1 خرداد1395 - 4:22pm
مدیر کل
مدیر کل

بله میشه استفاده کرد. ولی هیچ لزومی نداره چون 071 در این مدار برای ارسال امواج استفاده شده و بنظر من این آیسی برای این کار بهتر هست.

شنبه 1 خرداد1395 - 4:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بله میشه استفاده کرد. ولی هیچ لزومی نداره چون 071 در این مدار برای ارسال امواج استفاده شده و بنظر من این آیسی برای این کار بهتر هست.

ممنون استاد.
چون 071 در دسترس ندارم پرسیدم
بین 357 و 5534 کدومش بنظرتون بهتر جواب میده؟
ممنون

Nikola Tesla

شنبه 1 خرداد1395 - 10:09pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
برای کاربردی که این آپ امپ در این مدار داره ؛ همه این شماره ها جواب میدن و نتیجه عملکردشون بسیار نزدیک به هم هست. در واقع مشخصات مهمی نظیر پهنای باند فرکانسی و اسلیو ریت که برای LF357 نسبت به سایر این شماره ها ممتاز هست ؛ در این مدار هیچ اهمیتی نداره چرا که از این آیسی بعنوان یک گیرنده استفاده نشده و صرفا بصورت نوعی شیفت دهنده ولتاژ پالس مربعی 137 هرتز به کار گرفته شده.

یکشنبه 1 خرداد1395 - 12:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
برای کاربردی که این آپ امپ در این مدار داره ؛ همه این شماره ها جواب میدن و نتیجه عملکردشون بسیار نزدیک به هم هست. در واقع مشخصات مهمی نظیر پهنای باند فرکانسی و اسلیو ریت که برای LF357 نسبت به سایر این شماره ها ممتاز هست ؛ در این مدار هیچ اهمیتی نداره چرا که از این آیسی بعنوان یک گیرنده استفاده نشده و صرفا بصورت نوعی شیفت دهنده ولتاژ پالس مربعی 137 هرتز به کار گرفته شده.

ممنون @};-

Nikola Tesla

یکشنبه 1 خرداد1395 - 12:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza68 نوشته است:
درود بر شما
از اینجا هم میتونید دانلود کنید

این فایل دانلود نمیشه میشه دوستان مجدد اپ کنند

فایل های صفحه 450
http://www.felezjoo.com/download/file.php?id=34433&sid=b03cf405e5bf7c76594c599f6d1695fb

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

یکشنبه 2 خرداد1395 - 3:06pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
pedram2 نوشته است:
سلام به دوستان .
کسی نبود راجع به قسمت گیرنده توضیحی بده وبگه چه جوری متوجه بشیم که قسمت گیرنده کار میکنه یا نه؟

دوست عزیز اصولا تست گیرنده در هیچ نوع مداری ساده نیست! انجام این کار بصورت اصولی نیاز به اسکوپ و محاسبه و آنالیز داره که بعید میدونم دوستان از عهدش بر بیان. بخصوص که طراح مدار هم روشی برای تست بخش گیرنده ارائه نکرده. ولی پس از تست فرکانس 137 هرتز در خروجی پرابهای فرستنده و اطمینان از صحت عملکرد بخش فرستنده ؛ میتونین در حین کار با دست زدن به پرابهای گیرنده نگاه کنین که اعداد روی صفحه تغییر میکنن یا نه؟ میزان تغییر اعداد با تغییر حالت سلکتور 3 حالته باید متفاوت باشه. در این صورت میشه با احتمال زیادی گفت بخش گیرنده مشکلی نداره.

ممنون آقا حمید از راهنمایی که فرمودید :ymhug:

دوشنبه 3 خرداد1395 - 7:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 514 , 515 , 516 , 517 , 518 , 519 , 520 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 62 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure