انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 8:02pm

پاسخ به موضوع  [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 510 , 511 , 512 , 513 , 514 , 515 , 516 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بله بنده هم همین رو عرض کردم! وقتی فرستنده تقویت میشه طبیعتا سیم های پراب فرستنده بصورت قوی تری حکم فرستنده رو ایفا میکنن و اندکی سیگنال بصورت موج الکترومغناطیس بین سیمهای پراب فرستنده و گیرنده رد و بدل میشه که باید تا حد امکان سعی کنین به حداقل برسه. اگر مساله با اتصال دادن پراب ها به دستگاه رخ میده پس دیگه داخل مدار و سیمکشی داخل جعبه نمیتونه مساله باشه. اما در خصوص پرابها باید سعی کنین تا حد امکان از هم فاصله داشته باشن و همینطور سر زمین هم این فاصله حفظ بشه. چون دریافت امواج فرستنده توسط گیرنده از هر طریقی بغیر از اتصال به خاک مطلوب نیست. این مساله قطعا قبل از تقویت هم وجود داشته ولی مقدارش کمتر بوده. استفاده از پرابهای استیل هم بنظر من حتی روی این حالت تاثیر مثبت داره! چرا که پرابهای مسی یا بخصوص برنجی حکم آنتن قویتری رو دارن که برای کارکرد این دستگاه بدرد ما نمیخوره. همینطور هر چقدر سیمهای متصل به پرابهای فرستنده و گیرنده نازک تر ولی مرغوب باشن بهتر هست. سیم ضخیم تر باز هم حکم آنتن قویتر رو داره چه برای فرستنده و چه گیرنده.

چهارشنبه 7 اردیبهشت1395 - 1:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام.چند سئوال داشتم؟
کلید تست وقتی روشن یا خاموشه توی فیش c1 باید همون ولتاژ وفرکانس باشه یا تغیر می کنه
زمانی که من روشنش می‌کنم میره رو hlووقتی از مثبت 5جداش می‌کنم میره روBوmaxماکسیموم
من وقتی پراپی به دستگاه وصل نیست سلکتور سه حالته تا 2صفر کنار مربع هست وروی سه 5تا میندازه ایا این درسته

میشه دقیق گار سلکتور 5حالته رو بیان کنید
من وقتی روی 5میزارم عدد 13هست وقتی 1متر جلوتر میرم کمتر میشه و رو3متر دیگه1وصفر میشه به جای افزایش کلا کاهش پیدا می کنه
این سلکتور چطور باید تنظیم بشه

جمعه 10 اردیبهشت1395 - 9:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام و درود به دوستان گرامی
دوستان مطلب بسیار مهمی که خدمتتون عرض میکنم بعد از یک سال تجربه کار با این دستگاه به دست اومده و امیدوارم دوستان از این نکنه خیلی مهم بتونن نهایت استفاده رو ببرن
خدمت عزیزان باید عرض کنم بعد از یک سال کار با این دستگاه متوجه شدم که برای عمق زنی با کیفیت عالی و عمق خیلی زیاد باید این کار را در اواسط بهار انجام بدیم و اگه دوستان دنبال عمق خیلی زیاد نیستن مهم نیست که این کارو کی انجام می دن اما اگر موردی هست که نیاز به اسکن عمیق با کیفیت بالا داره الان وقتشه و چند وقته دیگه که عمق زمین هم خشک بشه دیگه نمیشه اسکن عمیق همراه با کیفت انجام داد من سال گذشته اسکنی داشتم در عمق 8 متری که فوق العاده عالی از آب دراومده بود بعدا تو فصل تابستون بارها اسکنو تکرار کردم اما هر چه قدر جلوتر می رفت نتیجه بدتر می شد و نکته مهمه دیگه اینه که اسکن رو در حالت a b انجام بدید
پس دوستانی که دنبال عمق زیاد هستن و تا حالا نتیجه نگرفتن تا دیر نشده بسم ا..

موفق باسید

یا حق @};- @};- @};-

جمعه 10 اردیبهشت1395 - 11:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میشه دقیق بگید چرا توa وbمگه توی این500صفحه گفته نشده برای تست هست
اگه انکان داره سوالت بالا رو هم جواب بدید

جمعه 10 اردیبهشت1395 - 11:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر مهندس حمید و دوستان
من این دستگاه رو تو زمین های خیس و بارونی نتونستم استفاده کنم و کلا مقاومت رو صفر نشون میده حدودا
ایا در زمینه ای خشک همیشه اینطور عمل میکنه دستگاه
با تشکر

جمعه 10 اردیبهشت1395 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شیرعلی نوشته است:

دوست عزیز من در فصل بهار عمق زمین خیسه و نیازی به اون دو طبقه تقویت نیست و اگر شما تجربه عملی با این دستگاه داشته باشید می بینید که در حالت a b دستگاهتون ثبات بیشتری داره که مساوی با کیفیت در تصویره .فکر نمی کنم هیچ کدوم از دوستان تا به حال برای عمق 8 متر که من باهاش کار کردم تصویری چنین دقیق به دست آورده باشن و قطعا میشه برای عمق بیشتر از این هم اسکن انجام داد در فصولی که زمین خشکه گزینه a b دیگه جواب خوبی نمی ده و البته H L هم که قدرت بیشتری داره در عمق زیاد نتیجه خوبی نمی ده اما برای عمق کم خوبه

موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 8:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

fereidon نوشته است:
شیرعلی نوشته است:

دوست عزیز من در فصل بهار عمق زمین خیسه و نیازی به اون دو طبقه تقویت نیست و اگر شما تجربه عملی با این دستگاه داشته باشید می بینید که در حالت a b دستگاهتون ثبات بیشتری داره که مساوی با کیفیت در تصویره .فکر نمی کنم هیچ کدوم از دوستان تا به حال برای عمق 8 متر که من باهاش کار کردم تصویری چنین دقیق به دست آورده باشن و قطعا میشه برای عمق بیشتر از این هم اسکن انجام داد در فصولی که زمین خشکه گزینه a b دیگه جواب خوبی نمی ده و البته H L هم که قدرت بیشتری داره در عمق زیاد نتیجه خوبی نمی ده اما برای عمق کم خوبه

موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

دوست عزیز میشه یه راهنمایی در مورد تصاویری که بدست میاد بکنین چون اکثرا مشترکه هستن تمام تصاویر و چگونگی تحلیل یه تصویر رو اعلام کنید

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 10:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

fereidon جان ممنون از راهنمایی های شما.
اگر براتون مقدور هست تصاویری که گرفتید را به نمایش بگذارید تا من و سایر دوستان از تجربیات شما استفاده کنیم.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 12:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

fereidon نوشته است:
شیرعلی نوشته است:

موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

ممنون دوست عزیز
من تجربه‌ای باهش ندارم ولی چیزی که من ازش فهمیدمBوAاستاندارد هستند وقسمت تست دستگاه درواقعHوLهستند وقتی کلید تست روشن میشه رویh.lمیره
که در هر صورت فکر کنم هیچ فرقی نمی کنه ولی بهتره روی همون نرمالa.bباشه
من نمیدونم چطور دوستان میگن زمان روشن شدن تست روی a .bمیره در حالی که برعکسه

میشه دقیق کار این سلکتور 5حالته رو توضیح بدی

واون اسکن 8متریو بزاری تشکر

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 1:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر مهندس حمید و دوستان
من این دستگاه رو تو زمین های خیس و بارونی نتونستم استفاده کنم و کلا مقاومت رو صفر نشون میده حدودا
ایا در زمینهای خیس و بارانی همیشه اینطور عمل میکنه دستگاه
با تشکر

یکشنبه 12 اردیبهشت1395 - 6:41am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 510 , 511 , 512 , 513 , 514 , 515 , 516 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure