انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 9:59pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 509 , 510 , 511 , 512 , 513 , 514 , 515 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: Internet
دوستان با تقویت ولتاژ دستگاه لاین اول چون پراپ ها نزدیک هستن و دستگاه هم حساس شده اعداد بالا هستند و از لاین دوم اعداد کم میشه و در لاین های بعدی ثابت هست .
رو لاین اول اصلا نمیشه حساب کرد چون مقدارش از ردیف های دیگه بالاتره بدون اینکه چیزی زیرش باشه .
دوستانی که این مشکل رو دارن پیشنهاد میکنم در اسنافلر لاین اول رو حذف کنید و بعد در سورفر آنالیز کنید تا اون خطای اولیه حذف بشه و دچار اشتباه نشید .

پرنده ای که پرواز بلد نیست ، به قفس میگوید تقدیر

یکشنبه 5 اردیبهشت1395 - 4:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من تست تو باقچه حیاط گرفتم عدادم از 35 بالا تر نرفت3.5دد4.5متر 50سانتی

فرکانس137باید کدام قسمتها داشته باشم روی c1هم فرکانس137دارم هم 12 ac

از کجا بفهمم که مدار در سلامت کامل بسر می بره @};- @};-

یکشنبه 5 اردیبهشت1395 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان عزیز مشه بگید در قسمتp1 وp2باید چی داشته باشیم که بدونیم این قسمت در سلامت کامل هست

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 3:20pm
مدیر کل
مدیر کل

فرکانس 137 هرتز باید در خروجی پراب C1 نسبت به زمین مدار وجود داشته باشه. اگر بخواین ولتاژش رو بگیرین باید مولتی متر رو روی رنج 20 ولت AC بذارین. در این صورت باید چند ولت ولتاژ مشاهده کنین.
پرابهای P1 , P2 هم هر دو گیرنده هستن و لذا نباید ولتاژ یا فرکانس خاصی روی این پرابها مشاهده کنین.
همین اندازه گیری فرکانس پراب فرستنده و اینکه با دست زدن به پرابهای گیرنده در اعداد روی صفحه تغییر قابل ملاحظه داشته باشین ؛ نشون میده به احتمال قریب به یقین دستگاهتون اشکالی نداره.

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 5:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تشکر مهندس حمید
عدد کنار مربع بدون وصل کردن پراپها حدود60هست روی سلکتور 1من سه حالته روکردمش چهار سلکتوره ویک مقاومت270اهم اضافه کردم عددکنار مربع شد 3 ودیگه عدادHوLپرشی ندارند
حالا نمیدونم کار درستی کردم یانه ؟

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 6:13pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر کار درستی نکردین و اینجوری گیرنده درست کار نمیکنه. تعجبی هم نداره که دیگه اعداد پرش ندارن! چون گیرنده دیگه اصلا کار نمیکنه که بخواد نویز رو هم در محیط منزل تقویت کنه و شما تغییر اعداد داشته باشین. اتفاقا درستش همین هست که در محیط منزل که پر از نویز هست کمی نوسان اعداد داشته باشین. ولی طبیعتا در محیط کاوش این نوسانات تقریبا از بین میره. لذا اگر قرار باشه نتایج رو بر اساس تستهای داخل خانه ملاک قرار بدین به جایی نمیرسین.

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تشکر مهندس ممنون که راهنمایی کردید پس بااین حساب فقط در سلکتور 1همون 10کیلو قرار میدم در سلکتور 2و3عدد کنار مربع میشه ماکسیمم قبل افزاینده به این شکل نبود
این همه کاربر این دستگاه را درست کردن نمیدونم چرا هیچ کسی راهنمایی نمی کنه اگه شما نبودید فکر کنم همه سوالات بی جواب میمون خدا هرچی میخای بهت بده

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 9:27pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ببینید چیزی که بنده پیشنهاد دادم فقط در مورد افزایش قدرت فرستنده بود. در صورتیکه تغییر اعدادی که شما میفرمایین مربوط به گیرنده هست! از اونجا که هیچ ارتباطی بین فرستنده و گیرنده در این مدار وجود نداره ؛ میشه نتیجه گرفت نزدیکی سیم پرابها و کلا سیم کشی دستگاه شما میتونه سبب شده باشه گیرنده مقداری از سیگنال 137 هرتز رو بدون اتصال پرابها به زمین دریافت کرده باشه که خب نباید اینطور باشه. شما میتونین پرابها رو از دستگاه جدا کنین و مجددا تست کنین. نباید عدد بالایی روی صفحه داشته باشین وگرنه سیمکشی داخل جعبه یا مدار و سلکتورها بصورتی هست که داره روی هم اثر میذاره. در خصوص هر دو سلکتور قویا توصیه میکنم کوتاهترین سیم رو استفاده کنین و در صورت امکان از کابل چند رشته دارای شیلد برای اتصال سلکتورها بهره بگیرین و شیلدش رو هم به زمین مدار وصل کنین. حتی اگر دو سلکتور روی جعبه از هم فاصله داشته باشن بهتر هست. همین مسائل جزئی روی نویزپذیری کمتر و کارایی دقیق تر دستگاه تاثیر دارن.

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 10:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تشکر ازشما
فکر کنم همین تور باشه چون از 4پراپ یک تکه که رو جعبه سوار میشن استفاده کردم فاصله خود پراپها حدود 1.5سانت هست ولی سیم پشتشون خیلی به هم نزدیک هست فردا برسیش می کنم اگه این مسعله به این مهمی را قبلا میدونستم پرابهای جدا از هم می گرفتم
سلکتورها از هم فاصله داره وسیمهاشون بسیار کوتاه هست

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 11:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید حرف شیر علی درست هست. در حالت عادی کنار مربع عددی کمتر دیده میشه ولی به محض اینکه پراب هارو به مدار وصل میکنیم عدد کنار مربع بسیار افزایش میابد. نمیدونم بخاطر طول سیم ها هست یا بخاطر افزاینده. البته من تمام سیم ها و پراب هارو بررسی کردم و این افزایش عدد زمانی رخ می دهد که گیرنده ها به پراب وصل هستند و اون هم یکی از این گیرنده ها حساسیت بالایی دارد.
چون مدار رو در باکس قرار داده ام نمیتونم بازش کنم. (تماما چسب کاری کردم). لطفا از دوستان که ساختن این مورد رو بررسی کنن.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 11:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 509 , 510 , 511 , 512 , 513 , 514 , 515 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 74 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure