انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 10:32pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 493 , 494 , 495 , 496 , 497 , 498 , 499 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: Internet
پیوست:
Tappe.jpg
rohollahmohamady نوشته است:
COBRA-11 نوشته است:
دوستان در نرمافزار Surfer این قسمت که روی عکس مشخص کردم رو یه توضیح کوچیک بدید .
کدام بایر سطر باشه و کدام ستون .
بقیه چی هستند ؟

پیوست:
Surfer.jpg

سلام دوست خوبم طبق فایل راهنما اگر پیش برید مشکلی بوجود نمیاد و در اون قسمتها هم هیچ چیزی تغییر نمیکنه و صرفاگزینهokزده میشه.
راجع به اسکنتون هم انگاری بد گرفته شده و بهتره همیشه اسکن رو ازC1 وR1 شروع کنید.
حالا اگرهم اسکنتون درست باشه دوقسمتش میتونه مشکوک باشه:

یعنیc2 قسمتR0تا10 وR40تا 70.
تو فایل راهنما هم به مورد حفره اشاره کرده که معمولا رنگهاش باrainbow2به صورت ابی و وسطش سیاه هست من هم یک اسکن از بالای یک تونل گرفتم که به همون صورت بود یعنی تونل حدودی وسطش سیاه بود اما خیلی کم و اطرافش ابی روشنو ابی پررنگ که متاسفانه فایلش موجود نیست بزارم.
چندمورد هم پیش اومده اونم اینکه وقتی در گوشه های اسکن قسمتی مشکوک بود به حفره یاهرچیزی نباید از روی اون حفاری کرد بلکه باید یک اسکن دیگه گرفته بشه طوریکه اون قسمت بیفته وسط اسکن که اگر باز بود کاوش بشه چون بعضی وقتها اون هاله ها تحت تاثیر بد پراب زنی بد یا شل بودن خاک سطحی بوجود میاند.
حالا بازم دوستان باتجربه بهتر میتونند نظر بدن اما به نظرم اسکنتون درست نیست.

ممنون دوست عزیز .
آره در قسمت خروجی اشتباه شده بود و فایل اشتباه بود .
فایل جدید رو میفرستم .
لطفا دوستان نظرتونو بگید .

پیوست:
11.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پرنده ای که پرواز بلد نیست ، به قفس میگوید تقدیر

پنج شنبه 29 بهمن1394 - 7:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پسورد surfer لطف میکنید

پنج شنبه 29 بهمن1394 - 8:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

archilO نوشته است:
milad7 نوشته است:
سلام archilO عزیز منتظر پاسخ شما هستم. مقدار آمپرهایو که فرموده بودید اندازه گیری کردم و در صفحه قبل اعلام کردم لطفا راهنمایی کنید با تشکر @};-

سلام میلاد عزیز شرمنده که دیر شد
جریان کشی مدار شما نرماله و مثله مدار منه و از نظر مصرف مداری مشکلی نداره اما اگه بازم رگلاتور داغ میکنه احتمالا نوع رگلاتورتون مرغوب نیس
اما در مورد فرکانس شما نباید اصلا این حد تغییر فرکانس داشته باشی و باید فرکانست ثابت باشه و فرکانش بین 136.5 ...... تا.......137.5 اگه باشه مشکلی نیس اماااااااااااااا فقط باید ثابت باشه وگرنه اسکنهات اصلا درست در نمیاد
شما این موارد رو چک کن ببین
1-از پایه 4 میکرو فرکانس گیری کن ببین اونجام تغییر داری یا نه
2- مسیر پایه 4 میکرو تا پایه 3 از ای سی 3 رو چک کن ببین جایی اغشته به روغن لحیم نباشه (البته قبل از هر کار توصیه میکنم که زیر بردت رو با تینر ومسواک خوب تمیز کنی بعد اقدامات بالا رو انجام بدی)
اعلام نتیجه تا ببینیم چیه بلکه مشکل شما هم حل بشه انشالله
بازم درخدمتم عزیز @};- @};- @};-

سلام archilO عزیز. یسری مشکلات شخصی داشتم که نتونستم رو دستگاه تمرکز کنم. میکروی جدیدم چند روز پیش رسید بدستم و امروز پرگرام کردم و تستها رو انجام دادم. خوشبختانه دیگه مشکل داغ شدن رگلاتور ندارم. ولی خیلی خیلی کم گرم میشه که اگه دست بزنم میشه متوجه شد که فکر میکنم عادی باشه. اما در مورد فرکانس. امروز دوباره تست گرفتم و متوجه شدم مولتی مترم به اندازه 1 واحد خطا داره. که با این حساب فرکانس اندازه گیری شده از 136 تا 138 نشون میده. ایا این مقدار درسته؟ و اینکه همین فرکانسو در c1 هم دارم. اما یه موردی که برام سواله و چند بار هم امتحان کردم اما به نتیجه نرسیدم اینه که ایا وقتی پراب به c1 وصل میکنیم همین فرکانسو در نوک پراب باید داشته باشیم یا نه؟ من هرچی امتحان کردم هیچی عددیو مولتی متر نشون نمیداد :(

پنج شنبه 29 بهمن1394 - 8:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

COBRA-11 نوشته است:
پیوست:
Tappe.jpg
rohollahmohamady نوشته است:
COBRA-11 نوشته است:
دوستان در نرمافزار Surfer این قسمت که روی عکس مشخص کردم رو یه توضیح کوچیک بدید .
کدام بایر سطر باشه و کدام ستون .
بقیه چی هستند ؟

پیوست:
Surfer.jpg

سلام دوست خوبم طبق فایل راهنما اگر پیش برید مشکلی بوجود نمیاد و در اون قسمتها هم هیچ چیزی تغییر نمیکنه و صرفاگزینهokزده میشه.
راجع به اسکنتون هم انگاری بد گرفته شده و بهتره همیشه اسکن رو ازC1 وR1 شروع کنید.
حالا اگرهم اسکنتون درست باشه دوقسمتش میتونه مشکوک باشه:

یعنیc2 قسمتR0تا10 وR40تا 70.
تو فایل راهنما هم به مورد حفره اشاره کرده که معمولا رنگهاش باrainbow2به صورت ابی و وسطش سیاه هست من هم یک اسکن از بالای یک تونل گرفتم که به همون صورت بود یعنی تونل حدودی وسطش سیاه بود اما خیلی کم و اطرافش ابی روشنو ابی پررنگ که متاسفانه فایلش موجود نیست بزارم.
چندمورد هم پیش اومده اونم اینکه وقتی در گوشه های اسکن قسمتی مشکوک بود به حفره یاهرچیزی نباید از روی اون حفاری کرد بلکه باید یک اسکن دیگه گرفته بشه طوریکه اون قسمت بیفته وسط اسکن که اگر باز بود کاوش بشه چون بعضی وقتها اون هاله ها تحت تاثیر بد پراب زنی بد یا شل بودن خاک سطحی بوجود میاند.
حالا بازم دوستان باتجربه بهتر میتونند نظر بدن اما به نظرم اسکنتون درست نیست.

ممنون دوست عزیز .
آره در قسمت خروجی اشتباه شده بود و فایل اشتباه بود .
فایل جدید رو میفرستم .
لطفا دوستان نظرتونو بگید .

پیوست:
11.jpg

عدادی که وسط صفحه نوشته چی هستش میشه توضیح بدین

جمعه 30 بهمن1394 - 7:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوست عزیز الآن سوال من هم دقیقا همینه .
اعدادی که وسط تصویر نوشته چیه ؟

و عمق حفره و فلز اسکن شده رو چطور باید به دست آورد ؟

پیوست:
Tappe.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 30 بهمن1394 - 12:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
archilO نوشته است:
milad7 نوشته است:
سلام archilO عزیز منتظر پاسخ شما هستم. مقدار آمپرهایو که فرموده بودید اندازه گیری کردم و در صفحه قبل اعلام کردم لطفا راهنمایی کنید با تشکر @};-

سلام میلاد عزیز شرمنده که دیر شد
جریان کشی مدار شما نرماله و مثله مدار منه و از نظر مصرف مداری مشکلی نداره اما اگه بازم رگلاتور داغ میکنه احتمالا نوع رگلاتورتون مرغوب نیس
اما در مورد فرکانس شما نباید اصلا این حد تغییر فرکانس داشته باشی و باید فرکانست ثابت باشه و فرکانش بین 136.5 ...... تا.......137.5 اگه باشه مشکلی نیس اماااااااااااااا فقط باید ثابت باشه وگرنه اسکنهات اصلا درست در نمیاد
شما این موارد رو چک کن ببین
1-از پایه 4 میکرو فرکانس گیری کن ببین اونجام تغییر داری یا نه
2- مسیر پایه 4 میکرو تا پایه 3 از ای سی 3 رو چک کن ببین جایی اغشته به روغن لحیم نباشه (البته قبل از هر کار توصیه میکنم که زیر بردت رو با تینر ومسواک خوب تمیز کنی بعد اقدامات بالا رو انجام بدی)
اعلام نتیجه تا ببینیم چیه بلکه مشکل شما هم حل بشه انشالله
بازم درخدمتم عزیز @};- @};- @};-

سلام archilO عزیز. یسری مشکلات شخصی داشتم که نتونستم رو دستگاه تمرکز کنم. میکروی جدیدم چند روز پیش رسید بدستم و امروز پرگرام کردم و تستها رو انجام دادم. خوشبختانه دیگه مشکل داغ شدن رگلاتور ندارم. ولی خیلی خیلی کم گرم میشه که اگه دست بزنم میشه متوجه شد که فکر میکنم عادی باشه. اما در مورد فرکانس. امروز دوباره تست گرفتم و متوجه شدم مولتی مترم به اندازه 1 واحد خطا داره. که با این حساب فرکانس اندازه گیری شده از 136 تا 138 نشون میده. ایا این مقدار درسته؟ و اینکه همین فرکانسو در c1 هم دارم. اما یه موردی که برام سواله و چند بار هم امتحان کردم اما به نتیجه نرسیدم اینه که ایا وقتی پراب به c1 وصل میکنیم همین فرکانسو در نوک پراب باید داشته باشیم یا نه؟ من هرچی امتحان کردم هیچی عددیو مولتی متر نشون نمیداد :(

سلام میلاد عزیز
انشالله که مشکلتون حل شده باشه
خوب معلوم شد که مشکل داغ شدن رگلاتور احتمالا از میکرو بوده (به هر دلیلی) و اون یه کم گرم شدن هم به قوله خودتون عادیه
در مورد فرکانس باید بگم که فرکانسات نادرسته و باید یه مقداره ثابت باشه یعنی یا باید 136.5 یا137 یا 137.5 باشه که اگه بغیر ازاین باشه یا در رنجی که گفتین متغییر باشه مسلمأ اسکنهاتون درست در نمیاد و باید این مورد رو اصلاح کنین که به اصطلاح پرش فرکانسی نداشته باشین
و در نوک پراپ c1 هم باید همین فرکانسو داشته باشی که اگه این طور نیس باید پراپتون رو بررسی کنید که شاید قطعی دارین
موفق باشید

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 1 اسفند1394 - 8:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: کردستان
سلام خدمت دوستان عزیز بنده یک مشکل خیلی بزرگ برام پیش اومده واز شما خواهش میکنم کمک کنید تا مشکلم حل بشه .....رنگبندی در اسکنهادبه جه صورتیه مثلا رنگ زرد مفهومش چیه ورنگ مثلا سفید یعنی چی ؟ورنگهای دیگه هم ممنون میشم توضیح بدید تا ماهم متوجه بشیم وسوال بعدیم اینه چطوری عمق هدفو ببینیم چقدره؟وسوال دیگه ام اینه برای فلزچه رنگی نشون میده در اسکنها؟

شنبه 1 اسفند1394 - 9:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

COBRA-11 نوشته است:

پیوست:
Tappe.jpg

سلام دوست عزیز
اون اعدا داخل تصویر همون اعداد بدست امده تو اسکن هست که محدوده هر عدد رو براتون مشخص کرده تو تصویر که مثلا عدد 42 از کجا تا کجا بوذه که این اعداد بیشتر برای تایین مسیر تونل کار برد داره
در مورد عمق گیری هم تو انجمن کلی بحث شده که نتیجه اخر این بوده که هر یک متر اسکن برابر با نیم متر عمق زنی هس
موفق باشی

شنبه 1 اسفند1394 - 9:18am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

archilO نوشته است:
COBRA-11 نوشته است:

پیوست:
Tappe.jpg

سلام دوست عزیز
اون اعدا داخل تصویر همون اعداد بدست امده تو اسکن هست که محدوده هر عدد رو براتون مشخص کرده تو تصویر که مثلا عدد 42 از کجا تا کجا بوذه که این اعداد بیشتر برای تایین مسیر تونل کار برد داره
در مورد عمق گیری هم تو انجمن کلی بحث شده که نتیجه اخر این بوده که هر یک متر اسکن برابر با نیم متر عمق زنی هس
موفق باشی

ممنون از پاسختون .
منظور من از عمق گیری عمق کلی نیست .
مثلا ما 20 متر اسکن میکنیم و عمق کلی 10 متر .
ولی حفره ای که در اسکن مشخص میشه رو چطوری باید عمقش رو گرفت ؟
میتونه تو 1 متری باشه یا 10 متری .
چطوری باید عمق دقیق همون حفره رو فهمید ؟

شنبه 1 اسفند1394 - 11:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

awat نوشته است:
سلام خدمت دوستان عزیز بنده یک مشکل خیلی بزرگ برام پیش اومده واز شما خواهش میکنم کمک کنید تا مشکلم حل بشه .....رنگبندی در اسکنهادبه جه صورتیه مثلا رنگ زرد مفهومش چیه ورنگ مثلا سفید یعنی چی ؟ورنگهای دیگه هم ممنون میشم توضیح بدید تا ماهم متوجه بشیم وسوال بعدیم اینه چطوری عمق هدفو ببینیم چقدره؟وسوال دیگه ام اینه برای فلزچه رنگی نشون میده در اسکنها؟

سلام دوست عزیز
اون رنگ بندیها زیاد مهم نیس چون میتونی خودت هم تو نرم افزار تغییرشون بدی و خودت برا خودت یه استاندارد تعریف کنی
اون رنگها هم برا اساس اعداد بدست اومده تغییرمیکنن
موفق باشی

شنبه 1 اسفند1394 - 2:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 493 , 494 , 495 , 496 , 497 , 498 , 499 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 60 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure