انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 4:52am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 488 , 489 , 490 , 491 , 492 , 493 , 494 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
archilO نوشته است:
milad7 نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گل انجمن. چند روزیه مدارم مشکل پیدا کرده و هرجا میرم عددها بیشتر از یک یا 2 بالا نمیرن. امروز دوباره میکرو پرگرام کردم چون قبلا با فایل هگز اصلی پرگرام کرده بودم گفتم شاید بخاطر این باشه که الان با فایل 411a پرگرام کردم و قطعات چک میکردم که دیدم 7805 بعد از 5 دقیقه روشن موندن مدار شدیدا داغ شده که وقتی بهش دست زدم دستم سوخت. ایا این داغ شدن طبیعیه؟ و مشکل دیگه اینکه سلکتور 5 حالته وقتی میچرخونم تعقیری در عدد کنار مربع مشاهده نمیشه.؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزيز
اين مشكل رو منهم قبلا داشتم كه بعد از بررسي ديدم سيم يكي از پراپها (sk2)كه اتفاقا به كليد 5 حالته(s2) هم وصل بود قطع شده بود كه با وصل كردنش رديف شد
شما بايد پراپها رو بررسي كنيد و بعد سلكتور 5 حالته رو
در مورد داغ كردن رگلاتور 5 ولت هم پيشنهاد ميكنم اول خود رگلاتور رو تعويض كنيد و بعد مدار رو از نظر اتصالي بررسي كنيد و اگر موردي نبود اي سي ها رو از مدار خارج كنيد و دوباره ببينيد كه رگلاتور داغ ميشه يا نه اگر مشكل رفع شد يه ترتيب اي سي ها رو در مدار قرار بدين و ببينيد با كدوم اي سي رگلاتور داغ ميكنه اون رو تعويض كنيد
موفق باشيد @};- @};-

از archilO و مجتبی عزیز بابت راهنمای سپاسگذارم.

دوستان طبق راهنمایهای شما پیش رفتم که خدارو شکر یسری از ایرادات دستگاه برطرف شد. اعداد h و l قبلا با هگز 411 اصلی دوروبر 500 بود. بعد که 411a رو پرگرام کردم رسید به 350 .
طبق فرمایش archilO عزیز اول 7805 تعویض کردم ولی باز همون مشکل داغ شدنو داشتم. بعد امدم ایسیها رو دونه دونه امتحان کردم تا با عوض کردن tl074 اعداد h , l از 350 به 280 تعقیر پیدا کردند. و مهمتر اینکه با تعقیر این ایسی وبا چرخاندن سلکتور 3 حالته ( در حالت یک عدد کنار مربع 1 , و درحالت دو عدد کنار مربع 10 و در حالت سه 104 بود. و با تعقیر 7660 به 7662 این اعداد به ترتیب 2 و 14 و 134 تعقیر پیدا کردند. ) در صورتی که قبل از تعویض ایسی tl074 اعداد کنار مربع در حالت 1 تا 3 کلا تا عدد 5 تعقیر میکرد. اما مشکل گرم شدن 7805 با تعویض ایسی tl074 اندکی بهتر شده ولی هنوز گرم میکنه جوری که با دست زدن میشه احساس کرد. که فکر میکنم طبق فرمایش دوستان مربوط به اتصالی در سلکتور 5 حالته باشه که با تهیه و تعویض این قطعه نتیجه رو هم خدمت دوستان عرض میکنم. با تشکر از دوستان گلم @};- @};-

سلام ميلاد عزيز
خوشحالم كه مدارتون به نتيجه رسيد انشالله كه همه مشكلاته مدارتون بر طرف ميشه و با اون به يه باره توپول ميزنيد
در مورد سلكتور 5 حالته هم بايد بگم كه فكر نكنم به داغ شدن رگلاتور ربطي داشته باشه
با اين وجود ميتونيد اون رو هم از مدار خارج كنيد و نتيجه رو ببينيد و مقدار دقيق مقاومتهاي R1 & R2 & R22 & R23 رو هم بررسي كنيد
در ضمن شما از چند ولت باطري استفاده ميكنيد ؟ و جريان كشي مدارتون رو هم بفرماييد كه چقدره؟
باز مشكلي بود در خدمتيم
موفق باشيد @};- @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 18 بهمن1394 - 2:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از لطفتون سپاس گذارم archilO عزیز. در مورد سلکتور 5 حالته که اندکی احتمال میدم مشکل از این قطعه باشه بخاطر اینه که با تعویض قطعات که در بالا عرض کردم هم تعقیری در افزایش یا کاهش اعداد با چرخاندن این سلکتور ایجاد نمیشه. آیا حتما باید پرابها به زمین کاشته شده باشه که با چرخاندن این سلکتور تعقیر اعداد مشاهده بشه یا اینکه در حالت بدون پراب هم باید تعقیر داشته باشیم؟ در مورد باطری هم باطری که استفاده کردم 12 ولت 2.2 آمپره . اندازه گیری جریان کشیو هم اگه لطف کنید بفرمایید کدام قسمتهارو باید اندازه گیری کنم ممنون میشم. چون بنده سر رشته ای از الکترونیک نداشتم و تا اینجا هم به لطف مهندس حمید عزیز و دوستان خوبی مثل شما تونستم این سیستمهارو جمع کنم. :YMPEACE: :YMPEACE: @};-

یکشنبه 18 بهمن1394 - 11:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
از لطفتون سپاس گذارم archilO عزیز. در مورد سلکتور 5 حالته که اندکی احتمال میدم مشکل از این قطعه باشه بخاطر اینه که با تعویض قطعات که در بالا عرض کردم هم تعقیری در افزایش یا کاهش اعداد با چرخاندن این سلکتور ایجاد نمیشه. آیا حتما باید پرابها به زمین کاشته شده باشه که با چرخاندن این سلکتور تعقیر اعداد مشاهده بشه یا اینکه در حالت بدون پراب هم باید تعقیر داشته باشیم؟ در مورد باطری هم باطری که استفاده کردم 12 ولت 2.2 آمپره . اندازه گیری جریان کشیو هم اگه لطف کنید بفرمایید کدام قسمتهارو باید اندازه گیری کنم ممنون میشم. چون بنده سر رشته ای از الکترونیک نداشتم و تا اینجا هم به لطف مهندس حمید عزیز و دوستان خوبی مثل شما تونستم این سیستمهارو جمع کنم. :YMPEACE: :YMPEACE: @};-

بهترین آزمایش اینه که شما سلکتور 5 حالته رو از مدار خارج کنین و ببینین که بازم رگلاتور داغ میشه یا نه
و همینطور سلکتور 3 حالته رو هم امتحان کنین
سلکتور 5 حالته تاثیر کمتری در میزان عددی مربع نسبت به سلکتور 3 حالته داره.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

دوشنبه 18 بهمن1394 - 1:02am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت استاد حمید وسایر دوستان
بنده هم تونستم پروژه ساخت این سیستم رو تموم کنم وسیستم رو راه اندازی کنم ولی یه مشکلی که برای من پیش اومده اینه که کلید تستی که رو ی سیستم نسب شده درهردوحالت یعنی خاموش وروشن با حروف Aو B نمایش داده میشه واز حروف L و H خبری نیست بی زحمت راهنمایی کنید که اشکال ممکنه در کجا باشه وآیا این اصلا مشکل هست یانه ؟
سپاسگزارم

دوشنبه 19 بهمن1394 - 7:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:

ميلاد عزيز به عكس دقت كن
پیوست:
untitled.JPG

ابتدا ورودي رگلاتور رو از مدار خارج ميكني و مولتي متر رو در رنج امپر قرار ميدي و سيم مولتي متر رو يكي به مثبت باطري و يكي به ورودي رگلاتور ميزني و ودار رو روشن ميكني ببين چقدر جريان كشي داري يادداشت كن و تست دوم هم به همين صورت در خروجي رگلاتور كه يكي از سيم هاي مولتيمتر رو به خروجي رگلاتور و يكي ديگه رو به مثبت مدار ميزني و سيستم رو روشن ميكني و اينم ياداشت كن كه چقدر جريان كشي داره
نتيجه رو اعلام كن تا ببينيم چه جوريه
مفق باشيد @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 19 بهمن1394 - 9:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

pedram2 نوشته است:
با سلام خدمت استاد حمید وسایر دوستان
بنده هم تونستم پروژه ساخت این سیستم رو تموم کنم وسیستم رو راه اندازی کنم ولی یه مشکلی که برای من پیش اومده اینه که کلید تستی که رو ی سیستم نسب شده درهردوحالت یعنی خاموش وروشن با حروف Aو B نمایش داده میشه واز حروف L و H خبری نیست بی زحمت راهنمایی کنید که اشکال ممکنه در کجا باشه وآیا این اصلا مشکل هست یانه ؟
سپاسگزارم

سلام پدرام عزيز
خوب اين مشكل ميتونه از خوده كليد باشه يا ميتونه از مسير كليد تست باشه(اگه كليداي ديگه درست كار ميكنن)
مقاومت R26 رو چك كن درست لحيم شده باشه يا احيانا خراب نباشه و مسير كليد تا ميكرو و مسير كليد تا R26 رو هم چك كن
موفق باشيد @};- @};-

دوشنبه 19 بهمن1394 - 9:05am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم archilo از پاسختون پس مشکل نمیتونه از پرو گرام باشه چون سیستم بالا میاد البته با فایل هگز اصلاح شده مهنس حمید ولی
با قطع ووصل کلید تست هیچ اتفاقی رخ نمیده وتغییری در حروف A و B وتبدیل آن به حروف L و H صورت نمیگیره
من طبق فرمایش شما کلید ومسیرها رو چک میکنم بعد نتیجه رو اعلام میکنم .
بازم ممنون . البته اگه راه حل دیگه ای به نظر دوستان میرسه خوشحال میشم راهنمایی کنند

دوشنبه 19 بهمن1394 - 10:19am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دروود دوست عزیز pedram2
بنا به گفته دوستمون جناب archilo و چن این مسئله برای منم بود در اول احتمال زیاد از خود کلیده که اگر از کلید کلنگی استفاده کردین این
مشکل هست چون بعضی کلید ها خوب قطع و وصل نمیشوند و اتصال برقرار نمیکنند کلید را چک یا تعویض کنید به احتمال زیاد برطرف میشود.
موفق باشید

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

دوشنبه 19 بهمن1394 - 1:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

pedram2 نوشته است:
ممنونم archilo از پاسختون پس مشکل نمیتونه از پرو گرام باشه چون سیستم بالا میاد البته با فایل هگز اصلاح شده مهنس حمید ولی
با قطع ووصل کلید تست هیچ اتفاقی رخ نمیده وتغییری در حروف A و B وتبدیل آن به حروف L و H صورت نمیگیره
من طبق فرمایش شما کلید ومسیرها رو چک میکنم بعد نتیجه رو اعلام میکنم .
بازم ممنون . البته اگه راه حل دیگه ای به نظر دوستان میرسه خوشحال میشم راهنمایی کنند

سلامت باشيد عزيز
بله اين مشكل كليد ميتونه از خوده ميكرو هم باشه كه خيلي بعيده اما اگر با بررسي موارد گفته شده به نتيجه نرسيدين و از خوده كليد هم اطمينان دارين كه سالم هست و ميكرو هم تو سوكتش قشنگ جا گرفته :بايد يه بار ديگه با يه ورژن ديگه ميكرو رو پروگرام كنيد كه اگه نتيجه نداد با يه ميكروي ديگه هم تست كنيد
موفق باشيد عزيز @};- @};-

دوشنبه 19 بهمن1394 - 3:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

archilO نوشته است:
milad7 نوشته است:

ميلاد عزيز به عكس دقت كن
پیوست:
untitled.JPG

ابتدا ورودي رگلاتور رو از مدار خارج ميكني و مولتي متر رو در رنج امپر قرار ميدي و سيم مولتي متر رو يكي به مثبت باطري و يكي به ورودي رگلاتور ميزني و ودار رو روشن ميكني ببين چقدر جريان كشي داري يادداشت كن و تست دوم هم به همين صورت در خروجي رگلاتور كه يكي از سيم هاي مولتيمتر رو به خروجي رگلاتور و يكي ديگه رو به مثبت مدار ميزني و سيستم رو روشن ميكني و اينم ياداشت كن كه چقدر جريان كشي داره
نتيجه رو اعلام كن تا ببينيم چه جوريه
مفق باشيد @};- @};-

سلام archilO عزیز @};- . طبق راهنمیهای شما تستها رو انجام دادم. پایه ورودی رگلاتورو از مدار خارج کردم و بعد مولتی مترو در رنج 20 آمپر قرار دادم و دستگاهو روشن کردم و مقدار اندازه گیری شده 00.4 آمپر بود که با تعقیر رنج آمپر مولتی متر به میلی آمپر فقط اعشار جابجا میشد. و همین تستو برای خروجی رگلاتور هم انجام دادم که نتیجه کاملا مشابه بود یعنی 00.4 . فقط یه مشکلی که پیش امد در پایان کار پراب مولتی متر به منفی رگلاتور برخورد کرد و میکرو جان به جان آفرین تسلیم کرد و قسمتی از مدار که از منفی باطری به سمت میکرو میرفت مجروح شد. :D البته جراحتو با لحیم بخیه زدم ولی چون میکرو دیگه ای در دست ندارم هنوز معلوم نیست چند قطعه دیگه مجروح شدند :( در ضمن فرکانسو با مولتی متر اندازه گرفتم از 135 تا 137 متغیر بود ایا درسته؟

دوشنبه 19 بهمن1394 - 6:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 488 , 489 , 490 , 491 , 492 , 493 , 494 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 55 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure