انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 6:04am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 487 , 488 , 489 , 490 , 491 , 492 , 493 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید اگه ممکنه این هگز 450 واسه این مداره که از سایت های خارجی گرفتم رو توی پروتئوس امتحان کنین ببینین مشکلی نداره
ممنون از شما استاد بزرگوار @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

شنبه 17 بهمن1394 - 5:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مجتبی جان در این مدار c1فرستنده اصلی هست و بوسیله tlo71تقویت میشه c2دومین فرستنده و گین یا همون زمین هست p1,p2هردو گیرنده هستن که بوسیله tl074تقویت رو شون انجام میشه که از نظر طبقات گیرنده این دو عین هم هستن .خب اینجا مسله ای که هست وقتی من دستما به پراب c1میزنم واون دستما به پرابp1میزنم عدد L بالا میره و 785میشه اما وقتی دستما به پراب C1واون یکی دستما به پرابP2میزنم عددHمیشه 788پس میشه نتیجه گرفت پرابP1ارتباط مستقیم با Lداره و پراب P2 ارتباط مستقیم با H داره.البته این عدد ها رو دستگاه من اینگونه هستش که من خودم هنوز از صحت عملکرد دستگاه خبر ندارم .دوستان یه سوال ما رو پایه 4میکرو فرکانس 137هرتز را داریم ایا باید بعد از تقویت بوسیله TL071مقدارش تغیر کنه ؟یعنی من با فرکانس متر که اندازه گرفتم رو پرابC1فرکانس 137هرتز را نشون میده

شنبه 17 بهمن1394 - 6:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

پیوست:
77777777.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 17 بهمن1394 - 6:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

behnam karami نوشته است:
سلام مجتبی جان در این مدار c1فرستنده اصلی هست و بوسیله tlo71تقویت میشه c2دومین فرستنده و گین یا همون زمین هست p1,p2هردو گیرنده هستن که بوسیله tl074تقویت رو شون انجام میشه که از نظر طبقات گیرنده این دو عین هم هستن .خب اینجا مسله ای که هست وقتی من دستما به پراب c1میزنم واون دستما به پرابp1میزنم عدد L بالا میره و 785میشه اما وقتی دستما به پراب C1واون یکی دستما به پرابP2میزنم عددHمیشه 788پس میشه نتیجه گرفت پرابP1ارتباط مستقیم با Lداره و پراب P2 ارتباط مستقیم با H داره.البته این عدد ها رو دستگاه من اینگونه هستش که من خودم هنوز از صحت عملکرد دستگاه خبر ندارم .دوستان یه سوال ما رو پایه 4میکرو فرکانس 137هرتز را داریم ایا باید بعد از تقویت بوسیله TL071مقدارش تغیر کنه ؟یعنی من با فرکانس متر که اندازه گرفتم رو پرابC1فرکانس 137هرتز را نشون میده

بله حق با شماست و من به اشتباه P نوشتم
در مورد فرکانس که دقیقش 137.5 هرتز هست و در مورد ارتباط H , L با گیرنده و فرستنده خاص بنده تا الان نشنیدم چنین باشه و متاسفانه فعلا مدار در دسترسم نیست امتحان کنم.

Nikola Tesla

شنبه 17 بهمن1394 - 7:08pm
مدیر کل
مدیر کل

Mojtaba195 نوشته است:
استاد حمید اگه ممکنه این هگز 450 واسه این مداره که از سایت های خارجی گرفتم رو توی پروتئوس امتحان کنین ببینین مشکلی نداره

خیلی ممنون از شما.
بله در شبیه سازی که کار میکنه! ولی توجه داشته باشین ما هم در فایلهای اولیه هر دو نسخه 411 و 450 رو قرار دادیم ولی دوستان در تستها به این نتیجه رسیدن که نسخه 411 بهتر جواب میده! در واقع بر اساس اطلاعات ذکر شده در مجله ؛ نسخه 450 نیاز به تغییرات دیگری در مدار داره که با وجود اینکه برخی دوستان اون تغییرات رو هم در گذشته ازمایش کردن ولی باز هم نتیجه مناسب حاصل نشد! بهرحال خودتون هم میتونین تست کنین و مشکلی برای مدار پیش نمیاد. در نهایت نتیجه هر چه بود اعلام کنین. بخصوص که بنده فایل 450 شما رو با 450 اصلی مقایسه کردم و اندکی تفاوت داره! امکانش هست با توجه به انتشار سورس اسمبلی دیگران تغییر مثبتی داخل کد نسخه 450 داده باشن.

در تستهای دقیق تر شبیه سازی و مقایسه به این نتیجه رسیدم که این نسخه 450 با نوع اصلی فرق داره! نسخه 450 اصلی در شبیه سازی درست کار نمیکنه ولی این یکی خوب کار میکنه! در عین حال جالب هست که در این نسخه 450 فرکانس 137 هرتز نسبت به نسخه 411 دقیق تر هست! برخی اطلاعات روی صفحه هم کمی تغییر داشته. به دوستان پیشنهاد میکنم حتما فایل جناب مجتبی رو هم روی مدارشون ازمایش کنن.

شنبه 17 بهمن1394 - 7:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

behnam karami نوشته است:
پیوست:
77777777.jpg

بنظرم این تصویر درست نیست و اگر امواج فقط مابین c1 , c2 باشه اونوقت روش پراب زنی گیرنده ثابت و فرستنده متحرک درست جواب نخواهد داد.
من هنوزم که هنوزه با اینهمه مطالعه بالاخره نفهمیدم که چرا دستگاه مقاومت هلای رو میگیره و چرا به صورت خط راست مقاومت رو نمیگیره. یعنی نزدیکترین مسیر بین گیرنده و فرستنده که مسیر مستقیم هست رو چرا نداریم؟
اگر از اساتید بنده رو راهنمایی کنن ممنون میشم

Nikola Tesla

شنبه 17 بهمن1394 - 7:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:

خیلی ممنون از شما.
بله در شبیه سازی که کار میکنه! ولی توجه داشته باشین ما هم در فایلهای اولیه هر دو نسخه 411 و 450 رو قرار دادیم ولی دوستان در تستها به این نتیجه رسیدن که نسخه 411 بهتر جواب میده! در واقع بر اساس اطلاعات ذکر شده در مجله ؛ نسخه 450 نیاز به تغییرات دیگری در مدار داره که با وجود اینکه برخی دوستان اون تغییرات رو هم در گذشته ازمایش کردن ولی باز هم نتیجه مناسب حاصل نشد! بهرحال خودتون هم میتونین تست کنین و مشکلی برای مدار پیش نمیاد. در نهایت نتیجه هر چه بود اعلام کنین. بخصوص که بنده فایل 450 شما رو با 450 اصلی مقایسه کردم و اندکی تفاوت داره! امکانش هست با توجه به انتشار سورس اسمبلی دیگران تغییر مثبتی داخل کد نسخه 450 داده باشن.

در تستهای دقیق تر شبیه سازی و مقایسه به این نتیجه رسیدم که این نسخه 450 با نوع اصلی فرق داره! نسخه 450 اصلی در شبیه سازی درست کار نمیکنه ولی این یکی خوب کار میکنه! در عین حال جالب هست که در این نسخه 450 فرکانس 137 هرتز نسبت به نسخه 411 دقیق تر هست! برخی اطلاعات روی صفحه هم کمی تغییر داشته. به دوستان پیشنهاد میکنم حتما فایل جناب مجتبی رو هم روی مدارشون ازمایش کنن.

سپاس استاد عزیز
نسخه 450 قبلی بنظر میرسد که تعمدی دستکاری گردیده است و بنده هم شک داشتم و با کلی زیر رو کردن مباحث مربوط به این دستگاه در سایت های مختلف و به زبان های مختلف . بالاخره یکی از کاربران اینو برام فرستادن و منم به اشتراک میگذارم که همه استفاده کنن.
البته من نمیدونم که آیا بازم نیاز هست تغییراتی در مدار ایجاد کنیم یا نه؟ البته تغییرات مربوطه که اشاره شده است نسبت به نسخه 411

Nikola Tesla

شنبه 17 بهمن1394 - 7:18pm
مدیر کل
مدیر کل

بنده هم نمیدونم که نیاز به تغییرات داره یا نه! باید خودتون تست کنین یا اینکه از کسی که فایل رو گرفتین سوال کنین. البته ما هنوز نمیدونیم تغییرات چی هست و دقیقا چقدر روی کیفیت اسکنها و اپراتوری تاثیر داره. اگر تاثیر مثبتی نداشته باشه شاید بهتر باشه تغییری داده نشه وگرنه ممکنه کار برای دوستان مشکل و گیج کننده بشه.

شنبه 17 بهمن1394 - 7:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ASHIL نوشته است:
archilO نوشته است:
ASHIL نوشته است:
دروود و ممنون دوست عزیز archilO
من این اسکنو در 4 ستون و 12 ردیف کردم پس با این حساب باید تا 6 مترو زده باشه ولی نمیدونم چرا فکر میکنم تا 2 مترو زده و شاید باید هم ستون هم ردیف به یک اندازه باشه که عمق درست زده بشه

دوست عزيز چرا فك ميكنيد كه دو متر زدين در حالي كه اگه اينجور كه شما گفتين اسكن گرفتين تا 6 متر زدين اما يقين داشته باشين كه چيزي اون زير نبوده و اگه به نقطه شك دارين احتمالا بايد اطراف رو هم اسكن كنيد
در مورد سطر و ستون كه فرمودين نه لزومي نداره كه حتما به يك اندازه باشه اما هر چي سطر و ستون بيشتر باشه تصوير قشنگ تري خواهيد داشت ولا غير
اگر به جايي شك دارين توصيه ميكنم از 4 طرف اسكن بگيرين و نتايج رو باهم مقايسه كنيد و اگر امكانش نيس حداقل از دو طرف حتما اسكن بگيرين
موفق باشيد @};- @};- @};-

دروود دوست عزیز archilO و بسیار سپاسگذارم از راهنمایی هاتون و یک سوال دیگه شما R هارو ردیف میگیرید و C هارو ستون یا R هارو ستون و C هارو ردیف؟
با سپاس

سلام و سلامت باشید دوست عزیز
R ردیف و C ستون

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 17 بهمن1394 - 11:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

archilO نوشته است:
milad7 نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گل انجمن. چند روزیه مدارم مشکل پیدا کرده و هرجا میرم عددها بیشتر از یک یا 2 بالا نمیرن. امروز دوباره میکرو پرگرام کردم چون قبلا با فایل هگز اصلی پرگرام کرده بودم گفتم شاید بخاطر این باشه که الان با فایل 411a پرگرام کردم و قطعات چک میکردم که دیدم 7805 بعد از 5 دقیقه روشن موندن مدار شدیدا داغ شده که وقتی بهش دست زدم دستم سوخت. ایا این داغ شدن طبیعیه؟ و مشکل دیگه اینکه سلکتور 5 حالته وقتی میچرخونم تعقیری در عدد کنار مربع مشاهده نمیشه.؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزيز
اين مشكل رو منهم قبلا داشتم كه بعد از بررسي ديدم سيم يكي از پراپها (sk2)كه اتفاقا به كليد 5 حالته(s2) هم وصل بود قطع شده بود كه با وصل كردنش رديف شد
شما بايد پراپها رو بررسي كنيد و بعد سلكتور 5 حالته رو
در مورد داغ كردن رگلاتور 5 ولت هم پيشنهاد ميكنم اول خود رگلاتور رو تعويض كنيد و بعد مدار رو از نظر اتصالي بررسي كنيد و اگر موردي نبود اي سي ها رو از مدار خارج كنيد و دوباره ببينيد كه رگلاتور داغ ميشه يا نه اگر مشكل رفع شد يه ترتيب اي سي ها رو در مدار قرار بدين و ببينيد با كدوم اي سي رگلاتور داغ ميكنه اون رو تعويض كنيد
موفق باشيد @};- @};-

از archilO و مجتبی عزیز بابت راهنمای سپاسگذارم.

دوستان طبق راهنمایهای شما پیش رفتم که خدارو شکر یسری از ایرادات دستگاه برطرف شد. اعداد h و l قبلا با هگز 411 اصلی دوروبر 500 بود. بعد که 411a رو پرگرام کردم رسید به 350 .
طبق فرمایش archilO عزیز اول 7805 تعویض کردم ولی باز همون مشکل داغ شدنو داشتم. بعد امدم ایسیها رو دونه دونه امتحان کردم تا با عوض کردن tl074 اعداد h , l از 350 به 280 تعقیر پیدا کردند. و مهمتر اینکه با تعقیر این ایسی وبا چرخاندن سلکتور 3 حالته ( در حالت یک عدد کنار مربع 1 , و درحالت دو عدد کنار مربع 10 و در حالت سه 104 بود. و با تعقیر 7660 به 7662 این اعداد به ترتیب 2 و 14 و 134 تعقیر پیدا کردند. ) در صورتی که قبل از تعویض ایسی tl074 اعداد کنار مربع در حالت 1 تا 3 کلا تا عدد 5 تعقیر میکرد. اما مشکل گرم شدن 7805 با تعویض ایسی tl074 اندکی بهتر شده ولی هنوز گرم میکنه جوری که با دست زدن میشه احساس کرد. که فکر میکنم طبق فرمایش دوستان مربوط به اتصالی در سلکتور 5 حالته باشه که با تهیه و تعویض این قطعه نتیجه رو هم خدمت دوستان عرض میکنم. با تشکر از دوستان گلم @};- @};-

یکشنبه 18 بهمن1394 - 11:12am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 487 , 488 , 489 , 490 , 491 , 492 , 493 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 86 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure