انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 9:07am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 486 , 487 , 488 , 489 , 490 , 491 , 492 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گل انجمن. چند روزیه مدارم مشکل پیدا کرده و هرجا میرم عددها بیشتر از یک یا 2 بالا نمیرن. امروز دوباره میکرو پرگرام کردم چون قبلا با فایل هگز اصلی پرگرام کرده بودم گفتم شاید بخاطر این باشه که الان با فایل 411a پرگرام کردم و قطعات چک میکردم که دیدم 7805 بعد از 5 دقیقه روشن موندن مدار شدیدا داغ شده که وقتی بهش دست زدم دستم سوخت. ایا این داغ شدن طبیعیه؟ و مشکل دیگه اینکه سلکتور 5 حالته وقتی میچرخونم تعقیری در عدد کنار مربع مشاهده نمیشه.؟؟؟؟؟؟؟؟

شنبه 17 بهمن1394 - 1:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گل انجمن. چند روزیه مدارم مشکل پیدا کرده و هرجا میرم عددها بیشتر از یک یا 2 بالا نمیرن. امروز دوباره میکرو پرگرام کردم چون قبلا با فایل هگز اصلی پرگرام کرده بودم گفتم شاید بخاطر این باشه که الان با فایل 411a پرگرام کردم و قطعات چک میکردم که دیدم 7805 بعد از 5 دقیقه روشن موندن مدار شدیدا داغ شده که وقتی بهش دست زدم دستم سوخت. ایا این داغ شدن طبیعیه؟ و مشکل دیگه اینکه سلکتور 5 حالته وقتی میچرخونم تعقیری در عدد کنار مربع مشاهده نمیشه.؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز سلکتور رو عوض کن احتمالا مشکل حل میشه

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

شنبه 17 بهمن1394 - 1:36pm

سلام دوستان لطفا به این سوال پاسخ بدید.مدار من وقتی پراپها وصل نیستن و سلکتور 3 حالته و 5 حالته روی عدد1 هستند عدد کنار مربع350 نشون میده وقتی آیا این طبیعیه؟
وقتی پراپهای c1 وp1 رو به هم وصل میکنیم به وصل میکنم عدد تا620 افزایش پیدا میکنه و وقتی پراپهای c2 و p2 به هم وصل بشن عدد کنار مربع 0 میش.
آیا عملگرد مدار درسته؟

شنبه 17 بهمن1394 - 1:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Mojtaba195 نوشته است:
milad7 نوشته است:

ممنون دوست عزیز. اینکه 7805 داغ میکنه خیلی عجیبه :-?

شنبه 17 بهمن1394 - 2:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
milad7 نوشته است:

ممنون دوست عزیز. اینکه 7805 داغ میکنه خیلی عجیبه :-?

گرم شدن رگلاتو 5 ولتی بدلیل اتصالی و یا معیوب شدن قطع ه ای در مدار هست که جریان بالایی رو می کشد.
به احتمال زیاد در سلکتور شما اتصالی وجود دارد.

Nikola Tesla

شنبه 17 بهمن1394 - 2:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:

سلام دوست عزيز
اين مشكل رو منهم قبلا داشتم كه بعد از بررسي ديدم سيم يكي از پراپها (sk2)كه اتفاقا به كليد 5 حالته(s2) هم وصل بود قطع شده بود كه با وصل كردنش رديف شد
شما بايد پراپها رو بررسي كنيد و بعد سلكتور 5 حالته رو
در مورد داغ كردن رگلاتور 5 ولت هم پيشنهاد ميكنم اول خود رگلاتور رو تعويض كنيد و بعد مدار رو از نظر اتصالي بررسي كنيد و اگر موردي نبود اي سي ها رو از مدار خارج كنيد و دوباره ببينيد كه رگلاتور داغ ميشه يا نه اگر مشكل رفع شد يه ترتيب اي سي ها رو در مدار قرار بدين و ببينيد با كدوم اي سي رگلاتور داغ ميكنه اون رو تعويض كنيد
موفق باشيد @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 17 بهمن1394 - 2:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان من یه چندتا سوال پرسیدم متاسفانه دوستان جواب ندادن. :( دوستان یه سوال.وقتی ماپراب هایهc1,p1را باهم بدون اینکه اون دوتا پراب دیگه را زمین بزنیم ایا باید اعدادL,Hیک اندازه باشه ؟یا نه در این حالت فقط باید یکیشون اعداد داشته باشه ووقتی هرچهارتا پراب را زدیم زمین انوقت هم L,وهم Hهر دوعدد یکسان داشته باشه.؟بخدا من کلا گیج شدم چون بعضی از دوستان نوشتن که وقتی پراب C1,P1باهم تو زمین کاشتیم باید اعداد هم L,وهمHاعدادشون یکی باشه اما در دستگاه من اینطور نیست وتا وقتی هر چهارتا پراب را در زمین نکارم اعداد L,وHیکی نمیشن.نمیدونم والا مداره من درست کار میکنه یا نه.دوستان ممنون میشم کمک کنم @};-

شنبه 17 بهمن1394 - 3:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

archilO نوشته است:
ASHIL نوشته است:
دروود و ممنون دوست عزیز archilO
من این اسکنو در 4 ستون و 12 ردیف کردم پس با این حساب باید تا 6 مترو زده باشه ولی نمیدونم چرا فکر میکنم تا 2 مترو زده و شاید باید هم ستون هم ردیف به یک اندازه باشه که عمق درست زده بشه

دوست عزيز چرا فك ميكنيد كه دو متر زدين در حالي كه اگه اينجور كه شما گفتين اسكن گرفتين تا 6 متر زدين اما يقين داشته باشين كه چيزي اون زير نبوده و اگه به نقطه شك دارين احتمالا بايد اطراف رو هم اسكن كنيد
در مورد سطر و ستون كه فرمودين نه لزومي نداره كه حتما به يك اندازه باشه اما هر چي سطر و ستون بيشتر باشه تصوير قشنگ تري خواهيد داشت ولا غير
اگر به جايي شك دارين توصيه ميكنم از 4 طرف اسكن بگيرين و نتايج رو باهم مقايسه كنيد و اگر امكانش نيس حداقل از دو طرف حتما اسكن بگيرين
موفق باشيد @};- @};- @};-

دروود دوست عزیز archilO و بسیار سپاسگذارم از راهنمایی هاتون و یک سوال دیگه شما R هارو ردیف میگیرید و C هارو ستون یا R هارو ستون و C هارو ردیف؟
با سپاس

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

شنبه 17 بهمن1394 - 3:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
ASHIL نوشته است:
دروود و ممنون دوست عزیز archilO
من این اسکنو در 4 ستون و 12 ردیف کردم پس با این حساب باید تا 6 مترو زده باشه ولی نمیدونم چرا فکر میکنم تا 2 مترو زده و شاید باید هم ستون هم ردیف به یک اندازه باشه که عمق درست زده بشه

بیشترین عمق تقریبا نصف بیشترین فاصله ای که پراب ها از هم دارند ، هست که تقریبا این برد در وسط این پراب ها هست.

دروود دوست عزیز بله بیشترین عمق در وسط میباشد و ممنون از راهنماییتون

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

شنبه 17 بهمن1394 - 3:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

behnam karami نوشته است:
سلام دوستان من یه چندتا سوال پرسیدم متاسفانه دوستان جواب ندادن. :( دوستان یه سوال.وقتی ماپراب هایهc1,p1را باهم بدون اینکه اون دوتا پراب دیگه را زمین بزنیم ایا باید اعدادL,Hیک اندازه باشه ؟یا نه در این حالت فقط باید یکیشون اعداد داشته باشه ووقتی هرچهارتا پراب را زدیم زمین انوقت هم L,وهم Hهر دوعدد یکسان داشته باشه.؟بخدا من کلا گیج شدم چون بعضی از دوستان نوشتن که وقتی پراب C1,P1باهم تو زمین کاشتیم باید اعداد هم L,وهمHاعدادشون یکی باشه اما در دستگاه من اینطور نیست وتا وقتی هر چهارتا پراب را در زمین نکارم اعداد L,وHیکی نمیشن.نمیدونم والا مداره من درست کار میکنه یا نه.دوستان ممنون میشم کمک کنم @};-

اتفاقا فرستنده p1 دارای ولتاژ می باشد که به عنوان فرستنده اصلی بنظر من هست
نباید H , L ثابت باشه و این ثابت بودن دو عدد وقتی پراب ها به زمین وصل هست بیانگر خطای دستگاه هست زیرا در این حالت عدد کنار مربع که بیانگر مقاومت خاک هست برابر صفر میشه. اختلاف دو عدد H L بیانگر مقاومت مورد نظر ماست.
و اگر در حالتی که پراب ها به هیچ جا وصل نیستن اعداد داخل مربع به 0 نزدیک باشه نشانگر ایده آل بودن مدار هست و بهتره بعد از پراب اولیه که به زمین وصل هست سلکتور 5 حالته رو طوری انتخاب کرد که کمترین عدد در جلوی مربع باشه و دیگه به این سلکتور تا پایان کار دست نزنیم در این حالت بنظر من با توجه به نوع خاک منطقه تصاویر بهتر و برد بهتری خواهیم داشت.
و یک پیشنهاد دیگه اینکه همیشه منطقه مورد نظر رو دوبار نمونه گیری کنیم (یکبار در عرض و یکبار در طول) و با کنار هم گذاشتن این دو نمونه گیری هم محل تقریبی هدف و هم تحلیل بهتر تصاویر را میتوان داشت.
البته ما تازه این مدار رو ساختیم و اغلب اساتید قبلا ساختن و آزمایشات فراوانی کرده اند و اگر بیان و نتایج خودشون رو بگن بهتر میتوان تحلیل و پراب زنی را انجام داد.

Nikola Tesla

شنبه 17 بهمن1394 - 5:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 486 , 487 , 488 , 489 , 490 , 491 , 492 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 85 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure