انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 1:45pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 484 , 485 , 486 , 487 , 488 , 489 , 490 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام

rohollahmohamady نوشته است:
دوستان عزیز درقسمتهای زیر به جای5 ولت 4.45 ولت هست اما مابقی 5ولتها کلا 4.97ولت نشون میده ایا این میتونه به مشکل مدار مربوط باشه یاکلا مشکلساز باشه؟
پیوست:
22.jpg

و اینکه رو ایسی حافظه این نوشتار هست:
125 ATMEIL
24C256
PU27 D
این مورد میتونه به مشکل مدار مربوط باشه یا ایسی درست هست؟
یک مورد هم به دوستان تازه وارد مثل خودم بگم اینکه اصلا سوکت ایسیهای نظای نخرند کلا ایسیها روشون خوب چفت نمیشه و وقتی هم فشار داده میشه که خوب چفت بشه پایه های ایسی داخل سوکتها نمیره و خم میشه و برای نگهداشتنشون باید چسب حرارتی بریزید بهترین سوکتها سوکتهای معمولی هستن.

مشكل مدارتان چيست؟

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 1:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

EMKHI نوشته است:
دوستان عزیز درقسمتهای زیر به جای5 ولت 4.45 ولت هست اما مابقی 5ولتها کلا 4.97ولت نشون میده ایا این میتونه به مشکل مدار مربوط باشه یاکلا مشکلساز باشه؟
پیوست:
22.jpg

125 ATMEIL
24C256
PU27 D
یک مورد هم به دوستان تازه وارد مثل خودم بگم اینکه اصلا سوکت ایسیهای نظای نخرند کلا ایسیها روشون خوب چفت نمیشه و وقتی هم فشار داده میشه که خوب چفت بشه پایه های ایسی داخل سوکتها نمیره و خم میشه و برای نگهداشتنشون باید چسب حرارتی بریزید بهترین سوکتها سوکتهای معمولی هستن.

مشكل مدارتان چيست؟

سلام دوست عزیز.
مشکل اینه که چه پرابها داخل زمین میکارم چه نه کلا کنار این# هیچ عددی نمیادو کلا هیچ چیزی در حافظه ذخیره نمیشه البته در دو صفحه قبل هم عکسهای مربوطه رو با توضیحات گفتم.تمام ایسیهای دیگر راهم دوباره تعویض کردم تمام اتصالات هم چک کردم ولتاژها هم که طبق روال توضیحات بالا هست اما بازهمان مشکل پابرجاست...

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 1:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

قطعه هایه این مدار را سایت ایران میکرو داره.دقیقا از همین قطعه ها ک داخل شماتیک هست استفاده کنید.اگ مشکل حل نشد دوباره پروگرام کنید

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 3:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

EMKHI نوشته است:
پیوست:
22.jpg

125 ATMEIL
24C256
PU27 D

مشكل مدارتان چيست؟

سلام دوست عزیز.
مشکل اینه که چه پرابها داخل زمین میکارم چه نه کلا کنار این# هیچ عددی نمیادو کلا هیچ چیزی در حافظه ذخیره نمیشه البته در دو صفحه قبل هم عکسهای مربوطه رو با توضیحات گفتم.تمام ایسیهای دیگر راهم دوباره تعویض کردم تمام اتصالات هم چک کردم ولتاژها هم که طبق روال توضیحات بالا هست اما بازهمان مشکل پابرجاست...

دوست عزیز شما وقتی پراب هارو مخصوصا فرستنده رو اگر در دست بگیرین باید کنار مربع عددی بیاد.
آیا اینطور میشه؟

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 4:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان من قطعات من و باکس تکمیل است کسی هست با 100 تومن کمک کند برایم ببندد اشنایی با الکترونیک ندارم دوستان کسی هس کمکم کنه برام لحیم کنه خصوصی پیقام بده شمارش بزاره

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 4:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دروود به همه دوستان
ممنون میشم نظری درباره عکس زیر بدهید
پیوست:
212.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 5:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان گل عزیز @};-
بابت لطف همگی بینهایت ممنونم خداروشکر مشکل حل شد که ایراد از اتصالی داخل سلکتور5حالته بودکه انگار موقع لحیم کاری قسمت پلاستیکی دراثر گرمای زیاد هویه ذوب شده بودو از داخل به قسمتهای دیگر اتصال داده بودو باعث میشدتوکار اختلال بیاد که با تعویض کردنش حل شد.
یکسری مشکلاتی که باهاشون مواجه بودمو حل شدندبرای مبتدیانی مثل خودم:
مواجه شدن تصاویر مربع با وجود میکرو پروگرم شده که دوبار پیش امد:ایراد اولی از سوکت ایسی میکرو بود که نظامی بودو اصلا میکرو روش چفت نمیشدو با تعویض سوکت به حالت معمولی حل شد/دفعه دوم از بد پروگرم شدن411A بود که با رسیت کردن میکرو و دوباره پروگرم کردن حل شد.
عدد پایین کار نمیکرد:که بعضا کار میکرد بعضا نه مشکل از کلید بود با تعویضش حل شد.
مشکل اخری هم که کلا موقع پراب زنی کنار# عددی نمیومد با تعویض سلکتور که داخلش اتصالی بوجود اومده بود حل شد.
این هم اولین اسکن از یک چاه که از دهانه هم باز هست که انگار یک چاه دیگر هم به صورت نامحسوس در گوشه هستو ازش بی خبرم...:
پیوست:
12.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 8:59pm

بابت لطف همگی بینهایت ممنونم خداروشکر مشکل حل شد که ایراد از اتصالی داخل سلکتور5حالته بودکه انگار موقع لحیم کاری قسمت پلاستیکی دراثر گرمای زیاد هویه ذوب شده بودو از داخل به قسمتهای دیگر اتصال داده بودو باعث میشدتوکار اختلال بیاد که با تعویض کردنش حل شد.
مواجه شدن تصاویر مربع با وجود میکرو پروگرم شده که دوبار پیش امد:ایراد اولی از سوکت ایسی میکرو بود که نظامی بودو اصلا میکرو روش چفت نمیشدو با تعویض سوکت به حالت معمولی حل شد/دفعه دوم از بد پروگرم شدن411A بود که با رسیت کردن میکرو و دوباره پروگرم کردن حل شد.
عدد پایین کار نمیکرد:که بعضا کار میکرد بعضا نه مشکل از کلید بود با تعویضش حل شد.
مشکل اخری هم که کلا موقع پراب زنی کنار# عددی نمیومد با تعویض سلکتور که داخلش اتصالی بوجود اومده بود حل شد.
این هم اولین اسکن از یک چاه که از دهانه هم باز هست که انگار یک چاه دیگر هم به صورت نامحسوس در گوشه هستو ازش بی خبرم...:
پیوست:
12.jpg

چگونه ايسي راريست نموديد

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

EMKHI نوشته است:
پیوست:
12.jpg

چگونه ايسي راريست نموديد

سلام والا وقتی دیدم هزینه پروگرم کردن میکرو در مغازه های الکترونیکی داره زیادی میشه(بعد چندبار پروگرم کردن برای یافت مشکل)مجبور به تهیه پروگرم کردم.
درواقع وقتی ایسی رو روی سوکت زیف مربوطه میزاریم و بعد کابل پروگرم رو به سیستم وصل میکنیم خود پروگرمر اتوماتیک وار میکرو رو میشناسه بعد گزینهeraseرو میزنیم میکرو(ریست) پاک میشه وقتی پاک شداز سمت چپ بالا گزینهfile رو میزنیمو فایل هگز رو مشخص میکنیمو گزینهWriteزده میشه و میکرو پروگرم میشه..
اما در پروگرمرهای اشخاصی که میکرو رو پروگرم میکردند بردم اینگونه نبود درواقع باید خودشون اسم ایسیرا به طور دقیق وارد میکردن تا پیدا بشه بعدروش کلیک میکردن تا تنظیمات مربوطه به نسبت اون میکرو بیادو باز همان گزینه ها ی مورد اشاره بالا زده میشد.
برای فهمیدن اینکه میکرو ریست شده یانه موقع شناسایی میکرو اگر در کادر پایین مربعی نرم افزار پروگرمر اعداد زیادی و متفاوتی بود نشان از پروگرم شدن داره اما اگر صرفا اعداد یکنواخت بود اگر اشتباه نکنم 3fffff بود یعنی میکرو پروگرم نشده ویا ریست شده.

جمعه 16 بهمن1394 - 9:13am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام .دوستان مداره من نمیدونم چه مرگشه اعصابم را ریخته بهم.طبق گفته دوستان وقتی دوتا پراب c1,p1را به فاصله یک متری از هم بدون اینکه اون دوتا پراب ها c2,p2را به زمین زده باشیم در حالتl,hباید هر دوعدد یکسان باشه اما متاسفانه در مدار من وقتی دوتا پرابc1,p1را به فاصله یک متری ازهم زمین فرو میکنم عددم کلا باهم جور در نمیان.یعنی اختلاف عددی یا همون #چیزی حدود 600را نشون میده.با فرکانس متر فرکانس پایه4 میکرو را اندازه گرفتم که فرکانس137هرتز را نشون داد و همچنین فرکانس رو رو پراب c1هم همون 137هرتزه حتی اگه سلکتور پنج حالته را بچرخنوم .دوستان بنظرتون اشکال مدار من از کجاست از دیروز هزار بار چک کردم.ممنوم میشم کمک کنید

جمعه 16 بهمن1394 - 9:23am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 484 , 485 , 486 , 487 , 488 , 489 , 490 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohamd f و 75 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure