انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 12:25pm

پاسخ به موضوع  [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 472 , 473 , 474 , 475 , 476 , 477 , 478 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: Internet
شکارچی نوشته است:
ققنوس نوشته است:
سلام دوستان کسی از این مدار جواب گرفته؟

بله دوست عزیز باخیال راحت میتونید بسازید
فقط کارکردش از ساختش خیلی سخت تره

دوستانی که جواب گرفتن اگه لطف کنن و بگن چقدر هزینه داشته و پراپ ها رو چجوری درست کردن و یه عکس از مدار و پراپ ها بزارن یه دنیا ممنونشون میشم

پرنده ای که پرواز بلد نیست ، به قفس میگوید تقدیر

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:10am
مدیر کل
مدیر کل

Mojtaba195 نوشته است:
سپاس استاد حمید
بنده امروز قطعات رو سفارش دادم و انشا... بزودی شروع به ساخت میکنم و الان چند روزه که دارم مطالب این بحث رو میخونم
مهندس من میخوام از باطری مدار فلزج. که جداگانه هست در این مدار استفاده کنم و تصمیم دارم باطری رو اول به رکلاتور 7812 بدم و بعد بیارم به 7805 و همانند مدار شما اولش هم دیود میذازم و قسمت چپ و پایین ایم PCB خالیه و امکان نصب اینها هست
فقط مهندس از شما یک خواهشی دارم و اونم اینه که همین طرحی که گفتین رو کمی PCB مربوط به TTL جناب کاوشگر رو تغییر بدین تا از رگلاتور 12 ولتی تغذیه کنه.
بنده چون از الکترونیک زیاد سر رشته ندارم میترسم درست عمل نکنم.
البته میدونم این درخواست زیادیه ولی اگه هم انجام ندین ما همچنان شمارو دوست داریم و سپاس بیکران از شما

خواهش میکنم عزیز من.
در خصوص استفاده از رگولاتور 7812 و باطری 18 ولتی مشکلی نیست. این تغییر هم اصلا چیزی نیست که فیبر جدید بخواد! خیلی ساده کافیه وقتی نوشته رگولاتور به سمت شما و پایه ها به سمت پایین هست ؛ پایه چپ 7812 رو به باطری 18 ولتی وصل کنین و پایه راست رو به مثبت ورودی باطری مدار بدین و پایه وسط هم بطور مشترک به منفی باطری و منفی مدار وصل میشه. به همین سادگی هست!

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
سپاس استاد حمید
بنده امروز قطعات رو سفارش دادم و انشا... بزودی شروع به ساخت میکنم و الان چند روزه که دارم مطالب این بحث رو میخونم
مهندس من میخوام از باطری مدار فلزج. که جداگانه هست در این مدار استفاده کنم و تصمیم دارم باطری رو اول به رکلاتور 7812 بدم و بعد بیارم به 7805 و همانند مدار شما اولش هم دیود میذازم و قسمت چپ و پایین ایم PCB خالیه و امکان نصب اینها هست
فقط مهندس از شما یک خواهشی دارم و اونم اینه که همین طرحی که گفتین رو کمی PCB مربوط به TTL جناب کاوشگر رو تغییر بدین تا از رگلاتور 12 ولتی تغذیه کنه.
بنده چون از الکترونیک زیاد سر رشته ندارم میترسم درست عمل نکنم.
البته میدونم این درخواست زیادیه ولی اگه هم انجام ندین ما همچنان شمارو دوست داریم و سپاس بیکران از شما

خواهش میکنم عزیز من.
در خصوص استفاده از رگولاتور 7812 و باطری 18 ولتی مشکلی نیست. این تغییر هم اصلا چیزی نیست که فیبر جدید بخواد! خیلی ساده کافیه وقتی نوشته رگولاتور به سمت شما و پایه ها به سمت پایین هست ؛ پایه چپ 7812 رو به باطری 18 ولتی وصل کنین و پایه راست رو به مثبت ورودی باطری مدار بدین و پایه وسط هم بطور مشترک به منفی باطری و منفی مدار وصل میشه. به همین سادگی هست!

ممنون استاد. منظورم این بود که من که میخوام از ولتاژ 12 استفاده کنم . میخواستم تقویتی که فرموده بودین رو انجام بدم ولی میترسم خرابکاری بکنم و چون هنوز PCB رو نزدم میخواستم بدونم دقیقا چه تغییراتی رو انجام بدم واسه تقویت اگه هم به صورت شکل روی PCB آقای کاوشگر هم نشون بدین برام کافیه.
و اینکه آیا با افزایش ولتاژ خروجی این مدار بنظر شما دقت تصاویر ارائه شده علاوه بر افزایش برد بهتر نخواهد شد؟

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:23am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام و دروود
استاد حمید عزیز بنده میخواستم نهایت تشکر را از شما بابت معرفی کردن و کمک بابت این مدار خوب بکنم
که وسیله ای بسیار ارزشمند در نوع خودش هست و امیدوارم همچنان از راهنمایی ها و علمتون بهره مند بشیم
و در مورد تقویت ولتاژ اگر براتون مقدوره تغیرات رو به صورت عکس روی تصویر پی سی بی نشان بدهید که ما به صورت
آدرس وار بتوانیم انجام دهیم.
و باز هم ممنون و سپاسگذارم از شما

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:29am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

و استاد سوال دوم اینکه من از باطری 12 ولت 2 آمپر لیتیوم پلیمر که در رباتها استفاده میشود برای
این مدار استفاده کردم که بسیار خوب هم جواب داده و حال بعد از تقویت ولتاژ آیا نیاز به تعویض باطری
هست یا همین کفایت میکنه؟
با سپاس

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:32am
مدیر کل
مدیر کل

خب بنده که عرض کردم مساله تهیه ولتاژ و پیاده سازی اون رو بعهده خود دوستان میذارم! همینطوریش هم خیلیها به ارائه هلو توسط من ایراد میگیرن! :D حالا مساله به این سادگی رو یکی از دوستان که واردتر هم هست باید بصورت عملی انجام بده و نتیجه رو اعلام کنه. بنده در جوابدهی این مساله شکی ندارم چون اصول کار سیستم زمین شناسی بر اساس سنجش رسانایی الکتریکی خاک مشخص هست. از نظر دقت هم اگر ولتاژ دوبل جدیدی که بکار گرفته میشه رگوله باشه و ترجیحا با خازنهای دکوپلاژ بخوبی صاف شده باشه هیچ مشکلی نداره. تنها کار شما تهیه یک ولتاژ دوبل رگوله و صاف هست که عملا یک کاردستی ساده الکترونیکی بیشتر محسوب نمیشه. اگر هم خواستین از هیچ مداری استفاده نکنین کافی هست یک باطری دقیقا معادل باطری اصلی دستگاه در نظر بگیرین! مثبت اون باطری رو به منفی باطری اصلی وصل میکنین و منفی باطری جدید رو به پایه 4 ایسی 071 که قبلا از مدار جدا شده وصل میکنین. پایه 7 این ایسی هم از مدار اصلی جدا شده و مستقیم به مثبت باطری اصلی مدار متصل میشه. هر دو باطری هم ترجیحا 12 ولت باشن بهتره.

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سپاس استاد
حذف شد

Nikola Tesla

آخرین بار توسط Mojtaba195 در دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:54am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:38am
مدیر کل
مدیر کل

عزیز من اگر اون خط قرمزی که ترسیم کردین رو میفرمایین که خیر کجاش صحیح هست! عرض کردم فقط پایه های 4 و 7 ایسی 071 از مدار اصلی جدا بشه و به ولتاژ دوبل جدید متصل بشه همین!

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خب بنده که عرض کردم مساله تهیه ولتاژ و پیاده سازی اون رو بعهده خود دوستان میذارم! همینطوریش هم خیلیها به ارائه هلو توسط من ایراد میگیرن! :D حالا مساله به این سادگی رو یکی از دوستان که واردتر هم هست باید بصورت عملی انجام بده و نتیجه رو اعلام کنه. بنده در جوابدهی این مساله شکی ندارم چون اصول کار سیستم زمین شناسی بر اساس سنجش رسانایی الکتریکی خاک مشخص هست. از نظر دقت هم اگر ولتاژ دوبل جدیدی که بکار گرفته میشه رگوله باشه و ترجیحا با خازنهای دکوپلاژ بخوبی صاف شده باشه هیچ مشکلی نداره. تنها کار شما تهیه یک ولتاژ دوبل رگوله و صاف هست که عملا یک کاردستی ساده الکترونیکی بیشتر محسوب نمیشه. اگر هم خواستین از هیچ مداری استفاده نکنین کافی هست یک باطری دقیقا معادل باطری اصلی دستگاه در نظر بگیرین! مثبت اون باطری رو به منفی باطری اصلی وصل میکنین و منفی باطری جدید رو به پایه 4 ایسی 071 که قبلا از مدار جدا شده وصل میکنین. پایه 7 این ایسی هم از مدار اصلی جدا شده و مستقیم به مثبت باطری اصلی مدار متصل میشه. هر دو باطری هم ترجیحا 12 ولت باشن بهتره.

اینکه ارائه یک طرح بصورت هلو نه تنها ضعف و ایراد نیست بلکه توانایی شخص در تسلط بر چیزی که آنرا بیان میکند میرساند.
بس سخن کوتاه باید کرد
ما همچنان شمارو دوست داریم استاد حمید.
از اساتید هرکسی میتونه به ما در بحث شیرین هلو کمک کنه و PCB رو برای تغذیه از رگلاتور 12 ولتی برای تقویت تغییر بده استقبال میکنیم وگرنه طرح قبلی رو میسازم و خدا خیرش بده :D :D :D
چون کن اصلا یک واحد الکترونیک نخوندم خواستم کمکم کنین وگرنه شما بیا از من در مورد طراحی ساختمان پل یا هر سازه ای کمک بخواه که من تا توان دارم به امثال شما کمک میکنم.
بازم ما دوست داریم استاد
خودتو ناراحت نکن
دمت گرم

Nikola Tesla

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون استاد

Nikola Tesla

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:54am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 472 , 473 , 474 , 475 , 476 , 477 , 478 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure