انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 4:08pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 469 , 470 , 471 , 472 , 473 , 474 , 475 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

hunter1359 نوشته است:
حمیدآقا وقتی میخوام دانلودکنم این هشدار رومیده:The website you are about to visit includes adult or explicit content.

دوست عزیز ما اینجا هستیم که روی مباحث کمی فنی تر از اینها صحبت کنیم نه اینکه مشکلات ابتدایی مربوط به کامپیوتر و اینترنت مرتبا جهت بحث ما رو عوض کنه! بهرحال تنظیمات امنیتی سیستم شما ظاهرا بالاست و اجازه دسترسی کودکان به سایتهای بزرگسالان رو نمیده!!! :D اگر بلد نیستین تنظیماتش رو درست کنین بهتره از یک مرورگر دیگه یا دستگاه دیگه یا حتی موبایل برای دانلود فایل اون لینک استفاده کنین.

دوشنبه 21 دی1394 - 4:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
hunter1359 نوشته است:
حمیدآقا وقتی میخوام دانلودکنم این هشدار رومیده:The website you are about to visit includes adult or explicit content.

دوست عزیز ما اینجا هستیم که روی مباحث کمی فنی تر از اینها صحبت کنیم نه اینکه مشکلات ابتدایی مربوط به کامپیوتر و اینترنت مرتبا جهت بحث ما رو عوض کنه! بهرحال تنظیمات امنیتی سیستم شما ظاهرا بالاست و اجازه دسترسی کودکان به سایتهای بزرگسالان رو نمیده!!! :D اگر بلد نیستین تنظیماتش رو درست کنین بهتره از یک مرورگر دیگه یا دستگاه دیگه یا حتی موبایل برای دانلود فایل اون لینک استفاده کنین.

=)) =)) =))
حمید عزیز خدا خیرت بده کلی خندیدم

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

دوشنبه 21 دی1394 - 4:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من میخوام این سیستم رو بسازم و هدف اصلی من هم خلاء یابی در داخل زمین هست.
بطور یک در میان هم تقریبا صفحات رو خوندم ولی یک مساله هست که من نمیتونم تحلیلش کنم و امیدوارم اساتید به این سوا بنده که شاید برایشان ابتدایی باشد جواب بدهند.
ما وقتی پراپ هارو توی زمین میزنیم و سیو رو میزنیم آیا در خانه ی انتخابی فقط یک عدد ذخیره میشود؟(چون در تاپیک در مورد دستی وارد کردن صحبت شده بود پس احتمالا یک عدد است)
حال سوال اصلی اینه که این عدد چطور بیانگر مقاومت کدام نقطه از خاک هست؟ منظورم اینه که ما مثلا پراپ هارو در 4 متر نصب میکنیم که میشه تقریبا 2 متر عمق حالا این عدد بیان شده مقومت کدام نقطه از خاک هست؟

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

دوشنبه 21 دی1394 - 5:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
اساتید امکان داره از میکرو های َAtmega استفاده کرد؟
چون من پروگرمر این میکرو رو ندارم و فکر کنم نشه از avr هم پرو گرمش کرد.

سلام دوست عزیز به تایپیک زیر سری بزنید تا مشکل نداشتن پروگرامر pic شما با هزینه بسیار پائین انشاالله حل شود
viewtopic.php?f=21&t=387&p=120788&hilit=%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1

ممنونم @};- @};- @};-

Nikola Tesla

دوشنبه 21 دی1394 - 5:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
Mojtaba195 نوشته است:
orginal نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
اساتید امکان داره از میکرو های َAtmega استفاده کرد؟
چون من پروگرمر این میکرو رو ندارم و فکر کنم نشه از avr هم پرو گرمش کرد.

سلام دوست عزیز به تایپیک زیر سری بزنید تا مشکل نداشتن پروگرامر pic شما با هزینه بسیار پائین انشاالله حل شود
https://www.felezjoo.com/viewtopic.php? ... 9%85%D8%B1

ممنونم @};- @};- @};-

خواهش می کنم

دوشنبه 21 دی1394 - 8:19pm

حمید نوشته است:
hunter1359 نوشته است:

بهرحال ممنون از جوابتون :(

سه شنبه 21 دی1394 - 2:54am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با دروود خدمت اساتید و دوستان
بنده کار دستگاه تموم شد همه کاراش انجام شد که ایشالا برای تست و بهره برداری بره فقط یک سوالی که از دوستان
داشتم اینکه دستگاه وقتی رو حالت تست قرار میگیره همه اعداد صفر است و ثابت فقط عدد کنار # بعضی وقتا خیلی کم
عوض میشود و وقتی رو حالت کار یا L , H قرار میگیرد همه اعداد درست است فقط مقدار L , H کمی متغیر است و بالا پایین
میشود، آیا این طبیعی است یا باید قسمتی دوباره چک شود. عکسای هر دو حالت را قرار میدهم.

با سپاس
یا حق
پیوست:
photo_2016-01-12_10-07-01.jpg

پیوست:
photo_2016-01-12_10-06-49.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

سه شنبه 22 دی1394 - 10:20am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
بطور یک در میان هم تقریبا صفحات رو خوندم ولی یک مساله هست که من نمیتونم تحلیلش کنم و امیدوارم اساتید به این سوا بنده که شاید برایشان ابتدایی باشد جواب بدهند.
ما وقتی پراپ هارو توی زمین میزنیم و سیو رو میزنیم آیا در خانه ی انتخابی فقط یک عدد ذخیره میشود؟(چون در تاپیک در مورد دستی وارد کردن صحبت شده بود پس احتمالا یک عدد است)
حال سوال اصلی اینه که این عدد چطور بیانگر مقاومت کدام نقطه از خاک هست؟ منظورم اینه که ما مثلا پراپ هارو در 4 متر نصب میکنیم که میشه تقریبا 2 متر عمق حالا این عدد بیان شده مقومت کدام نقطه از خاک هست؟

سلام دوستان
Mojtaba195 عزیز البته در مورد اپراتوری این مدار هم خیلی صحبت شده ولیکن خلاصه عرض کنم.
وقتی نقطه ای رو بهش شک کردین باید سعی کنین اون نقطه رو وسط پراپ زنی تنظیم کنین تا راحت بتونین از طریق عمقزنی نقطه تقریبی اونو پیدا کنین.
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 24 دی1394 - 9:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bina نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:

سلام دوستان
Mojtaba195 عزیز البته در مورد اپراتوری این مدار هم خیلی صحبت شده ولیکن خلاصه عرض کنم.
وقتی نقطه ای رو بهش شک کردین باید سعی کنین اون نقطه رو وسط پراپ زنی تنظیم کنین تا راحت بتونین از طریق عمقزنی نقطه تقریبی اونو پیدا کنین.
یاحق @};-

سلام دوست عزیز
بله اپراتوری رو کمابیش خوندم و میدونم به چه صورت هست
از فایل هایی که دوستان گذاشته بودن بنده در نرم افزار اسنافلر خروجی xyz گرفتم و انتقال دادم به اکسل که متوجه شدم که سیستم در فواصل ظولی و عرضی 25 سانتی متر مقاومت رو بیان کرده است.
برام جالبه بدونم چطور میتونه اینکارو انجام بده اونم وقتی که پراب هارو 1 متری میزنیم؟
اینکه مثلا یک نقطه میتونه در چندین حالت مختلف مقاومت سنجی بشه و دستگاه کدوم حالت رو در نظر میگیره؟
و اینکه دستگاه چطور میتونه مثلا وقتی پراب ها رو در فاصله مثلا 1 متری میزنیم مقاومت های مناطق مختلف این یک متر رو اندازه بگیره.
لطفا اگر اساتید میتونن بنده رو راهنمایی کنن.
سپاس

Nikola Tesla

پنج شنبه 24 دی1394 - 10:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
لطفا به این سوال من جواب بدید.
آیا میشه از آمپلی فایر و ترانس در خروجی این مدار (EarthResistivityLogger) استفاده کرد یا نه؟
اگر جواب بلی هست
آمپلی باید استریو باشد یا مونو ؟
ولتاژ خروجی ترانس با ید چند ولت باشد؟
ممنون میشم جواب بدبد.

فقط کمی انسان باشیم گرچه سخته ولی شدنیه !

چهارشنبه 30 دی1394 - 6:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 469 , 470 , 471 , 472 , 473 , 474 , 475 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure