انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 24 اردیبهشت1403 - 9:19pm

پاسخ به موضوع  [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 454 , 455 , 456 , 457 , 458 , 459 , 460 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kavoshgar نوشته است:
سلام
آقا میلاد اون نقطهای که با حرف A مشخص کردم به نظر میاد که یه حفره باشه باید یه بار دیگه پراپ زنی بشه البته ابعداد خودتو باید کمی بیشتر در نظر بگیری مثلا 5*7
اون نقطهB هم شما تو دستگاه سیو نکردی تو عملایات پراپ زنی و سیو کردن دیتا بهتره دقت بکنی و تسلت بیشتری داشته باشی
موفق باشید @};-

ممنون کاوشگر عزیز این موردو که فرموید فکر کنم بخاطر اینه که وقتی عدد صفر میشه و سیو میکنم در اسنافلر بصورت ضربدر نشون میده که انگار عددی سیو نشده. چون دقیقا مطمنم که سیو میکنم. مثلا امروز هم در سطر های اول سه ستون عددم صفر بود و در سطر دو به 4 یا 5 میرسید.. امروز صبح رفتم که دوباره از جای قبلی اسکن بگیرم ولی مثل همه جا مزاحم هستند که انداختم برا بعد از ظهر یا فردا صبح. ولی موفق شدم از یه مکان دیگه اسکن بگیرم. لطفا بررسی کنید. ضمنا یه موردو در این تصویر متوجه شددم که عرض میکنم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 31 شهریور1394 - 1:14pm
استاد حروف باستانی
استاد حروف باستانی
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران سرای من!
kavoshgar نوشته است:
milad7 نوشته است:
سلام کاوشگر عزیز چندتا سوال دارم. برای اینکه تصویر در سورفور برعکس نشه باید چکار کنیم؟ آیا در حالت h,l پراب زنی کنیم یا در حالت a,b این موضوع هنوز برام روشن نشده. با تشکر

سلام آقا میلاد
دوست عزیز من خودم فعلا راهی پیدا نکردم که تصویر رو تو سورفر درست ببینم ولی الان کار کردن باهاش به صورت برعکس هم عادی شده در هنگام کار هم اگه در حالا L---H قرار بگیره قسمت تقویت کننده مدار به کار میوفته و بهتره در حالت A---B یه قسمت مدار از کار خارج میشه و در واقع برا عمق زنی های کم به درد میخوره

با سلام خدمت مهندس کاوشگر عزیز یا به قول یکی از دوستان تلاشگر و دیگر اساتید محترم سایت فلزجو بخصوص مهندس حمید گرامی @};-

پیرو سئوال آقای میلاد7 و فرمایشات مهندس کاوشگر!؟
دوستان اگر شما موقع اسکن کردن از سمت چپ به راست اسکن بکنید و جای سطر و ستون را بر عکس بکنید یعنی ستون شما R و سطر شما C وارد بشود دقیقآ زمینی که اسکن گرفته اید بدون هیچ تغییری نمایش داده میشود!

امیدوارم که در آینده کمکی به این تاپیک ارزشمند داشته باشم.

البته اگر تلاشهای بیوقفه مهندس کاوشگر و حمید گرامی نبود فکر نکنم این تاپیک به اینجا میرسید و آرزوی صحت صدر برای این دو عزیز را دارم!

به امید موفقیت تمام کسانی که در این راه پیشه گذاشتند و از جون و دل در این راه قدم بر میدارند :YMPRAY:

گروه تخصصی باستانی و فلزیابی شمس

Shams_60@

https://t.me/+F9aJE1TFT601YTY8

سه شنبه 31 شهریور1394 - 1:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد شمس عزیز ممنون از اینکه تجربیاتتونو در اختیار ما قرار دادید. @};- @};- دوستان در مورد تصویر که در بالا قرار دادم یه توضیح مختصری بدم. اگه در ستون 2 و سطر 6 نگاه کنید یه حالت دایره کوچک به رنگ آبی مشاهده میکنید که در این نقطه پراب بصورت شل در زمین فرو رفته بود که با خاک تماس محکمی ایجاد نکرد و همینطور در ستون یک و سطر چهارم. موردیو که من متوجش شدم در این تصویر اینه که بخاطر اینکه پرابها تماس محکمی با زمین نداشتند نفوذ لازمو هم در خاک نداشتم و عمق سطحیو در تصویر نشون میده. به این دلیل که اگه دقت کنید در سطرهای اول رنگ لایه زمین دقیقا با رنگ اون نقاط یکیه و همینطور لایه های بعدی سطرهای اول هم با لایه های دوروبر این نقاط به یک رنگن. که نشان از لایه های اولیه خاکه. حالا دلیلش چی بودو باید جناب کاوشگر عزیز بفرمایند. @};-

سه شنبه 31 شهریور1394 - 1:57pm

sina97 نوشته است:
مهندس حمید جان دستم به دامنت کمک کن دیگه نمیدونم چیکار کنم انتقال نمیده

سلام مشکل با تعویض آیسی 24lc256 حل شد

سه شنبه 31 شهریور1394 - 8:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جلال جان مشکل من هم با تعویض کریستال حل شد

سه شنبه 31 شهریور1394 - 10:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

madrek نوشته است:
milad7 نوشته است:
madrek نوشته است:
سلام از دوستان يعني كسي مدل ttlنساخته بابا مارم بازي بدين

سلام دوست عزیز من رو مدارم هم مبدل ttl دارم و هم rs232. خوب شما اگه بخواین فقط از ttl استفاده کنید مشکلی نداره. فایل هردو تا هم بصورت جداگانه در صفحه اول موجوده. هرجا به مشکل برخوردید دوستان هستند راهنمایی میکنن

سلام میلاد جان ممنون که پاسخ دادین من ttlرو ساختم وبا هگز411 پروگرام کردم ومبدل ttlبهusb (قیمت17000) از چهره الکترونیک خریدم اما مشکل ارتباط با کامپیوتر دارم میشه بگید با چی مدلttlرو به کامپیوتر وصل میکنید بازم تشکر از لطفتون

خواهش میکنم شما اول چک کنید ببینید اتصالاتو به همین صورت انجام دادین. tx رو برد به rx رو مبدل و rx رو برد به tx رو مبدل باید نصب بشه gnd هم به gnd باید نصب بشه. اگه تا اینجا درسته بفرماید تا بقیه مواردو چک کنیم.

چهارشنبه 1 مهر1394 - 9:42pm

باسلام خدمت دوستان..بچه ها من مدارو درست کردم.متاسفانه فقط تو السیدی یک ردیف مربع دارم...مشکل از چی میتونه باشه ....ممنونم

پنج شنبه 2 مهر1394 - 10:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فرزاد26 نوشته است:
باسلام خدمت دوستان..بچه ها من مدارو درست کردم.متاسفانه فقط تو السیدی یک ردیف مربع دارم...مشکل از چی میتونه باشه ....ممنونم

سلام دوست عزيزبه نظر من يا از پروگرام كردنت يااز ميكرو شايد درست نصب نشده يا در مسير پايه هاش قطعي داره

پنج شنبه 2 مهر1394 - 11:06am

I made this machine, who can tell me to use it? I will thank you very much

پنج شنبه 2 مهر1394 - 7:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
اینم اسکن بنده از یک باغ
اگر کسی چیز خاصی می بیند ممنون می شوم من را راهنمایی کند \M/

پنج شنبه 2 مهر1394 - 8:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 454 , 455 , 456 , 457 , 458 , 459 , 460 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: xan و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure