انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 6:32pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 428 , 429 , 430 , 431 , 432 , 433 , 434 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
shakib نوشته است:
ali652 نوشته است:
سلام و خسته نباشید به تمام بچه های گل ، ی سوال دارم اگه لطف کنید در مورد سیم های میله ها تا دستگاه رو از چه مدلی باید استفاده کرد که هم اینکه مقاوم باشه و هم کیفیت کار پایین نیاد .البته دوستان سیم برق دو رشته ای رو پیشنهاد داده بودند .و چون میخوام بگیرم و طولش هم کم نیست برای اطمینان سوال پرسیدم .ممنون .راستی اگه سیم برق دو رشته ای مناسبه چه شماره ای و سایزی؟مثلا 2 در 1 یا 2 در 0/75

با تشکر

میتونی ازسیم 2رشته ساختمانی سایزپایین استفاده کنی جنس بهترمیخوای کابل 2رشته بلندگو که جس خوبشولوازم صوتی های اتومبیل دارن.

ممنون از پاسختون . @};-

چهارشنبه 4 شهریور1394 - 1:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

behnam karami نوشته است:
behnam karami نوشته است:
ببخشید دوستان این سوال را میکنم اما من که کلی گیج شدم.در مورد پراب زنی اخرش نفهمیدم کدوم پراب ها باید ثابت باشن و کدوم پراب ها روبه رو هم .یکی از دوستان میگه c1وc2ثابت باشن p1وp2متحرک یکی از دوستان باز میگه p1وc1ثابت باشنp2وc2متحرک یکی از دستان میگهc1وp1ثابت ودر عین حالp1باید روبه روc2باشه p2روبه روc1یکی باز نوشتهc1باید روبه روc1باشه وp1روبه روc1خلاصه من که بدجور مخم قاطی کرده که دراصل باید چه جور باشه تا بهترین نتیجه را گرفت یکی از دوستان تجربه دار لطف کنه و ترتیب پراب ها را بگه.

دوستان کسی نبود این سوال منا جواب بده.

با سلام
c1 ,p1 ثابت.........c2,p2 متحرک.

چهارشنبه 4 شهریور1394 - 10:34pm

با سلام : دوستان این مدار باطری چند ولت و چند امپر نیاز داره ؟
همچنین وقتی دیتا را از مدار به کامپیوتر منتقل کنیم چند فایل و در چه فرمتهایی باید به ما بده ؟ ایا فقط یک فایل tex میده یا باید فایلهای دیگه ای هم بده ؟ با تشکر

پنج شنبه 4 شهریور1394 - 12:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
behnam karami نوشته است:
ببخشید دوستان این سوال را میکنم اما من که کلی گیج شدم.در مورد پراب زنی اخرش نفهمیدم کدوم پراب ها باید ثابت باشن و کدوم پراب ها روبه رو هم .یکی از دوستان میگه c1وc2ثابت باشن p1وp2متحرک یکی از دوستان باز میگه p1وc1ثابت باشنp2وc2متحرک یکی از دستان میگهc1وp1ثابت ودر عین حالp1باید روبه روc2باشه p2روبه روc1یکی باز نوشتهc1باید روبه روc1باشه وp1روبه روc1خلاصه من که بدجور مخم قاطی کرده که دراصل باید چه جور باشه تا بهترین نتیجه را گرفت یکی از دوستان تجربه دار لطف کنه و ترتیب پراب ها را بگه.

سلام دوست گرامی
چند روش وجود دارد روش مستطیلی و روش مربعی و....
در روش مستطیلی دو تا پراب c1و p1 ثابته و روبروی اینها هم به ترتیب c2وp2 به صورت متحرک می باشد یعنی c ها روبروی هم و p ها هم روبروی هم قرار می گیرند وشما ابتدا c0 و p0 را به صورت پیشفرض صفر سیو می کنید تا نقطه شما جلوتر بیافتد و صورتی رنگ نشود و دستگاه بتواند نقطه اول شما را هم اسکن بگیرد البته خودم از این روش استفاده می کنم
روش مربعی که بیشتر به درد جایی می خورد که ما نقطه مورد نظر را پیدا کردیم ومی خواهیم عمق بیشتری را اسکن بگیریم
روش های زیادی وجود دارد که چند روش در کاتالوگ خود دستگاه به تفضیل آمده است \M/

پنج شنبه 5 شهریور1394 - 10:07am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون اورجینال جان و از اقایه قنبری هم تشکر میکنم. ویه سوال دیگه تو این روش ها فاصله پراب ها باید یک متری باشه یا مربع و مستطیلی فرق میکنه.در ظمن من وقتی سلکتور گین را میچرخونم هیچ عکس العملی رو صفحه نمایشگر دیده نمیشه و چه رو درجه 1چه رو درجه5اعداد و شماره ها یکین.ایا ماله دوستان هم همینطوریه یا ماله من اشکل داره

پنج شنبه 5 شهریور1394 - 10:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
behnam karami نوشته است:
ممنون اورجینال جان و از اقایه قنبری هم تشکر میکنم. ویه سوال دیگه تو این روش ها فاصله پراب ها باید یک متری باشه یا مربع و مستطیلی فرق میکنه.در ظمن من وقتی سلکتور گین را میچرخونم هیچ عکس العملی رو صفحه نمایشگر دیده نمیشه و چه رو درجه 1چه رو درجه5اعداد و شماره ها یکین.ایا ماله دوستان هم همینطوریه یا ماله من اشکل داره

سلام دوست گرامی بهترین رنج 1 در 1 است ونیم در نیم دیگه خیلی دقیق میشه ولی در یک روش هم یک نقطه را یک در یک می گیریم و همین جور مربع های هم مرکز به صورت دودر دو و بعدش هم 3در3 و مربع بعدی هم 4در 4 و .... می گیریم که در این روش بیشترین عمق را می دهد
سلکتور 3 حالته روی حالت اول بماند و با چرخش سلکتور 5 حالته اعداد کمی تغییر می کند و گوشه بالا سمت راست اختلاف را می زند که باید کمی تغییر کند :YMPEACE:

پنج شنبه 5 شهریور1394 - 12:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام بر دوستان گلم دوستان من قطعاتمو اینترنتی سفارش دادم امدن و مدار رو درست کردم ظاهرا تو اولین استارت مشگلی نداره و ال سی دی روشن شد.دوستان عزیز من پروگرامر stk 500دارم مدل112 ولی متاسفانه میکرو رو بهش وصل میکنم شناسایی نمیکنه بدلیل اینکه این میکرو سری picهست حالا دوستان راهی نیست که با این پروگرامر میکرو رو.پروگرام کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-\ :-\ :-\ :-\ :ymhug: :) :-\ :-\ :-\ ;;)

جمعه 6 شهریور1394 - 9:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

[quote="saeed.jo"]سلام بر دوستان گلم دوستان من قطعاتمو اینترنتی سفارش دادم امدن و مدار رو درست کردم ظاهرا تو اولین استارت مشگلی نداره و ال سی دی روشن شد.دوستان عزیز من پروگرامر stk 500دارم مدل112 ولی متاسفانه میکرو رو بهش وصل میکنم شناسایی نمیکنه بدلیل اینکه این میکرو سری picهست حالا دوستان راهی نیست که با این پروگرامر میکرو رو.پروگرام کنم

نه دوست عزیز راهی جز تهیه یک پروگرامر pic نیست!من موندم شما چطور بدون اینکه پروگرام کنید مدارتون بالا اومد و ال سی دی روشن شد :D X_X

جمعه 6 شهریور1394 - 10:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

داداش گلم اقای قنبری جان بالا امدن ینی روشن شدن ال سی دی و یه سطر مربع نشون دادن اگه هم میخواید تا عکسشو اپ کنم؟

جمعه 6 شهریور1394 - 10:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم عکسش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 6 شهریور1394 - 10:41am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 428 , 429 , 430 , 431 , 432 , 433 , 434 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 62 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure