انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 23 اردیبهشت1403 - 1:09am

پاسخ به موضوع  [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 424 , 425 , 426 , 427 , 428 , 429 , 430 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

شما در کدوم حالت اطلاعات رو انتقال می دید نرمال یا ocx

شنبه 24 مرداد1394 - 4:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درحالت نرمال.
دونوع مشکل برای شما وجود داره یانرم افزاریه یاسخت افزاری میخوام بدونم کدومشه!

شنبه 24 مرداد1394 - 6:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

از نظر سخت افزاری تمام مدار واتصالات صددرصد درستن برنامه میکرو رو هم چند بار پروگرم کردم فقط سیم های اتصال مدار به مبدل منو به شک میندازه

شنبه 24 مرداد1394 - 8:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

sina97 نوشته است:
دوستان تو این جا کسی نیست مشکل منو حل کنه وقتی دستگاه رو به کامپیوتر وصل میکنم قبل از این که دکمه دانلود رو بزنم چند ثانیه طول میکشه تا ارور بده ولی وقتی دکمه دانلود رو میزنم سریع ارور میده ^:)^ ^:)^

دوست عزیز شما یکی یکی کارهایی رو که دوستان انجمن پیشنهاد میدن انجام بدید حتما مشکلتون حل میشه
اول ببینید مبدل یو اس بی به کام در ویندوز به درستی نصب شده و شناسایی میشه یا نه. بعد از شناسایی شماره پرت کام اونو به 1 تا 4 بستگی به خالی بودن پرت کام در ویندوز تغییر بدید. در نرم افزار اسنافلر توی ستینگش همون شماره ای که تعیین کردید برای پرت کام همونو قرار بدین.
نحوه import data هم باید بلد باشید و تنظیمات روی EPE Resistivity meter باشه. باقی تنظیمات پیش فرض باشن. وقتی که اوک اسنافلر رو زدید بعدش دکمه انتقال روی دستگاه رو بزنید انتقال انجام میشه.
ضمنا سیم اتصال مبدل به یو اس بی ترجیحا کوتاه باشه. RX میکرو به TX مبدل و TX میکرو به RX مبدل و GND ها هم به هم متصل باشه. اگر برد مدار جاییش اتصال اشتباه یا قطعی نداشته باشه به راحتی انتقال انجام میشه. خیلی ساده است چیز خاصی نداره. فقط شناسایی مبدل و اتصالات بررسی کنید. موفق باشی

یکشنبه 25 مرداد1394 - 11:40am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان برای اسکن از تونل یا قنات، عمود بهش اسکن بشه بهتره یا موازی با اون؟ فرق داره چجوری اسکن کنیم؟
و اینکه دقیقا محاسبات دستگاه بر چه اساسیه؟ در اسکن هایی که بچه ها گرفتن در مسیر تونل و قنات مقدار اعداد کمتر از نقاط اطرافش بدست اومده. اگه کسی میدونه توضیح بده ممنون میشم. (نحوه فرستاده شدن سیگنال و دریافت و اختلاف بین اینها)

یکشنبه 25 مرداد1394 - 11:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
تمام کار هایی که اقا میثم و اقا شکیب گفتند رو انجام دادم ولی نه با پورت سریال جواب داد نه با usb to rs232 نه با usb to ttl از نظر سخت افزاری هم برد کاملا درسته هم اتصالات .ولی دیگه بی خیال این مدار شدم
از اقا شکیب و اقا میثم بخاطر راهنمایی شون خیلی ممنونم اقا شکیب خیلی گلی

یکشنبه 25 مرداد1394 - 2:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستانی که برای این دستگاه زحمت کشیدن که افرادی مث من با توجه به تست ها و رفع عیب های مدار دوستان بتونیم دستگاه رو بسازیم تشکرررررر از همگی.مهندس حمید من چند روزه دارم پست ها و فایل ها رو میخونم و تعغیرات شما رو که انجام دادید و زحمت هایی که کشیدین و تصمین گرفتم بسازمش ولی چندتا سوال برام پیش امده با عرض پوزش مهندس جان پی سی بی که جناب کاوشگر عزیز گذاشتن تو صحفه اول دوتا هستن برای ttlو برایrs232 کدوم بهتره برای وصل شدن به کامپیوتر و انتقال اطلاعات؟؟؟؟ ۲ مهندس این پی سی بی که جناب کاوشگر گذاشتن از پی سی بی قبلی که بوده بهتره ایا دوستان این پی سی بی رو درست کردن جواب میده؟؟3 مهندس تو شماتیکی که هست نحوه وصل کردن سلکتور موجود نیست ایا مثل همون شماتیک قبلیه که بچه ها در شروع تایپک گذاشتن؟؟؟؟۴ مهندس تو پی سی بی خود دکتر جان بکر از 78L05استفاده شده ولی در پی سی بی جدید از 7805موردی نیست؟؟؟در کل مهندس این پی سی بی جدید مورد تایید شما هست یا با همون قدیمی بسازیم؟؟؟تشکر مهندس حمید

دوشنبه 26 مرداد1394 - 2:07pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بنده هر نکته ای به نظرم میرسید از ابتدا تا اواسط تاپیک عرض کردم و با توجه به اینکه خودم این مدار رو نساختم نکته دیگری ندارم. از اون به بعد دیگه سایر دوستان روال تاپیک رو در دست گرفتن. تغییرات انجام شده هم بصورت جزئی و در جهت عملکرد دقیق تر و با ثبات تر مدار بوده وگرنه مدار اصلی هم بدرستی کار میکنه. در خصوص فیبرهای جناب کاوشگر هم باید از خودشون سوال کنین. اما از نظر من حذف آیسی 232 و استفاده مستقیم از رابط مبدل TTL بهتر هست. در خصوص نحوه اتصال سلکتور هم مطابق نقشه اصلی باید انجام بدین. اگر شبهه ای داشتین شاید بهتر باشه اصلا فیبر اصلی رو بسازین! 78L05 هم که رگولااور 5 ولتی کوچک هست که میتونین بجاش 7805 معمولی بذارین فقط جهت نصبشون برعکس هم هست.

دوشنبه 26 مرداد1394 - 7:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تشکر مهندس حمید عزیز دارم تایپک های دوستان رو میخونم تا به امید خدا بسازمش :x تشکر از راهنمایت مهندس فقط یه سوال دیگه این فیبر جدید دیگه نیازی به تعغیراتی که تا صفحه ۱۶۰گفتین نیست ؟؟؟

دوشنبه 26 مرداد1394 - 10:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sina97 نوشته است:
سلام
تمام کار هایی که اقا میثم و اقا شکیب گفتند رو انجام دادم ولی نه با پورت سریال جواب داد نه با usb to rs232 نه با usb to ttl از نظر سخت افزاری هم برد کاملا درسته هم اتصالات .ولی دیگه بی خیال این مدار شدم
از اقا شکیب و اقا میثم بخاطر راهنمایی شون خیلی ممنونم اقا شکیب خیلی گلی

سیناجان دلسرد نشو یکبار دیگه بادقت مدارو بساز باحوصله مطمعن باش مثل اب خوردن بالا میاد ومیتونی باهاش کارکنی.

دوشنبه 26 مرداد1394 - 10:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 424 , 425 , 426 , 427 , 428 , 429 , 430 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Arash830 و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure