انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 3:50pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 417 , 418 , 419 , 420 , 421 , 422 , 423 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
sasanasadi نوشته است:
با سلام مشکل انتقال بنده هم حل شد فقط نکته ای که لازم به ذکر میدونم اینه که باتوجه به اینکه در متن انگلیسی هم اومده بود از کابل استاندارد هم که تو بازار هست میتوان بدون هیچ تغییری استفاده کرد .
اون که من تهیه کردم تمام پینها یک به یک به هم میدن و اون پینهایی هم که به هم باید اتصال بدیم از همون کانکتور روی جعبه که به برد وصل میشه اتصال بدین.وملاک شماره هایی هست که روی کانکتورها برای پینها نوشته شده.
ممنون

سلام دوست عزیز
خوشحالیم که در نهایت مشکل انتقال تصاویر شما حل شد و خوشحال تر می شویم که اگر لطف کنید و جزئیات روش انتقال و یا لم خاص یاکارهایی را که باید انجام داد که تصاویر منتقل شود را بیان نمائید
آیا منظور شما استفاده از کابل های آماده پورت سریال است البته که مستقیم به فیش پورت سریال پشت کیس وصل می شود و درونش هم فقط 3 سیم به 3 پین پورت سریال وصل می شود هستش یا چیز دیگه :YMPEACE:

یکشنبه 11 مرداد1394 - 1:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان من طبق مقاله اصلی اومدم ولتاژها رو مشخصش کردم. اگه خواستین تست کنین مدارتون رو با این عکس مقایسه کنید. برای برد TTL هست. برد RS232 فرقی نداره فقط آیسی 232 و چندتا خازن اضافه شده بهش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 11 مرداد1394 - 2:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میثم نوشته است:
دوستان من طبق مقاله اصلی اومدم ولتاژها رو مشخصش کردم. اگه خواستین تست کنین مدارتون رو با این عکس مقایسه کنید. برای برد TTL هست. برد RS232 فرقی نداره فقط آیسی 232 و چندتا خازن اضافه شده بهش

ممنون زحمت کشیدی :ymapplause:

یکشنبه 11 مرداد1394 - 5:19pm

سلام دوستان لطف میکنید روش پراپ زنی رو یاد بدید واینکه دستگاه موقع پراپ زنی باید رو تست قرار بگیره یا آف باشه؟ و اینکه در ابتدای پراپ زنی ستون 0 وسطر 0 دو تا پراپها باید به دستگاه وصل بشه یا چهار تا پراپ؟ممنون

یکشنبه 11 مرداد1394 - 5:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

orginal نوشته است:
sasanasadi نوشته است:
با سلام مشکل انتقال بنده هم حل شد فقط نکته ای که لازم به ذکر میدونم اینه که باتوجه به اینکه در متن انگلیسی هم اومده بود از کابل استاندارد هم که تو بازار هست میتوان بدون هیچ تغییری استفاده کرد .
اون که من تهیه کردم تمام پینها یک به یک به هم میدن و اون پینهایی هم که به هم باید اتصال بدیم از همون کانکتور روی جعبه که به برد وصل میشه اتصال بدین.وملاک شماره هایی هست که روی کانکتورها برای پینها نوشته شده.
ممنون

سلام دوست عزیز
خوشحالیم که در نهایت مشکل انتقال تصاویر شما حل شد و خوشحال تر می شویم که اگر لطف کنید و جزئیات روش انتقال و یا لم خاص یاکارهایی را که باید انجام داد که تصاویر منتقل شود را بیان نمائید
آیا منظور شما استفاده از کابل های آماده پورت سریال است البته که مستقیم به فیش پورت سریال پشت کیس وصل می شود و درونش هم فقط 3 سیم به 3 پین پورت سریال وصل می شود هستش یا چیز دیگه :YMPEACE:

ممنون ازتوجه شما. کابلی که بنده خریدم برخلاف نظر بعضی دوستان که کابلهای آماده چیدمان متفاوتی دارن
9رشته سیم داره که تک تک پینهای دوسر کابل رو بهم وصل میکنه همونطورکه در متن جان بکر هم اومده بود که ازکابل سریال استاندارد استفاده بشه مثلا کابل مودم که اونموقع مودمهای اکسترنال قدیمی از اون کابل استفاده میکردند.
وجالب اینه که با برنامه Snufflerهم انتقال میده.
حالادارم روی پراب زنی دقیق کار میکنم اگر کمکی هم از بنده خواستید در خدمتم البته اساتید همه چیز رو گفتند.

یکشنبه 11 مرداد1394 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sasanasadi نوشته است:
orginal نوشته است:
sasanasadi نوشته است:
ممنون

سلام دوست عزیز

ممنون ازتوجه شما. کابلی که بنده خریدم برخلاف نظر بعضی دوستان که کابلهای آماده چیدمان متفاوتی دارن
9رشته سیم داره که تک تک پینهای دوسر کابل رو بهم وصل میکنه همونطورکه در متن جان بکر هم اومده بود که ازکابل سریال استاندارد استفاده بشه مثلا کابل مودم که اونموقع مودمهای اکسترنال قدیمی از اون کابل استفاده میکردند.
وجالب اینه که با برنامه Snufflerهم انتقال میده.
حالادارم روی پراب زنی دقیق کار میکنم اگر کمکی هم از بنده خواستید در خدمتم البته اساتید همه چیز رو گفتند.

دستت درست :ymapplause:

دوشنبه 12 مرداد1394 - 9:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی
یک جایی را که مشکوک بودم را اسکن گرفتم برای اولین بار
ممنون می شوم اگر کسی از اساتید من را راهنمایی بفرمایند :-BD

دوشنبه 12 مرداد1394 - 7:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
orginal نوشته است:
sasanasadi نوشته است:
با سلام خدمت دوستان بنده با انتقال به کامپیوتر با هیچکدام از برنامه ها موفق نبودم.تمام کارها یی را که دوستان گفتن انجام دادم ولی نتیجه نداد اگر دوستان که انتقال دادن راهنمایی کنن ممنون میشم .در ضمن ویندوز اکس پی هست وپورت سریال هم سالمه با یک موس کام تست گرفتم.وخروجی outروی پورت شماره2در حالت عادی8-ولت وبازدن کلید دانلودحدود 5ولت میشه اگه دوستان راهنمایی کنن ممنونم الان حدود 1ماهه در گیر این موردم.

سلام دوست گرامی
خود من هم فعلا کمی در انتقال تصاویر مشکل دارم ولی شما لطف کنید مراحل زیر را طی کنید ببینید جواب می گیرید یا نه
1 - حافظه دستگاه قبل از پراب زنی حتما پاک باشد
2- در هنگام پراب زنی اولین بار که پراب ها را زدید دکمه تست را روشن کنید(فقط اولین بار) و پس از نزدیک کردن اعداد h,l دکمه تست را قبل از انجام هرگونه پراب زنی خاموش کنید و اطلاعات هر نقطه را سیو کنید و در تمامی لحظات دکمه تست خاموش باشد تا اطلاعات به طور دقیق ذخیره شود
3 - قبل اتصال دستگاه به سیستم و روشن کردنش حتما دکمه مود را نگه دارید تا بتوانید مود دستگاه را برای انتقال عکس به سیستم روی نرمال قرار دهید
5- تمامی مراحلی که در صفحه قبل دوست گرامی گفتند را انجام دهید
نقل قول از جناب آرچیلو.
(البته با مبدل usb به سریال)
1-نرم افزار اسنفلر را باز کرده و یک پروزه جدید ایجاد کنید
2-از منوی فایل new project را انتخاب کرده و به دلخواه نام گذاری کنید و ok را بزنید
3-از سربرگ پایینی گزینه new را زده و در پنجره باز شده data import را انتخاب و ok کنید
4-در پنجره جدید این تنظیمات رو انجام بدید:
((((1-در قسمت نام: نام دلخواه به جز نامی که برای پروژه انتخاب کرده بودیم 2- در پنجره (hardware (EPE Resistivity Meterرا انتخاب میکنیم 3- در گزینه commsport نوع com را که برای مبدل سریال به usb در کامپیوتر تعریف شده را انتخاب میکنیم 4- به بقیه تنظیمات دست نمی زنیم))))
5-بعد از انجام تنظیمات گزینه ok را میزنیم و میبینیم که نرم افزار منتظر دریافت اطلاعات است حالا دستگاه را روشن کرده و در مود نرمال قرار میدهیم و کابل را وصل میکنیم و دکمه send (دکمه دانلود )را میزنیم و شاهد انتقال اطلاعات میشوید
انشاالله جواب دهد :YMPRAY:

باسلام
دوست عزیزجنابorginal ،منظورشما اینه که در هنگام اسکن روی حالت A,Bاسکن کنیم.آخه تعدادی ازکاربران گفتند که باید روی L,Hباید اسکن کرد.
ممنون

سه شنبه 13 مرداد1394 - 10:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان اینم از مدارمن

سه شنبه 13 مرداد1394 - 11:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

pouya83 نوشته است:
orginal نوشته است:
sasanasadi نوشته است:
با سلام خدمت دوستان بنده با انتقال به کامپیوتر با هیچکدام از برنامه ها موفق نبودم.تمام کارها یی را که دوستان گفتن انجام دادم ولی نتیجه نداد اگر دوستان که انتقال دادن راهنمایی کنن ممنون میشم .در ضمن ویندوز اکس پی هست وپورت سریال هم سالمه با یک موس کام تست گرفتم.وخروجی outروی پورت شماره2در حالت عادی8-ولت وبازدن کلید دانلودحدود 5ولت میشه اگه دوستان راهنمایی کنن ممنونم الان حدود 1ماهه در گیر این موردم.

سلام دوست گرامی
خود من هم فعلا کمی در انتقال تصاویر مشکل دارم ولی شما لطف کنید مراحل زیر را طی کنید ببینید جواب می گیرید یا نه
1 - حافظه دستگاه قبل از پراب زنی حتما پاک باشد
2- در هنگام پراب زنی اولین بار که پراب ها را زدید دکمه تست را روشن کنید(فقط اولین بار) و پس از نزدیک کردن اعداد h,l دکمه تست را قبل از انجام هرگونه پراب زنی خاموش کنید و اطلاعات هر نقطه را سیو کنید و در تمامی لحظات دکمه تست خاموش باشد تا اطلاعات به طور دقیق ذخیره شود
3 - قبل اتصال دستگاه به سیستم و روشن کردنش حتما دکمه مود را نگه دارید تا بتوانید مود دستگاه را برای انتقال عکس به سیستم روی نرمال قرار دهید
5- تمامی مراحلی که در صفحه قبل دوست گرامی گفتند را انجام دهید
نقل قول از جناب آرچیلو.
(البته با مبدل usb به سریال)
1-نرم افزار اسنفلر را باز کرده و یک پروزه جدید ایجاد کنید
2-از منوی فایل new project را انتخاب کرده و به دلخواه نام گذاری کنید و ok را بزنید
3-از سربرگ پایینی گزینه new را زده و در پنجره باز شده data import را انتخاب و ok کنید
4-در پنجره جدید این تنظیمات رو انجام بدید:
((((1-در قسمت نام: نام دلخواه به جز نامی که برای پروژه انتخاب کرده بودیم 2- در پنجره (hardware (EPE Resistivity Meterرا انتخاب میکنیم 3- در گزینه commsport نوع com را که برای مبدل سریال به usb در کامپیوتر تعریف شده را انتخاب میکنیم 4- به بقیه تنظیمات دست نمی زنیم))))
5-بعد از انجام تنظیمات گزینه ok را میزنیم و میبینیم که نرم افزار منتظر دریافت اطلاعات است حالا دستگاه را روشن کرده و در مود نرمال قرار میدهیم و کابل را وصل میکنیم و دکمه send (دکمه دانلود )را میزنیم و شاهد انتقال اطلاعات میشوید
انشاالله جواب دهد :YMPRAY:

باسلام
دوست عزیزجنابorginal ،منظورشما اینه که در هنگام اسکن روی حالت A,Bاسکن کنیم.آخه تعدادی ازکاربران گفتند که باید روی L,Hباید اسکن کرد.
ممنون

سلام به همه
البته برای خود من هم این موضوع هنوز سئوال هستش که کار کلید تست واقعا چیست ولی از چند نفر از اساتید که پرسیدم به من گفتند که موقع پراب زنی دکمه تست باید خاموش باشه و بقیه اش نتیجه گیری خودم بود چون با خاموش بودن کلید تست اسکن اعداد به صورت aوb نشان داده می شود ولی در حالت تست روشن به صورت l,h مشخص هستش البته اگر اشتباه هستش بگویید تا کسی به اشتباه نیافتد 8-|

سه شنبه 13 مرداد1394 - 12:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 417 , 418 , 419 , 420 , 421 , 422 , 423 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure