انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 9:09am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 416 , 417 , 418 , 419 , 420 , 421 , 422 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان بنده با انتقال به کامپیوتر با هیچکدام از برنامه ها موفق نبودم.تمام کارها یی را که دوستان گفتن انجام دادم ولی نتیجه نداد اگر دوستان که انتقال دادن راهنمایی کنن ممنون میشم .در ضمن ویندوز اکس پی هست وپورت سریال هم سالمه با یک موس کام تست گرفتم.وخروجی outروی پورت شماره2در حالت عادی8-ولت وبازدن کلید دانلودحدود 5ولت میشه اگه دوستان راهنمایی کنن ممنونم الان حدود 1ماهه در گیر این موردم.

جمعه 9 مرداد1394 - 12:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

از راهنماییتون milad7 و fereidon عزیز سپاسگذارم
آقا fereidon مشکل انتقالتون با مبدل USB به TTL حل شد؟ آخه من این مبدل ((ماژول مبدل USB به سریال TTL با تراشه FT232RL مدل میکرو 12 پایه)) توی ویندوز 7 که وصل میکنم درایورهاش نصب میشه و شناسایی میشه اما توی لپ تاپ خودم که ویندوز 8.1 و 64 بیتی هست درایورش شناسایی نمیشه. چندین بار امتحان کردم، هم نصب بصورت آنلاین و هم نصب دستی فایل درایور. حتی بایوس مادربورد آپدیت کردم همچنان مشکل پابرجاست. دوستانی که موفق شدن راه حلی وجود داره؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 9 مرداد1394 - 1:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
sasanasadi نوشته است:
با سلام خدمت دوستان بنده با انتقال به کامپیوتر با هیچکدام از برنامه ها موفق نبودم.تمام کارها یی را که دوستان گفتن انجام دادم ولی نتیجه نداد اگر دوستان که انتقال دادن راهنمایی کنن ممنون میشم .در ضمن ویندوز اکس پی هست وپورت سریال هم سالمه با یک موس کام تست گرفتم.وخروجی outروی پورت شماره2در حالت عادی8-ولت وبازدن کلید دانلودحدود 5ولت میشه اگه دوستان راهنمایی کنن ممنونم الان حدود 1ماهه در گیر این موردم.

سلام دوست گرامی
خود من هم فعلا کمی در انتقال تصاویر مشکل دارم ولی شما لطف کنید مراحل زیر را طی کنید ببینید جواب می گیرید یا نه
1 - حافظه دستگاه قبل از پراب زنی حتما پاک باشد
2- در هنگام پراب زنی اولین بار که پراب ها را زدید دکمه تست را روشن کنید(فقط اولین بار) و پس از نزدیک کردن اعداد h,l دکمه تست را قبل از انجام هرگونه پراب زنی خاموش کنید و اطلاعات هر نقطه را سیو کنید و در تمامی لحظات دکمه تست خاموش باشد تا اطلاعات به طور دقیق ذخیره شود
3 - قبل اتصال دستگاه به سیستم و روشن کردنش حتما دکمه مود را نگه دارید تا بتوانید مود دستگاه را برای انتقال عکس به سیستم روی نرمال قرار دهید
5- تمامی مراحلی که در صفحه قبل دوست گرامی گفتند را انجام دهید
نقل قول از جناب آرچیلو.
(البته با مبدل usb به سریال)
1-نرم افزار اسنفلر را باز کرده و یک پروزه جدید ایجاد کنید
2-از منوی فایل new project را انتخاب کرده و به دلخواه نام گذاری کنید و ok را بزنید
3-از سربرگ پایینی گزینه new را زده و در پنجره باز شده data import را انتخاب و ok کنید
4-در پنجره جدید این تنظیمات رو انجام بدید:
((((1-در قسمت نام: نام دلخواه به جز نامی که برای پروژه انتخاب کرده بودیم 2- در پنجره (hardware (EPE Resistivity Meterرا انتخاب میکنیم 3- در گزینه commsport نوع com را که برای مبدل سریال به usb در کامپیوتر تعریف شده را انتخاب میکنیم 4- به بقیه تنظیمات دست نمی زنیم))))
5-بعد از انجام تنظیمات گزینه ok را میزنیم و میبینیم که نرم افزار منتظر دریافت اطلاعات است حالا دستگاه را روشن کرده و در مود نرمال قرار میدهیم و کابل را وصل میکنیم و دکمه send (دکمه دانلود )را میزنیم و شاهد انتقال اطلاعات میشوید
انشاالله جواب دهد :YMPRAY:

جمعه 9 مرداد1394 - 1:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون .
غیر از قسمت دوم همه کارها انجام شده البته من مستقیم وصل میکنم با کابل سریال .میشه ولتاژ خروجی مدار به پورتتون رو هم بگید وقتی کلید دانلود رو میزنید وقبلش؟

جمعه 9 مرداد1394 - 1:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

در ضمن یکی از دوستان گفته بود حداقل 30 نقطه باید تو حافظه ذخیره باشه تا انتقال بده؟

جمعه 9 مرداد1394 - 1:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
sasanasadi نوشته است:
در ضمن یکی از دوستان گفته بود حداقل 30 نقطه باید تو حافظه ذخیره باشه تا انتقال بده؟

باسلام
این مورد برای انتقال از اسنافلر به سرفر و ساختن فایل GRID در سرفر است.برای انتقال از دستگاه به اسنافلر هر چند تا خونه در حافظه باشه انتقال میده حتی 5 تا

جمعه 9 مرداد1394 - 2:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون اگه یکی ازدوستان ولتاژ خروجی رو Out موقع عادی و زدن کلید دانلود بگه ممنون میشم . حافظه رو پاک کردم برم اسکن کنم ببینم چی میشه.

جمعه 9 مرداد1394 - 4:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
باسلام

من امروز دستگاه رو در یه محیط کوچک تست کردم البته هدف فقط تست مدار و ثبات اون بود و محل دارای خاک یکدست کشاورزی بود .وقتی پرابها را با فاصله 1 متر در زمین کار گذاشتم هر دو سلکتور روی شماره 1 تنظیم بودند در این حالت ابتدا عدد کنار مربع # 60 بود با چرخاندن سلکتور 5 حالته این عدد کمتر شد تا اینکه روی شماره 5 عدد جلوی مربع4 شد.حالا سوال من اینه که در چنین حالتی همیشه باید سلکتور را طوری تنظیم کنیم که عدد جلوی مربع# به کمترین مقدار خودش برسه بعد اسکن را شروع کنیم؟
لازم به ذکره با وجود اینکه این مکان نزدیک ساختمان مسکونی و در واقع یه باغچه بود مدار در بالاترین ثبات خودش بود و اعداد کاملا ثابت بودند.

یکشنبه 10 مرداد1394 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میثم نوشته است:
از راهنماییتون milad7 و fereidon عزیز سپاسگذارم
آقا fereidon مشکل انتقالتون با مبدل USB به TTL حل شد؟ آخه من این مبدل ((ماژول مبدل USB به سریال TTL با تراشه FT232RL مدل میکرو 12 پایه)) توی ویندوز 7 که وصل میکنم درایورهاش نصب میشه و شناسایی میشه اما توی لپ تاپ خودم که ویندوز 8.1 و 64 بیتی هست درایورش شناسایی نمیشه. چندین بار امتحان کردم، هم نصب بصورت آنلاین و هم نصب دستی فایل درایور. حتی بایوس مادربورد آپدیت کردم همچنان مشکل پابرجاست. دوستانی که موفق شدن راه حلی وجود داره؟

سلام دوست عزیز من هم با این مبدل این مشکل رو داشتم مبدل رو عوض کن من از روبو ایکیو خریدم.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 11 مرداد1394 - 11:26am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام مشکل انتقال بنده هم حل شد فقط نکته ای که لازم به ذکر میدونم اینه که باتوجه به اینکه در متن انگلیسی هم اومده بود از کابل استاندارد هم که تو بازار هست میتوان بدون هیچ تغییری استفاده کرد .
اون که من تهیه کردم تمام پینها یک به یک به هم میدن و اون پینهایی هم که به هم باید اتصال بدیم از همون کانکتور روی جعبه که به برد وصل میشه اتصال بدین.وملاک شماره هایی هست که روی کانکتورها برای پینها نوشته شده.
ممنون

یکشنبه 11 مرداد1394 - 12:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 416 , 417 , 418 , 419 , 420 , 421 , 422 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure