انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 4:08pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 411 , 412 , 413 , 414 , 415 , 416 , 417 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

quester نوشته است:
سلام
وقت دوستان بخیر
من مدار رو ساختم اما مشکل ریسیو دارم. تمامه اتصالات رو به 232 مطابق فرمایش دوستان انجام دادم . اما تو لب تاپ ریسیو ندارم .روی دستگاه سند و پایان سند رو میطنه اما تو نرم افزار چیزی نمیگیره

از کابل تبدیل 232 به یو اس بی استفاده میکنم و ویندوز7

سلام دوست عزیز به کدوم برنامه میخوای انتقال بدی؟ اسنافلر یا برنامه خود دستگاه. ضمنا بهتره مبدلی که به دستگاه وصل میکنی مادگی باشه. من خودم چهارتا امتحان کردم آخرش با یه مادگی حل شد. البته چون هم کابل اتصالم و هم مبدلم هردو نری بود از یه تبدیل دیگه استفاده کرده بودم که بیشتر بخاطر این مشکل انتقال داشتم.

پنج شنبه 25 تیر1394 - 10:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. من تازه باسیستم زمین شناسی اشنا شدم. دوستانی که موفق شدن به ساختش ایا ارزش ساختن داره که منم بسازمش. در ضمن چقدر عمق میزنه؟

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

شنبه 27 تیر1394 - 9:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام خدمت دوستان گلم
آیا از دوستان کسی از این مبدل استفاده کرده چون من استفاده کردم ولی موفق نشدم خروجی بگیرم اگر دوستان میتونن راهنمایی کنید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 28 تیر1394 - 2:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

fereidon نوشته است:
آیا از دوستان کسی از این مبدل استفاده کرده چون من استفاده کردم ولی موفق نشدم خروجی بگیرم اگر دوستان میتونن راهنمایی کنید

اتفاقا منم این ماژول و تمام قطعات رو سفارش دادم از ایران میکرو و منتظرم تا به دستم برسه
باید RX مبدل به TX و
TX مبدل به RX برد وصل بشه. GND ها به هم
شماره com port که نرم افزار استفاده میکنه و اون چیزی که در دیوایس منیجر ویندوز ماژول جدید شناسایی کرده باید یکی باشند. در نرم افزار باید شماره پرت کام رو تغییرش بدین
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم

دوستان اگه بخوایم میکرو رو پروگرامش کنیم نیاز به تنظیمات فیوز بیت آیا هست؟ من پروگرامر PICKit2 مدل NUP113 سفارش دادم اما تا حالا میکرو فلش نزدم. هرجور تنظیمات یا کاره دیگه ای اگه باید انجام بشه لطفا با ذکر جزییات توضیح بدید لطفا
مثلا کریستال استفاده بشه یا خلاصه هرچی ....

یکشنبه 28 تیر1394 - 6:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود میثم جان میکرو درسوکتش قراربده پروگرمرخودش میشناسه نیازبه تنظیم فیوزبیت نیست روگزینه پایین سمت راست یک گزینه هست که اتورایت داره اونو بزن فایل هگزومسیربده وتمام.

یکشنبه 28 تیر1394 - 6:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

shakib نوشته است:
درود میثم جان میکرو درسوکتش قراربده پروگرمرخودش میشناسه نیازبه تنظیم فیوزبیت نیست روگزینه پایین سمت راست یک گزینه هست که اتورایت داره اونو بزن فایل هگزومسیربده وتمام.

سپاس shakib جان
دوتا فایل هگز با شماره 411 هست. یکی EARTHRES411_876A.hex که مهندس حمید عزیز زحمتشو کشیدن یکی EARTHRES411.HEX هست. از کدومش استفاده کنیم برا میکرو PIC16F876A
EARTHRES411.HEX در صفحه اول موجوده و اون یکی که پسوند A داره در چند صفحه بعد گذاشته شده.

یکشنبه 28 تیر1394 - 7:05pm
مدیر کل
مدیر کل

میثم جان طبق گفته دوستان هم 411 و هم 411A جواب میده. ولی بنده هگز با پسوند A رو برای میکرویی گذاشته بودم که پسوند A آخر شمارش بوده.

یکشنبه 28 تیر1394 - 7:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میثم نوشته است:
fereidon نوشته است:

اتفاقا منم این ماژول و تمام قطعات رو سفارش دادم از ایران میکرو و منتظرم تا به دستم برسه
باید RX مبدل به TX و
TX مبدل به RX برد وصل بشه. GND ها به هم
شماره com port که نرم افزار استفاده میکنه و اون چیزی که در دیوایس منیجر ویندوز ماژول جدید شناسایی کرده باید یکی باشند. در نرم افزار باید شماره پرت کام رو تغییرش بدین
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم

دوستان اگه بخوایم میکرو رو پروگرامش کنیم نیاز به تنظیمات فیوز بیت آیا هست؟ من پروگرامر PICKit2 مدل NUP113 سفارش دادم اما تا حالا میکرو فلش نزدم. هرجور تنظیمات یا کاره دیگه ای اگه باید انجام بشه لطفا با ذکر جزییات توضیح بدید لطفا
مثلا کریستال استفاده بشه یا خلاصه هرچی ....

میثم جان دوست عزیز از راهنمایی هات سپاسگذارم اما من همه این کارهارو انجام دادم ولی هنوز موفق نشدم

دوشنبه 29 تیر1394 - 10:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه ی اساتید
ممنون می شوم اگر کسی به چند سئوال من پاسخ بدهد
حالا اومدیم همه جوره دستگاه درست کار کرد و فایل ها را به کامپیوتر منتقل کنه فایلش در نرم افزار فقط باز می شود یا اینکه فایل به صورت جداگانه به کامپیوتر منقل می شود؟کجا منتقل می شود؟ پسوندش چیه؟
برای من که send to pc کامل می شه ولی هنوز موفق نشدم تصویر را به کامپیوترم منتقل کنم
آیا می شود بعد از پراب زنی که هر نقطه را ذخیره بکنیم بعدا در وقت مناسب به کامپیوتر منتقل کنیم یا فقط در همان محل و در همان لحظه باید منتقل شود به کامپیوتر؟
آیا برای ذخیره اش باید دکمه را لحظه ای فشار دهیم یا باید چند ثانیه نگهداریم؟
آیا برای پراب زنی باید دکمه test خاموش باشد؟اگه خاموش باشد که نمی شود h ,l را تنظیم کردو تا چند اختلاف hوl مناسب است چون من هر کاری کردم در بهترین شرایط 1 یا 2 ویا 3 عدد باهم اختلاف داشتند
آیا باید کلید test در نقطه اول روشن ولی در بقیه نقاط خاموش باشد؟آیا درحالت test خاموش به ما عدد نشان می دهد؟ @-)

دوشنبه 29 تیر1394 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
سلام به همه ی اساتید
ممنون می شوم اگر کسی به چند سئوال من پاسخ بدهد
حالا اومدیم همه جوره دستگاه درست کار کرد و فایل ها را به کامپیوتر منتقل کنه فایلش در نرم افزار فقط باز می شود یا اینکه فایل به صورت جداگانه به کامپیوتر منقل می شود؟کجا منتقل می شود؟ پسوندش چیه؟
برای من که send to pc کامل می شه ولی هنوز موفق نشدم تصویر را به کامپیوترم منتقل کنم
آیا می شود بعد از پراب زنی که هر نقطه را ذخیره بکنیم بعدا در وقت مناسب به کامپیوتر منتقل کنیم یا فقط در همان محل و در همان لحظه باید منتقل شود به کامپیوتر؟
آیا برای ذخیره اش باید دکمه را لحظه ای فشار دهیم یا باید چند ثانیه نگهداریم؟
آیا برای پراب زنی باید دکمه test خاموش باشد؟اگه خاموش باشد که نمی شود h ,l را تنظیم کردو تا چند اختلاف hوl مناسب است چون من هر کاری کردم در بهترین شرایط 1 یا 2 ویا 3 عدد باهم اختلاف داشتند
آیا باید کلید test در نقطه اول روشن ولی در بقیه نقاط خاموش باشد؟آیا درحالت test خاموش به ما عدد نشان می دهد؟ @-)

سلام دوست عزیز
1-فایل بعد از انتقال در C:\Program Files\Snuffler ذخیره میشه
2-باید بعد از انتقال از ادرس بالا اعداد رو تو نرم افزار انتخاب کنی
3-بله میشه به این صورت که بعد از هر اسکن چند ردیف و ستون رو به صورت بدون اتصال پراپ به سیستم اعداد رو سیو کنید بعد دوباره اسکنهای جدید رو ذخیره کنید و فقط با این کار تمام اسکنهات تو یه صفحه ظاهر میشه و جدا جدا نمیشه اونو سیو کرد
4-برای ذخیره باید یه لحضه دکمه رو بزنید و نیاز به نگه داشتن نداره
5-بله دکمه تست رو باید خاموش کنی و اون اختلاف اعداد اگه در همین حد باشه مشکلی نداره ولی اگه بیشتر باشه اسکنهات درست در نمیاد
6-باید همیشه خاموش باشه
موفق باشی برادر

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

سه شنبه 30 تیر1394 - 10:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 411 , 412 , 413 , 414 , 415 , 416 , 417 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 91 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure