انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 5:40pm

پاسخ به موضوع  [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 391 , 392 , 393 , 394 , 395 , 396 , 397 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:
سلام کاوشگر عزیز. در مدار قبلی خازنهای 10p کنار کریستالو از مولتی لایر استفاده کرده بودید. که الان من روی این pcb جدید هم از مولتی لایر استفاده کردم. مشکلی که نداره؟ ضمنا یه خازن 470 الکترولیتی هم به دوتا از پایه های l7805 هم از زیر اضافه میشد که الان شما در طرح جدید قرار ندادید. یعنی لازم نیست؟ یا اینکه جاشو تغییر دادید؟ و سوال آخر اینکه خازنهای 470 و 1 میکرو فاراد الکترولیتیو 25 v و خازن 10میکرو 100 میکرو فاردو 16 v نصب کردم. مشکلی پیش میاد؟

:-\ @};-

سه شنبه 5 خرداد1394 - 11:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
milad7 نوشته است:
سلام کاوشگر عزیز. در مدار قبلی خازنهای 10p کنار کریستالو از مولتی لایر استفاده کرده بودید. که الان من روی این pcb جدید هم از مولتی لایر استفاده کردم. مشکلی که نداره؟ ضمنا یه خازن 470 الکترولیتی هم به دوتا از پایه های l7805 هم از زیر اضافه میشد که الان شما در طرح جدید قرار ندادید. یعنی لازم نیست؟ یا اینکه جاشو تغییر دادید؟ و سوال آخر اینکه خازنهای 470 و 1 میکرو فاراد الکترولیتیو 25 v و خازن 10میکرو 100 میکرو فاردو 16 v نصب کردم. مشکلی پیش میاد؟

دوست عزیز استاد حمید در مورد این مباحث توضیحات کامل رو قبلا دادن
اون 10 پیکوها بهتره عدسی باشن
اون خازن هم که شما میفرمایید تو مدار اضافه شده اگه دقت کنید مابیبن آیسی میکرو و آیسی حافظه قرار داره

در کل شما میتونید از خازنهای با ولتاژ 16 ولت و از اون به بالا استفاده بکنید

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 5 خرداد1394 - 12:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kavoshgar نوشته است:
milad7 نوشته است:
milad7 نوشته است:

دوست عزیز استاد حمید در مورد این مباحث توضیحات کامل رو قبلا دادن
اون 10 پیکوها بهتره عدسی باشن
اون خازن هم که شما میفرمایید تو مدار اضافه شده اگه دقت کنید مابیبن آیسی میکرو و آیسی حافظه قرار داره

در کل شما میتونید از خازنهای با ولتاژ 16 ولت و از اون به بالا استفاده بکنید

ممنون کاوشگر جان @};-

سه شنبه 5 خرداد1394 - 10:43pm
مدیر کل
مدیر کل

در خصوص خازنهای 10 پیکوی مربوط به کریستال مجددا توضیح میدم امیدوارم شائبه احتمالی رفع بشه!
ببینید اصولا این خازنها بهتره از نوع عدسی باشن. در تمام مدارات هم به همین صورت استفاده میشه چون خازن عدسی برای کار روی فرکانسهای چند مگاهرتزی مناسب تر هست. با این حال در این مدار چون فرکانس کریستال پایین هست خازن مولتی لایر هم نتیجه یکسانی داره و تقریبا فرقی نمیکنه.
فقط دقت کنین هر دو خازن باید درست نصب شده باشن و سالم باشن. اگر یکی از این خازنها مشکل داشته باشه و دیگری سالم باشه ؛ فرکانس کاری میکرو در حد محسوسی عوض میشه و میتونه روی عملکرد اثر منفی داشته باشه. این حالت حتی بدتر از این هست که کلا هر دو خازن رو نذارین! همینطور اگر این خازن ها چیزی غیر از 10 پیکو باشه ؛ نتیجه با چیزی که طراح تست کرده کمی متفاوت خواهد بود چراکه باز هم فرکانس میکرو کمی تغییر میکنه. بنابراین حتما از همون 10 پیکو استفاده کنین.

چهارشنبه 5 خرداد1394 - 12:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
kavoshgar نوشته است:
حمید نوشته است:
خب عددی که در قسمت سمت راست سطر دوم دیده میشه ظاهرا مربوط به ادرس خانه حافظه ای هست که دیتا داره ذخیره میشه. چون 24LC256 دارای 256 کیلو بیت معادل 32 کیلوبایت حافظه هست ؛ همونطور که در تصاویر مقاله هم دیده میشه حداکثر ادرس حافظه میتونه 32768 باشه. اما نکته جالبی که بنده در تصویر دوستمون میبینم عدد 5535 هست که فقط میتونه مربوط به 4 رقم سمت راست عدد 65535 باشه که معادل 64 کیلو بایت یا 512 کیلو بیت حافظه هست!!! :D واقعا نمیدونم چه ارتباط دقیقی وجود داره چون مشخص نیست برنامه داخلی میکرو چطور نوشته شده. اما بنظر میاد خطای آور فلو یا سرریز یک متغیر دو بایتی رخ داده که چنین چیزی دیده میشه. مساله قطعا بین میکرو و حافظه 24LC256 هست. با توجه به اینکه حتی انواع چینی این آیسی در گذشته توسط دوستان استفاده شده و جواب داده بعید میدونم مشکلی در مورد شماره باشه. از طرفی آیسی که توسط سازنده مقاله استفاده شده دقیقا همین مارک میکروچیپ هست که دوستمون استفاده کردن. دیگه مگر اینکه تقلبی باشه! :D
دوستانی که این مشکل رو دارن اتصالات آیسی 24LC256 و سیم کشی اون رو تا میکرو بطور دقیق چک کنن. با اینکه بعیده میکرو مشکلی داشته باشه ولی بد نیست یک بار دیگه هم با دقت پروگرامش کنین. در نهایت اگر باز هم مساله پا برجا بود دیگه یک مارک دیگه 24LC256 ترجیحا چینی با مارک غیر معروف(!) تهیه کنین بلکه مشکل رفع بشه. :D

سلام استاد حمید عزیز
استاد البته قبلا عذر خواهی میکنم ولی انتهای سطر دوم سمت راست اون آدرس خانه حافظه نیست
وقتی شما پراپاها رو توی زمین میزنین کنار مربع ( که در سطر اول سمت راست قرار داره ) یک عددی رو دستگاه نشون میده بعد سیو کردن همون عدد به سطر پایین انتقال پیدا میکنه یعنی عدد نشون داده شده کنار مربع به سطر یایین انتقال پیدا میکنه و همونجا ذخیره میشه و شما وقتی مقدار r یا c رو که در سطر دوم قرار داره یک واحد زیاد میکنید همون عدد دوباره صفر میشه و با زدن کلید سیو دوباره عدد کنار مربع در همون جا سیو میشه
بعد انجام عملیات اسکن شما با بالا پایین کردن مقدار های r و c شما میتونید عداد هر خانه رو اونجا ببینید که مثلا در سطر دوم ستون 4 عدد ذخیره شده چی بوده

در مورد اون مشکل دوستان هم باید عرض کنم که همین مشکل رو من قبلا هم بارها تجربه کردم مشکل از سه جا میتونه باشه
اول یا اینکه به قول شما در پروگرام کردن مشکل وجود داره
دوم اینکه ایسی میکرو معیوب باشه
سوم هم که از ایسی 24lc256 باشه که البته شک روی این مورد خیلی زیاده

دوستان توجه داشته باشین که وقتی شما ایسی 24lc256 رو برای بار اول جا میزنید سطر دوم گوشه راست عدد 5535 رو باید نشون بده اگه آیسی شما اصلی باشه بعد فرمت کردن باید به جای اون عدد 5535 عدد 0 جایگزین بشه

موفق باشید :-BD

كاوشگر عزيز منظورتون از فرمت كردن چيه؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

چهارشنبه 5 خرداد1394 - 12:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

adnistor_6 نوشته است:

داداش فرمت کردن یعنی پاک کردن حافظه
کلید سیو رو در حالت خاموش دستگاه فشار بده بعد دستگاه رو روشن کن ایسی حافظه پاک میشه بعد اون عدد 0میشه

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 5 خرداد1394 - 1:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:

داداش فرمت کردن یعنی پاک کردن حافظه
کلید سیو رو در حالت خاموش دستگاه فشار بده بعد دستگاه رو روشن کن ایسی حافظه پاک میشه بعد اون عدد 0میشه

ممنونم كاوشگر عزيز اين كارو قبلا انجام دادم الان يك 24lc256 ديگه گرفتم امتحان ميكنم ببينم چي ميشه

چهارشنبه 6 خرداد1394 - 12:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
در خصوص خازنهای 10 پیکوی مربوط به کریستال مجددا توضیح میدم امیدوارم شائبه احتمالی رفع بشه!
ببینید اصولا این خازنها بهتره از نوع عدسی باشن. در تمام مدارات هم به همین صورت استفاده میشه چون خازن عدسی برای کار روی فرکانسهای چند مگاهرتزی مناسب تر هست. با این حال در این مدار چون فرکانس کریستال پایین هست خازن مولتی لایر هم نتیجه یکسانی داره و تقریبا فرقی نمیکنه.
فقط دقت کنین هر دو خازن باید درست نصب شده باشن و سالم باشن. اگر یکی از این خازنها مشکل داشته باشه و دیگری سالم باشه ؛ فرکانس کاری میکرو در حد محسوسی عوض میشه و میتونه روی عملکرد اثر منفی داشته باشه. این حالت حتی بدتر از این هست که کلا هر دو خازن رو نذارین! همینطور اگر این خازن ها چیزی غیر از 10 پیکو باشه ؛ نتیجه با چیزی که طراح تست کرده کمی متفاوت خواهد بود چراکه باز هم فرکانس میکرو کمی تغییر میکنه. بنابراین حتما از همون 10 پیکو استفاده کنین.

ممنون مهندس جان @};-

چهارشنبه 6 خرداد1394 - 1:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جان و کاوشگر عزیز لطفا درباره پتانسیومتر هم یه توضیحی بدید @};- یکی که برای تنظیم نور ال سی دی هست و اون یکی کارش چیه تو مدار؟ و سوال دیگه اینکه من الان رو برد نصب کردم وقتی مدار داخل جعبه قرار بگیره چطوری باید تنظیمش کنیم؟ میشه از ولوم بجای پتانسیومتر استفاده کرد یا مثلا پتانسیومترو رو جعبه نصب کرد و با چند تکه سیم به برد لحیم کنیم؟

چهارشنبه 6 خرداد1394 - 1:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
مهندس جان و کاوشگر عزیز لطفا درباره پتانسیومتر هم یه توضیحی بدید @};- یکی که برای تنظیم نور ال سی دی هست و اون یکی کارش چیه تو مدار؟ و سوال دیگه اینکه من الان رو برد نصب کردم وقتی مدار داخل جعبه قرار بگیره چطوری باید تنظیمش کنیم؟ میشه از ولوم بجای پتانسیومتر استفاده کرد یا مثلا پتانسیومترو رو جعبه نصب کرد و با چند تکه سیم به برد لحیم کنیم؟

خوب دوست عزيز يكيش كه براي نور و اون يكي هم براي وضوح ارقامه شما يك بار تنظيم كني احتياج نيست كه بخواين دوباره تغييرش بدين مگر اينكه بخواين نورشو هر موقع كه دلتون بخواد كم و زياد كنيد كه اين كارو با ولوم ٥ كيلو يا ١٠ كيلو معمولي ميتونيد انجام بدين و با سيم بياريدش رو جعبه

چهارشنبه 6 خرداد1394 - 2:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 391 , 392 , 393 , 394 , 395 , 396 , 397 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohamd f و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure