انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 4:39pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 390 , 391 , 392 , 393 , 394 , 395 , 396 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

عزیز من یک موردش که قطعا خود کریستال هست! شما اونو فعلا مدنظر داشته باش. مابقیش هم دیگه بررسی سیمکشی و مونتاژ صحیح هست. فراتر از این فکر کنم باید دوستانی که مشکل مشابه شما رو داشتن کمک کنن.
در ضمن شما فعلا میتونین ولتاژهای مدار رو هم چک کنین. مثلا خروجی آیسی 1 باید 5+ ولت باشه و در پایه5 آیسی 2 هم باید 5- یا حداقل 4- ولت داشته باشین.

دوشنبه 4 خرداد1394 - 8:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
حمید نوشته است:
عزیز من یک موردش که قطعا خود کریستال هست! شما اونو فعلا مدنظر داشته باش. مابقیش هم دیگه بررسی سیمکشی و مونتاژ صحیح هست. فراتر از این فکر کنم باید دوستانی که مشکل مشابه شما رو داشتن کمک کنن.
در ضمن شما فعلا میتونین ولتاژهای مدار رو هم چک کنین. مثلا خروجی آیسی 1 باید 5+ ولت باشه و در پایه5 آیسی 2 هم باید 5- یا حداقل 4- ولت داشته باشین.

ممنون مهندس فردا ميرم بگيرم كريستالو ببينم موفق ميشم يا نه :x

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 4 خرداد1394 - 10:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیزکریستال من6864هست امامشکلودارم :|

دوشنبه 4 خرداد1394 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shakib نوشته است:
دوست عزیزکریستال من6864هست امامشکلودارم :|

الان يك لحظه نقطه s8 به +5 اتصال پيدا كرد :D اون عدد ٥٥٣٥ شد ٧ :D ثبات دستگاه هم از بين رفت بد بخت شدم نه؟؟؟

دوشنبه 4 خرداد1394 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جالب اينجاست وقتي اي سي ٢٥٦ رو بر ميدارم دوباره همون عدد ميشه و بعد كه توي مدار ميزارم باز ميشه ٧

دوشنبه 4 خرداد1394 - 11:35pm
مدیر کل
مدیر کل

خب عددی که در قسمت سمت راست سطر دوم دیده میشه ظاهرا مربوط به ادرس خانه حافظه ای هست که دیتا داره ذخیره میشه. چون 24LC256 دارای 256 کیلو بیت معادل 32 کیلوبایت حافظه هست ؛ همونطور که در تصاویر مقاله هم دیده میشه حداکثر ادرس حافظه میتونه 32768 باشه. اما نکته جالبی که بنده در تصویر دوستمون میبینم عدد 5535 هست که فقط میتونه مربوط به 4 رقم سمت راست عدد 65535 باشه که معادل 64 کیلو بایت یا 512 کیلو بیت حافظه هست!!! :D واقعا نمیدونم چه ارتباط دقیقی وجود داره چون مشخص نیست برنامه داخلی میکرو چطور نوشته شده. اما بنظر میاد خطای آور فلو یا سرریز یک متغیر دو بایتی رخ داده که چنین چیزی دیده میشه. مساله قطعا بین میکرو و حافظه 24LC256 هست. با توجه به اینکه حتی انواع چینی این آیسی در گذشته توسط دوستان استفاده شده و جواب داده بعید میدونم مشکلی در مورد شماره باشه. از طرفی آیسی که توسط سازنده مقاله استفاده شده دقیقا همین مارک میکروچیپ هست که دوستمون استفاده کردن. دیگه مگر اینکه تقلبی باشه! :D
دوستانی که این مشکل رو دارن اتصالات آیسی 24LC256 و سیم کشی اون رو تا میکرو بطور دقیق چک کنن. با اینکه بعیده میکرو مشکلی داشته باشه ولی بد نیست یک بار دیگه هم با دقت پروگرامش کنین. در نهایت اگر باز هم مساله پا برجا بود دیگه یک مارک دیگه 24LC256 ترجیحا چینی با مارک غیر معروف(!) تهیه کنین بلکه مشکل رفع بشه. :D

دوشنبه 4 خرداد1394 - 11:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خب عددی که در قسمت سمت راست سطر دوم دیده میشه ظاهرا مربوط به ادرس خانه حافظه ای هست که دیتا داره ذخیره میشه. چون 24LC256 دارای 256 کیلو بیت معادل 32 کیلوبایت حافظه هست ؛ همونطور که در تصاویر مقاله هم دیده میشه حداکثر ادرس حافظه میتونه 32768 باشه. اما نکته جالبی که بنده در تصویر دوستمون میبینم عدد 5535 هست که فقط میتونه مربوط به 4 رقم سمت راست عدد 65535 باشه که معادل 64 کیلو بایت یا 512 کیلو بیت حافظه هست!!! :D واقعا نمیدونم چه ارتباط دقیقی وجود داره چون مشخص نیست برنامه داخلی میکرو چطور نوشته شده. اما بنظر میاد خطای آور فلو یا سرریز یک متغیر دو بایتی رخ داده که چنین چیزی دیده میشه. مساله قطعا بین میکرو و حافظه 24LC256 هست. با توجه به اینکه حتی انواع چینی این آیسی در گذشته توسط دوستان استفاده شده و جواب داده بعید میدونم مشکلی در مورد شماره باشه. از طرفی آیسی که توسط سازنده مقاله استفاده شده دقیقا همین مارک میکروچیپ هست که دوستمون استفاده کردن. دیگه مگر اینکه تقلبی باشه! :D
دوستانی که این مشکل رو دارن اتصالات آیسی 24LC256 و سیم کشی اون رو تا میکرو بطور دقیق چک کنن. با اینکه بعیده میکرو مشکلی داشته باشه ولی بد نیست یک بار دیگه هم با دقت پروگرامش کنین. در نهایت اگر باز هم مساله پا برجا بود دیگه یک مارک دیگه 24LC256 ترجیحا چینی با مارک غیر معروف(!) تهیه کنین بلکه مشکل رفع بشه. :D

مهندس خودم فردا ميرم ميگيرم مارك ديگشو ببينم چي ميشه در مورد اون اتصالي كه گفتم نظرتون چيه؟ الان وقتي اي سي ٢٥٦ رو مداره عدد ٧ هستش وقتي هم از مدار خارج ميكنم دوباره ٥٥٣٥ ميشه ثبات اعداد هم به هم ربخته ديگه مثل قبل نيست اگر به نظرتون قطعه اي معيوب شده بگين كه فردا تهيه كنم بسيار سپاس گذارم @};-

دوشنبه 4 خرداد1394 - 11:54pm
مدیر کل
مدیر کل

عرض کردم با توجه به اینکه مختصات دقیق برنامه ای که برای میکرو نوشته شده مشخص نیست و از طرفی بنده هم این مدار رو ندارم که تست شما رو انجام بدم ؛ لذا نمیتونم نظر خاصی در این مورد بدم.
ولی با توجه به چیزی که فرمودین باید یک بار هم میکرو رو مجدد پروگرام کنین شاید ایرادی در کارکردش باشه. فراموش نکنین باید از فایل هگز 411 استفاده کنین. قطعه دیگری که مربوط به این اشکال شما باشه بنظر من وجود نداره.

سه شنبه 4 خرداد1394 - 1:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
عرض کردم با توجه به اینکه مختصات دقیق برنامه ای که برای میکرو نوشته شده مشخص نیست و از طرفی بنده هم این مدار رو ندارم که تست شما رو انجام بدم ؛ لذا نمیتونم نظر خاصی در این مورد بدم.
ولی با توجه به چیزی که فرمودین باید یک بار هم میکرو رو مجدد پروگرام کنین شاید ایرادی در کارکردش باشه. فراموش نکنین باید از فایل هگز 411 استفاده کنین. قطعه دیگری که مربوط به این اشکال شما باشه بنظر من وجود نداره.

سپاس :x

سه شنبه 4 خرداد1394 - 2:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:

سلام استاد حمید عزیز
استاد البته قبلا عذر خواهی میکنم ولی انتهای سطر دوم سمت راست اون آدرس خانه حافظه نیست
وقتی شما پراپاها رو توی زمین میزنین کنار مربع ( که در سطر اول سمت راست قرار داره ) یک عددی رو دستگاه نشون میده بعد سیو کردن همون عدد به سطر پایین انتقال پیدا میکنه یعنی عدد نشون داده شده کنار مربع به سطر یایین انتقال پیدا میکنه و همونجا ذخیره میشه و شما وقتی مقدار r یا c رو که در سطر دوم قرار داره یک واحد زیاد میکنید همون عدد دوباره صفر میشه و با زدن کلید سیو دوباره عدد کنار مربع در همون جا سیو میشه
بعد انجام عملیات اسکن شما با بالا پایین کردن مقدار های r و c شما میتونید عداد هر خانه رو اونجا ببینید که مثلا در سطر دوم ستون 4 عدد ذخیره شده چی بوده

در مورد اون مشکل دوستان هم باید عرض کنم که همین مشکل رو من قبلا هم بارها تجربه کردم مشکل از سه جا میتونه باشه
اول یا اینکه به قول شما در پروگرام کردن مشکل وجود داره
دوم اینکه ایسی میکرو معیوب باشه
سوم هم که از ایسی 24lc256 باشه که البته شک روی این مورد خیلی زیاده

دوستان توجه داشته باشین که وقتی شما ایسی 24lc256 رو برای بار اول جا میزنید سطر دوم گوشه راست عدد 5535 رو باید نشون بده اگه آیسی شما اصلی باشه بعد فرمت کردن باید به جای اون عدد 5535 عدد 0 جایگزین بشه

موفق باشید :-BD

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 5 خرداد1394 - 7:12am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 390 , 391 , 392 , 393 , 394 , 395 , 396 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 75 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure