انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 4 اردیبهشت1403 - 2:38am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 367 , 368 , 369 , 370 , 371 , 372 , 373 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشی رضاجان.
خروجی رگولاتور درسته. باطری 9 ولت هم برای این مدار مشکلی نداره. ولی اون ولتاژ منفی خیلی پایین هست که بنظر میرسه از ایسی 7660 شما باشه و سایر دوستان هم قبلا باهاش مواجه شدن. هر چند مدار کار خواهد کرد ولی سعی کنین ولتاژ منفیتون نزدیک 5 باشه.
حالا اگر ال سی دی کلا روشن نمیشه ممکنه اشکال از اتصالات ال سی دی یا سلامت خود ال سی دی باشه. چون اگر ولتاژ بهش وصل شده باشه باید چیزی نشون بده! در عین حال پتانسیومتر کنتراست رو هم تنظیم کنین چون اگر تنظیم نباشه چیزی نشون نمیده یا کاملا صفحه سیاه نشون میده.

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 6:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

زنده باشی مهندس جان شما رو نداشتیم باس چیکار میکردیم @};-
اره از پتانسیومتر بود! تا ته که بردم یه چیزایی به زور دیده میشه! خیلی کم نور
البته هنوز پایه 16 رو وصل نکردم چون 220 اهم نداشتم! از چه بازه ای میشه استفاده کرد برا مقاومت بکلایت؟
و مشکل جدید اینکه یه ردیف کامل مربع نشون میده ایا از پروگرم هست؟
ممنون حمید خان

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 7:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza.1286 نوشته است:
زنده باشی مهندس جان شما رو نداشتیم باس چیکار میکردیم @};-
اره از پتانسیومتر بود! تا ته که بردم یه چیزایی به زور دیده میشه! خیلی کم نور
البته هنوز پایه 16 رو وصل نکردم چون 220 اهم نداشتم! از چه بازه ای میشه استفاده کرد برا مقاومت بکلایت؟
و مشکل جدید اینکه یه ردیف کامل مربع نشون میده ایا از پروگرم هست؟
ممنون حمید خان

رضا جان شما میتونی از یه پتانسیومتر 2کیلو استفاده کنی که هر طور خواستی نور نمایشگرت رو تنظیم کنی
واسه اون مشکل هم یا اتصالات میکرو تا نمایشگر یا کریستال و خازنای پیکویی که بهش متصل هستن و یا پروگرم میکرو میتونه ایراد داشته باشه

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 7:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل قول:
رضا جان شما میتونی از یه پتانسیومتر 2کیلو استفاده کنی که هر طور خواستی نور نمایشگرت رو تنظیم کنی
واسه اون مشکل هم یا اتصالات میکرو تا نمایشگر یا کریستال و خازنای پیکویی که بهش متصل هستن و یا پروگرم میکرو میتونه ایراد داشته باشه

ممنون دوست من
اتصالات رو چک کردم به جای 10 پیکو هم 18 میزارم ببینم چی میشه
لطف کردی جواب دادی

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 7:19pm
استادیار
استادیار

حمید جان میشه در این مدار خازنهای ام کاتی استفاده کرد؟

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 7:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برا بک لایت 1 کیلو گذاشتم خوب شدش
به جای 10 پیکو 18 پیکو هم گذاشتم ولی مشکل کماکان پابر جاست!
قبلا این بنده خدا چنتا ای سی پروگرم کرده بود مشکلی نداشتن! دوستان چند درصد ممکنه از کریستال باشه؟

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 7:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza.1286 نوشته است:
برا بک لایت 1 کیلو گذاشتم خوب شدش
به جای 10 پیکو 18 پیکو هم گذاشتم ولی مشکل کماکان پابر جاست!
قبلا این بنده خدا چنتا ای سی پروگرم کرده بود مشکلی نداشتن! دوستان چند درصد ممکنه از کریستال باشه؟

نیازی به اعلام درصد از طرف دوستان نیست :D یه کریستال امتحان کن صد درصد مشخص میشه :D

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 8:18pm
مدیر کل
مدیر کل

رضا جان اگر برای بک لایت بخوای پتانسیومتر بذاری بهترینش همون 2 کیلو هست. ولی اگر با تنظیم کنتراست مشکل دارین میتونین پتانسیومتر 20 کیلو برای اون قسمت بذارین تا مشکل کمرنگ بودن حل بشه.
یک ردیف مربع هم میتونه از پروگرام میکرو ؛ سیم کشی ال سی دی و همینطور کریستال باشه. فیبرتون هم چک کنین دور و بر میکرو مشکلی نباشه و مونتاژ هم تمیز باشه. بخصوص اون قسمتی که کریستال متصل شده دقت کنین سیمکشی زیر فیبر به میکرو درست متصل شده باشه و اتصالی هم نداشته باشین.

دوستان در خصوص خازنهای 10 پیکو بارها دیدم بعضی عزیزان تغییر ایجاد میکنن! ببینید این کار صد در صد اشتباهی هست به خصوص در مدارات فرکانسی! چون عدد کارکرد کریستال کمی به این خازنها هم بستگی داره. حالا اگر طراح مدار رو با این خازنهای 10 پیکو طراحی و تست کرده بهیچ وجه صلاح نیست و دلیلی هم نداره که خازنهای 10 پیکو تغییر داده بشن. اگر نگران کیفیت خازن هستین برای این مدار خاص که فرکانس کریستالش پایین هست میتونین از مولتی لایر هم استفاده کنین.

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 11:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من تو مدار خودم به جای ایسی 7660 از 7662 استفاده کردم ثبات دستگاه فکر کنم خیلی بهتر شد

جمعه 7 فروردین1394 - 8:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عجب داستانی شده...
به پیشنهاد یکی از دوستان عزیز رگلاتور رو عوض کردم
اول که ولتاز رو چک کردم 5.1 بود ولی بعد که دوباره بعد چند ثانیه چک کردم شد 6.8 و منفی 6.8 ولت!!
ضمنا یه ردیف مربع دیگه هم زیر ردیف قبل اضافه شد!!! الان شد دو ردیف مربع!
mhak جان کریستال هم یه دونه بیشتر نداشتم والا عوضش میکردم!! نمیدونم چرا قطعه به این حساسیو یدونه گرفتم!! :|
دوستان اگر تجربه ای دارن دریغ نکنن لطفا

شنبه 8 فروردین1394 - 10:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 367 , 368 , 369 , 370 , 371 , 372 , 373 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mresever و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure