انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 4:42am

پاسخ به موضوع  [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 355 , 356 , 357 , 358 , 359 , 360 , 361 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام

حمید نوشته است:
خیلی ممنون abasazad عزیز.
طبیعتا وقتی نوشته شده Pole منظور این هست به پین پل یا مشترک سلکتور باید متصل بشه. در این تصویر همون نقطه A که وسط سلکتور S2 مشخص شده هست.

سلام
شرمنده یکمی گیج کنندس وقتی ما خروجی مقاومت 16 را به مرکز سلکتور وصل کنیم در اصل ما عملا سلکتور و مقاومتهای مربوط به اونو (2و4و5و6) را از مدار خارج کردیم
میشه داین مورد کمی توضیح بدید که نتیجه ای که بهش میرسیم چیه؟ ممنون

چهارشنبه 22 بهمن1393 - 11:56pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز بعدا بارها اشاره شد که نیاز به تغییر در وضعیت مقاومت 16 نیست! در واقع چون دوستان فقط از نرم افزار نسخه 411 جواب خوبی گرفتن دیگه نیاز نیست اون تغییر مقاومت 16 رو انجام بدین.

پنج شنبه 22 بهمن1393 - 12:35am

حمید نوشته است:
دوست عزیز بعدا بارها اشاره شد که نیاز به تغییر در وضعیت مقاومت 16 نیست! در واقع چون دوستان فقط از نرم افزار نسخه 411 جواب خوبی گرفتن دیگه نیاز نیست اون تغییر مقاومت 16 رو انجام بدین.

سلام ممنون از توجهتون منو یه راهنمایی کنید تو اینجور تاپیکها به نظر شما باید از ابتدا ی تاپیک باید شروع کرد یا از انتها چون خوندن 300-400صفحه اونم با وجود بعضی پارازیتهای مغرضانه که خودتون بیشتر از هر کس دیگه ای درگیرش بودین (حداقل تو همین تاپیک) کار راحتی نیست و حس ادمو میگیره . اگه راه حلی براش دارین ممنون میشم بفرمایید. ضمنا یه سوال در مورد مدار دارم . میشه خروجیهای مدار در صورت حذف ای سی 7 را دقیقا بفرمایید یا راحتتر بگم 4 کانکشن یو اس بی دقیقا به چه نقاطی از مدار وصل میشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 10:38pm
مدیر کل
مدیر کل

این مدار بصورت مستقیم نمیتونه به یو اس بی متصل بشه! شما نیاز به یک مبدل تی تی ال به یو اس بی دارین که در بازار رایج هست. این مبدل 3 سیم RX ,TX , GND داره. RX مبدل رو به پایه 17 میکرو و TX مبدل رو به 18 میکرو و GND مبدل رو به زمین مدار یا 0V وصل میکنین.

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 11:10pm

حمید نوشته است:
این مدار بصورت مستقیم نمیتونه به یو اس بی متصل بشه! شما نیاز به یک مبدل تی تی ال به یو اس بی دارین که در بازار رایج هست. این مبدل 3 سیم RX ,TX , GND داره. RX مبدل رو به پایه 17 میکرو و TX مبدل رو به 18 میکرو و GND مبدل رو به زمین مدار یا 0V وصل میکنین.

خیلی ممنون

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 11:32pm

من الان ١ ساعت نشستم و همیه تایپیک های مربوط به این مدار رو خوندم و به امید خدا باید مدار رو بسازم تا ببینم کار کردش به چه صورتی هست

شنبه 24 بهمن1393 - 2:07am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان من پارسال یه دستگاه زمین شناسی ساختم که متاسفانه هفته ی پیش تو یه تصادف سیستم که رو صندلی جلوی ماشین بود نابود شد... ~X(
میخوام دوباره شروع به ساخت کنم میشه این pcb جدید رو در ابعاد دقیق بزارید و نقشه ی جاگذاری قطعات و آخرین تغییرات رو برام قرار بدید... L-) L-) L-) L-)

زمین شناسی.نقطه زن فلزجو = موفقیت

شنبه 25 بهمن1393 - 10:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Linkon نوشته است:
سلام دوستان من پارسال یه دستگاه زمین شناسی ساختم که متاسفانه هفته ی پیش تو یه تصادف سیستم که رو صندلی جلوی ماشین بود نابود شد... ~X(
میخوام دوباره شروع به ساخت کنم میشه این pcb جدید رو در ابعاد دقیق بزارید و نقشه ی جاگذاری قطعات و آخرین تغییرات رو برام قرار بدید... L-) L-) L-) L-)

دوست عزیز همین pcb با فتوشاپ بازش کن برو رو قسمت image-img saiz و بعد تو پنجره ای که باز شد قسمت پایین که نوشته document size گزینه های width , heght رو به میلیمتر تغییر بده و 3 تا گزینه که قسمت زیر این پنجره هست تیک اولی یعنیscale styles رو وردار دوتا دیگه باید تیک داشته باشه width بده 108.7 hight خودش میشه 73.1 با بقیه چیزا کاری نداشته باش حالا ok بزن حالا پرینتو بزن سمت راست بالا نوشته print settings کلیک کن تو قسمت effects قسمت پایین درصد از 100% به 111% تغییر بده ok بزن حالا پرینت کن اندازه دقیق فیبر چاپ میشه یعنی 109.2*71.1

یکشنبه 25 بهمن1393 - 12:21am

دسته همه بچه هایی که زحمت میکشن اونم بدون هیچ چشم داشتی واقعا درد نکنه

من یه سوالی داشتم از اساتید ایا میشه کاری کرد که اسکن گرفته شده با دستگاهو تو نرم افزارVisualizer 3D برسی کرد یعنی بشه اسکن هارو با این نرم افزار دید .ممنون میشم لطف کنن اساتید جواب بدن

یکشنبه 25 بهمن1393 - 12:34am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
Linkon نوشته است:

دوست عزیز همین pcb با فتوشاپ بازش کن برو رو قسمت image-img saiz و بعد تو پنجره ای که باز شد قسمت پایین که نوشته document size گزینه های width , heght رو به میلیمتر تغییر بده و 3 تا گزینه که قسمت زیر این پنجره هست تیک اولی یعنیscale styles رو وردار دوتا دیگه باید تیک داشته باشه width بده 108.7 hight خودش میشه 73.1 با بقیه چیزا کاری نداشته باش حالا ok بزن حالا پرینتو بزن سمت راست بالا نوشته print settings کلیک کن تو قسمت effects قسمت پایین درصد از 100% به 111% تغییر بده ok بزن حالا پرینت کن اندازه دقیق فیبر چاپ میشه یعنی 109.2*71.1

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون.. : :ymapplause: :ymapplause: ....امتحان میکنم اگر مشکلی وجود داشت اطلاع میدم... :-BD :-BD :-BD

زمین شناسی.نقطه زن فلزجو = موفقیت

یکشنبه 26 بهمن1393 - 2:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 355 , 356 , 357 , 358 , 359 , 360 , 361 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure