انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 11:40am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 310 , 311 , 312 , 313 , 314 , 315 , 316 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم داداش مهدی @};-
ایشالاه که بتونین نتایج بهتری رو کسب کنید

من با جرات میتونم بگم که اگه کسی بتونه با این سیستم کار بکنه مطمئنن بار رو بدون خطا خواهد زد البته این رو هم اضافه کنم که نتایج عمق گیری با دستگاه و نرم افزار و باردیاب 35 برای محل مورد نظر دقیقا یکسان بوده

موفق باشید :-BD

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 26 آبان1393 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

l24nb0 نوشته است:
امروز تستی زدم که مشکل شک کردن به زمین خیس هم بر طرف شد با این سیستم زمین نمناک هوای شمال جواب داد

مرسی دوست عزیز منظور شما از جواب داد چی هستش یعنی یه حفره درست کردید بعد تست کردید؟

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 26 آبان1393 - 1:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه دوست من 2 مکان گمشده دوستان و پیدا کردم و چند مکان که معلوم بود توش چیه و از 10 سال پیش پر شده بود رو زد اونم تو زمین نمناک جنگلی شمال من خودم تهران هستم ولی خوب ارزش داشت خیالم با ایسیستم راحت کنم فقط میمونه یه ردیاب بدون خطا که تکمیل بشه

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

سه شنبه 27 آبان1393 - 9:33am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
l24nb0 عزیز خبر خوشحال کننده ای بود.
لطفا تصاویر تستها رو برای بررسی بیشتر قرار بدین.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 27 آبان1393 - 9:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

l24nb0 نوشته است:
امروز تستی زدم که مشکل شک کردن به زمین خیس هم بر طرف شد با این سیستم زمین نمناک هوای شمال جواب داد

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
خیلی خوشحال شدم دوست من منتظر تصاویر اسکن شما هم هستیم

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 27 آبان1393 - 2:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان اسکن در سیستم دوستان در شمال انجام شد و بعد حفاری صورت گرفت من فقط برای تست در زمین خیس رفته بودم و چون میدونستم زمین جنگل بسیار نمناک هست رفتم یک مکان 6 متری فضای خالی که با 1.5 متر حفاری بهش رسیدن و همچنین سنگی به متراژ 2در 3 که دنبالش بودن روش علامت بود روی زمین کشتی بسیار نرم جواب گرفت از دوستان میخوام گول زمین نخورن و اسکن بگیرن ولی خوب تجربه بالای اسکن نقش بسیار زیادی داره من فقط یک زمین 50 متری بالای 20 بار تست انجام دادم که 15 سانت انتن بسیار دقیق باید زیر خاک قرار بگیره که 15 تصویر تونستم با شباهت بالایی به هم بگیرم هر سیستمی دارید داشته باشید باید یه کاری کنید که سیستم شما هدایت کنید نه سیستم شمارو همه موفق میشد 100 درصد

چاره ای نیست

سه شنبه 27 آبان1393 - 4:29pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
l24nb0 عزیز بازم ممنون.
لطفا جزئیات اسکن و مقایسه ای با حفاری انجام شده رو بگین .
و اینکه ایا فلزی هم اونجا بود ؟ اگه بود توی اسکن چطوری نشون میداد؟
تنظیمات دستگاه روی چه گزینه هایی بود؟
فاصله پراپها چقدر بودن؟
ببخشید که زیاد شد سوالام.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 27 آبان1393 - 4:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خیلی خوشحال شدم اقایl24nb0
دوستان منم چند ماه پیش به یک نتایج خوبی با این سیستم رسیدم که زیاد چشم گیر نبود ولی دیگه به این دستگاه از اون زمان ایمان آوردم
موفقیت با این دستگاه به خیلی از عوامل بستگی داره
اپراتور باید چند بار خودش تو یک زمین فلز بالای 3 کیلو رو تو 1 متر یا 1 متر و نیم دفن کنه بعد اسکن بگیره تا متوجه کار کرد این دستگاه بشه
و باید تو پراپ زنی دقت کنه و با عجله پراپ زدن فایده ای نداره
من جایی رو که میخوام اسکن کنم با 3 کیلو گج خط کشی میکنم زمین رو و پراپ ها رو دقیق به فاصله 1 متر از هم در زمین فرو میکنم
و یک گیرنده و یک فرستنده رو ثابت تو ستون اول فرو میکنم و یک گیرنده و یک فرستنده رو هر یک متر به یک متر تا انتهای ستون جلو میرم و ذخیره میکنم
هم تصویرم خوب در میاد و هم از اسکنی که میکنم لذت میبرم
دوستان اینو بگم که به این دستگاه میشه اطمینان کرد و روش حساب باز کرد
باز جا داره از مهندس حمید تشکر کنم :ymhug:

سه شنبه 27 آبان1393 - 5:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون ابی گلد
من از روش نخ ضخیم که 1 متر به 1 متر گره خورده و هم علامت خورده تا هم شب بشه علامت با لمس پیدا کرد من خودم در شب بیابون بدون ماه که روبروی دهاتی بود بدون نور اسکن زدم
انقدر باید تمرین اسکن داشته باشید که با اسکن بدون انقال تشخیص بدید
فاصله پراپ ها بستگی به دقت شما در استخراج اسکن داره همان طور که کانی جان در پست مختلف توضیح دادن امواج فرکانس به صورت موج حلالی شکل به گیرنده میرسه و مهندس حمید در مورد زمین خیس و نمناک توضیحاتی دادن که نمناک بودن زیاد مورد داره در انتقال فرکانس به زمین ولی کمی نمناکی بسیار برعکس کمک هم میکنه
پراپ به دقت زیاد زده میشه بهتر دو نفر پراپ بزنند و یک نفر که وارد شده در ستون سیستم سیو کنه
اگر پراپ نیم متر به نیم متر بزنید فلزی داشته باشید که حجم ان نیم متر مربع باشه شاید در خانه اسکن دیده بشه ولی چون سیستم بیشتر برای حفره بهتر جواب داده از یک متر استفاده میشه
پس اگر به جایی بسیار شک داشتید از پراپ 0.5 متری استفاده کنید و 1 متر نزنید تا تصویر از اجسام کوچکتر داشته باشید
این مثال میتونید برای اجسام و حفره های کوچک کمتر هم کنید و برعکس بیشتر
مثال از تجربه خودم: دسته بیل 20 در 10 سانت در عمق 80 سانت خاک کردم و اب ریختم 3 روز بعد تست زدم پراپ ها 20 سانت در 20 سانت و دسته بیل به صورت گرد در ابعاد خودش رویت شد
در هر صورت بیشتر دنبال حفره بودم و تست مشکلات جا و مکان مناسب و نیروی کار میخواد تا دیگه استاد اسکن بشید با این سیستم به نظر خودم بهترین سیستمی هست که مهندس حمید معرفی کرده دستش طلا تمرین بیشتری کنید نیاز به تغییرات و تقویت نیست

چاره ای نیست

سه شنبه 27 آبان1393 - 8:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

l24nb0 نوشته است:
نه دوست من 2 مکان گمشده دوستان و پیدا کردم و چند مکان که معلوم بود توش چیه و از 10 سال پیش پر شده بود رو زد اونم تو زمین نمناک جنگلی شمال من خودم تهران هستم ولی خوب ارزش داشت خیالم با ایسیستم راحت کنم فقط میمونه یه ردیاب بدون خطا که تکمیل بشه

lمرسی دوست عزیز خسته نباشید :ymhug: .انشالله که خودت هستید :D عزیز برادر تست شما بابت حفره راحت شد یا فلز هم زد ;;)
دوستان یه پست قبلتر که عکس گذاشتم. من اعداد رو دستی وارد کردم علتش این بود که با وارد کردن اعداد جایی که خیلی بالا رفته بود . حفره رو حالت دایره ای شکل با خط های زیادی نشون میداد :YMPEACE:

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 27 آبان1393 - 12:52am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 310 , 311 , 312 , 313 , 314 , 315 , 316 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: siamakk و 54 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure