انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 22 اردیبهشت1403 - 12:16pm

پاسخ به موضوع  [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 142 , 143 , 144 , 145 , 146 , 147 , 148 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

keyhanjam نوشته است:
Kaniii نوشته است:
سلام كيهان جان يكي دوساعتي به تاخير افتاد سفرم و يادم رفت بگم فايل text رو برام بفرستيد اما خوب چون كم بود به روش دستي وارد كردم اين تصوير مربوط به اسكن شماست ولي بار ها گفتم در تصوير سازي حداقل 10 در 10 رو بايد اسكن كني كه بشه چيزي فهميد در زمن تا دو سه متر شروع هر رديف اسكن تصوير نخواهيم داشت چون عمق اون محدوده بين نيم تا يك متره ببينيد دوستان نظر بديد

ممنون کانی جان اون نقطه قرمز نشانگر چی هست?و اون قسمت سفید و اون قسمتی که سیاه هست?چون من دارم تا حدودی اسنیفر رو راه میندازم

كيهان جان نقطه قرمز زمينه نرم افزار هستش چون در ستون دوم 11 رديف و در ستون اول و سوم 12 رديف اسكن كرده بودي اين قرمز رنگه جاي خاليه كه مربوط به اسكن نيست و به نظر من روي دو يا سه مربع اولي نميشه حساب كرد چون در اين دو سه مربع اول عمق زني به يك و كمتر از يك متر هست معمولا چيزي رو نشون نميده و سياه ميشه در همه اسكن هاي بنده هم به همين صورت بوده و در مورد بقيه هم نظري ندارم چون نبايد انتظار داشت با سه ستون تصوير قابل تحليلي داشت به نظر من استاد كاوشگر چون در تحليل اعداد تبحر دارند بهترين تفسير رو در مورد اسكن شما ارائه دادن. موفق باشيد

صدور هيچ ويزا و گذر نامه اي لازم نيست وقتي به الله پناهنده ميشويد

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 3:52am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
Kaniii جان در مورد چند ستون اول اگه اینطور که شما میگین باشه نمیتونه منطقی باشه.
فقط یک چیزی اینجا گنگه و اون اینه که میزان عمق زنی در روش شطرنجی چطوره ؟
شما اگه توی عکس اسکن تونل دقت کرده باشین از همون خانه های اول مشخص بود و شما فرمودین تونل در عمق 4 متری بوده.
در اینصورت باید طبق فرموده شما پراپهای فرستنده و گیرنده 8 متر باهم فاصله داشتن تا 4 متر رو اسکن کنیم.
من فکر کنم عمق زنی در روش شطرنجی با حالت عادی فرق بکنه و باید بیشتر بررسی بشه.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 8:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

keyhanjam نوشته است:
amir1377 نوشته است:
سلام به همگي دوستان ممنون از تلاش همگي
اگر براتون امكان داره من اين روش دستي وارد كردن اعداد رو هرچي خوندم خوب متوجه نشدم اگر براي دوستان امكان داره يكي بياد يه كم ساده تر بگه اعداد رو چه جوري دستي وارد كنم .

سلام امیر جان اگر منظور شما استفاده از نرم افزار اسنیفر برای وارد کردن اعداد هست اقای کانی در صفحات قبل به صورت تصویری و واضح توضیح داده

سلام ممنون دوست عزيز من به اسنيفر اعتقاد زياد ندارم مشكلم اينه براي نرم افزار اصلي خود سيستم كدوم اعداد براي سطر هست كدوم براي ستون و چه جوري واردشون كنم ممنون ميشم راهنماييم كنيد ضمنا برا وارد كردن روش دستي بايد دكمه save رو زد يا نه اگر امكان داره يه توضيح در باره همش بديد ممنون ميشم

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 8:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان خسته نباشید
دوستان برای شما آیسی 1 داغ میکنه آیا طبیعیه
ممنون میشم اگه جواب بدید

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 11:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سلام دوستان
Kaniii جان در مورد چند ستون اول اگه اینطور که شما میگین باشه نمیتونه منطقی باشه.
فقط یک چیزی اینجا گنگه و اون اینه که میزان عمق زنی در روش شطرنجی چطوره ؟
شما اگه توی عکس اسکن تونل دقت کرده باشین از همون خانه های اول مشخص بود و شما فرمودین تونل در عمق 4 متری بوده.
در اینصورت باید طبق فرموده شما پراپهای فرستنده و گیرنده 8 متر باهم فاصله داشتن تا 4 متر رو اسکن کنیم.
من فکر کنم عمق زنی در روش شطرنجی با حالت عادی فرق بکنه و باید بیشتر بررسی بشه.
یاحق

سلام دوست من ببخشيد ولي در پستهام اگه دقت كنيد در صفحه 130 تصويري از بالاي زمين رو كشيدم و تمام منطقه رو تا اون موقع اسكن نكرده بودم اما در اسكن بقيه زمين كه د رپستام عرض كردم و تصاويرشو به اميد خدا بزودي ميزارم امتداد تونل با پيچ و خم به اتاقكي تقريبا كمي عريض تر از تونل و ختم به طرف دامنه اون تپه درست در طرف مقابل اسكن اول كه با در نظر گرفتن شرايط محيط و اينكه چوپانها در روز از اون اطراف رد ميشن و نشستي كه تو اون قسمت بود شروع به حفاري كرديم و در 4 متر عمق به اون اتاقك كمي عريض تر از تونل كه به خود تونل متصله شديم و امشب تقريبا تا آخراي كار رسيديم ولي در توضيحات تكميلي كه به اميد خدا بزودي ميزارم خواهيد دونست كه در اسكن قبلي عمق تونل 2 يا كمتر 2 متر است كه از اونجا ما حفاري نكرديم به خاطر مسايلي كه در بالا ذكر كردم و اينكه در مورد چند ستون اول نميتونه حرفم منطقي باشه بايد عرض كنم كه تا بحال 5 اسكن بزرگ داشتم كه شروع اسكن به اين شكل بود و باز گفتم احتمالا يعني شايد اشتباه كردم

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 11:31am
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به دوستان
طي بررسي ها و سوالاتي كه از يكي از دوستان خارجي كردم ايشون گفت اين شكل كه تو سايت هاي خارجي هم هست دقيق تر هستش و اين دستگاه ها به اين شكل اسكن رو انجام ميده.من شكل رو قرار ميدم تا دوستان بررسي كنن.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 11:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان دعوام شده تو يه انجمن ديگه يه چيزي شكار كردم بد نيست ببينيد
viewtopic.php?f=32&t=1308&start=50

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 12:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزيز آقاي همزه ممنون از تصويري كه گذاشتين اين دقيقا همون چيزيه كه بارها در موردش گفته شده اين تصوير نشان ميده كه هرچه فاصله پراپ ها از هم دور باشن نصف اون فاصله رو عمق ميزنه چيز خاص ديگه اي نداره

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 1:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در اين تصوير به وضوح نشان داده كه حد اقل در مربع اولي اسكني نميكنه و شايد دليل بر سياهي قسمت هاي شروع پراپ زنيه

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 1:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

merlin نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید
دوستان برای شما آیسی 1 داغ میکنه آیا طبیعیه
ممنون میشم اگه جواب بدید

دوستا من آيسي رگولاتور كه استفاده كردم 78L05 هستش و داغ نميكنه اما اگه از آيسي 7805 استفاده ميكنيد مهندس در توضيحاتشون گفتن كه در پشت فيبر نصب كنيد يعني قسمت مسي فيبر

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 1:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 142 , 143 , 144 , 145 , 146 , 147 , 148 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure