انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 7:17am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 132 , 133 , 134 , 135 , 136 , 137 , 138 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

keyhanjam نوشته است:
دوست عزیز مگه غیر اینه که در هر اسکن یک متری نیم متر ما میتونیم سنس کنیم یعنی وقتی ۵تا اسکن یک متری زدیم ما دومترونیم زیر زمین رو داریم سنس میکنیم?پس چه جوری میشه گفت جای که افزایش داریم میشه هدف
من که گیج شدم

اگه يه بار با دقت صفحاتي كه در مورد پراپ زني گفته شده مرور كني به جوابت ميرسي يا اگه يه اسكن بزرگ انجام بدي متوجه همه چي ميشي عزيزم اين مبحث رو جناب مهندس حميد گذاشتن با توجه به اطلاعات بالايي كه ايشون دارن باز در جواب بعضي مسايل كه مربوط به پراپ زني بود گفتن كه چون مدار رو نساخته نميتونه جواب بده يعني همه چي كه تئوري نميشه جواب گرفت يه كم به خودت فشار بيار يكي دو اسكن درست حسابي انجام بده متوجه ميشي كه حتي در دو سه ستون به ظاهر اعداد شبيه همن و تقريبا يه روالي رو طي ميكنن ولي وقتي تصوير ميگيري ميفهمي كه چه خبره كه بخاطر دور شدن متحرك ها از ثابت هاست كه هرچه دورتر ميشه عمق بيشتري رو ميزنهدر واقع همه اعداد ثبت شده مختص يك نقطه نميشن مگه اينكه هدف عمق كمي داشته باشه خواهش ميكنم جواب بعضي سوالاتت رو خودت بگير البته اگه تا يه سال ديگه سوال بپرسي و من باشم و بلد باشم باز جوابتو خواهم داد اما منظورم اينه كه در كنار تئوري عملي هم كار كني . يه توصيه اينكه هيچ وقت با اين دستگاه دو ستون يا سه ستون كار نكن حد اقل 10 در 10 رو كار كن

صدور هيچ ويزا و گذر نامه اي لازم نيست وقتي به الله پناهنده ميشويد

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 6:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
kavoshgar نوشته است:
دوست من توی صفحه 99 روش دقیق نقطه یابی رو کامل توضیح دادم یه باره دیگه بخونی خالی از لطف نیست

خوندم کاوشگر جان من تا الان حدود ده بار رفتم اسکن گرفتم
من میخواستم بدونم اقای کانی از چه روشی برای پیدا کردن نقطه هدف استفاده میکنه،
در روشی که شما گفتید فاصله گیرنده ها از فرستنده ها اگه یک متر باشه نیم متر زیر زمین رو سنس میکنه اما الان با این روشی که اقای کانی میگن که یک فرستنده و یک گیرنده سابت و یک گیرنده و فرستنده در روبروی هم به فاصله یک متر از هم که هستن ایا در ایو وضعیت نیم متر زیر زمین رو سنس میکنه?

شنیدن کی بود مانند دیدن

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 6:06pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

keyhanjam نوشته است:
kavoshgar نوشته است:
دوست من توی صفحه 99 روش دقیق نقطه یابی رو کامل توضیح دادم یه باره دیگه بخونی خالی از لطف نیست

خوندم کاوشگر جان من تا الان حدود ده بار رفتم اسکن گرفتم
من میخواستم بدونم اقای کانی از چه روشی برای پیدا کردن نقطه هدف استفاده میکنه،
در روشی که شما گفتید فاصله گیرنده ها از فرستنده ها اگه یک متر باشه نیم متر زیر زمین رو سنس میکنه اما الان با این روشی که اقای کانی میگن که یک فرستنده و یک گیرنده سابت و یک گیرنده و فرستنده در روبروی هم به فاصله یک متر از هم که هستن ایا در ایو وضعیت نیم متر زیر زمین رو سنس میکنه?

عزيز من عرض كردم هر دو روش درستن اما در روش من چون متحرك ها يك فرستنده و يك گيرنده هستند هم زيرشو سنس ميكنه هم عمق رو هم سنس ميكنه البته هر فرستنده اين امواج 137 رو هم به گيرنده بغليش ميفرسته هم به گيرنده ثابت و بلعكس گيرنده ها هم از هر دو هم بغلي هم پابت ميگيرن تو مسير اين رد و بدل امواج اگه جنسي ديدن با عدد اعلام ميكنند ديگه از اين ساده ترو نميتونم توضيح بدم

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 6:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

يك گيرنده مختص يك فرستنده نيست همگي با هم ربط دارن اينو ميتوني تو حياط خونه هم انجام بدي هر چهار تا پراپ رو بزار يك فرستنده و يك گيرنده رو به دستگاه وصل كن يه عددي بدست مياد اگه سومين پراپ رو وصل كني يه عدد ديگه ميشه عني رو همديگه تاثير دارن و اگه چهارمي رو هم وصل كني يه عدد جديدي بدست مياد پس در اين روش پراپزني كه عرض كردم از نقطه شروع 75 سانت از عمق زمين رو شروع به سنس كردن ميكنه تا هر فاصله اي كه پراپ هاي متحرك رو دور كني نصف فاصله رو هم سنس ميكنه البته با اجازه اساتيد پس ميشه گفت دقت اين نوع پراپ زني به مراطب بيشتر و تصوير دقيق تري خواهد داد

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 6:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اينم اضافه كنم در روشي كه عرض كردم تصوير پيكسلي ثبت ميشه و در روشي كه استاد كاوشگر عرض كردن تصوير خطي ثبت ميشه

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 6:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کانی جان من با اینترنت گوشیم میام سرعتشم پایینه وقتی یک پست میفرستم کلی طول میکشه،
اعصابت رو خورد نکن جیگر استاد که زود داغ نمیکنه
من انقدر که سوال میپرسم بخاطر کنجکاوی زیاده و زیاد هم اسکن گرفتم و به خودم هم زحمتش رو دادم،شاید جزو اولین یا دومین نفری باشم که باهاش کار کردم،اگه پستهای قدیمی تر رو خونده باشی میبینی که اکسرا ساختن و انداختن گوشه خونشون بعدم میگن کار نمیکنه،فکر کنم اولین تست رو هم من گزاشتم،
حرف شما درست فقط چون با روش شما تست نکرده بودم میخواستم قلقش دستم بیاد واز این روش خیلی خوشم امده بود،.
بازم ببخشید اگه سوالای تکراری پرسیدم

شنیدن کی بود مانند دیدن

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 6:34pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

keyhanjam نوشته است:
کانی جان من با اینترنت گوشیم میام سرعتشم پایینه وقتی یک پست میفرستم کلی طول میکشه،
اعصابت رو خورد نکن جیگر استاد که زود داغ نمیکنه
من انقدر که سوال میپرسم بخاطر کنجکاوی زیاده و زیاد هم اسکن گرفتم و به خودم هم زحمتش رو دادم،شاید جزو اولین یا دومین نفری باشم که باهاش کار کردم،اگه پستهای قدیمی تر رو خونده باشی میبینی که اکسرا ساختن و انداختن گوشه خونشون بعدم میگن کار نمیکنه،فکر کنم اولین تست رو هم من گزاشتم،
حرف شما درست فقط چون با روش شما تست نکرده بودم میخواستم قلقش دستم بیاد واز این روش خیلی خوشم امده بود،.
بازم ببخشید اگه سوالای تکراری پرسیدم

دوست من كيهان جان من هم اينجا مثل شما عضو كوچكي از اين انجمنم تا بحال نشده سوالي از من بپرسي و جواب نگرفته باشي اما منظورم اينه كه شما هم واقعا به يه نتايجي برسي چون الحق پشتكار داري كيفيت دستگاه رو نسبت به ساير دستگاه ها حس كردي هدفم تشويقت به عملي كار كردنه چون ميدونم بعد از اسكن هم سوالات زيادي برات پيدا ميشه كه مطمعنم همه اين سوالات و گرفتن جواباش كه بيشترشو خودت متوجه ميشي دركت رو از كاركرد دستگاه بيشتر ميكنه شايد الان بعضي از دوستان ميگن اين حالا يه دستگاه جزييه و اسباب بازيه و اين حرفا اما ثابت ميكنم خيلي پيشرفته تر از دستگاه هاي كارخونه ايه كه بهش مينازن چون بهم ثابت شده خيلي بهم برخورد وقتي يكي دو تا از دوستان در صفحات اول سعي در كم ارزش كردن دستگاه رو داشتن اما نميدونستند كه با استفاده درست و علمي و دقيقش چه ارزش خاصي داره مطمعن باش اونا هم برميگردن سراغش

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 6:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگه جناب كاوشگر منت سرمون بزارن و كامل رو اين موضوع كار بشه و شما هم خودتو بكشي بالا كه فقط چند قدم مونده يكي دوتا ديگه از دوستان هم همت كنند قول ميدم اين استارت يك ابر دستگاه خواهد بود كه البته كمك و راهنمايي جناب مهندس حميد رو تو همه مراحل بايد داشته باشيم يه فكرايي تو سرمه جناب كاوشگر هم مطمعنم يه فكرايي داره و شما دوستان هم هستيد و استاد هم باهامونه استارت هم هست فقط ميمونه حركت

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 6:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس اگه هر كسي علمي داره دانشي داره بياره و در عوض دانشي ديگر بگيره يك عالم وقتي علمش بدرد ميخوره كه مختص خودش نباشه به اميد خدا ميتونيم به جايي برسيم كه تا آخر عمر هم خوابشو هم نميديديم كه بتونيم روزي به هدفي برسيم كه به دونفر خدمتي كرده باشيم اين راه راه درازيست و دل شير ميخواد هر كسي داره بسم الله .

خوب فكر كنم يواش يواش منبر نشين هم ميشم

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 6:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از زحماتت
شکی درش نیست عزیزم

شنیدن کی بود مانند دیدن

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 7:48pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 132 , 133 , 134 , 135 , 136 , 137 , 138 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 86 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure