انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 2:57pm

پاسخ به موضوع  [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام مهندس حمید عزیز بنظرتون توی سطح شیبدار وپراب زنی. پرابهای گیرنده بالای سطح شیبدار باشه یا پایین سطح شیبدار منظورم اینه که مثلا پرابهای گیرنده بالا ی سطح شیبدار باشه برای ارتباط با پرابهای فرستنده مشکلی پیش نمیاد مخصوصا وقتی فاصله زیاد بشه

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

چهارشنبه 6 فروردین1393 - 10:18pm
مدیر کل
مدیر کل

روی سطح شیبدار کمی محاسبات عوض میشه! ولی بهرحال کار میکنه. من در این مورد که پراب فرستنده در قسمت پایین شیب باشه یا بالا کدومش بهتر هست نمیتونم نظری بدم. قطعا جناب هوشی که به اپراتوری اگزاماینر وارد هستن و اون دستگاه هم مطابق همین سیستم کار میکنه ؛ میتونن راهنمایی کنن. همینطور جناب کاوشگر که با این دستگاه تستهایی رو انجام دادن.
وانگهی اگر شما دستگاه رو در اختیار داشته باشین و شرایطی که فرمودین مهیا باشه میتونین خودتون براحتی بررسی کنین که در کدوم حالتش بهتر جواب میده و چه فرقی داره. به اعتقاد من در هیچ شرایط محیطی جدیدی که شما قبلا تجربه کار ندارین نمیتونین بصورت واقعی کاوش کنین! باید حتما شبیه همون شرایط رو برای تست بررسی کرده باشین تا تفاوت عملکرد اون دستگاه در اون شرایط رو بتونین متوجه بشین.

چهارشنبه 6 فروردین1393 - 11:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
حمید نوشته است:
روی سطح شیبدار کمی محاسبات عوض میشه! ولی بهرحال کار میکنه. من در این مورد که پراب فرستنده در قسمت پایین شیب باشه یا بالا کدومش بهتر هست نمیتونم نظری بدم. قطعا جناب هوشی که به اپراتوری اگزاماینر وارد هستن و اون دستگاه هم مطابق همین سیستم کار میکنه ؛ میتونن راهنمایی کنن. همینطور جناب کاوشگر که با این دستگاه تستهایی رو انجام دادن.
وانگهی اگر شما دستگاه رو در اختیار داشته باشین و شرایطی که فرمودین مهیا باشه میتونین خودتون براحتی بررسی کنین که در کدوم حالتش بهتر جواب میده و چه فرقی داره. به اعتقاد من در هیچ شرایط محیطی جدیدی که شما قبلا تجربه کار ندارین نمیتونین بصورت واقعی کاوش کنین! باید حتما شبیه همون شرایط رو برای تست بررسی کرده باشین تا تفاوت عملکرد اون دستگاه در اون شرایط رو بتونین متوجه بشین.

تشکر مهندس جان در اولین فرصت در هر 2 نوع سطح امتحان میکنم خونه آپارتمانی داستانیه

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

چهارشنبه 6 فروردین1393 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و خسته نباشید خدمت استاد حمید عزیز
استاد من دستگاه زمین شناسی را منتاژ کردم امید هست که بعد از کامل کردن همه جزییات دستگاه از پس اوپراتوریش هم بر بیام تا من هم به نوبه خودم بتونم با تستهام کارایی این دستگاه را برای کاربران عزیز این انجمن دقیقتر معلوم کنم تا هیچ گونه شک و شبهه ای نمونه.استاد چنتا سوال داشتم 1- اینکه من با فایل 411 پروگرام کردم و اون مشکل فونت رو تا حالا یک بار تجربه کردم والبته بعد از روشن و خاموش کردن متوالی من دیگه این مورد رو ندیدم و ایا می خواد که با فایل اخری فلش کنم ؟2-من دستگاه رو در یه جای سرد بیرون خونه به خاطر تست سرما که احتمالشو میدادم مورد دار بشه گذاشتم که واقعا دیدم مورد دار شد و کلا ال سی دی اون به هم ریخت و مربع مربع شد و ایا ممکنه این عیب رو بشه اساسی بر طرف کرد؟(تو شهرستان ما خیلی هوا سرده و تو تست واقعی ممکنه این عیب پیش بیاد که دیگه........)و اینو بگم که بعد از گرم کردن دستگاه به حالت اولش برگشت.3-اون تغییر اخری برد برای دیدن شدت جریان پراپها لازمه؟
اینم چنتا عکس از برد و خوده دستگاه نیمه تمام من(البته عکس اون عیبی که گفتم هم هست) باز هم از استاد حمید کماله تشکر رو دارم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 10 فروردین1393 - 11:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شرمنده نشد یه جا اپ کنم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 10 فروردین1393 - 11:38pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم archilO عزیز خسته نباشین.
1- ظاهرا فایل 411 بهتر جواب داده. بهرحال باید خودتون تست کنین. بنظر من 2 میکرو که هر یک با یکی از این هگزها پروگرام شدن کاملا برای تست و مقایسه حین کار مناسب هست.
2- متاسفانه بنظر میاد رفع اساسی مشکل بهم ریختگی فونت کار ساده ای نباشه! فکر میکنم این مساله یا از کریستال میتونه ناشی بشه و یا از خاص بودن نوع ال سی دی مناسب برای این مدار! اگر از کریستال باشه با اتصال بدنش به زمین مدار درست میشه. اگر هم از ال سی دی باشه به نوع ساخت ال سی دی بستگی داره.
3- بله اون تغییر هم لازمه اما مطمئن نیستم با فایل هگز قبلی هم کار کنه.

دوشنبه 11 فروردین1393 - 7:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد خدا قوت
با اون تغيير اخري كه گفتين دقيقا كدوم فايل مچه؟و ايا ميشه تو روشن شدن اولي بجاي اسم دستگاه اسم خودمون رو بنويسيم؟اگه ميشه لطفا بگين چه طوري؟
باز هم ممنون از راهنماييهاتون
:x ^:)^

سه شنبه 11 فروردین1393 - 12:17am
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
خیلی داره ازش خوشم میاد دست خودم نیست :-??
هم قابل اطمینانه هم اینکه میشه تو یه کیف پول گذاشت رفت کاوش YMWHISTLE

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

سه شنبه 12 فروردین1393 - 6:42am
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
مهندس جان پارت لیست اولیه این مدار تغییر کرده؟
کلا تغییرات نهایی و فایلهای نهایی برای ساخت یکجا موجوده یا باید صفحات رو بخونم؟
L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

سه شنبه 12 فروردین1393 - 8:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

archilO نوشته است:
استاد خدا قوت
با اون تغيير اخري كه گفتين دقيقا كدوم فايل مچه؟و ايا ميشه تو روشن شدن اولي بجاي اسم دستگاه اسم خودمون رو بنويسيم؟اگه ميشه لطفا بگين چه طوري؟
باز هم ممنون از راهنماييهاتون
:x ^:)^
سلام دوست عزیز.دوست من نه دیگه اسمت رو نمی تونی وارد دمو دستگاه کنی.برای این کار نیاز به سورس برنامه داری که موجود نیست و فقط هگز برنامه هستش. :D ;) ای ناقلا میخوایی سازندش رو دور بزنیا :ymparty: :ymparty: B-)

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

سه شنبه 12 فروردین1393 - 12:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: abd , mohamd f و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure