انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 2:06pm

پاسخ به موضوع  [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 102 , 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خب مشکل اینجاست حرف حق همیشه تلخه! :D من که عرض کردم از ساخت این مدار توسط دوستان یا خرید و فروش اون دستگاه هیچ کدومش سود و زیانی متوجه بنده نمیکنه که بخوام خدای نکرده نظر مغرضانه بدم! مگه جز اینه که اگر کسی مثل شما بخواد این مدار رو بسازه و جواب بگیره اولین کسی که باید جواب کلی سوال رو بده خود بنده هستم؟! عزیز من تفکر و تعقل هم خوب چیزیه من نمیدونم شما چرا اینجوری فکر میکنی!
بهرحال از حرف و بحث بگذریم و بریم سر عمل! شما حرف از فیلم زدی. خب این خیلی خوبه. شما دستگاه مشابهی رو خریدی و این مدار رو هم بقول خودت قبلا ساختی! بهترین کسی که میتونه کارایی و تفاوت هر دو دستگاه رو در عمل به ما نشون بده خود شمایی! البته در مورد این مدار شرط این هست که شما درست ساخته باشی و نکاتی که بنده و دیگران در طول تاپیک اشاره کردیم رعایت شده باشه تا مدار بخوبی جواب بده. همینطور قسمت تصویریش رو هم مثل دوستان راه انداخته باشین. در این صورت امکان مقایسه کامل دو دستگاه وجود خواهد داشت. لطف میکنین تشریف میبرین همونجایی که از دستگاه خریداری شدتون تست قابل قبولی گرفتین ؛ این بار هر دو رو تست میکنین و در فیلم نشون میدین. این دیگه ختم همه صحبتهاست. غیر از این باشه فکر میکنم بحثی نکنیم خیلی بهتره چون هیچ کمکی به کسی نمیکنه جز تبلیغ برای اون فروشنده مورد نظر شما! :D
در ضمن من چنین تقاضایی هیچوقت از شما نمیکردم! ولی حالا که اینقدر روی این بحثتون اصرار و پافشاری میکنین این حق ماست که یک مدرک بصورت فیلم از خود شما درخواست کنیم! اگر ارائه دادین خیلی از مسائل روشن میشه.

پنج شنبه 29 اسفند1392 - 3:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
اقا حامد تستی رو که گفتین رو من انجام ندادم اما من دوروز پیش جای رفتم که دو ردیف کنار هم به طول ۱۰ مترو که سبت کردم اعداد ردیف اول نسبت به ردیف دوم در یک رنج اعداد بود حدود ده تا پانزده و بیشتریاش در حد ۵تا باهم فرق داشتن،که این اختلاف به نظر بنده هیچ اشکالی نداره.
این تستی رو که شما گفتین تا چند روز دیگه میرم انجام میدم و خبرشو میدم،اما مطمعنم اگه فرقی داشته باشه بین ۱۰ تا بیشتر نباشه :D

شنیدن کی بود مانند دیدن

پنج شنبه 29 اسفند1392 - 3:19pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: the hell
بنده متاسفانه هیچ همکاری دراین تایپیک نخواهم داشت.حمیدآقا اشتباه میکنی.
خدانگهدار دوستان
موفق باشید.

Be The Change You Want To See In The World

پنج شنبه 29 اسفند1392 - 3:36pm
مدیر کل
مدیر کل

حامد عزیز شما کجا و در کدوم مبحث و تاپیکی چیزی که واقعا اسمش همکاری باشه داشتین که این دومیش باشه؟! ممنون میشم تاپیکش رو بگین! از مدت زمان حضورتون در این انجمن هم خیلی گذشته اما ما همکاری موثری از شما ندیدیم! جز اینکه در مباحثی نظیر چنس این ما بودیم که به شما کمک کردیم! شما که این مدار رو ساختین در خود این تاپیک کدوم همکاری رو صورت دادین که حالا میگین همکاری نمیکنین؟؟؟ از این گذشته این کجاش اسم همکاری داره؟ شما اومدی میگی این مدار بدرد نمیخوره و کاردستیه و فلان دستگاهی که من خریدم خوبه! خب ما وقتی میگیم با فیلم مقایسه کنین شما باید این جواب رو بمن بدین؟ بنده کجا اشتباه کردم که شما هی میگی اشتباه میکنی؟! امثال شما هستین که با اشتباه خودتون در درجه اول به جیب خودتون ضرر میزنین و بعدش بقیه رو هم به اشتباه میندازین!
بهرحال جواب من این نبود. اگر مرد هستی و به حرفت اعتقاد داری گرفتن فیلمی که اتفاقا پیشنهاد اولیه خود شما بوده کار مشکلی نیست و حداقلش خودتو ثابت میکنی. وگرنه بقیه بیش از پیش به درجه حماقت شما پی میبرن! وانگهی کسی که یک مدار ساده فلزیاب مثل چنس رو با قطعات حاضر و آماده و بقول خودشون اورجینال! نمیتونه درست راه بیندازه اصلا در سطحی قرار نمیگیره که بخواد راجع به عملکرد مدارات و دستگاههای الکترونیکی نظر بده! که اگر در اون سطح بودی فریب زبان چرب و نرم اون کلاهبرداری رو نمیخوردی که معلوم نیست بعد 1 سال هنوز از تخت بیمارستان پایین اومده یا نه داره با پول امثال شما کیف میکنه!

پنج شنبه 29 اسفند1392 - 4:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام و تبریک عید خدمت همه دوستان
حمید جان ، لطفاً نظرتون را درباره اون افزاینده ولتاژ که یکی از دوستان در قسمت فرستنده قرار دادند بفرمایید که آیا میتونه کاربرد داشته باشه یا نه :-\ . ضمناً ولتاژ خروجی مدار AC هست ولی فکر کنم افزاینده ای که دوستان گفتند DC به DC هست :-\
در آخر هم به اون دوستانی که فکر میکنن این مدار کار نمیکنه باید بگم که بنده جایی رو که ردیاب 35 حفره زده بود رو با این دستگاه با روش equatorial dipole-dipole در عمق 5 متری چاه پیدا کردم :-BD پس کار میکنه :D
باتشکر

شنبه 2 فروردین1393 - 10:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام hamid جان ممنون از اینکه امدی و گفتی نتیجت رو از کار کردن این سیستم،
در مورد افزاینده چون نویز میندازه من از حمید اقا پرسیدم نظرش بدون مدار افزاینده بود

شنیدن کی بود مانند دیدن

شنبه 2 فروردین1393 - 11:39am
YIM
مدیر کل
مدیر کل

حمید جان قبلا عرض کردم. البته اون مدار فکر میکنم جواب میده! چون دوستمون از نظر خروجی ولتاژ تست کرده بودن. ولی بنظر من لازم نیست. چون تا حالا هر تستی که دوستان گرفتن در هر عمقی جواب داده! دوستمون هم که در مقایسه با دستگاههای حرفه ای زمین شناسی فرمودن تا عمق 7-8 متری کاراییشون قابل مقایسه هست! پس دیگه دلیلی برای تقویت وجود نداره وقتی شما هنوز در عمقی نتونستین تست کنین که ببینین جواب نمیده!!! :D بیشتر از 7-8 متر هم بعید میدونم اصلا بدرد کسی بخوره.
ضمن اینکه دوستان دقت داشته باشن اگر قدرت این نوع دستگاهها از حد مورد نیاز بیشتر باشه اتفاقا ممکنه اشکال ایجاد کنه! چون چیزهای مختلفی در عمق زیاد رو میتونه بگیره که اصلا ربطی به هدف مورد نظر ما ندارن! پس یکی از شروط کمتر خطا زدن با این دستگاهها همینه که قدرت از حد نهایی مورد نیاز ما بیشتر نباشه. یا اینکه بصورت متغیر و کنترل شده طراحی شده باشه.

شنبه 2 فروردین1393 - 11:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

2d.3d
www.google.com/url?q=http://www.abem.se ... Xdf4jPx9MA

شنیدن کی بود مانند دیدن

شنبه 2 فروردین1393 - 1:11pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر دوستان گلم و حمید خان عزیز.
آقا طوفان کردین.بابا بیخیال بشین.دوستان این سیستم کار میکنه نگران نباشین.من کسی هستم که با اجازه آقا حمید خروجی فرستنده رو تقویت کردم و خوب جواب داده.قسمت تصویری هم رو به راه هستش.بچه ها من خودم اهل اردبیل هستم و همین دستگاه AUS یا بقول معروف دستگاه همسایه بدرد به خور نیست این رو میگم چون این دستگاه در اردبیل خودمون تولید میشه و از بچه ها که خریدن اطلاع دارم.تازگی هم شکل ظاهرش رو تغییر دادن و میگن ورژن جدیده :)) .به دنبالش نرین که همش بر آبه.این دستگاه خودمون خوبه.تغییراتی که مهندس حمید گفتن انجام بدین خیلی به ثبات دستگاه کمک میکنه.من با این دستگاه از اولش مشکل نداشتم و از همون اولش درست کار کرد.نظرات مهندس حمید رو هم اجرا کردم میزان شد.دوستون داریم.عیدتتتتتتتتتتتتتتتتتتون مبارکات باشه @};- @};- @};- @};- @};- @};- : :ymparty: :ymparty:

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

چهارشنبه 6 فروردین1393 - 7:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام دوست عزیز سال نو شما هم مبارک

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

چهارشنبه 6 فروردین1393 - 7:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 102 , 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: babrestan و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure