انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 5:40pm

پاسخ به موضوع  [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 515 , 516 , 517 , 518 , 519 , 520 , 521 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

باسلام مجدد خدمت دوستان وآقا حمید
دوستان میخواستم بپرسم آیا پراپ زدن به روش یک گیرنده ویک فرستنده ثابت بهتره یا روش فرستنده ها ثابت وگیرنده ها متغییر والبته علت آن را هم دوستان بیان کنند
ممنون

دوشنبه 3 خرداد1395 - 7:55am

با عرض سلام خدمت اساتید محترم
یکی از مشکلاتی که من داشتم لب تاب نداشتم وقتی برای اسکن جایی می رفتم بیشتر از یک اسکن نمی تونستم بگیرم راه حلی که پیدا کردم چند تا ای سی حافظه با سوکت نظامی خریدم و ای سی حافظه با سیم به بغل دستگاه نصب کردم با پیچ محکم کردم حالا هر چند تا اسکن که بخوام می گیرم تو خونه راحت منتقل میکنم امیدوارم بدرد کسی بخوره

دوشنبه 3 خرداد1395 - 4:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: Internet
raga نوشته است:
با عرض سلام خدمت اساتید محترم
یکی از مشکلاتی که من داشتم لب تاب نداشتم وقتی برای اسکن جایی می رفتم بیشتر از یک اسکن نمی تونستم بگیرم راه حلی که پیدا کردم چند تا ای سی حافظه با سوکت نظامی خریدم و ای سی حافظه با سیم به بغل دستگاه نصب کردم با پیچ محکم کردم حالا هر چند تا اسکن که بخوام می گیرم تو خونه راحت منتقل میکنم امیدوارم بدرد کسی بخوره

نیاز به این همه دردسر نیست .
شما میتونی رو یه آیسی هم چند تا اسکن ذخیره کنی .
مثلا از خونه 1 تا 10 اسکن اول ، خونه 11 تا 20 اسکن دوم ، 21 تا 30 اسکن سوم و . . .

پرنده ای که پرواز بلد نیست ، به قفس میگوید تقدیر

دوشنبه 3 خرداد1395 - 5:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت مهندس حمید عزیز مهندس امروز من دستگاه زمین شناسی رو بردم بیرون برای تست ولی هرچی پراپ زنی کردم عدد کنار مربع یا صفر بود یا 1 با عرض پوزش مشگل از کجاست؟؟؟؟؟؟

جمعه 7 خرداد1395 - 6:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اول یک سوال . تا حالا کسی با این دستگاه به موفقیعت رسیده آیا . اول کار یک اقای کانی نامی بود و اونم گفت لیلی پیدا کردم و بعدا گفت دستگاه میسازه و فیلم برداری اپراتوری میکنه و دستگاه رو به برنامه اندروید مجهز کرده . معلوم نشد این دوستمون چیکار کردند و اصلا بعد اونم کسی نیومد بگه آقا من به نتایج مثبتی رسیدم.

در جواب شما دوست عزیز هم شما دست به چراب های گیرنده بزن ببین تغیر عدد داری ؟ ببین تو چراب فرستنده سی1 فرکانس داری اصلا . اگه داری و پراب های گیرنده دست میزنی و تغیرات عدد نداری op-amp tl071 رو چک کن ببین سالمه . احتمالا عیب از این op-amp میباشد و این اپ امپ خیلی حساس هست.

جمعه 7 خرداد1395 - 8:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اره دوست عزیز تعغیر دارم با دست زدن ولی وقتی پراپ زدم رو زمین اصلا تعغیر عدد نداشتم

جمعه 7 خرداد1395 - 8:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان یه سوال دارم پیش و پا افتاده راستش میخوام فرکانس بگیرم ولی نمیدونم که ولت مترم رو روی چه چیزی بزارم اصلا ولت مترم فرکانس میتونه بگیره یا نه چون از ولت متر های دیجیتالی های ارزون قیمته حالا از دوستان بگن برای گرفتن فرکانس ولت مترمو روی چی بزارم و رو چه نقاطی از روی مدار فرکانس بگیرم ممنون میشم البته دوستان خیلی مبتدی هستم ببخشید

جمعه 7 خرداد1395 - 10:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم ولت مترم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 7 خرداد1395 - 10:14pm
مدیر کل
مدیر کل

اینکه با دست زدن به پرابها تغییر مقدار دارین ولی در زمین اصلا عدد خاصی نمیده ؛ میتونه چند دلیل داشته باشه. یکی اینکه دست زدن تا حدودی صحت کار بخش گیرنده رو مشخص میکنه. در حالیکه فرستنده هم باید سالم باشه که راهش همون تست فرکانس 137 هرتز هست و بارها عرض کردیم. مساله دیگه وضعیت هر دو سلکتور هست که باید بسته به جنس خاک در حالتی تنظیم کنین که قدرت ارسال و همینطور میزان تقویت گیرنده هر دو مناسب باشن. در نهایت هم باید متذکر بشم اصولا سیستم زمین شناسی در بعضی خاکها جواب نمیده! کار با دستگاه زمین شناسی روی خاکهایی که بشدت خشک یا کاملا خیس باشه جواب خوبی به همراه نداره.
در خصوص مولتی متر شما هم متاسفانه بنظر میاد رنج اندازه گیری فرکانس نداره! البته یک علامت موج مربعی دیده میشه که بنظرم مربوط به خروجی موج مربعی هست نه اندازه گیری فرکانس. بارها توصیه کردیم بین مدلهای ارزان مولتی متر فقط مدل ویکتور 88C دارای همه رنجهای مناسب جهت کارهایی هست که ما انجام میدیم. تا این لحظه هیچ مدل مولتی متر ارزان و رایج دیگری دارای رنجهای کامل مورد نظر ما نبوده.

جمعه 7 خرداد1395 - 11:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم مهندس جان

شنبه 8 خرداد1395 - 6:54am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 515 , 516 , 517 , 518 , 519 , 520 , 521 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 53 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure