انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 10:06am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 643 , 644 , 645 , 646 , 647
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
آقای Y25125 هزینه ساختش براتون چقد تموم شد؟هزینه با یا بدون پرابها چقد میشه ؟میخوام بسازم

شنبه 12 اسفند1402 - 12:26pm

تقریبا ۲ میلیون

شنبه 12 اسفند1402 - 6:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

y25125 نوشته است:
سلام ،وقت بخیر خدمت استادان ومهندسین عزیز ،من این دستگاه را ساختم یا مدار و قطعات اصلی متاسفانه پرش اعداد دارد و اعداد تغیر می کند و همچنین عدد جلوی هشتک هم بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ جا به جا میشود بدون اتصال پراب ها

درود
پرش اعداد دستگاه شما زیاده.
اگر باتری داخلی استفاده کردید یکبار با باتری خارج از مدار چک کنید. ممکن است از نویز قسمت باتری و ماژول شارژ باشد
اتصالات سلکتورها را بررسی کنید.
در خانه و محل نزدیک به انتشار امواج مثل وای فای و مانیتور و
غیره دستگاه را تست نکنید بعلت نویز محیط پرش اعداد پیدا میکند.
میتوانید مدار را داخل یک جعبه شیلد شده قرار داده و به منفی مدار وصل کنید. اگر این کار را انجام دادید دقت کنید بدنه سلکتورها به منفی متصل نشود.

یکشنبه 13 اسفند1402 - 6:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان من دستگاه زمین شناسی طرح جناب کاوشگر رو زدم ولی متاسفانه اسکن رو به نرم افزار انتقال نمیده میشه طریقه نصب و سیمکشی مدار به ماژول تی تی ال رو با رسم شکل برام بزارید ممنونم

دوشنبه 27 اسفند1402 - 1:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
alidadashi نوشته است:
سلام دوستان من دستگاه زمین شناسی طرح جناب کاوشگر رو زدم ولی متاسفانه اسکن رو به نرم افزار انتقال نمیده میشه طریقه نصب و سیمکشی مدار به ماژول تی تی ال رو با رسم شکل برام بزارید ممنونم

سلام زیکسل جان :x
نیاز به رسم شکل نیست روی ماژول ورودی هارو نوشته و روی برد اصلی هم هست خیلی سادست

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

جمعه 3 فروردین1403 - 10:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام به همه دوستان.
چند سال پیش نمونه اش رو ساختم و بردم جاهایی برای تست روی حفره و پیدا کردن تونل خیلی خوب هستش .
مقدار اعدادی که نشون میده هم مهمه چون میزان مقاومت زمین رو نشون میده .
موضعی که فلز دفن هستش طبق تجربه من باید مقاومت خاصی نشون بده ولی اکثر دوستان مخالف این هستن و میگن مقاومت بالا یعنی وجود فلز و بار.
آرزوی سلامتی و بهروزی دارم برای تمام دوستان علاقه مند

چهارشنبه 8 فروردین1403 - 8:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

y25125 نوشته است:
سلام ،وقت بخیر خدمت استادان ومهندسین عزیز ،من این دستگاه را ساختم یا مدار و قطعات اصلی متاسفانه پرش اعداد دارد و اعداد تغیر می کند و همچنین عدد جلوی هشتک هم بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ جا به جا میشود بدون اتصال پراب ها

سلام
پیشنهاد میکنم از مقاومت های با تلرانس پایین و دقیق استفاده کنید .
امواج وای فای و نویز داخلی زیاد تاثیری رو پرش اعداد ندارن.
مشکل شما کیفیت قطعات هستش ،مقاومت‌ها رو عوض کنید درست میشه

چهارشنبه 8 فروردین1403 - 8:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

vahed.m63 نوشته است:
سلام.
این دستگاه امکان اتصال به نرم افزار Voxler رو داره؟
اسکن ها حتما باید سیو بشن و بعد به لپ تاپ انتقال داده بشن و تو نرم افزار مربوطه تفسیر بشن یا میشه در لحظه و مثل مگنتومتر ها اسکن رو خانه به خانه تو نرم افزار دید؟

سلام.
امکان اتصال مستقیم به voxler رو نداره ولی فایل خروجی دستگاه رو بعد از تبدیل به dat میتونید تو voxler ببینید .البته تاثیری تو کار تدارک و باید تحلیل تصاویر بلد باشید.البته تحلیل اعداد هم موقع اهم گیری زمین هنگام اسکن و خروجی اعداد مهمتره که اونم باید یاد بگیرید.
نرم افزارها فقط اعداد خروجی دستگاه رو تبدیل به تصویر می‌کنند که خود اون تصویر هم تحلیل پیچیده ای داره .

چهارشنبه 8 فروردین1403 - 9:09pm

سلام خدمت مهندسی و استادان عزیز،کسی روش اب یابی با این دستگاه را می داند،چطور می توانم با این دستگاه و با کدام نرم افزار اب یاب کرد،خواهشا راهنمایی فرمایید ،باتشکر

دوشنبه 27 فروردین1403 - 4:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 643 , 644 , 645 , 646 , 647

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure