انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 6:44pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مدار کنترلر درشکل 5 5 نمایش داده شده است. میکرو کنترلر PIC 16F876 ( که قیمتش حدود 10 هزار تومنه تو سایت ایران میکرو) قلب مدار رو تشکیل داده. کریستال اکس 1 هم فرکانس 3.68 مگا هرتزی برای ان را تولید میکند.
بقیشم اگر صلاح دونستید همین بعدا اجمالا ترجمه می کنم.
خسته شدم الان

درسته همه ای سی ها هستند به جز همین ای سی 6 که یه حافظه 32 کیلو بایتی و من فعلا ندیدم جایی داشته باشه.

دوشنبه 6 خرداد1392 - 5:20pm
مدیر کل
مدیر کل

در صورتیکه قسمت تصویری کامپیوتر رو بخواین بیخیال بشین میتونین ایسی 6 و 7 به همراه پورت سریال رو اصلا نصب نکنین! و اینجوری فقط با ال سی دی کاراکتری و اعداد عجیب و غریب مواجه هستین! :D

دوشنبه 6 خرداد1392 - 5:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید عزیز
آیا 25lc256 رو میشه به جای 24lc256 استفاده کرد؟
این پیدا میشه

دوشنبه 6 خرداد1392 - 5:28pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
علی خان ممنون بخاطر ترجمه سلیسی که انجام میدین.
لطفا نذارین ابهامی توی ساخت مدار وجود داشته باشه تا همه عزیزان براحتی شروع به کار کنن.
برای تصویر کامپیوتری هم یه فکری اگه بشه که یک ال سی دی کوچولو بهش وصل بشه که عالی میشه.
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 6 خرداد1392 - 6:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alikhan نوشته است:
مدار کنترلر درشکل 5 5 نمایش داده شده است. میکرو کنترلر PIC 16F876 ( که قیمتش حدود 10 هزار تومنه تو سایت ایران میکرو) قلب مدار رو تشکیل داده. کریستال اکس 1 هم فرکانس 3.68 مگا هرتزی برای ان را تولید میکند.
بقیشم اگر صلاح دونستید همین بعدا اجمالا ترجمه می کنم.
خسته شدم الان

درسته همه ای سی ها هستند به جز همین ای سی 6 که یه حافظه 32 کیلو بایتی و من فعلا ندیدم جایی داشته باشه.

سلام خسته نباشید خدمتت دوستان عزیز
با تشکر از مهندس حمید به خاطر لطفی که به بچه های انجمن دارن و مدارات خوبی میزارن و علی خان که زحمت ترجمه رو میکشن آقا علی اون آیسی 6 رو هم میشه از پایا الکتریک سفارش داد
http://www.payaelectronicscomplex.com/Products.aspx?KeyP=24lc256&keyG=&keyD=&keyP1=&keyP2=
آقا حمید عزیز بعد از شروع ساخت قرار شما هم روش کار کنید و بهینش کنید؟ :D

دوشنبه 6 خرداد1392 - 6:30pm
مدیر کل
مدیر کل

خب دوستان مرتب به من پیغام میدن و ظاهرا تصمیم جدی برای ساخت دارن :D بنده در مورد قطعات نکاتی که فعلا بنظرم اومد عرض میکنم تا احیانا در ساخت مشکلی پیش نیاد.

* مقاومتها همشون رایج و از نوع یک چهارم وات و 5 درصد هستن که همه جا پیدا میشه. حالا اگر از نوع 1 درصد هم تونستین استفاده کنین چه بهتر! VR1 هم پتانسیومتر 10 کیلو هست.
* خازنها از نوع معمولی هستن هر چیزی میتونین بگیرین!
* دیود ها هم کاملا رایج و معمولی هستن.
* آیسی 1 رگولاتور 7805 معمولی هست که همه انواعش جواب میده! آیسی 2 تا 4 هم همینطور. برای رگولاتور دقت کنین اگر از نوع هیتسینک خور میگیرین باید تیغه فلزیش در تصویر فیبر پایین قرار بگیره. پایه هاش هم به همون شکل وصل میشن.
* آیسی 5 میکروکنترلر PIC16F876 هست که دقت کنین خودش باشه. یعنی مثلا آخرش A نداشته باشه چون احتمالا فایل میکرو براش کار نمیکنه.
* آی سی 6 که حافظه دستگاه هست میتونه همه انواع 24xx256 یا 24C256 باشه که یک آیسی 8 پین هست. این آیسیها تاجاییکه من میدونم فقط در ولتاژ کار با هم متفاوت هستن که چون در مدار از 5 ولت براش استفاده شده هیچ مشکلی نیست چون همشون با 5 ولت درست کار میکنن. فقط اگر نوع اس ام دی باشه کمی وصل کردنش سخت میشه اما بازم مشکلی نداره.
* آیسی 7 اینترفیس مخصوص پورت سریال هست که در بازار رایجه.
* S1 و 9 کلید قطع و وصل معمولی از نوع 2 یا 3 پایه هستن که میتونین مثلا نوع کلنگی بگیرین.
* S2 و 3 کلید سلکتور هستن که یکیش 5 حالت عوض میکنه و یکیش 3 حالت! بنظر من بهتره دو تا کلید سلکتور 6 حالته تک پل یا دو پل که در بازار رایج هست بگیرین جواب میده. فقط باید حالاتی که عوض میشه رو علامت بزنین که مشخص باشه.
* S4 تا 8 کلیدهای فشاری معمولی که برنگ قرمز در بازار رایج هستن.
* SK1 تا 4 هم که برای اتصال 4 پراب هستن! میتونین از فیش های شبیه به مولتی متر استفاده کنید. اگر از چند رنگ بگیرین خیلی بهتره. به هر کدومش هم یک رشته سیم وصل میشه.
* SK5 سوکت 9 پین مخصوص پورت سریال یا RS232 هست که باید بصورت نری و مادگی بگیرین بهمراه یک کابل دارای حداقل 2 رشته سیم که بتونین کابل اتصال به کامپیوتر رو باهاش درست کنین.
* TB1 کانکتور اتصال به ال سی دی کاراکتری 16 در 2 هست که میتونین با یک کابل چند رشته معمولی این اتصال رو انجام بدین و کانکتور خاصی نیاز نیست. فقط دقت کنین شماره هایی که روی فیبر زده شده با شماره پایه ها روی ال سی دی مطابق باشه. چون ترتیبش روی فیبر متفاوت هست.
* TB2 کانکتور 4 پین برای پروگرام آنبرد میکرو هست که بنظر من حذفش کنین. چون میکرو رو فقط لازمه یک بار توسط پروگرامر پروگرام کنیم و دیگه کاری با مساله پروگرام نداریم.
* کریستال رو حتما بطور دقیق 3.6864MHz بگیرین چون اگر دقیقا خودش نباشه میکرو درست کار نمیکنه!
* ال سی دی هم که از نوع 16 در 2 کاراکتری معمولی هست که در بازار رایجه. بنظر من از نوع نور آبی استفاده کنین قشنگتره.
* مصرف باطری مدار فقط 25 میلی آمپر ذکر شده و از اونجا که ولتاژ باطری هم بین 9 تا 15 ولت ذکر شده به نظر من بهترین انتخاب برای باطری 3 تا باطری موبایلی بصورت سری شده هست که از هر نوع حتی کوچک هم استفاده کنین دستگاه باید حداقل 15 ساعت کار کنه!

دوشنبه 6 خرداد1392 - 6:52pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
حمید جان ممنون که به فکر همه هستین.
لطفا اگه ممکنه pcb رو بصورت مجزا بذارین برا دانلود چون توی فایل pdf هست و اندازش رو نمیدونم.
ضمنا آقا حمید نرم افزار موقع اجرا خطای ocx میده لطفا راهنمایی کنین.
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 6 خرداد1392 - 7:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان بخصوص مهندس حمید که سعی در پیشبرد کار و کمک به دوستان دارن
حمید جان حالا که لطف کردی یک پارت لیست کامل را بزار :-ss
و pcb آماده چاپ که برای چاپ با اتو مناسب باشه X_X
بقیش را بعدا مزاحم میشیم :ymhug:

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

دوشنبه 6 خرداد1392 - 7:19pm
مدیر کل
مدیر کل

بینا جان اندازه فیبر که روی خودش ذکر شده 109 در 71 میلیمتر هست فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه برای پرینت و استفاده! فقط برای روش اطو باید تصویر فیبر در راستای عمودی آینه بشه.
درباره نرم افزار متاسفانه بله همینطوره و فکر میکنم بخاطر ورژن ویندوز هست! احتمالا در ویندوز 98 مشکلی نداره :D من از گزینه Compatibility هم استفاده کردم باز شد ولی فورا بسته شد! :-s بهرحال سیستم من هم نه پورت سریال داره و نه وینذوز 98 دارم! یک لپ تاپ عهد دقیانوس دارم حالا تست میکنم ببینم چی میشه! :D

دوشنبه 6 خرداد1392 - 7:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگر هم خدا خواست و ساختیم یک اسم خفن براش میزاریم مثل FUS
چیمون از دیگران کمتره مگر :D

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

دوشنبه 6 خرداد1392 - 7:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure