انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 12:01pm

پاسخ به موضوع  [ 23 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 لطفا مداری معرفی کنید برای کاوش زیر آب دریا 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام . خواهش میکنم
همانطور که قبلا خدمتتون عرض کردم ، فکر نمیکنم هیچ فلزیاب والفی را توی انجمن گیر بیارید که اطلاعات ساختش کامل باشه و نتیجه اش مشخص باشه . چون بخاطر برد کمش و مشکلات ساختش ، اینجا زیاد طرفدار نداره
اما در سایتهای خارجی شاید چند مدلی گیر بیاد که جواب داده و اطلاعات ساختش موجوده اما بصورت دستساز ، اون کیفیت لازم و برد خوب رو ندارند و مثل شرکتی ها نمیشن
پس اگر قصد ساخت دارید ،فقط دنبال پالسی باشید
فایل راهنمای ساخت و قطعات و تنظیمات در صفحه ی اول تایپیک فلزجو موجود هست . بدقت بخوانید و حتی کوچکترین موارد را باید رعایت کنید . نتیجه ی قطعی میگیرید
در ایران ما به بعضی قطعات باکیفیت دسترسی نداریم . اگر شما آنجا تهیه کنید ، خیلی عالی میشه
یکی از قطعات آیسی LF357 است که فلزی نیز دارد و بهتر است
و از آن بهتر 157 نظامی هست
و بهترین سیم برای ساخت لوپ ، سیم لیتز است که متاسفانه در ایران قابل تهیه نبود . در صورت استفاده از این سیم ، مقدار زیادی به برد افزوده میشه . مطمئنا آنجا وجود داره
و اگر دوست داشتید میتوانید لوپ مونوی شرکت مینلب را بخرید که جواب عالی داده و بردش از لوپهای معمولی دستساز بیشتر است
viewtopic.php?f=28&t=2680
برای پروگرام کردن آیسی میکروی فلزجو ، در راهنما کامل قید شده . و یک پروگرامر پیشنهاد شده که ساخت ایران هست البته شاید طرح خارج باشه و اونجا هم شبیهش موجود باشه . دوستان با پروگرامرهای دیگری نیز پروگرام کردن
اگر هدفون ضد آب هم داشته باشید خیلی خوبه
فعلا راهنما را بخوبی مطالعه کنید و پرس و جویی برای تهیه ی قطعات بکنید
موفق باشید

لا اله الا هو

چهارشنبه 24 اسفند1395 - 2:36am
آواتار کاربر

محل اقامت: امریکا
سنه دژ نوشته است:
سلام . خواهش میکنم
همانطور که قبلا خدمتتون عرض کردم ، فکر نمیکنم هیچ فلزیاب والفی را توی انجمن گیر بیارید که اطلاعات ساختش کامل باشه و نتیجه اش مشخص باشه . چون بخاطر برد کمش و مشکلات ساختش ، اینجا زیاد طرفدار نداره
اما در سایتهای خارجی شاید چند مدلی گیر بیاد که جواب داده و اطلاعات ساختش موجوده اما بصورت دستساز ، اون کیفیت لازم و برد خوب رو ندارند و مثل شرکتی ها نمیشن
پس اگر قصد ساخت دارید ،فقط دنبال پالسی باشید
فایل راهنمای ساخت و قطعات و تنظیمات در صفحه ی اول تایپیک فلزجو موجود هست . بدقت بخوانید و حتی کوچکترین موارد را باید رعایت کنید . نتیجه ی قطعی میگیرید
در ایران ما به بعضی قطعات باکیفیت دسترسی نداریم . اگر شما آنجا تهیه کنید ، خیلی عالی میشه
یکی از قطعات آیسی LF357 است که فلزی نیز دارد و بهتر است
و از آن بهتر 157 نظامی هست
و بهترین سیم برای ساخت لوپ ، سیم لیتز است که متاسفانه در ایران قابل تهیه نبود . در صورت استفاده از این سیم ، مقدار زیادی به برد افزوده میشه . مطمئنا آنجا وجود داره
و اگر دوست داشتید میتوانید لوپ مونوی شرکت مینلب را بخرید که جواب عالی داده و بردش از لوپهای معمولی دستساز بیشتر است
viewtopic.php?f=28&t=2680
برای پروگرام کردن آیسی میکروی فلزجو ، در راهنما کامل قید شده . و یک پروگرامر پیشنهاد شده که ساخت ایران هست البته شاید طرح خارج باشه و اونجا هم شبیهش موجود باشه . دوستان با پروگرامرهای دیگری نیز پروگرام کردن
اگر هدفون ضد آب هم داشته باشید خیلی خوبه
فعلا راهنما را بخوبی مطالعه کنید و پرس و جویی برای تهیه ی قطعات بکنید
موفق باشید

ممنون از راهنمایی و نکات مهم
اخر هفته ان شالله دنبالش خواهم گرفت تا هزینه ان رو برسی کنم
من نکته رو خوب نگرفتم اونم هم اینه که در فروشگاه 6 مدل لوپ طراحی و ارسال خواهد شد مراجع به تارپیک کردم هیچ ننوشته که چند متر سیم برای مثلا لوپ 1در1 نیاز هست
اگر بخواهم از ایران سفارش بدم فقط میتونم کیت رو بخرم چون ارسال سیم با اینجا مشکل داره و نمی دونم در نهایت چه مقدار سیم باید بخرم تا درست کنم تجربه ای در این مورد دارید
سپاس دوست گرامی از اطلاعاتی که ارائه میکنید

پنج شنبه 26 اسفند1395 - 7:41am
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام
برای فلزیاب پالسی ، لوپها با سایز دلخواه ، و هر سایزی با تعداد دور و نمره ی سیم ، مشخصی ، ساخته میشه که در آن سایز بهترین نتیجه را داشته باشد
ساخت لوپ آنچنان سخت نیست و به اندازه ی کافی در موردش صحبت شده . بخش لوپ و کویل انجمن ، حاوی دهها تایپیک در مورد لوپ هست و نتایج ساخت لوپهای مختلف ، بصورت عملی ، توسط علاقه مندان ، مشخص شده .
viewforum.php?f=28&start=25
در هر جایی سیم لوپ ، قابل تهیه هست و مشکلی از این نظر نخواهد بود
اگر از لوپ مونوی شرکتی که قبلا خدمتتون عرض کردم استفاده کنید یا اگر بتوانید سیم لیتز پیدا کنید ، نتیجه ی شما حتی از نتایج لوپ های ما ، بهتر خواهد بود .

لا اله الا هو

پنج شنبه 26 اسفند1395 - 10:07am
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
سلام
برای فلزیاب پالسی ، لوپها با سایز دلخواه ، و هر سایزی با تعداد دور و نمره ی سیم ، مشخصی ، ساخته میشه که در آن سایز بهترین نتیجه را داشته باشد
ساخت لوپ آنچنان سخت نیست و به اندازه ی کافی در موردش صحبت شده . بخش لوپ و کویل انجمن ، حاوی دهها تایپیک در مورد لوپ هست و نتایج ساخت لوپهای مختلف ، بصورت عملی ، توسط علاقه مندان ، مشخص شده .
viewforum.php?f=28&start=25
در هر جایی سیم لوپ ، قابل تهیه هست و مشکلی از این نظر نخواهد بود
اگر از لوپ مونوی شرکتی که قبلا خدمتتون عرض کردم استفاده کنید یا اگر بتوانید سیم لیتز پیدا کنید ، نتیجه ی شما حتی از نتایج لوپ های ما ، بهتر خواهد بود .

اتفاقا مشکل من اینه که نمی دونم چقدر بخرم سیم لیتز اینجا هست طرف میگه پک میخوای که داری متراژ 30 تا 50 فیت هست یا زیاد میخوای چون نمی دونستم نخریدم
برای همین سئوال کردم کسی هست تو انجمن برای هر لوپ مه طراحی شده بگه مثلا انقدر متراژ لازم هست
کار بسیار اسون تر میشه

سپاسگذارم

پنج شنبه 26 اسفند1395 - 11:02am
استاد
استاد
آواتار کاربر

به به ، خیلی خوبه :-BD اگر سیم لیتز پیدا کرده باشید ، قطعا نتیجه ی بهتری میگیرید
اما دقت کنید که سیم مورد نظر ، مشخصات واقعی سیم لیتز را داشته باشد و سیم دیگری را با مشخصات ظاهری یا اسمی ، بجای سیم لیتز به شما نفروشند
مشخصات را در تایپیک زیر میتوانید مطالعه کنید:
viewtopic.php?f=28&t=2680&hilit=
در کالبد شکافی مونو لوپ فلزیاب gpx 5000 تعداد 40 رشته، تار سیم نازک ، با هم تشکیل یک سیم 1 میلیمتری داده اند که هر کدام از تارها ، لاک عایق دارند و نسبت به تارهای بغلی عایق هستند اما در سرهای ابتدا و انتها ، همه ی تارها ، با هم به سیم رابط لحیم شدن . یعنی فقط در میان راه نسبت بهم عایق هستند و در واقع یکی هستند .
پیوست:
لوپ مونو gpx5000.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

پنج شنبه 26 اسفند1395 - 11:31am
استاد
استاد
آواتار کاربر

سیمهای لاکی و افشان و لیتز و غیره ، از نظر ظرفیتی و اهم ، مقداری با هم فرق خواهند داشت . اما مهم نیست ، شما با کم و زیاد کردن یکی دو دور از تعداد دورها ، میتوانید به اهم یا ظرفیت دلخواه برسید . البته برای مدار فلزجو ، رعایت مقدار دقیق زیاد مهم نیست ، فقط برای اندکی نتیجه ی بهتر هست
مشخصات حدودی بعضی از سایز لوپ ها :
لوپ 1 متری مربعی معمولی :
10 الی 11 دور سیم 1 میلیمتری - 40 تا 44 متر طولی
و با سیم ضخیمتر نیز جوابگو است مانند 1.2 میلیمتر
لوپ 1 متری دایره ای :
12 دور سیم با مغزی 1 میل
لوپ 90 عنکبوتی :
سیم 1 میل - حدود 14 دور
لوپ 70 سانتی عنکبوتی :
16 دور سیم 7.0 - با قطر داخلی 67 سانت
لوپ 60 سانتی عنکبوتی :
17 دور - سیم لاکی 7.0 - قطر داخلی 57 سانت - عرض شیارها 5 میل - طول شیارها 15 میل - تعداد شیارها 17 عدد
سیم 6.0 میل نیز جوابگو است
لوپ 30 عنکبوتی :
سیم 6.0 لاکی - 22 دور - قطر داخلی 36 سانت - طول شیارها 2 سانت
برای اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش" لوپ و کویل " مراجعه کنید . اطلاعات جدیدتر از مشخصات لوپها ،بهتر هستند و پست های مهندس حمید ، با قطعیت، درست و مورد استفاده هستند
لوپهای مختلف را با نمره ی سیم کمتر یا بیشتر هم میتوان ساخت اما مقداری افت برد خواهید داشت یا اگر اختلاف زیاد نباشد ، میتوان با تنظیمات وضعیت را بهتر کرد
----------------------------------------------------------------------------------
اگر سیم لیتزی که میتوانید بخرید ، پک بطول 50 فوت باشد ، مقداری برای ساخت لوپ کوتاه است . اما اگر طول بیشتری را نتوانستید پیدا کنید ، اشکالی ندارد ، میتوانید دو پک استفاده کنید و در میان راه بهم لحیم کنید و یک تکه چسب عایق بهش بزنید .
طول کلی سیم برای ساخت لوپ های فلزجو با اهم توصیه شده ، حدود 40 و زیر 50 متر خواهد بود .

لا اله الا هو

پنج شنبه 26 اسفند1395 - 12:07pm
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
سیمهای لاکی و افشان و لیتز و غیره ، از نظر ظرفیتی و اهم ، مقداری با هم فرق خواهند داشت . اما مهم نیست ، شما با کم و زیاد کردن یکی دو دور از تعداد دورها ، میتوانید به اهم یا ظرفیت دلخواه برسید . البته برای مدار فلزجو ، رعایت مقدار دقیق زیاد مهم نیست ، فقط برای اندکی نتیجه ی بهتر هست
مشخصات حدودی بعضی از سایز لوپ ها :
لوپ 1 متری مربعی معمولی :
10 الی 11 دور سیم 1 میلیمتری - 40 تا 44 متر طولی
و با سیم ضخیمتر نیز جوابگو است مانند 1.2 میلیمتر
لوپ 1 متری دایره ای :
12 دور سیم با مغزی 1 میل
لوپ 90 عنکبوتی :
سیم 1 میل - حدود 14 دور
لوپ 70 سانتی عنکبوتی :
16 دور سیم 7.0 - با قطر داخلی 67 سانت
لوپ 60 سانتی عنکبوتی :
17 دور - سیم لاکی 7.0 - قطر داخلی 57 سانت - عرض شیارها 5 میل - طول شیارها 15 میل - تعداد شیارها 17 عدد
سیم 6.0 میل نیز جوابگو است
لوپ 30 عنکبوتی :
سیم 6.0 لاکی - 22 دور - قطر داخلی 36 سانت - طول شیارها 2 سانت
برای اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش" لوپ و کویل " مراجعه کنید . اطلاعات جدیدتر از مشخصات لوپها ،بهتر هستند و پست های مهندس حمید ، با قطعیت، درست و مورد استفاده هستند
لوپهای مختلف را با نمره ی سیم کمتر یا بیشتر هم میتوان ساخت اما مقداری افت برد خواهید داشت یا اگر اختلاف زیاد نباشد ، میتوان با تنظیمات وضعیت را بهتر کرد
----------------------------------------------------------------------------------
اگر سیم لیتزی که میتوانید بخرید ، پک بطول 50 فوت باشد ، مقداری برای ساخت لوپ کوتاه است . اما اگر طول بیشتری را نتوانستید پیدا کنید ، اشکالی ندارد ، میتوانید دو پک استفاده کنید و در میان راه بهم لحیم کنید و یک تکه چسب عایق بهش بزنید .
طول کلی سیم برای ساخت لوپ های فلزجو با اهم توصیه شده ، حدود 40 و زیر 50 متر خواهد بود .

دستت درد نکنه واقعا شرمنده کردید استاد برای پین پوینت نحوی سیم پیچی چگونه خواهد بود من بیشتر دنبال سکه یا گلوله های جنگ جهانی دوم نمی دونم سر کمر بند و از اینگونه چیزها دنبال گنج یابی نیستم تا حالا نیم متر پایین تر نکندم یه لوپی بود بنظر دوتیکه میاد ولی انگاری یک تیکه هست بنظرم اون برای سکه عالی باشه فکر کنم برای فلزیاب چنس بود میخواستم بدونم تغییر شکل اون به فرم بیعضی نتیجه بهتری رو نسبت به اشیای کوچیک تر نمی کنه

با سپاس فراوان
راستی در مورد ضد اب کرد قعطات الکترونیکی یک اسپری هست بنام نانو پروتک عالی عمل میکنه لینک ویدئو اون براتون میزارم شاید شما تونستید وارد ایران بکنید و فروش خوبی براتون داشته باشه

https://www.youtube.com/watch?v=1fMinyhSfW8

پنج شنبه 26 اسفند1395 - 12:57pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

خواهش می کنم
بله میدونم که اهداف سطحی چگونه هستند
لوپ های کوچکتر مانند 20 و 30 سانت ، درسته که به فلزات ریز حساسیت خوبی دارند اما یکم برد نهایی شون برای سکه ها کمتر است
برای این سایزها ، لوپ 40 تا 50 سانتی خوب هست و نوع تخت یا عنکبوتی از نظر چیدمان سیمها ، بهتر و قویتر و حساستر از لوپ معمولی است
یک نوع چیدمان نیز وجود دارد که مقداری از سیم را در قطر بیرونی میپیچند و مقداری دیگر را در دایره ای کوچکتر ، در درون دایره ی بزرگ قرار می دهند . اینطوری مقدار قدرت تقسیم میشه و مقداری برای فلزات بزرگ و دورتر هست و لوپ کوچک هم تراکم قدرت را در مرکز لوپ بزرگ برقرار می کند . مانند لوپ ماینر 4 بدون حالت ستاره ای
اون لوپی که میفرمائید دو تکه است رو ، شاید همین مدلی باشه
برای اسپری تشکر میکنم . نمیدانم در ایران وجود داره یا نه . اما شکلهای مشابه رو دیدم . برای زیر آب لازم میشه اما فکر میکنم که چسب سیلیکون یا حرارتی انعطاف بیشتری دارد و شکننده نیست
- برای پین پوینتر فلزجو میتونید 100 دور سیم لاکی نمره سه دهم ، را دور لوله ی 2 سانتیمتری بپیچید
البته پین پوینتر فقط برای هدفهای خاص و جاهای تنگ خوبه و برد چندانی نداره که برای سکه یابی مناسب باشه

لا اله الا هو

پنج شنبه 26 اسفند1395 - 5:20pm
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
- برای پین پوینتر فلزجو میتونید 100 دور سیم لاکی نمره سه دهم ، را دور لوله ی 2 سانتیمتری بپیچید
البته پین پوینتر فقط برای هدفهای خاص و جاهای تنگ خوبه و برد چندانی نداره که برای سکه یابی مناسب باشه

ممنون از راهنمایی تون مثل همیشه یاری رسانیتون حرف نداره مغز این سیم پیچ فریت داشته باشه بهتر نیست چون گرت داره
در مورد اون لوپی که هم برای سکه یا اشیای فلزی کوچکتر کاربردی تر هست محبت بفرمایید یک لینک بزارید
در مورد سیلیکون مایع کار اون هم حرف نداره درست میفرمایید من قبلا از لاک شفاف ناخن هم استفاده کردم تا الان مشکلی نداشتم برای گرت پین پوینتر مشکی

امروز رفتم خرده فروشی برای خرید لوزم البته اینجا ما اول قیمت گیری میکنیم یارو چیزی در حدود 80 دلار برام جمع زد بهش گفتم حاضر شدش این قیمت نیست خلاصه انلاین فکر کنم ارزون تر برام دربیاد باید اخر هفته بشینم ببینم کدوم سایت محصولش بهتره و همچی رو داره یه مشکلی برام پیش امده بود خازن تیتانیوم بود که بدون پایه بود باید اونهم بگردم تا فرم پایه دارش رو گیر بیام

دوست عزیز واقعا ممنون از راهنمای هاتون هستم صبورانه بدون هیچ چشم داشتی یاری رسونید امیدوارم حق نگارتون باشه با بهترین اروزها @};-

جمعه 26 اسفند1395 - 1:53am
استاد
استاد
آواتار کاربر

خواهش میکنم دوست عزیز
مثل اینکه فقط خودمون ایجا هستیم ، لازم نیست حرفهای بنده رو نقل قول کنید ، بعد از حرفای بنده پست بزارید که اینجا هم متهم به حجم دراز صحبتها نشیم و طول صفحات زیاد نشه

در مورد لوپ دوقسمتی مونو (با لوپ فرستنده و گیرنده در فلزیابهای والف اشتباه نشود )
یه فایل براتون میزارم که به دوستان علاقمند دیگر نیز توصیه میکنم که مطالعه بفرمایند
فایل راهنما و نقد "ماینر 4 " هست . یک فلزیاب قدیمی قوی اما دمو و ضعیف شده هست با طراحی عالی . برای ساخت توصیه نمیشه چون نرافزارش محدود شده . فقط مطالعه کنید که فلزیاب و کارکرد بعضی قطعات و لوپ را بهتر بشناسید
آن نوع لوپ نیز در این فایل هست اما برای سکه یابی اگر لوپ را بصورت تخت یا عنکبوتی بسازید ف جوابگو خواهد بود و فکر نمیکنم که این روش ( دو تکه ) از لوپ عنکبوتی بهتر باشه . مگر اینکه آزمایش بشه
در مورد مقاومت DAMPING لوپ نیز صحبت شده که در مدار فلزجو و بقیه ی فلزیابها ، شاید زیاد مورد توجه قرار نگرفته باشه . این نوع مقاومت کربنی نیز کمیاب است و فکر کنم که بتونید گیر بیارید

در مورد سیم لوپ نیز ، اول دقیقا تصمیم بگیرید که چه سایز لوپی را میخواهید استفاده کنید و بهترین نمره برای آن سایز چه نمره ای هست که برای خرید لیتز دچار هزینه ی اضافی نشوید
قبل از خرید قطعات نیز یک لیست از پیش خریدتون تهیه کنید و به مهندس بدید که در مورد قطعات نظر بدن و خدای ناکرده قطعه ی اشتباهی نخرید

لا اله الا هو

جمعه 26 اسفند1395 - 2:15am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 23 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure