انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 7:13pm

پاسخ به موضوع  [ 44 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 یک وسیله نادر ؛ دست خوش 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
دوست عزیزمون در پست بالایی فرمودند لورنز LORENZ
شرکت مورد نظر شما هم لورکس LOREX هست
اما
روی سیستم ایشان نوشته لورنس LORENS که با هر دو شرکت قبلی فرق داره
البته شرکتی به این اسم هم توی نت آثاری نداره و ممکنه که دستساز باشه . اما مهم اینه که کار بکنه . اتفاقا سیستمهای متفاوت بیشتر از میان دستسازها پیدا میشن

لا اله الا هو

پنج شنبه 19 اسفند1395 - 5:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود آقای lrl
امیدوارم بتونید از طریق آقا حمید و دیگر اساتید دستگاه رو تعمیر کنید و انشالله که درست بشه و کار کنه . من هم بابت این سیستم هزینه کردم ولی همونظور که شما هم اشاره کردید از سازنده خبری نیست که زنده هست یا نه . لطفا تاپیک رو حذف نکنید
من هم تقریبا همین اطلاعاتی که خودتون نوشتید رو در مورد این سیستم دارم . قبلا شنیده بودم افرادی با این دستگاه موفق شده اند یک نفر میگفت 10-12 سال قبل یک نفر ارمنی که رو ویلچر بوده چند نفر هم همراهش بودن اومدن به منطقه اونا و با مشخصات این دستگاه باری رو در اوردن .البته اینا حرف دیگران و شنیده هاست
یک سال قبل یکی ادعای داشتن این سیستم رو داشت میگفت برای تشخیص اصل یا بدل بودن دستگاه وقتی سیستم رو روشن میکنی اونو به طرف فاضلاب یا دستشویی می چرخونی اگر یک واکنش صوتی کوتاه داشت سیستم درست هست و کار میکنه . میگفت اگر مکانی دارید 3 میلیون میگیرم دستگاه میزنم اگر چیزی باشه یا نباشه پول رفته ولی اگر باشه اونوقت هر چی دربیاد 50-50 ولی چون اطمینان نداشتم که نقطه رو بگه یا نه و یا خودش بعدا بره دربیاره قبول نکردیم آدمیه که سر برادرش هم کلاه میزاره شاید این یک قانون نانوشته باشه و نمیدونستیم . که سیستم خیلی خوب دست آدم های کلاه بردار هست و اکثرا هم همینا به موفقیت میرسن
ولی از یک نفر که تقریبا از 20 سال پیش سیستم های زیادی رو خریده و باهاشون کار کرده خیلی قبولش دارم در مورد این سیستم ازش پرسیدم اونو رد کرد =((

پنج شنبه 19 اسفند1395 - 5:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بله گویا من اشتباه کردم به هرحال ممنونم امیدوارم واقعا این طور باشه و با مهندسی معکوس بشه مدارشو دوباره بازسازی کرد ببینیم چی از توش درمیاد

پنج شنبه 19 اسفند1395 - 5:27pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان عزیز به عرضتون برسونم جناب lrl زحمت کشیدن تصاویر متعددی در اختیار بنده گذاشتن. ضمن تشکر از ایشون ؛ براورد نهایی من این هست که امکان کپی برداری و حتی تعمیر دستگاه در حد یک درصد هم نیست! در واقع دستگاه چندین برد الکترونیکی داره که پیچیدگی اونها در بخش باکس دستگاه بسیار بالاست و از دهها آیسی استفاده شده که ظاهرا شماره اکثر اونها هم مشخص نیست! البته بنده فرض رو بر این گذاشتم که تمام این برد های الکترونیکی واقعا در دستگاه فعال هستن و حالت نمایشی یا رد گم کنی ندارن. وگرنه کار میتونه ساده تر باشه! چندین پتانسیومتر و تریمر تنظیم هم در دستگاه وجود داره. قطعات استفاده شده بعضا کیفیت پایینی دارن مثلا از مقاومت 5 درصد و خازنهایی استفاده شده که قطعا بعد از چند سال تغییر مقدار میدن و حتی ممکنه برخی خازنها دچار عیب و نشتی شده باشن. سیمکشی داخلی دستگاه ظاهرا به هم ریخته و حتی مشخص نیست بعضی سیمها به کجا باید وصل بشن یا سیمهای فعلی اصلا درست متصل شدن یا خیر! در نهایت هم هیچ روشی برای تست عملکرد دستگاه و فهم اینکه آیا داره درست کار میکنه یا خیر وجود نداره!!! در واقع با یک معادله چندین مجهولی مواجه هستیم که حتی نمیدونیم جواب این معادله باید چی باشه! پس بر اساس تجربه براحتی میتونم نتیجه بگیرم که هیچ کاریش نمیشه کرد. اگر دستگاه از ابتدا سالم بود یا حداقل روش تستگیری مشخصی وجود داشت که میتونستیم هر یک از صدها آزمون و خطاهای لازم رو از نظر درستی نتیجه بررسی کنیم قضیه فرق میکرد.
اما در خصوص اینکه بیان شده این دستگاه فقط فلزات مدفون با قدمت بالای 300 سال رو سنس میکنه ؛ باید عرض کنم اگر این ادعا واقعا توسط طراح دستگاه مطرح شده باشه بنده شخصا دیگه دید مثبتی به این دستگاه نخواهم داشت! چون چنین چیزی امکان نداره و کسی که دستگاهی میسازه نمیتونه چنین ادعایی بکنه. پر واضحه که وقتی سنس فلز در دستگاههای اینچنینی نیاز به دفن به مدت طولانی در زمین داره ؛ پس قطعا شرایط اون زمین و شرایط دفن هم تاثیرگذار هست. در حالیکه باید در نظر گرفت حتی شرایط دفینه ای شدن طلا و نقره و مفرغ هم کاملا متفاوت هست. حالت پلمپ و غیر پلمپ اینها هم در زمین وضعیت یکسانی نخواهد داشت. پس ممکنه در شرایطی چنین فلزاتی فقط پس از چند سال دفن قابل سنس باشن و در شرایط دیگری بیش از 100 سال زمان لازم باشه. در هر صورت اینکه گفته بشه دستگاه این فلزات مدفون رو فقط با قدمت بالای 300 سال سنس میکنه قطعا صحیح نیست. این فقط میتونسته جنبه تبلیغاتی داشته باشه چرا که دقیقا همون چیزی ادعا میشه که همه کاوشگران دوست دارن! طبیعتا در اکثر قریب به اتفاق موارد هم چنین ادعاهایی صحت نداره و براحتی قابل رد کردن هست.
البته عملکرد و کارایی خاص این دستگاه تا به الان از طریق 3 منبع قابل اعتماد برای بنده مشخص شده. خودم هم سالها پیش تعریف دستگاهی دقیقا با همین ظاهر خاص رو شنیده بودم! ولی متاسفانه شرایط دستگاه فعلی که دوست ما در اختیار داره دورنمای مثبتی برای رسیدن به نتیجه رو در اختیارمون نمیذاره.

پنج شنبه 19 اسفند1395 - 7:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود
چند سال قبل من نمونه این را دیده ام زیر قسمت گیرنده عمود بر مرکز کمانی شکل یک دسته نصب میشود که توی تصویر موجود نیست . و کمان در داخل یک قاب هستش . یه مقدار درباره اش مبالغه شده اینطور هم نیست یه مقدار از ردیاب بهتره . فایلی ازش داشتم قبلا . اگر پیداش کردم میفرستم تا شاید بتونه کمکی کنه به دوستان.

جمعه 20 اسفند1395 - 9:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم هیچ ......

خدايا مددی کن

شنبه 21 اسفند1395 - 7:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رحم الله من یقرا الافاتحه مع الصلوات

یکشنبه 22 اسفند1395 - 7:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

farokh نوشته است:
درود
چند سال قبل من نمونه این را دیده ام زیر قسمت گیرنده عمود بر مرکز کمانی شکل یک دسته نصب میشود که توی تصویر موجود نیست . و کمان در داخل یک قاب هستش . یه مقدار درباره اش مبالغه شده اینطور هم نیست یه مقدار از ردیاب بهتره . فایلی ازش داشتم قبلا . اگر پیداش کردم میفرستم تا شاید بتونه کمکی کنه به دوستان.

سلام

فرخ جان لطف کنید اگر فایلی مربوط به این دستگاه دارید قرار بدید. شما چه اطلاعاتی در این مورد دارید؟
درود بر شما

یکشنبه 22 اسفند1395 - 9:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فرج نوشته است:
رحم الله من یقرا الافاتحه مع الصلوات

=))

انقدر ازین وعده ها و ناامیدشدنها دیدیم که برامون تازگی نداره..
بهرحال اگه یک درصد هم احتمال موفقیت باشه بنظرم بازم ارزش کار داره..

دوستان موفق باشند @};-

دوشنبه 22 اسفند1395 - 12:47am
کاربر فعال
کاربر فعال

alikhan نوشته است:
farokh نوشته است:
درود

سلام

فرخ جان لطف کنید اگر فایلی مربوط به این دستگاه دارید قرار بدید. شما چه اطلاعاتی در این مورد دارید؟
درود بر شما

درود
این هم از سری ردیابهای فرکانسی هستش که مجهز به یک مگنومتر و سیگنال ژنراتور و انتن برنجی خاص خودش می باشد . فرکانس طلا یا فرکانس های نقره در داخل باکس دستگاه پیش بینی شده که موقع استفاده از ردیاب با نمونه گیری از فرکانس محیط کار میکند .
این دستگاه کپی شده است و گویا دوستمون به هر دلیل :-\ تصویر کامل از قطعات ظاهری و لوازم جانبی دستگاه نگذاشتند.
یکی از ردیابهای گرانقیمت هستش . در خصوص فایلها هنوز موفق نشدم پیدا شون کنم . قضیه چند سال قبل هست اینها هم کم و بیش توی ذهنم بود. البته قرار نیست این ردیاب معجزه کنه اینهم مانند باقی ردیابها خطا داره . فقط پول خوبی درمیاره برای طراح و فروشندگانش.

دوشنبه 23 اسفند1395 - 11:45am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 44 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: MOHAMED ALI و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure