انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 9:22pm

پاسخ به موضوع  [ 29 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 روشی برای یافتن حفره و فضای خالی 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان و مهندس حمید عزیز
شاید این بحثی که مطرح میکنم هم خیالی و هم تکراری باشه ولی مدتی هست که ذهنم رو درگیر کرده لطفا کمک کنید
همانطور که همه میدونیم ی فضای خالی و یا یه زمین که فشردگی خاکش کمتر باشه با زدن ضربه قابل تشخیص هست . حالا سوال و چیزی که ذهن منو درگیر خودش کرده اینه که آیا امکان داره ما یه فرکانس ضربه ای شکل مثل ی فرکانس 80 تا 150 هرتز رو با یک بلندگوی ساب ( باس ) وبصورت قوی وارد زمین ( دیوار و.... ) کنیم و بازتاب اون رو ب وسیله یه سنسور لرزه نگار ( مثلا سنسور پیزو الکتریک ) از جاهای توخالی آشکار کرده و با یه مدار دیگه در قسمت گیرنده و سنسور تجزیه و تحلیل کنیم و پی به وجود حفره و جاهایی که تو خالی یا خاک نرم و دست خورده دارند ببریم؟؟؟
مهندس جان لطفا با نظر و بیانات ارزشمندتون هم کمک کنید و هم اگه ممکنه راهکار بهتری باز در این خصوص بیان بفرمایید تا استفاده کنیم ممنون از لطف همگی @};- @};-

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 18 مرداد1395 - 12:49pm

سلام
چند سال پیش فیلمی دیدم که دانشمندی برای کشف فسیل دایناسورها درون لایه های خاک گاری چهار چرخی درست کرده بود که با سیستم هیدرولیکی پدالی پیستونی را شارژ می کرد و با آزاد کردن ضامن پیستون ، پیستون ضربه ی محکمی به خاک می زد و امواج برگشتی را روی چارت کاغذی ثبت می کرد و در فواصل 1 متری ضربه میزد و با تحلیل نمودار چارت توانسته بود چندین فسیل کشف کند

سه شنبه 9 شهریور1395 - 11:20pm

سلام .به نظر بنده بعد از دستگاه های gpr که بهترین خلا زن هستند اما قیمت بالایی دارن و از لحاظ طراحی چون فرکانس بالا هستند به مراتب طراحی سختی دارن پیشنهاد بنده استفاده از سنسور های مغناطیسی مثل flc-100 fgm-3 هست با چیدمان خاص باز عرض می کنم با چیدمان خاص.چون اگه چیدمان مناسب باشه بهترین عملکرد حاصل میشه.اگه از flc100 استفاده بشه چون خروجی ولتاژ میده بهترین حاصل استفاده از مبدل های آنالوگ به دیجیتال 24 بیتی میباشد.مثل مبدل آنالوگ به دیجیتال 24 بیتی دو کاناله HX711
بنده با این مدل که عرض کردم با 4 عدد سنسور flc100 و مبدل 24 بیتی و ارتباط اون با نرم افزار Visualizer3D بهترین عملکرد رو برای پیدا کردن خلا داشتم.و چون از نرم افزار Visualizer3D استفاده کرده بودم تصویر هم برای خلا داشتم.
با تشکر

عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند

پنج شنبه 11 شهریور1395 - 12:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز اولدوز این سیستمی که شما میفرمایید طراحی خودتون هست یا از جایی برداشتید؟
در هر صورت یه تاپیک مجزا براش بزنید و توضیح بدین تا شاید بقیه هم بتونند..
باسپاس @};-

پنج شنبه 11 شهریور1395 - 1:52pm

با سلام دوباره.بله حتما این کار رو میکنم.در سری جدید از plc استفاده کردم. با مشخصات زیر
صفحه نمایش لمسی 7 اینچ با وضوح 800x480 پیکسل
6 ورودی دیجیتال ایزوله (PNP)
6 خروجی دیجیتال ایزوله (PNP)
2 ورودی آنالوگ 24 بیتی دقیق همه منظوره
1 پورت Ethernet
1 پورت سریال RS485
کارت حافظه یک گیگابایتی - MicroSD
اگه مشخصات فوق رو مطالعه بفرمایید دو ورودی آنالوگ به دیجیتال 24 بیتی کار ما رو راحت میکنه یعنی به عبارتی چیزی با دقت 60 نانو ولت.و با توجه به صفحه نمایش رنگی و البته لمسی و اینکه دیتالاگر برنامه ریزی شده سیستم از Magnetometer های موجود در بازار که به صورت وارداتی است پیشرفته تر خواهد بود.
پیوست:
ww.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 11 شهریور1395 - 4:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما مهندس عزیز

براساس تعریفی که فرمودید باید واقعن دستگاه پیشرفته ای باشه!

آیا عملن هم ازش استفاده کردید؟
منظورم اینه که آیا این دستگاه با این مشخصات ساخته شده و عملن مورد استفاده قرار گرفته یا فعلن در مرحله طراحی هست؟
زیرا در نهایت کارآیی دستگاه مهم هست و نه مشخصات ظاهری دستگاه..

ممنون از لطف و توجه شما..
@};-

جمعه 11 شهریور1395 - 12:56am

دوست عزیز به زودی عکس و فیلم تست براتون ارسال میکنم.جواب گرفته شده.و اگه مورد پسندتون بود تو یه بحث جدا آموزش کامل ساخت رو براتون میزارم.

شنبه 12 شهریور1395 - 1:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اولدوز نوشته است:
دوست عزیز به زودی عکس و فیلم تست براتون ارسال میکنم.جواب گرفته شده.و اگه مورد پسندتون بود تو یه بحث جدا آموزش کامل ساخت رو براتون میزارم.

ممنون دوست گرامی
منتظر رویت شاهکارتون هستیم..
با سپاس @};-

شنبه 12 شهریور1395 - 2:24am

سلام با خودم گفتم عکسی رو که دارم کار میکنم براتون بزارم تا ببینین که گفته هام صادق هست.ایشالاه دارم رو برنامه اش کار میکنم تکمیل تر بشه به محض اتمام عکس کامل و فیلم تست براتون میزارم به همراه آموزش ساخت.
پیوست:
photo_2016-09-15_21-38-28.jpg

پیوست:
photo_2016-09-15_21-38-14.jpg

فرکانسی که اونجا تعریف کردم چون میخوام تو این سخت افزار ردیاب هم داشته باشه برا همون فرکانس گذاشتم تا فرکانس به صورت دستی وارد بشه البته گزینه ای هم برا دیوتی سایکل هم شاید بزارم.
ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 27 شهریور1395 - 3:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اولدوز عزیز بحث جالبیه لطفا ادامه بدین.

شنبه 27 شهریور1395 - 11:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 29 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure