انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:45pm

پاسخ به موضوع  [ 3 پست ] 
 اشعه ایکس 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوستان
یکی از دوستان بنده دنبال یک سیستم خوب میگرده یکی از فامیلاش توی آلمان یک سیستم بهش معرفی کرده من سایتش رو پیدا کردم ولی متاسفانه انگلیسیم خوب نیست از دوستان خواهش میکنم یک تحقیقی در مورد این سیستم بکنند ببینند آیا واقعا برای کار باستان شناسی بدرد میخوره و اگه بشه از خود سایت و شرکتش سوال کنید خیلی خوب میشه ...
ممنون
این هم آدرس سایتش
http://www.goldenengineering.com/products.html

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

جمعه 26 فروردین1395 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
کسی نیست کمک کنه؟

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

جمعه 27 فروردین1395 - 9:51pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از شما که این موضوع رو مطرح کردین.
البته من متوجه نشدم در اون سایت منظور شما دقیقا کدوم دستگاه هست. اما بهرحال زیاد فرقی نمیکنه و بنده بر اساس مطالعه و تحقیق عمومی که قبلا در این زمینه انجام دادم نظرم رو عرض میکنم.
ببینید استفاده از اشعه ایکس برای دفینه یابی غیر ممکن نیست اما اولا آنچنان هم عملی نیست و در ثانی اونطور که شاید از ابتدا تصور میکنین به شما کمک نکنه! اشعه ایکس از اجسام مختلف بسته به سختی اونها عبور میکنه و مثلا از فلز سنگینی مثل سرب رد نمیشه. به همین دلیل اغلب از سرب بعنوان پوشش حفاظتی در برابر اشعه ایکس استفاده میکنن تا دچار مسمومیت پرتو ایکس نشن. حالا با استفاده از روشهایی در عکاسی و تصویر برداری ؛ میزان عبور پرتو از اجسام رو به نوعی بصورت مرئی در میارن و اسمش تصویر برداری با اشعه ایکس هست که در رادیولوژی هم مورد استفاده داره. عمومیت داستان همین هست و دستگاههای مختلف اشعه ایکس از نظر ماهوی با هم تفاوت عمده ندارن. مشکلی که در کار دفینه یابی وجود داره این هست که در این نوع سیستم باید حتما فرستنده اشعه ایکس در یک سمت و گیرنده پرتو نگار در سمت دیگر جسم مورد تصویر برداری باشه! یعنی شما باید به طرف دیگه جسم دسترسی داشته باشین که در مورد زمین عملا امکانپذیر نیست و فقط شاید در مورد اهدافی که ممکنه داخل چیزی مثل تپه باشن بتونه استفاده بشه. حداقل من چنین دستگاهی ندیدم و نشنیدم که بتونه صرفا یک طرف جسم قرار بگیره و از داخلش تصویر تهیه کنه. در مورد دستگاههای اشعه ایکس موجود در فرودگاهها هم که برای بررسی وسائل همراه مسافران استفاده میشه سیستم به همین شکل هست.
مساله دیگه اینه که بفرض اگر هم دستگاهی باشه که بتونه از روی زمین چنین کاری انجام بده ؛ در نهایت یک تصویر سیاه و سفید پرسپکتیو از بالا خواهید داشت که ممکنه به صور مختلف قابل تحلیل و ارزیابی باشه! در شرایطی که چشم ما حتی با دیدن یک شیء در فضای باز هم ممکنه دچار خطای دید بشه ؛ بنظر من توقع یک نتیجه واضح از تصویر سیاه و سفید و درهم چندان به جا نیست!
نکته نهایی هم خطر زیاد این نوع سیستمهاست. چون اشعه ایکس بسیار خطرناکه و نمیشه به راحتی از اثر مرگبار اون مصون باقی موند. لذا من پیشنهاد نمیکنم دنبال دستگاهی با تکنولوژی اشعه ایکس باشین.

شنبه 27 فروردین1395 - 12:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure